Державне підприємство “Коростишівське лісове господарство” інформує

Аналіз господарсько-фінансової діяльності

За 9 місяців 2018 року на ведення лісового господарства ДП “Коростишівське ЛГ” спрямувало 20372,5 тис. грн. власних коштів, у тому числі:

 • лісовпорядкування та проектно-вишукувальні роботи – 893,5 тис.грн.;
 • рубки формування та оздоровлення лісів та інші заходи – 6721,6 тис.грн.;
 • допоміжні лісогосподарські роботи – 2402,8 тис.грн.;
 • відновлення лісів на землях, наданих у постійне користування – 2125,5 тис.грн.;
 • охорона лісу від пожеж – 725,8 тис.грн.;
 • боротьба з шкідниками та хворобами лісу – 135,9 тис. грн.;
 • загальновиробничі (цехові), адміністративні витрати – 7367,4 тис.грн.;

за січень-вересень 2018 року до зведеного бюджету сплачено 19858,4 тис.грн., у тому числі:

 • ПДВ – 6689,3 тис.грн.;
 • податок на прибуток – 132,4 тис.грн.;
 • дивіденди – 429,8 тис.грн.;
 • рентна плата – 7109,7 тис.грн.;
 • податок з доходів фізичних осіб – 4968,9 тис.грн.;
 • військовий збір – 415,0 тис.грн.;
 • інші – 113,3 тис.грн.

Крім того, сплачено 5762,4 тис.грн. єдиного соціального внеску. Всього сплачено 25620,8 тис.грн. податків та обов’язкових платежів.

На одного штатного працівника сплачено 91563 грн.

На 1 грн. реалізованої продукції сплачено 0,28 грн. податків та обов’язкових платежів.

Директор ДП “Коростишівське лісове господарство” Валентин Ейсмонт


З ЛЮБОВ’Ю ДО ПАЙОВИКА

    Команда ТОВ «Коростишівземінвест»: «Щиро дякуємо своїм орендодавцям за тривалу довіру та партнерство!»  

  Від імені всієї команди професіоналів агровиробництва говорить генеральний директор Олександр Вознюк: «Сьогодні звітуватимемо про роботу, проведену по Кам’янобрідській сільській раді, з якою співпрацюємо понад 8 років.

Як завжди, товариство повністю виконало усі зобов’язання. За користування орендованими земельними частками (паями) сплачено 640 760,00 тис. грн. орендної плати (і це після оподаткування). Окрім того, ми постійно дбаємо про потреби своїх пайовиків. Так, цього року видано матеріальної допомоги (на лікування, народження, поховання та ін.) по семи сільрадах, в тому числі й Кам’янобрідській, 2 мільйони (!) 408 тис. 537 грн.

ТОВ «Коростишівземінвест» є сумлінним платником податків, які йдуть у казну району та місцеві бюджети. Цьогоріч єдиного податку, а також податку за користування невитребуваними ділянками, ПДФО і військового збору до казни Кам’янобрідській сільради сплачено у сумі 171 903 тис. грн.

Стабільно виконуються домовленості за соціальними угодами. Цього року на потреби Кам’янобрідської сільської ради було витрачено 56 500тис. грн., було облаштовано клас для першачків – закуплено меблі. Для початкової  школи придбані пластикові двері.

Щиро вдячні сільському голові Тетяні Павлівні за співпрацю й розуміння! Усі проблемні питання, що стосуються благоустрою села обговорюємо разом і спільно шукаємо шляхи їх вирішення.

У поточному році на землях Кам’янобрідської сільради, а це 770 га, товариство вирощувало кукурудзу . У наступному робитимемо ставки на сою, соняшник. Звичайно ж, очікуємо гарного врожаю. Незалежно від результатів нашої сільськогосподарської праці, продовжуватимемо виконувати соціальні програми.

   Кожному орендодавцю – вдячність за співпрацю та довіру!

                 З повагою, працівники ТОВ «Коростишівземінвест».


7 грудня – День працівників місцевого самоврядування. 

Вітаємо депутатів обласних, міських, районних і сільських рад, сільських, селищних та міських голів, голів районних і обласних рад, працівників виконавчого апарату рад різних рівнів, усіх, хто причетний до цього свята!

День міцевого самоврядування був встановлений в Україні згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 №1250/2000 – “…враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності…».
Саме цього дня, 7 грудня 1990 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про місцеве самоврядування”.

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілісної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.
Вітаємо з Днем місцевого самоврядування усіх представників місцевого самоврядування і зичимо бути гідними представниками своїх територіальних громад і успішно відстоювати їхні інтереси! Здоров’я вам, благополуччя та всіляких гараздів!


6 грудня  – День

 Збройних сил України

6 грудня в нашій країні відзначається День Збройних сил України (ЗСУ), який був встановлений постановою Верховної Ради в 1993 році.

Збройні сили України — військове формування на яке, відповідно до Конституції України, покладаються завдання з оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

ЗСУ забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, а також беруть участь у миротворчих операціях, у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом, можуть залучатися до прийняття міри правового режиму воєнного та надзвичайного стану.

Цей день святкують сухопутні, повітряні, військово-морські та десантно-штурмові війська, – вони є головним носієм бойової могутності Збройних сил незалежної України. За традицією, кожен рік ми вітаємо всіх службовців української армії, відзначаючи значну роль цих людей у підтримці Україною свого незалежного статусу.

Військовослужбовці України – наші захисники, опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках.

6 грудня не є офіційним вихідним днем, але військових в цей день вітають усі. Привітайте і ви.


Україна відзначає 5 грудня 

Міжнародний день волонтерів

На знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства 5 грудня в усьому світі відзначають День волонтера – International Volunteer Day.  Він заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році, щоб надихнути людей на добровільну допомогу тим, хто її потребує.

Волонтер – людина, що офіційно надає послуги в різних сферах діяльності добровільно, не вимагаючи взамін грошову винагороду. Ці люди  цілком безоплатно працюють там, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, сиротинцях, будинках для людей похилого віку, хоспісах, допомагають армії, піклуються про бідних,  про здоров’я людей та тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.

В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно, згідно з Постановою Кабміну,  його визнали 10 грудня 2003 року.

Українцям споконвіку були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього жертвували часом, грішми, а іноді й життям. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали по світу кошти й везли на передову все можливе для перемоги, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, готували борщові набори і т.д..

Для багатьох добровольців участь в суспільно-корисних проектах – це ще й можливість змінити світ на краще, навіть якщо ці зміни починаються з малого. Адже волонтерство – це бажання поліпшити світ людей, які самі ведуть за собою, а не є тими, хто йде за змінами.

Вітаємо всіх причетних до волонтерського руху. У цей день ми дякуємо всім добровольцям за їхню активність, соціальну відповідальність, патріотизм, щире почуття обов’язку. Емпатія та небайдужість – це ті риси, які забезпечили вам довіру й шану наших співвітчизників.


З ЛЮБОВ’Ю ДО ПАЙОВИКА!

 Команда ТОВ «Коростишівземінвест»: «Щиро дякуємо своїм орендодавцям за тривалу

довіру та партнерство!»

І знову   від імені всієї команди професіоналів агровиробництва говорить генеральний директор Олександр Вознюк: «Сьогодні звітуватимемо про роботу, проведену по Студеницькому старостинському округу, з яким співпрацюємо вже понад 10 років. Товариство повністю виконало усі зобов’язання та виплатило орендну плату за користування орендованими земельними частками (паями) за 2018 рік, сплачено 1 475 404 грн. Товариство не лише виконує свої зобов’язання, а й постійно дбає про потреби своїх пайовиків. Так, цього року видано матеріальної допомоги (на лікування, народження, поховання та ін.) по семи сільрадах, у т. ч. по Студеницькому старостинському округу, 2 мільйони (!) 408 тис. 537 грн. ТОВ «Коростишівземінвест» є сумлінним платником податків, які йдуть у казну району та місцевий бюджет. Цьогоріч єдиного податку, а також податку за користування невитребуваними ділянками, ПДФО і військового збору до Студеницької сільради сплачено 686 180 грн. Стабільно виконуються домовленості за соціальними угодами. У цьому році на потреби села було витрачено 118 тис. грн. (цегла для добудови церкви, ноутбук та принтер у ФАП, водостоки у дитсадочок, продуктові набори до Дня людей похилого віку). Щорічно учні шкіл та ДНЗ отримують від ТОВ новорічні подарунки. Цей рік не буде винятком, адже діти з нетепінням цього чекають.

Щиро вдячні в. о. старости Василю Матвійчуку за багаторічну довіру та співпрацю! Усі проблемні питання щодо благоустрою села або життя його мешканців ми розглядаємо разом та спільно приймаємо рішення.»

Товариство обробляло близько 1300 га землі. У поточному році вирощувало соняшник. У наступному планує кукурудзу. Загалом очікуються гарні врожаї. Але, незалежно від результатів сільгоспдіяльності, генеральний директор Олександр Вознюк запевняє: «Продовжимо виконувати соціальні програми».

Кожному орендодавцю – вдячність за співпрацю та довіру!

 З повагою працівники ТОВ «Коростишівземінвест».

 


3 грудня – Міжнародний день

людей з особливими потребами

Кожного року 3 грудня під егідою ООН, з метою привернення уваги суспільства до проблем інвалідів, відзначається Міжнародний день інвалідів і 2018 року відзначаємо його 26-ий рік поспіль.

Цей день вшановується з метою інтеграції інвалідів до суспільного життя. В означенні цих слів – процес відновлення зруйнованих зв’язків людини з фізичними обмеженнями, які забезпечують включення її до основних напрямків життєдіяльності спільноти: працевлаштування та фізична реабілітація, рекреаційні та відпочинкові заходи, сім’я, побут, навчання, задоволення інформаційно-правових та духовних потреб.

На жаль, особистість людини з обмеженими можливостями у нашій країні формується в умовах певної ізольованості від суспільства, недостатньої моральної підтримки та матеріального забезпечення з боку держави, що є ознакою їхнього неналежного соціального захисту.

Подолання соціальної ізоляції інвалідів – завдання для зосередження своєї діяльності не лише держави, але і громадськості, об’єднань інвалідів, що вимагає спеціальних заходів для усування просторової, транспортної, побутової замкнутості інваліда, емоційної депривації. Саме сфера програм соціальної роботи, а не медична площина є головною, де інваліди отримують професійну підтримку, захист, допомогу, реабілітацію. Перебудова суспільної етики та реалізація розвитку особистості – одна з умов задоволення цих потреб.

Тож, відзначаючи цю дату в нашому районі, маємо можливість моніторингу перебігу зробленого та визначення подальших пріоритетів для формування достойних умов життя таких людей. І це не варто відкладати. Потрібно корегувати певні соціальні програми, недоліки яких у тому, що вони практично є швидше певними механізмами, ніж засобами соціальної адаптації людей з обмеженими можливостями.

Разом з тим на сьогодні, безперечно, має місце подяка місцевим органам виконавчої влади, місцевого самоврядування,  всім небайдужим за сприяння у вирішенні ряду складних питань по наданню людям з інвалідністю створення рівних можливостей, зручності, затишку, за готовність іти їм на зустріч. Це сприяє роботі над особистим удосконаленням, відкритості до світу, любові, вдячності. І це те, що приводить кожну людину до перемоги над собою, над обмеженнями, які заважають рухатися вперед.


З ЛЮБОВ’Ю ДО ПАЙОВИКА

                      Команда ТОВ «Коростишівземінвест»:

«Щиро дякуємо своїм орендодавцям за тривалу довіру та партнерство!»

         Підвівши підсумки, що зроблено товариством за рік, керівник вирішив прозвітувати по кожній сільській раді, на землях якої вони працюють, а таких 7.

 По Козіївській сільській раді інформацію на сайті вже висвітлили (стаття  “Я хочу робити добро там, де я працюю…”). Продовжуємо по слідуючим селам.

