Вже вкотре депутати Коростишівської міської ради вирішують долю Коростишівської РЦЛ

Згідно розпорядження голови Житомирської  ОДА, йде підготовка закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги до роботи у форматі медичних округів. Неодноразово поставало питання перед депутатами Коростишівської міської ради: “Якого типу має бути лікарня?”. 21 березня 2019 року Наталія Єсипчук, секретар міської ради,  запропонувала вирішити якого саме типу депутати хочуть бачити у своїй громаді лікарню.  І що про це думає представник РДА Віталій Соломикін. Детальніше в аудіо записі:

Що запропонував Ігор Джаман, начальник відділу освіти молоді та спорту, детальніше в аудіо записі:

Депутати  зауважили, що є   питання у громаді, які також потербують фінансових вкладень.  Детальніше в аудіо записі:

Олександр Веселовський в черговий раз звернувся до депутатів міської ради для вирішення долі лікарні, описав ситуацію, яка є на сьогодні і яка може бути в майбутньому.  Детальніше в аудіозаписі:

Про що попереджає та радить Анатолій Самойленко, а  що мають забути виборці у 2019 році. Яку інформацію надасть на квітневій сесії Іван Кохан, наголошуючи: “Ми не бідні, ми нормальна громада.” Детальніше в аудіозаписі:

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

Коли закриють 71-у сесію сьомого скликання Коростишівської міської ради? Та яку заяву зробив міський голова?

Вже, напевне, стало традицією для деяких депутатів Коростишівської міської ради не приходити на сесії для вирішення  вкрай важливих для їх виборців питань. Так і минулого вівторка, 19 березня на 71-у сесію сьомого скликання Коростишівської міської ради знову прибула мінімальна кількість депутатів – 19, що все ж дозволила зібраному кворуму розпочати сесію під керівництвом міського голови Кохана І.М., за участі заступника РДА Соломикіна В.В.

При розгляді щодо затвердження питань та доповнень, внесених до порядку денного, активного обговорення набуло доповнення щодо дозволу  КП «Коростишівський комунальник» на укладання угоди на захоронення твердих побутових відходів на полігоні ТПВ м.Коростишів з ТОВ «КАРИНА». Депутати вирішили дане питання не вносити до порядку денного, тим самим показуючи,  що проти ввозу до нашого району сміття з усіх регіонів України. Детальніше в аудіозаписі:

Не погодили  проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) громадян-членів реформованого КСП «Промінь» загальною площею 157,90га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Коростишівської міської ради. Міський голова запропонував повернутися до цього питання після приєднання села Козіївки до Коростишівської ОТГ.Детальніше в аудіозаписі:

Також було відмовлено у продажі  земельної ділянки несільськогосподарського призначення  розташованої за адресою: м.Коростишів, вул.Київська, 103 фізичній особі-підприємцю, мотивуючись тим, що дане приміщення загального значення.

На сесії було визначено органом приватизації комунального майна (нежитлових об’єктів) Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади – виконавчий комітет Коростишівської міської ради.

Затвердили також  Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації.

При внесенні змін до Програми економічного та соціального розвитку населених пунктів Коростишівської міської ради на 2019 рік, в заходи депутати внесли і поточний ремонт вулиці Гастелло.

Внесли зміни в пункт 1 рішення другого пленарного засідання 53 сесії  Коростишівської міської ради  сьомого скликання «Про встановлення ставок туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів на території Коростишівської міської ради на 2019 рік» , а саме: « встановити з 01.01.2019 року ставку туристичного збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмір 0,5% – для внутрішнього та 0,5% – для в’їзного туризму від розміру  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.»

Іван Кохан, міський голова проінформував депутатів щодо стану справ на сміттєзвалищі та очисних спорудах та вжиті заходи щодо недопущення екологічної катастрофи на даних об’єктах.  Враховуючи екологічну кризу в місті сьогодні, на сесії  піднімалося та активно обговорювалося питання щодо створення полігону для очисних споруд.

Розглядаючи  пропозицію депутатів щодо розробки програми адресної соціальної допомоги інвалідам-візочникам, було вирішено внести зміни до діючої програми, а саме:  прописати одним пунктом  надати матеріальну  допомогу тільки інвалідам-візочникам.  «Але ця програма буде дієва тільки при перевиконанні»,- зауважує Юрій Денисовець, заступник міського голови.  Та враховуючи, що в минулому році кошти, які були вже виділені  ( 48 тис.грн) так і не дійшли до адресатів, у інвалідів-візочників закрадається питання: «Чи отримаємо ми їх взагалі?». Залишається надіятися.

