Вітання
0 Comments

Вітаємо Вас з Різдвом Христовим !

Шановні земляки!

 Вітаємо Вас з Різдвом Христовим !

 Нехай цей день щасливою зорею  засяє над Вашою оселею, принесе здоров”я, спокій, затишок і достаток. Подаруймо один одному найдорожче – тепло наших сердець, увагу і турботу.  Хай Святвечірня зірка осяє Ваші оселі щастям, радістю та любов”ю, хай здійсняться заповітні мрії.

  Щасливого Різдва Христового !

      З повагою, Вячеслав Поліщук, голова РДА   

                             Сергій Бондарчук, голова районної ради

                             Іван Кохан, міський голова

Новини, події
0 Comments

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

історія свята та традиції

Свято  Різдва  чекають  з нетерпінням  і дорослі  і малі.  Різдво є одним з головних християнських свят, яке вирізняють унікальні звичаї та традиції.  В Україні традиції святкування Різдва Христового  передавалися від покоління до покоління.  Свято Різдва  приносить  чимало  радощів, веселощів та солодощів. Свято тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє.

Розпочинається  Різдво 6 січня – Святий Вечір. Цей день у всіх асоціюється із такою смачною стравою як кутя. Вона красується на столі  серед  ще 11 страв. Адже всі знають про те, що до Святої Вечері потрібно приготувати 12 страв. Кутя – це  перша страва, яку їдять.

На Святий Вечір прийнято збиратися родиною, не ходити в гості, бажано не запізнюватися на вечерю.

Вранці 7 січня українці вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь чують «Славімо його!» У цей день люди, зазвичай, відвідують церкву, а також ходять в гості до родичів і друзів.

Колядування є важливою традицією Різдва. Колядники починають ходити по будинках із Святого вечора. Часто вони носять із собою на палиці велику зірку, яка знаменує народження Христа.

Мабуть, найвідомішою колядкою для українців є пісня “Добрий вечір тобі!”

У цей день також  прийнято  миритися з тими, з ким були у сварці, пробачати будь-які образи, щоб відчути всю радість та чарівність не тільки свята, а й життя.

З різдвяного Святвечора починаються два тижні святок, які тривають до Водохреща.

ВЕСЕЛИХ СВЯТ!