Від імені всієї команди професіоналів агровиробництва говорить генеральний директор Олександр Вознюк: «Це дійсно так. Сьогодні говоритимемо про Городську сільську раду.  Ми повністю виконали усі зобов’язання та виплатили орендну плату за користування орендованими земельними частками (паями) за 2018 рік, сплачено понад один мільйон гривень (і це після оподаткування). Товариство виконує свої зобов’язання, а також постійно дбає про потреби своїх пайовиків. Так, цього року видано матеріальної допомоги (на лікування, поховання та ін.) по семи сільрадах, в т. ч. й Городській, 2 мільйони (!) 408 тис. 537 грн.

Окрім того, «Коростишівземінвест» є сумлінним платником податків, які йдуть у казну району та місцевий бюджет. Єдиного податку, податку за користування невитребуваними ділянками, ПДФО та військового збору сплачено у сумі 996 тис. 188 грн., в тому числі до Городської сільради – 246 тис. 161 грн.

Стабільно виконуються домовленості по соціальних угодах. Оплачено стелажі та дошки, електром’ясорубку в НВК, на день села для потреб сільської ради подарували бензопилу. Ще маємо на меті оплатити матеріали для будівництва церкви.  Товариством проводяться й роботи з підсипки та грейдерування місцевих доріг. Звичайно ж, і на Новий рік дітки отримають святкові подарунки від нас (це вже стало доброю традицією).

Від імені колективу ТОВ «Коростишівземінвест» сердечно дякую сільському голові Оксані Михайлівні Валаш за розуміння, підтримку, співпрацю та допомогу.

У поточному році товариство вирощувало на землях Городської сільради сою та соняшник. На зиму вже посіяна пшениця. Сподіваємось на хороші врожаї, тож продовжимо свої соціальні програми.

  Кожному орендодавцю – вдячність за співпрацю та довіру!           

З повагою, працівники ТОВ «Коростишівземінвест»

 


Що це – реконструкція приміщення чи вандалізм?

У понеділок  вранці 26.11.18р. було здійснено руйнування прилавків у приміщенні м’ясного павільйону. За словами очевидців, 6 чоловік із прихованими обличчями здійснювали руйнування кам’яних  прилавків. Угледівши, що збігаються приватні підприємці, які здійснюють торгівлю у цьому приміщенні не один рік, руйнівники втекли. Стан м’ясного павільйону став жахливий: понівечене майно, м’ясна продукція змішалася в руїнах із брудом…  Представники поліції, які були присутні на момент розгрому, зі слів очевидців, ніяких дій не приймали.

Люди вкрай обурені такими діями зі сторони керівництва РССТ, за понівечене майно, пошкоджену продукцію. Виникла конфліктна ситуація між керівництвом Райспоживспілки та приватними підприємцями обслуговуючого кооперативу «Коростишівський ринок».

З приводу ситуації, що виникла, голова Коростишівської міської ради Іван Кохан скликав термінову нараду за участі представників органів державної влади, прокуратури, ДСНС, силових структур та керівника РССТ. На нараді також були присутні приватні підприємці кооперативу.

Іван Кохан звернувся до присутніх щодо вирішення конфліктної ситуації, яка склалася:

– Було порушено та зупинено   в екстремальний спосіб забезпечення населення міста і всієї ОТГ м’ясними продуктами харчування, що унеможливлює подальшу  торгівлю в даному приміщенні.  А також задіяні силові структури, аби не допустити непередбачувані дії з обох сторін.

У всіх присутніх до голови правління  було багато запитань:

 • У який спосіб почали робити реконструкцію?
 • Чи були попереджені люди про початок роботи?
 • Чи є відповідна документація?
 • І за чиєю вказівкою вчинялися такі дії?

На що Микола Невісєвич дав пояснення, що проводилися роботи по усуненню недоліків за рішенням суду, який забороняє експлуатацію даного приміщення до їх усунення, згідно акту ДСНС. (з його ж слів: заміна пластику на стінах і стелі на плитку, тимчасове відключення світла).

У ході чого виникло питання: «Чому ж усунення недоліків розпочали саме з кам’яних прилавків? Та яку першочергову пожежну небезпеку вони викликають?».

Попереджати людей про початок проведення робіт голова правління Коростишівської РССТ не рахує  за потрібне, оскільки вважає, що вони працюють на території приміщення незаконно.

Л. І. Шуневич, голова земельної комісії запевнила, що є рішення суду по трьом  справам, де визнано факт незаконного набуття  права власності на кооперативний ринок. Керівник споживчого товариства заперечує дійсність такого рішення.

Заступник начальника поліції Головного Управління Національної поліції у Житомирській області А.В. Лисогор, який був присутній на нараді, наголосив, що буде стояти на стороні Закону і діяти в рамках ст. 35 і ст. 36. А постраждалим підприємцям порадив написати заяви, щодо пошкодження майна, пропажі м’яса з павільйону на момент погрому,  для подальшого розгляду справи.  Щоб  вирішити конфліктну ситуацію на сьогодні, Артем Володимирович звернувся до міського голови щодо термінового пошуку приміщення для тимчасового проведення торгівлі м’ясним товаром, щоб люди могли продовжити працювати, забезпечуючи свої сім’ї, на період вирішення цієї справи.

Тож, коли ми будемо знову куштувати таке рідне для нас українське сало, поки не відомо…


МІТИНГ-РЕКВІЄМ

ПРИСВЯЧЕНИЙ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

 1932-1933 років

розпочався у місті Коростишеві о 9-00 годині 24 листопада 2018 року скорботною ходою від Коростишівської РДА до пам’ятника жертвам Голодомору, з покладанням колосків, квітів та віночків.

85 років тому наш український  народ пережив катастрофу, яка могла б зупинити життя всієї нації. Було свідомо сплановано і здійснено терор-геноцид голодом.

Спливає час та  не вщухає біль про найбільше всенародне лихо українців. На жахливому фоні геноциду вирізняється один із наймаштабніших злочинів – масове знищення дітей. Більше  50% убитих голодом у 32-33 роках – українські діти, десятки мільйонів ненароджених.

Діти сьогодення , в пам’ять про невинно убієнних українських діточок 1932-1933 років, почіпляли на огорожі пам’ятника жертвам голодомору паперових ангелів, як символ вічної пам’яті та болю, як символ продовження роду українського…

Свічу поминальну на знак пам’яті  про 10 млн мучеників, які загинули у 1932-1933 роках, внаслідок штучного голодомору, запалили представники райдержадміністрації, районної  та міської ради, мешканці міста.

В скорботі перед невинно убієнними, пом’янули хвилиною мовчання.

Настоятель Храму Святої Трійці, Отець Віталій прочитав молитву за померлих від голоду та відслужив панахіду за спокій душ, замучених голодомором. Після чого роздавали поминальні хлібці за мучеників.

« Воістину, нація, яка вижила у голодоморі, переможе і сьогодні!» – було наголошено на завершення мітингу.


“ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ”

відбувся у приміщенні районного Будинку культури 22 листопада 2018 року  для випускників 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста Коростишева та району, з метою інформування молоді про стан регіонального ринку праці, послуги служби зайнятості, про професії та можливості їх отримання. Організатором цієї зустрічі є Коростишівська районна філія Житомирського обласного центу зайнятості.

До участі у ярмарку були запрошені представники органів влади, освіти, представники Житомирського обласного центру зайнятості, а також, представники навчальних закладів міста Житомира, області та міста Коростишева: академій, університетів, інститутів, коледжів, училищ. Для презентації своїх навчальних закладів, з 25-ти запрошених, прибули 21 представник.

Викладачі та студенти мали можливість презентувати свій заклад за допомогою буклетів, календарів та флаєрів, творів світової класики, а також смачної випічки власного виробництва.

Організаторами  цього заходу була оформлена фотозона  «Моя професія», де кожен бажаючий зміг приміряти форму тієї чи іншої професії і, хоч на хвилинку, стати: рятівником, поліцейським, лікарем чи кухарем…

-Це важливий для молоді захід, – стверджує у своєму вітальному виступі Віктор Нечипоренко, директор Коростишівської районної філії Житомирського ОЦЗ. – Надіємося, що сьогоднішня зустріч допоможе вам зорієнтуватися більш детально у виборі майбутньої професії, яка в подальшому буде приносити не тільки матеріальне забезпечення, а й моральне задоволення.

Крім того, під час заходу, спеціалісти Житомирського ОЦЗ провели психодіагностичні тестування з учнями.  Метою якого, є виявлення схильності до професії та індивідуально-психологічних якостей учнів, задля усвідомленого вибору професії за формулою : «ХОЧУ. МОЖУ. ТРЕБА.»

Механізатор, агроном, лісівник, ветеринар, кухар, водій, продавець… Усі спеціальності перерахувати важко. Але вони потрібні, без них не обійтись. Як викладачі, так і студенти презентували чим славиться та «родзинки» кожного навчального закладу. Студенти також прикрашали презентації своїх закладів і художніми номерами: піснями, танцями, музичними композиціями.

 «Шукайте – і знайдете, стукайте – і відкриється вам».


МІТИНГ

ДО ДНЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

у м. Коростишеві

 • Для чого люди вийшли на майдан?
 • Що їхні сонні душі розбудило?
 • Розвіявся густий-густий туман,
 • Що прикривав всю правду так грайливо…
 • Тож не сидіть тихенько в стороні,
 • Не будьте ви до цих подій байдужі!
 • Бо знайте, ви сьогодні не одні!
 • А разом ми нестримні, й справді дужі!

У 2013 році в Україні відбулася безпрецендентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади. Внаслідок її злочинного насильства проти громадян, мирний протест перетворився на революційний рух, який привів до корінних політичних змін, і в першу чергу – змін у свідомості українців.

Майдан став випробуванням на міцність особистості людини, виміром людяності та гідності.

Тож, 21 листопада 2018 року усі небайдужі зібралися з лампадками біля пам’ятного знака Небесній Сотні, аби вшанувати тих, хто віддав своє життя, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України, вшанувати їх відвагу, силу духу і стійкість. Покладаючи квіти, висловлюючи слово болю, смутку і жалю, разом з колоною руху прийшли,: перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Соломикін, голова районної ради Сергій Бондарчук, голова міської ради Іван Кохан, депутат обласної ради Микола Марчинський.

Загинули кращі сини України. Безсмертні душі убитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!»

Хвилиною мовчання вшанували невмирущу пам’ять про загиблих героїв Небесної Сотні.

Настоятель Храму Свято-Троїцької церкви Отець Віталій прочитав молитву за усіма загиблими борцями та за наше гідне майбутнє.

Болючою раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні, які віддали за свої переконання найвищу ціну – власне життя.

Молоде покоління вогниками, що горять у лампадках увіковічили пам’ять героїв Небесної Сотні.

Українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. 


УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ

СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Уклін тобі, землице від народу,

Що працю возвеличив у віках.

За скарб святий – найвищу нагороду,

Духмяний хліб на шитих рушниках.

15.11.2018р відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства.

У всі часи наш край славився своїми родючими землями і людьми, які вирощували на ній найцінніший з усіх скарбів – хліб. Бо хліб у хаті – багатство, а сіль – гостинність і щирість. Тож, зустрічали  хлібороби Коростишівщини гостей із хлібом та сіллю.

У залі були присутні люди, праця яких є основою життя на землі. Це тяжка, проте така благородна справа. Щоб подякувати і віддати шану кожному, хто любить землю, вирощує хліб, садить сади, плекає її квітами, керівники міста та району: Вячеслав Поліщук, голова РДА, Сергій Бондарчук, голова районної ради, Іван Кохан, міський голова, відзначили кращих працівників Подяками за вагомі здобутки, особистий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва, сумлінну працю і високий професіоналізм та з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства.