На сьогоднішній день ситуація щодо встановлення меж міста Коростишева  так і лишається без змін. Депутати стверджували, що керівництво Держгеокадастру зацікавлене у не підписанні документів.

Анатолій Самойленко, депутат міської ради,  звернувся до Наталії Єсипчук, секретаря міської ради, з пропозицією організувати роботу  комісії  для детального вивчення переписки та роботи по даному питанню земельного та юридичного відділів.

А після оголошеної перерви, міський голова Коростишівської ОТГ Іван Михайлович Кохан зробив заяву, що він обрав позапартійний шлях. Детальніше в аудіозаписі:

Після перерви звітуватися перед  депутатами міський голова не зміг через відсутність кворуму, тому 71 сесію сьомого скликання Коростишівської міської ради було перенесено на 21 березня 2019 року.

Та і 21 березня сесію не було продовжено через відсутність необхідної кількості депутатів. Тому, вчергове, 71 сесія 7 скликання Коростишівської міської ради перенесли на 26 березня з одним пунктом порядку денного – звіт голови міської ради. «Ми обов’язково прозвітуємося, – запевнив Іван Михайлович, – є проблеми з дисципліною відвідування сесій окремими депутатами, але ми цю проблему  вирішимо».

Наталія Єсипчук, секретар міської ради, отримала доручення  від присутнього на сесії  депутатського корпусу підготувати інформацію щодо відвідування депутатами сесій та робочих постійних комісій за друге півріччя 2018 року та три місяці 2019 року і оприлюднити. Люди мають знати, як ставляться до своїх обов’язків їх народні обранці.

 

 

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

МКП «Водоканал» повідомляє мешканців міста Коростишева

МКП «Водоканал» повідомляє мешканців міста Коростишева про те, що з 2 по 28 квітня 2019 року будуть проводиться профілактичні роботи по очищенню та дезінфекції резервуарів чистої води та фільтрів на головних очисних спорудах водозабору та міському водопроводі.

Можливі перебої з подачею води у зазначені дні.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Директор МКП «Водоканал» Снітко В.Г.

Опубліковано в категорії: ОГОЛОШЕННЯ | Залишити коментар

Захистіть себе та свою родину від туберкульозу! – закликає  Василь Володимирович Йосифович, лікар-фтизіолог Коростишівської ЦРЛ

24 березня, Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Всесвітній та всеукраїнський день боротьби з туберкульозом – це великий колективний захід, в якому повинні брати участь не тільки органи і установи охорони здоров’я, але й органи державної влади, освіти, профспілкові органи, районне Товариство Червоного Хреста, засоби масової інформації, благодійні фонди та інші.  У нас в районі з 15.03.2019 по 15.04.2019 проводиться місячник боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз – це хвороба, яка сьогодні по-справжньому загрожує людству. З 1995 року в Україні зареєстровано епідемію туберкульозу. Щороку на туберкульоз хворіють 40тис. українців, з них на відкриту форму туберкульозу – близько 30%. Помирають щорічно понад 10тис. Україна по рівню смертності від туберкульозу займає перше місце в Європі.

В 2018 році в нашому районі було виявлено 19 хворих на активну форму туберкульозу, з яких із заразною формою – 14 хворих.  На даний час на облік в протитуберкульозному кабінеті перебуває 37 хворих, із заразною формою туберкульозу – 27. За січень-лютий 2019 року по району виявлено 6 хворих, з яких із заразною формою 5 хворих.  Слід зазначити, що один такий хворий може заразити до 10-15 здорових осіб протягом року.

Туберкульоз – це інфекційне заразне захворювання. Джерелом зарази є хвора на відкриту форму туберкульозу людина, яка виділяє під час кашлю, чихання краплини слини зі збудником туберкульозу, так званими мікобактеріями або паличками Коха. Необхідно знати і про те, що на туберкульоз хворіють не тільки люди, а й велика рогата худоба та птиця. Це захворювання вражає всі органи і системи людини, крім волосся та нігтів.

Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом під час спілкування з хворим на туберкульоз, або при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби та птиці (м’яса, молока, сиру, яєць). Мікобактерії можуть потрапити в організм з пилом, через спільний із хворим посуд та предмети вжитку. Слід  зазначити, що мікобактерії туберкульозу надзвичайно стійкі до навколишнього середовища: стійкі до висихання, холоду та більшості дезінфікуючих засобів. В річковій воді можуть жити до 5 місяців, у вуличному пилові – від 3-х до 6-ти місяців, у грунті – 2 роки.В умовах кімнатної температури залишаються життєздатними протягом 4-х місяців. Слід знати, що кип’ятіння знищує мікобактерії туберкульозу протягом декількох хвилин.