Передала низький уклін та теплі слова вдячності від Павла Дзюблика, народного депутата України його помічник – Тетяна Клименчук. Від себе особисто побажала усім здоров’я, благополуччя, мирного неба.

У вітальному слові Яриса Нечипоренко, начальник відділу агропромислового розвитку привітала усіх аграріїв із професійним святом. Подякувала за самовіддану і невтомну працю та побажала нових вагомих трудових здобутків в ім’я процвітання рідної Коростишівщини та України.

З музичними подарунками до привітань долучилися: народний фольклорно-етнографічний колектив «Горлиця», народний жіночий ансамбль «Вербиченька» Будинку культури села Торчин, народний гурт «Капелюх», Валентина Сенько, Ліна Яковенко.

Хай вам легко ниви засіваються, гарної погоди і щедрих врожаїв!


ПОРИНЬ У СВІТ КАЗКИ РАЗОМ

ІЗ САШКОМ ЛІРНИКОМ

9 листопада 2018 року актовій залі музичної школи міста Коростишева відбувся творчий вечір казкаря-лірника, сценариста, актора, телеведучого Олександра Івановича Власюка, більш відомого під ім’ям Сашко Лірник.

Не пропустили нагоди поспілкуватися та отримати насолоду від веселих розповідей жителі нашого міста. Приємним бонусом було, що діти мали можливість продемонструвати свої акторські здібності, перевтілюючись у героїв казок та поринали у світ казки разом із дорослими.

Сашко Лірник розповідає, що він єдиний артист у країні, якому бійці з фронту дзвонять з проханням розказати по телефону казки «для бліндажа». Також їздить на передову з концертами, організовує волонтерську допомогу.

Казкар володіє такими музичними інструментами, як варган, бубон, гітара та усіх присутніх здивував грою незвичного музичного інструменту як ліра. Присутні охоче брали участь у спілкуванні з письменником та фотографувалися.

Організатори зустрічі: ВО “Свобода”, ВГО “Сокіл”, ВГО “Студентська Свобода”, Об”єднання українок “Яворина”.


 У ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ СВЯТО!!!

Є така професія – дарувати людям

радість і гарний настрій.

Професія культпрацівника складна, відповідальна і тільки на перший погляд може здатися безтурботною, завжди святковою. Але насправді, вона потребує особливої відданості, особливих якостей, таланту, фанатизму, фантазії, мудрості, оптимізму, ерудиції.

Тож, 9 листопада до гостинної домівки завітали керівники району та міста з найкращими побажаннями, відзнаками та подарунками: Вячеслав Поліщук, голова РДА, Марина Надточій, керуюча справами виконавчого апарату районної ради, Іван Кохан, міський голова, Юрій Денисовець, заступник голови міської ради, Тетяна Клименчук, помічник народного депутата Верховної Ради України Павла Дзюблика та ті, хто хотів у цей день особисто привітати народних митців з професійним святом й висловити теплі слова вдячності.

У дні, коли інші відпочивають, працівники культури творять свята. І настільки люблять вони свою роботу, що було б для усіх з області фантастики, якби в цей день вони не готувалися до приходу гостей. Та зустрічали, не як завжди – на великих сценах, у костюмованих нарядах, гарними піснями, а у біблітотеці Будинку культури. Як сказала Олена Хмельова, начальник відділу культури: “Тихо, по-скромному. У нас і так, що не день, то свято.”

А й дійсно так, без участі працівників культури не одружуються і не ідуть на пенсію, не народжуються і не відкривають ресторани чи дитячі садочки, не вручаються короваї. Кожне професійне свято не проходить мимо народних митців.

Тож, керівники міста та району з особливою вдячністю, з найтеплішими словами привітань, відзначали Подяками від райдержадміністрації, від районної ради та міської ради за багаторічну плідну працю в галузі культури, вагомий творчий внесок у розвиток та збереження самодіяльного народного мистецтва, популяризацію українських традицій та з нагоди професійного свята Дня працівників культури.

За клопотанням Павла Дзюблика, народного депутата Верховної Ради України, кращі працівники галузі культури Коростишівщини отримали відомчі відзнаки профільного Міністерства. Тож, Тетяна Клименчук, передала  найщиріші вітання від Павла Дзюблика та вручила Почесну відзнаку Міністерства культури України «За багаторічну плідну працю в галузі культури» Івану Пенчеву  – керівнику народного аматорського хорового колективу «Ветеран» Коростишівського району та відзначила кращих працівників у галузі культури Почесними грамотами

Міністерства культури України. 

Також, з нагоди професійного свята, Олена Хмельова та Наталія Кіріченко, привітали викладачів шкіл естетичного виховання, працівників бібліотек, музеїв, зазначивши, що День працівника культури – це їх спільне свято і побажали, щоб усіх супроводжувала удача, жили довго і щасливо, у мирі, здоров’ї та радості.

А на завершення урочистості додала теплоти  ніжного співу Анастасія Хмельова.


«Я ХОЧУ РОБИТИ ДОБРО ТАМ, ДЕ ПРАЦЮЮ

 І ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ, ЯКІ НАМ ДОВІРЯЮТЬ»

Потрапивши на збори, які проходили в селі Козіївка Коростишівського району, Олександр Вознюк, генеральний директор ТОВ «Коростишівземінвест» мав нагоду  в черговий раз поспілкуватися з людьми, землі яких обробляє очолювана ним компанія. Селяни вкотре переконалися, що товариство виконує свої зобов’язання перед пайовиками та постійно дбає про них.

В першу чергу, Олександр Степанович звернувся до своїх пайовиків з подякою за довіру, від себе особисто та від команди ТОВ «Коростишівземінвест».

Керівник з гордістю за своїх колег повідомив, що лише за звітний період громада села Козіівки на свій розвиток отримала від сільгосп.виробника  490 тис. 668 грн  різноманітних податків.

– Ми реєструємо договори оренди у державного реєстратора при Козіївській с/р Дарини Пашинської. Сплачені за реєстрацію кошти теж надходять до бюджету села. У цьому році сума склала 54 тис грн, що теж вагомо для сільського бюджету, зазначив Олександр Вознюк.

Виконує головний інвестор села і соціальні угоди. Для першого класу місцевої школи закупили ноутбук, принтер, канцтовари, класні дошки, лупи, мікроскопи, спортивний інвентар, провели ремонт кабінету для «першачків». Для поштового відділення придбали велосипед, для потреб села – газонокосарку та бензопилу.

– Пам’ятаємо і про людей поважного віку. Придбали та привезли дрова на зиму. До Дня людей похилого віку придбали і роздали самотнім людям продуктові набори,- відмітив керівник агрофірми.

Як і по інших сільських радах, з якими співпрацює товариство, підсипають та грейдерують місцеві дороги. До речі, Козіївські жителі ціну слова керівника відчули одразу ж після попередніх зборів. 12 червня цього року на зборах села Олександр Степанович пообіцяв допомогти  поремонтувати дороги і 13-14 червня справу було зроблено, завдяки наданій техніці від товариства.

Якщо ж говорити про господарську діяльність, цього року на землях Козіївської сільської ради вирощували соняшник та сою. Заради сівозміни на зиму посіяли пшеницю.

-Ми впевнені, що за будь-яких погодніх умов наші професіонали досягнуть поставлених цілей, тож плануємо свою роботу на цих землях на роки вперед, у тому числі – і надалі продовжувати соціальні програми.

Соціальної допомоги по Козіївській сільській раді було виплачено на суму 78 000 грн.

Гроші, направлені на розвиток села, головний інвестор принципово тримає на контролі.

–  Я хочу робити добро там, де працюю, конкретним людям. Наша компанія працює з вами уже 8 років. Ми обробляємо близько 400 тис га землі по Україні . ТОВ«Коростишівземінвест» входить до великої Групи компаній «Агропросперіс», яка працює більше 10 років по всій Україні. Це великий корабель, який витримує всі шторми, –  з гордістю  запевнив  Олександр Вознюк, директор ТОВ «Коростишівземінвест».

Люди почали ставити запитання Олександру Степановичу: «Чому тільки зараз почали надавати матеріальні допомоги: при народженні, на поховання, при захворюваннях, на оранку городів,  продукти харчування?».-На що  Олександр Степанович, перебуваючи на цій посаді більше як пів року, сказав: «Як керівник я роблю це зараз і робитиму надалі».

Це питання було більш адресоване попередньому керівнику компанії, що був також присутній на зборах, який на сьогодні є керівником ТОВ «Садове-Агро» і хоче повернутися на ці землі з іншою фірмою. Та люди не почули конкретної відповіді від попередника.

Він теж мав нагоду висловити свою думку, розповісти про план дій. Також було заявлено про видачу грошей під мотивом заохочувальних, щоб люди переходили від ТОВ «Коростишівземінвест» по закінченню терміну діі договорів у ТОВ «Садове-Агро».  Гроші взяли 100% жителів села. Але наразі, переглянувши достовірність фактів та маючи певний сумнів у правдивості обіцянок, 35% пайовиків, зробили правильний вибір та вже повернулися до ТОВ «Коростишівземінвест»

Та на зборах від керівника ТОВ «Садове-Агро» прозвучала інша фраза, мовляв, це видавалася фінансова допомога, яку потрібно повертати. І тим людям, які не виявили бажання переходити від ТОВ «Коростишівземінвест», було заявлено, що вони мають у 10-денний термін повернути отримані кошти (а це – 5750 грн), інакше – суд. До такої сумнівної ситуації потрапили мешканці сіл Студениця і Горецьке Житомирської області. Та й тут керівник ТОВ «Коростишівземінвест» пішов назустріч та підтримав людей, які потрапили у халепу, і допомагає людям у вирішенні цих проблем.

Тож, треба розуміти, що краще працювати з надійним інвестором, який працює чесно, прозоро і відповідально.

А щоб подібні ситуації не повторювалися, працюйте з тією компанією, яка з вами багато років, яка дійсно допомагає, підтримує вас та дбає про майбутнє вашого села!


УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ

ДНЯ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

Щоб ваш нелегкий  і почесний труд

Був плідним, як багата тепла осінь.

І кожен день, що йде новий

Хай тільки щастя, радість вам приносить.

2 листопада відбулися Урочистості з нагоди Дня працівника соціальної сфери України, щоб виявити повагу до людей, завдяки яким виконуються соціальні програми у країні.

Працівники соціальної сфери забезпечують контроль трудової зайнятості населення, організацію своєчасної виплати заробітних плат та регулюють  трудові відносити між працівником і роботодавцем. Вони є професіоналами, які готові простягнути руку допомоги всім, хто цього потребує.

Також на свято завітали представники влади району та міста з щирими вітаннями та відзнаками:

 • Сергій Бондарчук, голова Коростишівської районної ради;
 • Іван Кохан, голова Коростишівської міської ради;
 • Віталій Соломикін, перший заступник голови РДА,
 • Тетяна Клименчук, помічник народного депутата України Павла Дзюблика.

Віталій Соломикін у своєму вітальному слові відмітив: «Тисячі людей відчувають вашу турботу, увагу і доброзичливість, бо ви щодня допомагаєте їм справитися з нелегкими життєвими обставинами і тим самим реалізуєте активну соціальну політику держави».

«Турбуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомогти тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадського суспільства», – зазначив Сергій Бондарчук.

Іван Кохан подякував працівникам соціальної сфери за працю, сповнену гуманізмом, милосердя і тепло: «Основна мета вашої діяльності – допомога людям. А головна риса характеру – людяність.»

Передавши вітання від Павла Дзюблика, Тетяна Клименчук побажала міцного здоров’я, щастя, родинного затишку, тепла, здійснення задумів та мрій.

Присутніх у залі зі святом вітали та дарували гарний настрій: танцювальний колектив «Міріданс», народно-фольклорно-етнографічний колектив «Горлиця», народний колектив народної пісні «Скарбничка», народний гурт «Капелюх», Валентина Сенько.


ВЕЛОСИПЕДОМ ДО ШКОЛИ В КОРОСТИШІВСЬКІЙ ГРОМАДІ

29 жовтня 2018 року

Метою цього проекту є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху, як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

«Кампанія «Велосипедом до школи» відбувається у кілька етапів. Улітку ми визначали потреби у велопарковках в школах громади. На початку навчального року ми організували програму активностей для школярів, яка популяризує велосипед та заохочує безпечну їзду велосипедом. Сюди входять відеоролики і білборди про культуру їзди на велосипеді та велошкола з безпеки руху з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років. Фінальним етапом кампанії «Велосипедом до школи» є встановлення велопарковок у школі», – розповів координатор кампанії «Велосипедом до школи» Асоціації велосипедистів Києва Дмитро Жигінас.

Школярам у Коростишівській громаді презентували 10 відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів, зокрема показують, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати регульовані і нерегульовані перехрестя та безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед та демонструє переваги велосипеда як зручного, швидкого і безпечного виду транспорту. Під час велошколи з безпеки руху школярі засвоювали правила дорожнього руху під час теоретичної і практичної частин. Усі учасники велошколи отримали друковані ПДР для велосипедистів і світловідбивні браслети. Під час вікторини серед школярів розіграли різноманітні велоаксесуари: дзвіночки, ліхтарі, водонепроникні чохли на рюкзаки тощо.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

«Головне, що ми взяли правильний напрямок – разом з Європою», – відмітив Іван Кохан, міський голова.“МИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ СТАТИ НА ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ,

ЩО НАС ОБИРАЛИ”

     26 жовтня 2018 року відбулася 62-га (позачергова) сесія Коростишівської міської ради 7-го скликання.

До затвердженого порядку денного було винесено важливе рішення про звернення Коростишівської міської ради щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про  підвищення ціни на газ для населення.

У зверненні депутати вважають рішення Уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, вони переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці.

Також, у зверненні депутати наголошують, що внутрішні резерви України, за умови їх ефективного використання та викорінення корупції, дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну. Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Паралельно з цим, масово скасовуються субсидії – це ще один удар по українцях.

Саме тому депутати вважають, що повинні стати за захист людей та звернутися з вимогою скасувати “цей злочин перед людьми”. Вони вважають підвищення тарифів на газ і тепло необгрунтованим і, враховуючи вищевикладене, вимагають від Президента України виконати конституційний обов’язок перед громадянами і зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної постанови Кабінету Міністрів.


ЖЕРТВИ ВОГНЮ 

26 жовтня до голови Коростишівської міської ради звернулася Оксана Петрівна Ільницька, жителька с.Царівка Квітневецького старостинського округу з  проханням про допомогу.

Минулого четверга, 18 жовтня о 22:15 годині на «службу 101» надійшло повідомлення про пожежу, що сталася  у  с. Царівка по вул. Київська, 49. Чергова бригада, прибувши  на місце пожежі за 25 хвилин, побачила, що вогнем захоплено сарай,  житловий будинок разом із дровітником, дахи яких були повністю заповнені  сіном. Щоб вогонь не перекинувся на сусідні будівлі, як повідомив рятувальник Дмитро Чередніченко, вирішальним напрямком було недопущення розповсюдження пожежі та було залучено ще одну бойову техніку. Уже через годину рятувальники змогли контролювати вогонь. Ліквідувати пожежу вдалося тільки о 8:40 ранку наступного дня. «Це була досить складна пожежа, яка досягла масштабу до 176 кв.м»,- згадує Дмитро.

Шокована подією Оксана Ільницька розповідає, що тільки завдяки сусідці, яка попередила по телефону про пожежу, було врятоване їх життя. Вона з чоловіком вже спали, тож, ледве встигли вибігти з палаючого будинку. Причиною спалаху, як повідомила сама господарка – замикання електропроводки в сараї, звідки і почалася пожежа.
«Згоріло все: будинок, господарські будівлі, сіно, зерно, одяг, їжа. Постаждали кури, гусі, свині. Вдалося врятувати тільки корову, яка лишилася єдиною годувальницею та й ту немає де і чим утримувати…», – плачучи розповідає Оксана Петрівна. Адже, жили за рахунок ведення домашнього господарства. Де зимувати? Як жити далі, не маючи ні хати, ні роботи? З цією бідою прийшла Оксана Петрівна до міського голови.

ІванМихайлович одразу виїхав на місце події, щоб прорахувати об’єм втрат. Побачивши масштаб трагедії, що сталася із сім’єю Ільницьких, голова поставив задачу  знайти житло, щоб було де зимувати погорільцям та винести це питання на засідання виконавчого комітету про надання матеріальної допомоги. “Ми вас не залишимо сам на сам з цією бідою. Разом обов’язково знайдемо вихід”, – запевнив голова.


ЩО РОБИЛИ МЕДИКИ

НА СЕСІЇ КОРОСТИШІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ?

19 жовтня 2018р зала засідань, де мало відбутися друге пленарне засідання 61-ої сесії Коростишівської міської ради 7-го скликання, була переповнена  працівниками медицини. Викликали “швидку”? Хтось потребує допомоги? Ні. Це лікарі прийшли просити допомоги у міського голови та депутанського корпусу з діагнозом: вже цілий місяць не отримують заробітну плату і потребують фінансової підтримки.

Віктор Янчук, від імені всього медичного колективу, проінформував про заборгованість по заробітній платі, що і так відомо депутатам, адже, це питання неодноразово піднімалося на попередніх сесіях. Дефіцит коштів до кінця року становить 1млн100тис грн. Де їх взяти?  “Лікарня – це не підприємство,яке можна закрити, повісивши замок на двері, і піти. У лікарні народжуються, у лікарні й помирають. Хочемо ми чи ні, а йдемо працювати”, – зауважив Віктор Григорович, наголошуючи, що люди збунтовані через відсутніть коштів. “Також є напруга у хворих на цукровий діабет. Аптеки відмовляються відпускати інсулін. Ці люди приречені на сметь”, – наголосив  В.Г.Янчук.  Усі працівники медицини прийшли почути, що думає про це міська рада.

Голова Коростишівської районної ради Сергій Бондарчук  проінформував, що районна рада зі свого боку виконує зобов’язання по програмі охорони здоров’я і вважає, що міська рада повинна допомогти хворим на цурковий діабет , виділивши кошти на ліки та підтримати лікарів фінансово, після чого попросив поставити на голосування повернутися до питання змін до міського бюджету на 2018 рік і знайти можливість відшукати гроші на заробітну плату і хворим на інсулін. “Свої зобов’язання треба виконувати, і в першу чергу, перед тими людьми, які рятують життя і першими супроводжують у цей світ кожного”, – так висловивсяСергій Володимирович.

Медичні працівники, сприйнявши одноголосне рішення депутатів щодо змін до міського бюджету на 2018р оплесками, покидали сесійну залу з черговим запитанням: “Коли ж чекати гроші на рахунках?”. А депутати продовжили роботу другого пленарного засідання з питанням: “Де взяти гроші?”

В ході продовження сесії,  депутати заслухали Самойленка А.Г, який нагадав суть звернення трудового колективу Управління виробничо-технічного обслуговування казенного підприємства “Кіровгеологія”. Працівників хочуть скоротити, а це більше 100  жителів міста Коростишева. Тож, вони звернулися до депутатів міської ради по допомогу.

Звернення Коростишівської міської ради щодо недопущення припинення роботи управління виробничо-технічного обслуговування казенного підприємства “Кіровгеологія” до Державної служби геології та надр України депутати підтримали одноголосно.УРОЧИСТОСТІ ТА СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

    12 жовтня усі зібралися у Будинку культури, аби вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України в усі часи, привітати наших славних воїнів з Днем захисника України. Символічним є те, що 14 жовтня увесь християнський світ з глибокою любов’ю і надією славить Пресвяту Богородицю, Матір спасителя світу Ісуса Христа. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків, котрі вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Отже, ми відзначаємо триєдине свято: День захисника України, День  українського козацтва і свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Вшанувати наших воїнів-захисників прийшли керівники району та міста: голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук, голова Коростишівської районної ради  Сергій Бондарчук, секретар Коростишівської міської ради Наталія Єсипчук.

   У своєму вітальному слові Вячеслав Іванович Поліщук подякував усім, хто з перших хвилин став на захист України і зазначив, що це свято є смутком і болем у серці кожного з нас. Голова  оголосив Подяку Коростишівської РДА учасникам антитерористичної операції за особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України, мужність і героїзм, проявлені під час виконання бойових завдань в зоні АТО та з нагоди Дня захисника України:

 • Беседівському Олександру Сергійовичу;
 • Марченку Павлу Володимировичу;
 • Могилянцю Віктору Миколайовичу;
 • Пономаренку Олегу Вадимовичу;
 • Хорватичу Юрію Грироговичу;
 • Яшкіну Сергію Михайловичу.

   Сергій Бондарчук, вітаючи із святом, запросив усіх присутніх у залі вшанувати героїв, які захищають нашу державу, виконанням гімну України, із закликом “ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!” і нагородив учасників російсько-української війни, як наголосив Сергій Володимирович, Грамотою голови Коростишівської районної ради за зразкове виконання службових обов’язків, високі морально-ділові якості, професійну майстерність, вагомий внесок у забезпечення обороноздатності держави та з нагоди свята – Дня захисника України:

 • Цопмеля Дмитра Миколайовича, підполковника, військового комісара Коростишівського об’єднаного військового комісаріату;
 • Липського Віталія Павловича, ієрея, настоятеля храму Святої троїці благочинного Коростишівського району, військового капелана;
 • Андрощука Дмитра Анатолійовича, старшого лейтенанта, співробітника Коростишівського міжрайонного відділення Управління СБУ в Житомирській області;
 • Гуменюка Олександра Васильовича, майора поліції, начальника сектору кримінальної поліції Коростишівського РВ ГУПН у Житомирській області;
 • Метельську Світлану Анатоліївну, добровольця ДУК “Правий Сектор”;
 • Кельмана Дмитра Володимировича, молодшого сержанта Збройних Сил України.

   Наталія Миколаївна Єсипчук у вітальному слові вказала, що це не свято, це день пам’яті і пошани усіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відзначила Подякою Коростишівської міської ради та преміями учасників АТО за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та з нагоди Дня захисника України:

 • Васіцького Руслана Валентиновича;
 • Гаврилюка Олександра Володимировича;
 • Марчука Євгенія Івановича;
 • Дегенгівського Михайла Михайловича;
 • Музику Миколу Юрійовича;
 • Буханчука Віталія Дмитровича.

Багато наших героїв-воїнів віддали своє життя заради того, аби Україна знову не стала безправним додатком Росії, а була самостійною і незалежною. Тож, усі присутні схилили голови у скорботній хвилині мовчання в пам’ять про тих самовідданих патріотів, які загинули у смертельних двобоях з ворогами нації у різні часи становлення незалежної України.

Та час не загоїть поранені серця матерів, які не встають з колін перед іконою, вимолюючи для своїх синів і дочок захисту. І немає гіркішої сльози, як материнська, і немає щирішої молитви за материнську.

Світлана Вікторівна Вовченко – жінка, яка в повній мірі щодня відчуває це на собі. У своєму слові Світлана Вікторівна побажала, щоб швидше закінчилася ця клята війна, щоб не ятрили болем душевні і тілесні рани. Мирного неба та запашного хліба на столі.  І звернулася до мам, діти яких в зоні бойових дій. “Я знаю, як важко чекати вісточки від сина. З яким жахом дивишся на телефон, який четвертий день мовчить… Нарешті засвітився екран. Син! Така миттєва радість! І знову чекання… І знову серце вмивається кровавими сльозами… І ніхто тих сліз не бачить…” Стримуючи сльози і тамуючи душевний крик, побажала матерям перемогти, здолати цю біду та дочекатися своїх синів і дочок з війни.