Літні сонячні промені знешкоджують бактерії через 30 хвилин. Основні симптоми захворювання: кашель понад 2 тижні, підвищена температура тіла, утруднене дихання, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість, особливо вночі, біль у грудній клітці.

Більше схильні до захворюваності на туберкульоз особи з так званої групи ризику: це хворі на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, цукровий діабет, хронічний алкоголізм, наркоманію, ВІЛ-інфекцію/СНІД, хронічні неспецифічні захворювання органів дихання.

Лікування туберкульозу проводиться безкоштовно під контролем медпрацівників упродовж 6-8 місяців. Профілактика туберкульозу: щоб не захворіти на туберкульоз необхідно:

– вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок, необхідно повноцінно харчуватись, займатися спортом і загартовуватись;

– регулярно, не рідше одного разу на два роки, проводити флюографічне обстеження органів грудної клітки (для дорослих). Особам груп ризику – один раз на рік;

– обов’язкове щеплення вакциною БЦЖ у віці 7 років (при відсутності протипоказань). А також в пологовому відділенні немовлят на 3-4 день після народження;

– своєчасно проводити туберкулінодіагностику (проба Манту 2ТО) дітям 4-14 років 1 раз на рік. Дітям 0-3 років та 15-17 років – за показаннями;

-при контакті з хворим на туберкульоз, необхідно обов’язково обстежитись у лікаря.

Туберкульоз виліковний! при умові раннього виявлення, ефективного лікування та дотримання рекомендацій лікаря.

Пам’ятайте! Своєчасно виявлений і вилікуваний туберкульоз продовжить Ваше життя і застереже від інфікування Ваших рідних та близьких.

            Не займайтесь самолікуванням! Жодні відомі народні засоби не можуть вилікувати туберкульоз, їх можна використовувати, як доповнення до основного лікування після консультації з лікарем.

            Захистіть себе та свою родину від туберкульозу!

Василь Володимирович Йосифович, лікар-фтизіолог Коростиівської ЦРЛ

 

 

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

“Люди з синдромом Дауна є повноцінними членами суспільства. Вони можуть забезпечувати себе і утримувати себе, при правильній органцізації корекційно-розвиткової роботи і освітніх послуг”- запевняє Алла Гребенюк, керівник  комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області.

21-го березня, в Міжнародний день людей з синдромом Дауна,  мою увагу привернув стенд, що стояв біля вхідних дверей будинку (в минулому це була дитяча бібліотека), я завітала комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області, “Усім колективом ми готувалися до цієї акції”- ділиться  Алла Гребенюк, керівник комунальної установи. Хтось  ходив у “прикольних” шкарпетках, у кожного  були причеплені кольорові бумажні шкарпетки, зроблені власними руками, виходили до людей, роздаючи листівки з написом “Що таке синдром Дауна?” Працівники установи різносторонньо підготувалися до акції, аби привернути увагу коростишівців до цих людей. адже, вони є серед нас. В ході спілкування, переймаючись життям “сонячних людей” (їх ще так називають), Алла Аполінаріївна  поділилася  проблемами, що постають перед ними.  Синдром  Дауна виникає не через спосіб життя або добробут батьків, синдром Дауна не є хвороба –  це генетична аномалія,- уточнює моя співрозмовниця. Детальніше в аудіо записі:

Яку ж проблему піднімає Алла Гребенюк та до чого закликає місцеву владу? Детальніше в аудіо записі:

Про що ще я дізналася при спілкуванні з керівником та чим охоче поділилися працівники комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області дізнаєтеся трохи пізніше у наступних репортажах.

 

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

«Ми – різні, ми – особливі, але ми – дружні і єдині»

     Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”. До цієї акції долучилися і працівники, вихованці та батьки  закладу дошкільної освіти №13 м.Коростишева.

Одягнувши  різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки,  наш заклад  продемонстрував  свою солідарність з людьми з непарною хромосомою.

В середніх та старших групах нашого закладу педагоги провели інформаційні тематичні заняття «Ми – різні, ми –  особливі, але ми – дружні і єдині», на яких вкотре спонукали вихованців до вияву толерантного доброзичливого  ставлення  до людей з особливими освітніми потребами.