Не могла не згадати Світлана Вікторівна про дівчинку тендітну, але таку мужню, сильну духом патріотку – Ірину Возігнуєву і подякувати її мамі Олені Володимирівні Целіній за виховання донечки, яка стала на захист України пліч-о-пліч із чоловіками-воїнами. На плач і сльози матері, Ірина відповіла: “Матусю, рідна! Хто ж, як не я! У тебе ж синів нема. Ти не журися, лиш Богу за мене щиро молися.” Уже два роки Іринка замість весільної сукні приміряє щодня бронежилет, а матінка  Бога лиш просить…  А що вона просить? Я думаю кожен з вас знає…

  • Пишаюся тобою, мій народе
  • За те, що котрий раз з колін встаєш
  • За те, що коли сіяти – ти родиш.
  • За те, що волю й долю бережеш!
  • Пишаюсь, що від болю – ти не плачеш,
  • Що в рабство ти себе не віддаєш,
  • Що ти на зло добром віддячиш
 • Та вкотре, іншим приклад подаєш.

Завітали також на свято народний депутат України Єгор Соболєв і голова районної організації та фракції  “Самопоміч” у Коростишівській міській раді Олег Криницький, з якими можна було зустрітися  після концерту і поспілкуватися за філіжанкою кави.

Долучилися до вітань своїми художніми номерами, музичними композизіями: танцювальний гурт “Міріданс”, молодша група народного танцювального колективу “Веселка”, вокальний ансамбль “Арабескі”, народно-фольклорний колектив “Горлиця”,народний ансамбль народної пісні “Скарбничка”, гурт “Капелюх”, Анастасія Хмельова,  Валентина Бондарчук, Ольга Жовнерчук. Завершився святковий концерт виступом соліста відомого українського гурту “Шабля” Вови Гейзера, автора офіційного гімну АТО “Браття українці”.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!ЧИ БУДЕ ІСНУВАТИ КП “КОРОСТИШІВСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИК”?

Уже вкотре, на сесіях Коростишівської міської ради відкладається вирішення долі комунального підприємства”Коростишівський комунальник”. Так, на 60-й (позачерговій)  сесії 7-го скликання на 1-му пленарному засіданні, яке відбулося 04.10.18р, це питання заштопорило роботу, що призвело до активного обговорення  подальшої долі збиткового підприємства. У підприємства один шлях – банкрутство і ліквідація. Як запобігти цьому? Хто буде проводити комунальні послуги?  Хто вивозитиме сміття? Хто відповідатиме за чистоту міста? Не знайшовши правильного рішення на той момент, голова міської ради Іван Кохан оголосив перерву для досконалішого вивчення дуже важливого для всього міста питання фахівцями.

І вже 9 жовтня відбулося 2-ге пленарне засідання 60-ї (позачергової) сесії Коростишівської міської ради 7-го скликання, яке проводила Наталія Єсипчук, секретар міської ради, оскільки міський голова перебував у відрядженні, за участі голови Коростишівської РДА Вячеслава Поліщука, голови Коростишівської районної ради Сергія Бондарчука та депутата Житомирської обласної ради Миколи Марчинського.

На засідання було винесено тільки два питання:

 • – про погашення податкового боргу, у тому числі штрафи та пені КП “Коростишівський комунальник” у сумі 600000,0 грн;
 • поточний ремонт бульдозера КП “Коростишівський комунальник” у сумі 200000,0 грн.

Заслухавши  Антона Соболівського, голову бюджетної комісії, який чітко і виважено проінформував депутатів про вивчену ситуацію, які дії потрібно зробити, щоб врятувати підприємство від банкрутсва та ліквідації в подальшому, у депутатів не виникло більше розбіжностей. Вони прийняли пропозицію Антона Михайловича сплачувати, згідно рішення суду, податковий борг, у тому числі штрафи та пені щомісячно в сумі 198 тис грн.

Щодо другого питання у депутатів особливо не виникло ніяких суперечок і було прийнято позитивно.

Слідуючою пропозицією  було створення комісії, для виявлення винної особи, яка призвела до мільйонної заборгованості, що призводить до банкрутсва. У підприємства виник борг з 2010 року. Хто в цьому винен і хто за це відповідатиме?  Депутати вирішили звернутися до ГУ ДФС щодо проведення позапланової перевірки комунального підприємства та створити робочу групу для вирішення ситуації по заборгованості, подальшої долі КП “Коростишівського комунальника”, що ефективніше: банкрутсво, ліквідація чи переведення  на договори. Тож, на черговій 61-ій сесії міської ради 7-го скликання, яка відбудеться 16 жовтня 2018 року  знову буде звучати назва КП”Коростишівський комунальник”. Та як довго? і чи звучатиме в подальшому взагалі? Будемо сподіватися на краще.УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

Перші дні жовтня дарують нам тепле і радісне свято – День працівників освіти, яке відзначали напередодні 05.10.18 року у Будинку культури , аби вшанувати наших любих учителів. Для кожного з нас учитель – близька і дорога людина. Це вони беруть за руку і ведуть, переборюючи нашу полохливість, невіру у власні сили, а часом упертість і лінощі, вперед до знань, до успіхів, до звершень.

  •  Вклонімося, друзі, учителю своєму,
  • Володареві слова і пера,
  • Крізь біль і радість, роздуми і втому
  • Любов його безмежна проросла.
  • Любов учителя не зна кінця і краю,
  • Не рветься ні на мить гаряча нить.
  • Любов учителя ніколи не вмирає,
 • Вона в серці учня пломенить.

Із найщирішими вітаннями та відзнаками прийшли на свято представники влади: голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук, голова Коростишівської районної  ради Сергій Бондарчук, голова Коростишівської міської ради Іван Кохан, 1-й заступник міського голови Юрій Денисовець, начальник відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради Ігор Джаман, начальник відділу освіти РДА Іван Пархалевич , помічник народного депутата України Павла Дзюблика  Тетяна Клименчук, голова Коростишівського міськрайонного комітету профспілки працівників освіти Семен Крупнік.

Запрошені гості в цей день хотіли знайти найбільш влучні, гідні слова, аби висловити всю шану і повагу до кожного працівника освіти за їх доброту, вимогливість і терпіння. Вшанувати тих, кого люблять і поважають, хто вражає своїм обсягом знань.  Кожен у своєму вітальному слові старався знайти слова, які повернули б їх у дитинство, викликали  світлі спогади, подарувати святковий настрій. Найкраща подяка освітянам – втілення сподівань щодо учнів. У наших успіхах – праця вчителя, у наших звершенях – частина його душі.

У ході офіційної частини заходу, святковий настрій дарували: переможці всеукраїнських та міжнародних танцювальних конкурсів   “Міріданс”, учні музичної школи, Ольга Жовнерчук, Наталія Кривошеєва, Дмитро Бондарчук, Ліна Яковенко, хореографічний ансамбль “Веселка” та призери міжнародного фестивалю “Ритми моря” народний ансамбль народної пісні “Скарбничка”.ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО НА КОРОСТИШІВЩИНІ!

05 жовтня лідер партії “Батьківщина” відвідала ліцей у селі Студениця Коростишівського району.  У першу чергу, Юлія Тимошенко привітала педагогів місцевого ліцею з Днем учителя і подякувала за їх нелегку працю, зазначивши: “Ви робите святу справу. Адже, кожного дня формуєте майбутнє сильне покоління, яке любить свою країну. І саме це те покоління, яке буде відданно працювати на благо України. Низький  уклін за вашу нелегку

працю!”.

Завітала Юлія Володимирівна і до учнів молодших класів на урок малювання.  Спілкуючись з дітьми, Юлія Тимошенко звернулася з таким проханням: “Слухайтеся своїх учителів, любіть їх, поважайте. Адже, це другі тато і мама, які дарують дорогу в життя. Будьте здоровими, успішними та розумними, щоб  у майбутньому  будували таку ж сильну державу.”18 вересня 2018 року відбулася 59-та сесія Коростишівської міської ради 7-го скликання.  Перед початком засідання, міський голова закликав присутніх до толерантності, єдності та адекватності. Загалом депутати швидко опрацьовували  затверджений порядок денний. При розгляді заяв гр. І.Дячука та Г. Красуленко, депутати вирішили надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. Красуленко Г.О., врахувавши позицію Дячука І.Я., який відмовився від земельної ділянки на користь жінки. Учасники АТО, які також були присутні в залі, підтримали вчинок побратима і запевнили, що він 1-ий в черзі при наданні владою земельних ділянок, як інвалід війни.

Не було прийняте рішення щодо прийняття на баланс міської ради об’єкту за адресою Шевченка, 40. Також перенесені на розгляд на наступну сесію звіти про фінансову-господарську діяльність КП “Коростишівський комунальник” та КП “Міський ринок”, через відсутність доповідача.

Та розгляд останнього пункту, після наданої інформації Левченко О.Г. про здійснені заходи щодо встановлення меж міста Коростишева,  визвало неабияке обурення депутатів. Бондарчук А.В, Самойленко А.Г., депутати міської ради запропонували підготувати листи у вищі інстанції м. Житомира та м. Києва про перевищення повноважень посадової особи та звертутися до суду. Всі депутати одноголосно підтримали дане рішення. Після чого сесію було закрито.


18 вересня 2018 року було продовжено 58-му позачергову сесію Коростишівської міської ради 7-го скликання після оголошеної перерви 04.09.18р. Сесію  було  одразу ж закрито, оскільки термін дії вичерпав свою здатність щодо зміни даного рішення , а саме, накладення вето голови міської ради Івана Кохана щодо обмеження продажу алкогольних виробів.


ЗАХІД ДО ДНЯ РЯТІВНИКА

Згідно з Указом Президента України від 12 вересня 2008 року, щорічно в Україні 17 вересня відзначають День рятівника. це свято, яке об’єднує людей мужніх професій – пожежників, працівників аварійно-рятувальних формувань та служб. Немає  сумніву, що професійні навички, сила духу, витримка, мужність, досвід допомагають успішно втілювати у життя гасло “Запобігти, врятувати, допомогти” Рятувальники – люди мужньої професії.

З нагоди професійного свята – Дня рятівника, до 20 державної пожежно-рятувальної частини Коростишівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, прийшли привітати голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук, голова Коростишівської районної ради Сергій Бондарчук, голова Коростишівського міської ради Іван Кохан, депутат обласної ради Микола Марчинський.

Представники влади району та міста зазначили, що рятівники – є приклад відваги, рішучості, самовідданості, які завжди готові прийти на допомогу, ризикуючи власним життям. Бажали їм та їх родинам миру , злагоди, міцного здоров’я, щастя, сімейного затишку і благополуччя та відзначили кращих працівників.

Музичні вітання дарували учні музичної школи, співала Анастасія Хмельова, Олена Хмельова і Валентина Бондарчук.

Нехай на терені мужньої професії вас не залишає лицарський дух людяності і впевненості у своїх силах, завжди оберігає образ Пресвятої Богородиці Неопалимої Купини, яка є покровителем пожежників та рятувальників.


З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ТЕБЕ, РІДНЕ МІСТО!

Коростишеве рідний, місто величне,                  Слава народу древлянському слава!

Вже більше 500-ста років тобі!                             Слава землі наших мужніх батьків.

Багате минуле твоє історичне                            Цвіти, розквітай, як окраса держави,

Це справді великі, безцінні скарби.                       Град Коростишів – велич і гордість віків!

Урочистості та святковий концерт до Дня міста

відкривали хореографічною композицією “Мова єднання” танцювальні колективи “Веселка” та “Мірі Данс” .

На свято були запрошені  люди, на яких покладена велика відповідальність, аби наша Коростишівська громада і район у цілому працював, як один злагоджений механізм:

міський голова Іван Кохан, голова РДА Вячеслав Поліщук, голова районної ради Сергій Бондарчук, народний депутат Верховної Ради Павло Дзюблик та його помічник Тетяна Клименчук, Юрій  Забела, депутати обласної ради Микола Марчинський та Віктор Янчук.

На головну площу Коростишева прибула спортивна колона вищого комунального навчального закладу “Коростишвський педагогічний коледж ім. І.Я.Франка”.

З нагоди святкування Дня міста керівники та народні обранці привітали всіх жителів та гостей міста зі святом, відзначили нагородами та подарунками кращих городян.

Пом’янули всіх патріотів-земляків, які загинули у різні часи, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

Також вітали Стрижівську та Вільнянську сільські ради, які увійшли до  дружньої Коростишівської громади.

Хто бачив Коростишів, не забуде

Ні лісу, а ні тихої ріки.

Та найцінніший скарб – то наші люди

Сердечні, працьовиті земляки.

   Після офіційної частини заходу, святковий настрій усім  дарували народний гурт “Капелюх”, народний ансамбль народної пісні “Скарбничка”, народний колектив “Горлиця”, інструментальний ансамбль “Сузір’я блюз” Житомирської обласної філармонії, духовий оркестр “Сурми Полісся” палацу культури міста Житомира, рок-група “Етно XL”, місто Рівне та драйвова кавер-група “OK BAND” , місто Житомир.

На майстерно-торгівельній Алеї працював намет із смачною домашньою випічкою у рамках проекту “Даруй життя”, організований на підтримку нашої маленької землячки Маргаритки Ступак. Дана акція несе у собі не лише благодійність, а й спрямована на пропаганду здорового способу життя. Тому філіжанка кави  надавалася безкоштовно в обмін на цигарку.

Зі святом осені і праці,

Зі святом  краси і надії,

Зі святом пісеннь і танців,

Зі святом міста нашої мрії!!!


УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ

ДНЯ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ!

Указом Президента від 28.08.93р. встановлено професійне свято працівників лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості.

Тож 13 вересня 2018р у м. Коростишеві всі зібралися аби вшанувати людей, які своєю невтомною працею, високим покликанням охороняють, примножують ліс – цей безцінний дар природи. Усі ми добре знаємо і усвідомлюємо, що без “зелених легенів” неможливе наше життя.

Зі святом прийшли привітати представники влади області, району, міста, а також депутат Верховної Ради України Павло Дзюблик і першим був запрошений до вітального слова у якому наголосив, що “ви  ті хто відтворює ліс”, а також відзначив нагородами  кращих працівників лісової галузі.

До вітального слова був запрошений голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук  з побажаннями “хай тишу лісу порушують тільки спів птахів та гамір лісових жителів”. Також Вячеслав Іванович запевнив, що найближчим часом усі негаразди вирішаться і ніяких радикальних змін не буде та відзначив нагородами кращих працівників у лісовій галузі.

Голова Коростишівської районної ради Сергій Бондарчук запевнив, що органи місцевого самоврядування, розуміючи проблеми лісівників, осторонь  не стоять, а роблять все можливе, щоб полегшити їх роботу  Також, голова побажав присутнім щастя, здоров’я, успіхів та перемог. “Разом ми зможемо. Слава вам і слава Україні!” – такими словами завершив Сергій Володимирович і відзначив нагородами кращих працівників лісового господарства.

Міський голова Іван Кохан  наголосив: “Ви, лісівники, працюєте в умовах екологічної катастрофи, яка веде до знищення хвойних лісів”. І запевнив від себе та від депутатського корпусу про зменшення тиску, який зараз здійснюється з боку держави. Іван Михайлович вітав всіх працівників лісової галузі зі святом й зазначив, що “плодами їхньої праці будуть користуватися внуки й правнуки” та відзначив нагородами кращих працівників лісової галузі.

До вітального слова також  був запрошений інженер-лісопатолог ЖОКАП Житомир облагроліс Святослав Нечипоренко. Він побажав, “щоб поважали ліс і заходили, як у Храм Божий” ,а також передав особисту подяку та побажання від генерального директора Ігоря Рябінського, після чого відзначив почесними грамотами Житомирської ОДА кращих працівників лісової галузі.

Директор державного підприємства “Коростишівське лісовове господарство АПК” Михайло Зюбак  висловив щиру подяку за важку працю людей, які працюють безпосередньо в лісі та побажав добра, здоров’я, миру й досягнень в нелегкій роботі та відзначив грамотами кращих працівників підприємства.

А до завершального вітального слова був запрошений директор державного підприємства “Коростишівське лісове господарство” Валентин Ейсмонт, який в першу чергу висловив свою вдячність місцевій владі, районній  раді, адміністрації (детальніше в аудіозаписі):

Музичні вітання в цей день дарували колективи “Скарбничка”, “Капелюх”, солісти Ірина Байба, Валентина Сенько і Ліна Яковенко, а також приєдналися до вітань танцювальний колектив Будинку дитячої творчості та гості свята – колектив “ЧІП” Хорошівського Будинку культури, які звеселяли своїми запальними піснями й унікальним голосом соліста.

МИРУ ВАМ, БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ, ДОСТАТКУ ВАМ І ВАШИМ РОДИНАМ!


День села у селі Царівка.

12 вересня вся Україна відзначає День пам’яті Святого Великого Князя Олександра Невського в честь перенесення його мощей. А невеличка чарівна Царівка Квітневецького старостинського округу святкує свій День народження – День села.

   Тож зі святом вас, шановні жителі села та гості!

   Як зазвичай годиться приходити на день народження, завітав на свято депутат обласної ради Микола Марчинський з солодощами та напоями, а також голова Коростишівської міської ради Іван Кохан. Також був запрошений для благословення настоятель храму храму с.Царівка протоієрей Віталій Строк.

В.о. старости Володимир Яблонський в цей день вітав царівчан з найкращими побажаннями та відзначив кращих жителів села грамотами та солодощами.

Скориставшись присутністю народних обранців, мешканці села ділилися наболілим. Піднімалися питання і про стан доріг, і про вирізку лісу, і про складування пульпи навколо села, і про видобування піску. Та найболючішою  була проблема якості води та відсутність світла. Жителька села Ганна Вікторівна Супрун звернулася з проблемою, яку не може вирішити вже півтора року. Це вже була остання надія на допомогу, крик душі. Сім’я живе 2 тижні без світла, оскільки дерево, яке росте на території сільського клубу катастрофічно заважає лінії електропередачі. А якість води взагалі  вражає . Мешканці села розповідають, те що вода брудна, вони могли б  відстоювати декілька днів, щоб використовувати її в технічних цілях,але вона ще й з мазутою.  Аби  зробити лабораторні аналізи, потрібні великі кошти.

Мешканці довго не відпускали представників влади, шукаючи у них підтримки й допомоги. Микола Броніславович та Іван Михайлович пообіцяли допомогти  та взяли під особистий контроль хід дій.

Радував присутніх концертною програмою Коростишівський гурт “Капелюх”. Після чого всі змогли пригоститися смачними стравами, дбайливо приготовленими місцевими жителями.


11.09.2018р. відбулося засідання оргкомітету Коростишівської міської ради по підготовці та проведенню на території міської ради святкування 519-ої річниці з дня першої писемної згадки про місто Коростишів.


04 вересня 2018 року відбулася 58-а позачергова сесія Коростишівської міської ради 7-го скликання, щодо повторного розгляду рішення від 21.08.2018р. пункту  “Про обмеження продажу пива (крім б/а), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території Коростишівської ОТГ”. Оскільки, в ході  затвердження секретаріату не було набрано потрібної кількості голосів, було оголошено перерву.УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 

ДНЯ ПІДПРИЄМЦЯ!

30 серпня 2018 року в м. Коростишеві відзначали День підприємця. У цей день вшановували людей, які не тільки розпочали власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут своєї сім’ї, але й створюють робочі місця, наповнюють бюджет держави.

Завітали на свято: голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук , який у своєму привітальному виступі зазначив, що особливо приємно вітати присутніх. Адже, коли робляться зміни, підприємці приймають перші стратегічно- важливі зміни. Згадав і про прислів’я: “Головне, щоб держава не заважала”. Також  гарантував, що двері адміністрації завжди відкриті та хотів би, щоб більше довіряли громаді й владі. Адже, саме від підприємців залежить рівень життя у місті(детальніше в аудіозаписі):

Голова Коростишівської районної ради Сергій Бондачук відмітив, що підприємці – це ті люди, які працюють і не мають часу святкувати своє професійне свято. Також зазначив, що саме підприємці наповнюють державний бюджет за які утримуються всі державні службовці, вчителі, лікарі, працівники органів місцевого самоврядування. Саме вони створюють робочі місця(детальніше в аудіозаписі):

Також міський голова Іван Кохан у своєму вітальному виступі запевнив, що  ту  роботу яку роблять підприємці  важко переоцінити й наголосив, що він відкритий до співраці та готовий іти назустріч вирішенню любих питань шляхом діалогу (детальніше в аудіозаписі):

Порадував своїми гуморесками Павла Глазового і активний учасник художньої самодіяльності  Василь  ( в аудіозаписі):


  ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ ПЕДАГОГІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ!

   29 серпня 2018 року відбулася конференція педагогічних працівників 2018р. Основною темою для педагогів – є нова українська школа (НУШ). Основною метою на сьогодні – є реформування системи загальної середньої освіти. У дії новий Закон “Про освіту”. Реформа в галузі освіти є одним із ключових пріорітетів уряду України. Тому розроблено чіткий план цієї реформи. Саме ці напрямки роботи, напрацювання, досягнення розглядалися та обговорювалися на конференції.

У роботі конференції брали участь делегати загальної та позашкільної освіти, начальники відділів освіти, головні спеціалісти та методисти.

Запрошені: народний депутат України Павло Дзюблик, депутати обласної ради Микола Марчинський, Віктор Янчук, голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук, 1 заступник голови Коростишівської РДА Віталій Соломикін, голова Коростишівської районної ради Сергій Бондарчук, голова Коростишівської міської ради Іван Кохан.

Учасники конференції почули вітання та виступ начальника відділу освіти Коростишівської РДА Івана Пархалевича, начальника відділу освіти молоді та спорту Коростишівської міської ради Ігоря Джамана та народного депутата України Павла Дзюблика.

Голова Коростишівської РДА Вячеслав Поліщук у своєму виступі навів смуток на присутніх згадкою про “Іловайський котел” (детальніше в  аудіозаписі):

Та найактивніше гості  обговорювали після конференції вітання та побажання наших народних обранців. Кожне слово Сергія Бондарчука, голови районної ради супроводжувалось оплесками(детальніше в аудіозаписі):

А побажання Івана Кохана, міського голови були щирі та близькі для кожного педагога.(детальніше в аудіозаписі):

 Що ж таке НУШ?

Детальніше розповість у своєму виступі Тетяна Ковальчук, вчитель гуманітарної гімназії №5 ім. Т.Г. Шевченка, тренер з підвищення кваліфікації педагогічних працівників (аудіозапис):


Продовження 57-ої сесії міської ради 7-го скликання

28 серпня 2018 року , після оголошеної перерви 21.08.18р. було продовжено роботу 57-ої  сесії Коростишівської міської ради 7-го скликання.

   В ході розгляду подальших пунктів , зазначених в порядку денному, депутати швидко й обгрунтовано приймали рішення, і за 2 години сесію було закрито.


Святкування з нагоди

Дня Незалежності України

23 серпня 2018 року в приміщенні районного Будинку Культури м. Коростишева відбулося свято присвячене Дню Незалежності України.

Гостей зустрічали вправні господині з різних точок Коростишівського району зі смачними частуваннями та веселими піснями .

Після  гостинного прийому всі були запрошені до зали де проходили Урочистості та святковийй концерт до Дня Незалежності України.


УРОЧИСТОСТІ

ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

які відбулися 23 серпня 2018 року в місті Коростишеві

 57 сесія міської ради 7-го скликання

розпочалася 21.08.2018 року.