В фойє для батьків та відвідувачів закладу розміщена яскрава інформативна підбірка, присвячена тематиці цього дня.

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

Семінар-навчання з питань медичної реформи у Коростишеві

19 березня у залі засідань Коростишівської міської ради відбулася зустріч із Олександром Зарицьким, координатором з впровадження медичної реформи в Житомирській області програми ULEAD з Європою, який провів семінар-навчання для депутатів міськради з питань медичного реформування та ознайомив з основними аспектами  медичної реформи.

Олександр Миколайович зазначив , що медична реформа –  одна із найуспішніших реформ, після реформи децентралізації. І вона необхідна, в першу чергу, для розв’язання таких нагальних проблем галузі як фінансова незахищеність пацієнтів, низька якість та ефективність надання медичних послуг та неефективне витрачання бюджетних коштів на охорону здоров’я. Метою реформи є забезпечення рівного доступу до системи охорони здоров’я , фінансовий захист громадян у випадку хвороби.

 На семінар-навчанні було обговорено зміни, які відбуватимуться  в процесі реформи, що отримає від реформи пацієнт та медперсонал, зазначивши, що пацієнт має право вільного вибору лікаря , щоб отримати якісну медичну допомогу, а у лікарів та медичного персоналу буде можливість збільшення заробітної плати, свобода у виборі організаційно-правової форми діяльності і місця роботи. Заклади  охорони здоров’я зможуть самостійно вирішувати усі питання організації власної діяльності, починаючи від визначення своєї організаційної структури, штатів, потужності  ліжкового фонду, тощо.

Олексанр Веселовський, головний лікар Коростишівської центральної районної лікарні ім. Д.І.Потєхїна, звернувся до присутніх депутатів міської ради з проханням  визначитися: «лікарня якого рівня надання медичної допомоги потрібна?»  Олександр Вікторович наголосив, що неодноразово піднімав дане питання на сесіях міської ради і при зустрічах з головою РДА та головою райради, зауваживши, що заборгованість на червень місяць до кінця року вже складає 5,9 млн.грн. Пряма мова в аудіозиписі:

Та до чого закликав Олександ Миколайович Зарицький присутніх у залі? Пряма мова в аудіо записі:

За результатами зустрічі депутатський корпус  продемонстрував розуміння та небайдужість до нагальних проблем з реалізації медичної реформи в місті Коростишеві, виявив ініціативу працювати задля забезпечення мешканців якісними медичними послугами.

 

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

21 березня, Всесвітній день поезії День поезії.

Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства – царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами. Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. „Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”. Цей День покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям, розповідає https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=50

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

21 березня відзначається День весняного рівнодення, День екології та Міжнародний день лісу

Ліси займають третину суші планети та виконують життєво важливі екосистемні функції..

Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату. Ліси сприяють підтриманню збалансованого вмісту кисню, вуглекислого газу та вологи в повітрі. Захищають вододіли, які забезпечують приплив прісної води в річках.

Однак, незважаючи на екологічні, економічні, соціальні та медичні властивості глобальна вирубка лісів продовжується загрозливими темпами по 13 мільйонів гектарів лісу щороку, ( це територія Англії) Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, природних катастроф, хвороб та інших причин. Скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи та життєдіяльності всього людства.

Вперше ідея відзначати Міжнародний день лісу виникла на 23-й Генеральній Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства у 1971 році. Роком пізніше Всесвітня Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) підтримала ідею Міжнародного дня лісу як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла 21 грудня 2012 резолюцію, у якій 21 березня, починаючи з 2013 року, було оголошено Міжнародним днем лісів.

Резолюція закликає всі держави-члени організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.

 З 21 березня по 20 квітня (День Довкілля) триває щорічна  Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу  у твоїх руках».
Метою акції є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.

 

 

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар

21 березня -Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один з факторів ризику також близькоспоріднені шлюби. Але всеж…
Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати, доступні їм і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважається IQ більше 70).
День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.
Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Свою інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.
Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті, інформує: https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=406
Приєднатися до акції і тим самим продемонструвати підтримку людям з синдромом Дауна ви можете одягнути просто непарні, або  різнокольорові шкарпетки,  в смужку, з малюнком, або ж одягнути одну шкарпетку зайву, що символізуватиме додаткову хромосому. Прив’яжіть шкарпетку до сумочки, до ручки каляски, або до автомобільної антени.  Приверніть увагу! Головне – нагадати  у цей день про людей, які борються за життя у нашому суспільстві.

 

Опубліковано в категорії: Новини, події | Залишити коментар