“МЕР, КОЛИ БУДУТЬ ДОРОГИ?”

інтерв’ю з Іваном Коханом, головою Коростишівської міської ради
щодо виникнення проблем по ремонту доріг та їх подальше вирішення.

__________________________________________________

Вони працюють під гаслом “З любов’ю до пайовика”

З Великоднем!

Великодні традиції в Україні

Великдень – дуже давнє свято, що відзначалось ще тисячі років тому та символізувало прихід весни, тепла, нового господарського сезону. Великдень пов’язували з початком жнив. Християни ж вклали в цей день інший сенс і відзначають його у зв’язку з воскресінням Христа. У євреїв Пасха святкувалася 15 числа нісана, тобто припадала на один і той же день календаря, а християнська Пасха була “пересувною”, більш мобільною, відлічувалася від повного місяця в день Весняного рівнодення або після нього. Таким чином, свято “кочує” в часі і випадає щороку на різні дні в період з 22 березня по 25 квітня за старим стилем. Святкують його навіть ті, хто дуже нечітко уявляє суть свята – фарбують яйця, купують (або печуть) паски, ходять в гості, запалюють свічки. Радісного Великодня! Великдень, як і багато інших свят, став сумішшю християнських та язичницьких традицій. Як зазначає Наталія Шарапова, у багатьох місцях з великодніми вогнищами і в XIX-XX ст. зв’язувалися абсолютно язичницькі уявлення. Наприклад, великодні вогні, що знаменують перемогу життя над пітьмою і смертю, місцями запалювали не тільки біля церкви, а й на пагорбах навколо села, на берегах річок або на сільській площі; і розводили їх зазвичай за допомогою «живого» вогню, що видобувається тертям з дуже сухого дерева (бо в сухому деревi нечиста сила ховається). Залишилися від священного вогню головешки дбайливо збирали і зберігали протягом року, адже великодні вуглинки, покладені під стріхи дахів, захищали двір від грози. Аналогічною і навіть більшою силою наділялися також свічки, з якими стояли пасхальну службу в церкві.
«Канунчики» – маленькі глечики з медом, які разом з великими свічками ставилися в перший день Пасхи на стіл перед образами для поминання померлих: баби при цьому міркували так, що, всі, мовляв, головні боги (образу) тут у наявності , і якщо їм запалити по свічці кожному, то вони відразу як почнуть молитися за покійничка, так вже неодмінно вимолять для нього у Господа прощення. Правда, духовенство суворо забороняло такі «кавунчики». Також на Великдень ставили великі гойдалки. Колись катання на гойдалках мало ритуальний сенс – вважалося, що воно (як і всяка дія, що зображує «підйом») стимулює родючі сили, благотворно впливає і на врожай, і на появу потомства у людей і тварин. Саме тому на гойдалках найчастіше гойдалися з Великодня до Трійці, тобто під час росту хлібів і формування нових шлюбних пар. На Великдень важливе значення мало святкове частування. Фарбовані яйця, які за давньою традицією укладали на пророслу зелень (овес, пшеницю), паска, млинці, пряники, запікали баранину, телятину. Така їжа в народній свідомості наділялася надприродним значенням і особливою силою. За деякими повір’ями, святість її настільки велика, що якщо звичайна хатня миша забереться на великодній стіл і з’їсть хоч один освячений шматочок, то у неї негайно виростуть крила і вона зробиться кажаном. Залишки освячених в Церкві яєць, пирогів і м’ясних страв (кістки) закопували в полі або залишали для використання в різних обрядах. Одне пасхальне яйце зберігали до початку сівби. Його брали з собою йдучи перший раз сіяти, щоб врожаю був багатим. Освячений на Великдень ритуальний хліб у багатьох місцях вважався оберегом від злих духів і ліками від хвороб. Що то за Великдень без фарбованих яєць? Яйце у ​​народній традиції сприймалося як символ сонця та світу (макрокосму) взагалі; воно, подібно до насіння, наділялося здатністю зберігати і передавати життя, а тому саме по собі уособлювало ідею воскресіння. З крашанкою було пов’язано велика кількість обрядів, повір’їв і звичаїв. Було поширене повір’я, що за допомогою пасхального яйця душі померлих можуть отримати полегшення на тому світлі: для цього треба лише сходити на цвинтар, тричі похристосуватися з небіжчиком, а потім на його могилі згодувати яйце птаху, який в подяку за це пом’яне померлого і проситиме за нього Бога. Допомагали пасхальні яйця (особливо ті, що були отримані від священика в церкві) і проти пожеж. Вважалося, наприклад, що якщо людина, відома праведним життям, візьме таке яйце і три рази оббіжить палаючу будівлю зі словами: «Христос Воскрес!», то пожежа відразу ж затихне і припиниться сам собою; однак якщо яйце потрапить в руки людини сумнівного способу життя, то пожежа не припиниться, і в цьому випадку залишиться лише один засіб – кинути яйце в сторону, протилежну напрямку вітру і вільну від будов. Використовували крашанки і для різних пошуків. Наприклад, у багатьох місцях з ними шукали заблукалу худобу, а іноді й скарби, оскільки вважалося, що всякий скарб охороняє спеціально приставлений до нього нечистий дух, який, побачивши людину з великоднім яйцем, неодмінно злякається і втече, і тоді скарб легко можна буде взяти . З крашанкою в деяких місцях вистежували домовика, чаклуна. Радісного Великодня! Повсюдно заборонялося викидати (а тим більше випльовувати) шкаралупу яйця за віконце на вулицю, тому що на Світлій седмиці по землі ходить сам Христос з апостолами, і шкаралупою, з необережності, можна в нього потрапити. Втім, заборона викидати яєчну шкаралупу за вікно стосувався не тільки пасхального періоду та пояснювався різними повір’ями: подекуди вважалося, наприклад, що якщо викинути шкарлупки від яєць цілими, то русалки зроблять собі з них кораблик і будуть плавати на ньому «на зло чесному люду»; а якщо в викинутої шкарлупці накопичиться вода, то з неї може напитися сорока, і від того людина, який викинув шкаралупу, захворіє лихоманкою. Особливі пасхальні обряди і повір’я стосувалися нечистої сили, яка на переконання селян, особливо зла у пасхальну ніч. Згідно з народними повір’ями, в цей час всім нечистим духам «солоно доводиться», оскільки, як тільки вдарить перший дзвін до утрені, біси негайно сиплються з дзвіниці на землю, а як тільки відійде заутреня, їх усіх позбавляють свободи – скручують, зв’язують і навіть приковують в пеклі (або на горищах, дзвіницях, по кутах двору і т.д.). У деяких місцях вірили також, що в ніч на Світлу неділю всіх чортів замуровують в церковні стіни, де вони возяться і метушаться, але не можуть вирватися з обтяжливого полону. Селяни запевняли, що прикутих і мучаться чортів можна чути, якщо в пасхальний вечір прийти на те місце, де вони сидять; більше того, під Великдень можна і побачити нечистих духів, позбавлених своєї диявольської сили, потрібно тільки піти в яке-небудь темне затишне місце з тієї самої свічкою, з якою стояли пасхальну службу. Приблизно в такому ж становищі, що й злі духи, перебували на Великдень чаклуни й відьми. За народним переконанням, у Світлу ніч їх можна впізнати, а отже, і захиститися від їх згубного впливу, і навіть впливати на них, позбавити їх назавжди надприродної сили. Наприклад, у багатьох місцях вважалося, що відьми, щоб їх не впізнали, завжди намагаються здаватися благочестивими прихожанками, а тому до початку святкової служби обов’язково приходять до церкви, навіть намагаються торкнутися священика; і якщо під час заутрені подивитися на присутніх у церкві через шматок дерева від гробу небіжчика, то можна побачити всіх сільських відьом з глечиками молока або дійниці на головах. По іншому повір’ям, щоб дізнатися чаклунів і відьом, потрібно прийти в церкву в зовсім новому одязі і під час великодньої заутрені обернутися і подивитися на народ: тоді всі чаклуни здадуться спиною до вівтаря і іконам, обличчям до дверей. Іноді для розпізнавання відьом використовували особливу освячену їжу. Наприклад, у деяких селах вірили, що для того, щоб дізнатися, яка з сусідських жінок відьма, потрібно на Великдень тримати за щокою шматочок сиру; в цьому випадку, коли священик скаже: «Христос Воскрес!», всі відьми в церкві здадуться задом до ікон і з дійницями на головах. Інший варіант того ж обряду радив, взявши сир в рот, стати біля церковних дверей і триматися за дверну скобу; тоді всі відьми, проходячи мимо,будуть з хвостами. У церковно-народної традиції Пасха була однією з найважливіших дат поминання померлих, і до неї, відповідно, приурочувалось безліч обрядів і повір’їв, пов’язаних з культом предків. Пояснювалося це і стародавніми землеробськими уявленнями про зв’язок померлих з молодими сходами і урожаєм, і християнською ідеєю про те, що смерть та воскресіння Христа спокутували первородний гріх і відкрили праведникам дорогу в рай. За народним уявленням, в Христове Воскресіння відбувається відкриття небес: райські врата отверзаются і залишаються відчиненими до останнього дня Світлої седмиці, причому ніхто їх в цей час не охороняє. У зв’язку з цим, серед селян панувало переконання, що кожен, хто помре на Великдень, безперешкодно потрапляє прямо в рай, яким би грішником він не був; тому всі сільські люди похилого віку мріяли померти саме в цей час і навіть молилися Богу, щоб він взяв їх на Світлому тижні. Людей, які померли під час Пасхи, прийнято було ховати з червоним пасхальним яйцем у правій руці: «Помер на Великдень – і яєчко в руку». З тими ж уявленнями пов’язано і повір’я про те, що в пасхальну ніч на землі з’являються душі померлих і їх можна бачити, спілкуватися з ними. Наприклад, у багатьох місцях вірили, що якщо під час хресного ходу, коли всі прочани підуть з церкви, сховатися в храмі за вівтарем з пристрасною свічкою так, щоб ніхто не помітив, то можна побачити, як душі померлих зберуться в порожню церкву молитися і христосуватися між собою; проте розмовляти з ними в цей час і взагалі видавати свою присутність в церкві не можна, так як за це людина може поплатитися життям. Для спілкування з померлими предками використовувалося кладовища або рідна оселя. Кладовище на Великдень відвідували в багатьох місцях, а особливо строго цього звичаю притримувалися жінки. Подекуди існував навіть особливий ритуал «окликання небіжчиків». Їх частували святковими стравами, запрошували в домівку. А чи підете Ви до церкви на Великдень з власними спеченими пасками та писанками? Гарного Вам та Вашим родинам світлого свята Воскресіння!

Про державну реєстрацію потужностей операторів ринку харчових продуктів

Коростишівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області звертає увагу операторів ринку харчових продуктів на необхідність проведення реєстрації потужностей відповідно до вимоги статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та згідно з Порядком проведення державної реєстрації потужностей затвердженого наказом Мінагрополітики № 39 від 10.02.2016 р.

  Для проведення державної реєстрації потужностей, оператор ринку харчових продуктів подає заяву встановленого зразка управлінню Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей на території Житомирської області. Державна реєстрація здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання заяви оператора ринку.

Управління Держпродспоживслужби, протягом 5 робочих днів після прийняття рішення про державну реєстрацію, повідомляє оператора ринку про державну реєстрацію  із зазначенням особистого реєстраційного номера потужності.

На данний час в районі зареєстровано 201 потужність, з 262.

Довідково. Державній реєстрації підлягають потужності з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, виробництва продуктів харчування не тваринного походження або виробництва продуктів харчування інгредієнтами яких є переробленні продукти тваринного походження, заклади громадського харчування, транспортування, потужності первинного виробництва (землі сільськогосподарських угідь, мисливські господарства, ставки, пасіки, ферми з утримання сільськогосподарських тварин, збір врожаю диких рослин). Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» встановлена відповідальність за виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону на: юридичних осіб – у розмірі від 23 до 30 мінімальних зарплат (73600 грн.-96000 грн.);  фізичних осіб-підприємців – у розмірі від 8 до 15 мінімальних зарплат (25600грн.- 48000 грн.).

Державний реєстр потужностей операторів ринку має вільний доступ на офіційному сайтіДержпродспоживслужби (w.w.w.consumer.gov.ua → діяльність → реєстри → Державний реєстр потужностей операторів ринку (наказ Мінагрополітики від 10.02.2016 №39), або отримати інформацію в Коростишівському районному управлінні ГУ ДПСС в Житомирській обл. за адресою: м. Коростишів, вул. Горького, 66, тел.5-62-61.

Начальник управління                                                        І.С.Нечипорук.

Актуальна інформація Коростишівського бюро правової допомоги

Чи можна розірвати договір оренди землі достроково?

Традиційно договори оренди земельних ділянок (паїв) укладаються на тривалий термін. Але трапляється, що орендодавець бажає його дострокового припинення. У яких випадках можна розірвати договір оренди земельної ділянки достроково? Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!»,розповіли фахівці Коростишівського бюро правової допомоги.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. В односторонньому порядку розірвання договору оренди землі можливе лише в тому випадку, якщо це прямо передбачено в договорі оренди землі.

Однією з підстав дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки є заборгованість з орендної плати. Разом з тим, доводи про наявність заборгованості з орендної плати мають підтверджуватись належними доказами.

Ще однією можливістю для розірвання договору оренди землі є визнання його в судовому порядку недійсним. Основною підставою такого позову є те, що у договорі оренди земельної ділянки відсутні істотні умови, передбачені ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі».

Крім того, згідно статті 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону. А також, у разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає цільовому використанню земельної ділянки.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до звертайтесь до відділу «Коростишівське бюро правової допомоги» Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. 5-06-26 або за адресою вул. Соборна площа, 18.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Споживач має право: як повернути товар належної якості?

Як обміняти товар неналежної якості більшість покупців знають та аби уникнути конфліктних ситуацій продавці й самі зацікавлені замінити товар з дефектом. Але обміняти можна і якісний товар. Як повернути покупку, якщо ви передумали, чи після придбання товар не влаштовує за кольором, розміром. Фасоном?Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Романівського бюро правової допомоги.

Обміняти товар належної якості, відповідно до ст. 707 Цивільного кодексу України, є у споживача – покупця непродовольчого товару, у таких випадках: и, покупець має право протягом чотирнадцяти днів не рахуючи дня купівлі непродовольчого товару належної якості, якщо триваліший строк не оголошений продавцем, обміняти його у місці купівлі або інших місцях, оголошених продавцем, на аналогічний товар інших розміру, форми, габариту, фасону, комплектації тощо.

Проте є ряд умов, дотримання яких забезпечує виконання пред’явленої вимоги про обмін товару, якими є:

 • товар не був у споживанні;
 • збережено його товарний вид, споживчі властивості, пломби, ярлики(непошкоджена упаковка тощо);
 • збережено розрахунковий документ (чек, гарантійні талони, інструкція з експлуатації), виданий споживачеві разом з проданим товаром у якості доказу придбання товару у конкретного продавця;
 • від дня покупки товару пройшло не більше 14 днів;
 • якщо до товару було додано подарунок, його має бути повернуто разом із товаром. При цьому подарунок також не повинен містити слідів експлуатації, повинен бути збережений його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби та фабричне пакування. Якщо при здійсненні покупки була видана картка постійного клієнта, її буде анульовано.

У наступному номері ми розповімо, які товари належної якості обміну і поверненню не підлягають.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Як протидіяти домашньому насильству?

З 07 січня 2018 року набрав чинності новий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який запровадив нові механізми захисту дітей та жінок від домашнього насильства. В рамках проекту «Я маю право» ми надаємо відповіді на найбільш актуальні питання.

Хто несе відповідальність за домашнє насильство?

Подружжя; особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю, їх родичі; Опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.

Нові суб’єкти: колишнє подружжя; наречені; особи, які мають спільних дітей; батьки або діти одного з подружжя (колишнього подружжя)

Що робити у разі домашнього насильства?

Одразу викликати поліцію – 102. Звернутися за безкоштовною правовою допомогою: 0800-213-103 (Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги – цілодобово та безкоштовно у межах України.

ВАЖЛИВО! Не мовчи! Повідом про будь-які випадки фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства! Ти маєш право на безпеку і захист!

Держава гарантує захист від кривдника.

За ініціативою поліції або за заявою постраждалої особи до кривдника може бути застосовано терміновий заборонний припис, що передбачає: – зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; – заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи; – заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою. За невиконання припису – штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису – до 10 діб.

На більш тривалий термін видається обмежувальний припис. Підстава: заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування. Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд.

Передбачає: – заборону перебувати в місці спільного проживання (перебування)

– усунення перешкод у користування майном потерпілою особою

– обмеження спілкування з постраждалою дитиною

– заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи.

– заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;

– заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Термін застосування – до шести місяців.

Про скликання сорок дев’ятої сесії міської ради сьомого скликання

Відповідно до ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

 1. Скликати сорок дев’яту сесію міської ради сьомого скликання 20 березня 2018 року, о 10.00, в сесійній залі міської ради.

На розгляд сесії вносяться питання:

1.Про врегулювання земельних відносин на території міської ради згідно чинного законодавства:

 1. Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.
  1.2.Про затвердження документації із землеустрою.
  1.3.Про внесення змін до рішень Коростишівської міської ради.
  1.4.Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою гр.Марченко Світлані Миколаївні.
  1.5.Про розроблення детального плану території.
  1.6.Про затвердження детального плану території земельної ділянки для розміщення індивідуального житлового будинку.
  1.7.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення.
  1.8.Про поновлення договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
 2. Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік.
 3. Про укладення договору оренди нежитлового приміщення з Житомирською дирекцією ПАТ «Укрпошта».
 4. Про поновлення договору оренди нежилого приміщення «Коростишівському центру соціально-трудової та професійної реабілітації інвалідів» Житомирського обласного фонду соціального захисту інвалідів.
 5. Про затвердження Переліку вимог та необхідного обсягу відомостей про господарську діяльність суб’єкта господарювання на виконання положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».
 6. Про затвердження Положення про відділ освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради.
 7. Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області.
 8. Про затвердження Порядку призначення на посаду керівника комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області.
 9. Про закріплення за закладами освіти міської ради території обслуговування.
 10. Про Програму Коростишівської міської ради щодо відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2022 роки.

     ПАМ”ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

ЗАВЖДИ З НАМИ

Український Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну.

20 лютого побіля пам,ятника Героям Небесної Сотні, на Алеї Слави зібралися керівники району та міста, представники організацій, молодь, військовики, аби пом,янути і вшанувати тих мужніх, незламних українців, їхніх побратимів інших національностей, чиї душі першими пішли у височінь Небес. Тих, хто віддав свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України.

Жовто-блакитні квіти лягли на граніт, запалали лампадки.

Молитву за всіма загиблими Героями Небесної Сотні прочитав настоятель храму Святої Трійці УПЦ КП о. Віталій (Липський).

Голова районної ради Сергій Бондарчук у своєму виступі згадав побратимів-свободівців, котрі також були в когорті тієї Сотні.

Про неприпустимість розбрату поміж українцями говорив міський голова Іван Кохан.

Керівник апарату РДА Надія Кочубей звернулася до усіх із промовою про надзвичайний героїзм тих, котрі ось уже чотири роки споглядають за нами із Небес.

Від імені молодого покоління до слова було запрошено студента Коростишівського педколеджу Максима Окрушка.

І знову ведуча ще раз закликала до згуртованості, єднання заради свободи і миру на нашій, Богом даній, землі.

Увечері містом відбулася смолоскипна хода, ініційована райорганізацією ВО «Свобода».

Бути офіцером — почесно

Коростишівський об’єднаний міський військовий комісаріат проводить відбір кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади України у 2018 році.Вищі військові навчальні заклади здійснюють підготовку громадян на посади осіб офіцерського складу для проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України.

Підготовку для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського (старшинського) складу здійснюють військові коледжі сержантського (старшинського) складу.

На навчання приймають осіб, які здобули повну загальну середню освіту.

Випускники військових коледжів сержантського (старшинського) складу отримують військову освіту та диплом державного зразка освітньо-кваліфікаційного рівня – “молодший спеціаліст”. Термін навчання 2,5 роки.

Випускники вищих військових навчальних закладів отримують вищу освіту освітнього ступеню “бакалавра” (“магістра”) та відповідну військово-професійну кваліфікацію. Термін підготовки на посади офіцерів командного складу – 4 роки, офіцерів інженерного, гуманітарного, юридичного та адміністративного складу – 5-5,5 років.

Прийом на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти здійснюється на конкурсній основі виключно за кошти державного бюджету.

Вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку офіцерського складу:

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Національна академія сухопутних військ

імені гетьмана Петра Сагайдачного

Військова академія (м. Одеса)

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації

Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”

Інститут військово-морських сил Національного університету

“Одеська морська академія”

Військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Кафедра військової підготовки Національного авіаційного університету (м. Київ)

Військові коледжі сержантського (старшинського) складу, що здійснюють підготовку сержантського (старшинського) складу:

Військовий коледж сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

військовий коледж сержантського складу

Національної академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного

Військовий коледж сержантського складу

Військового інституту телекомунікацій та інформатизації

Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету “Одеська морська академія”

Якщо Ви бажаєте стати курсантом вищого військового навчального закладу або військового коледжу сержантського (старшинського) складу у поточному році, отримати якісну військову освіту за програмами вищого та середнього навчання мають звернутися до:

Коростишівського об’єднаного міського військового комісаріату, за адресою: м.Коростишів, вул.Симінарська, 20, каб.№11, тел.5-29-06

Перелік документів для вступу у вищі військові заклади

 1. Заява  (у заяві зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, рік .місяць і день народження, поштова адреса місця проживання, назва вищого військового навчального закладу, обраний напрям підготовки спеціальності), перелік предметів, з яких вступник зареєструвався для проходження незалежного тестування Українським центром оцінювання якості освіти, найменування відомства в інтересах якого вступник бажає навчатися).
 2. Автобіографія. (рукописна і друкована)
 3. Копія документа державного зразка про освіту (табель 10-11 клас).
 4. Шість завірених кольорових фотокарток 3х4 (без головного убору).
 5. Копії документів, які встановлюють право на пільги відповідно законодавства.
 6. Два поштових конверти з марками.
 7. Характеристика.
 8. Довідку про склад сім’ї.
 9. Довідка (сертифікат) з МВС.
 10. (Сертифікат) з наркологічного диспансеру.
 11. (Сертифікат) з психіатричного диспансеру.
 12. Копія свідоцтва про народження .
 13. Копія ідентифікаційного номера.
 14. Копія паспорта 1,2,11 стр.
 15. Довідка з навчального закладу про випробування з фізичної підготовленості:

–                     Біг 100 м.

–                     Біг 3000 м.

–                     Підтягування у висі на перекладині.

 1. Копії спортивних чи наукових досягнень.

Афганістан і донині щемить серця ветеранів

15 лютого в Коростишеві, як і по всій країні, вшановували учасників бойових дій на території інших держав. Побіля пам,ятного знака воїнам-афганцям зранку відбувся мітинг із цього приводу, куди прибули керівники району та міста, представники трудових колективів, воїни, котрі брали участь у бойових діях на території інших держав і зокрема Афганістану.

Ще починаючи з 1929 року, за часів Радянського Союзу, українці відстоювали мир у непрохідних хащах Азії, пустелях Африки, в Угорщині, Китаї, Північній Кореї, В,єтнамі, Сирії, Лівані, на Кубі. Усіх країн довго перелічувати, проте загалом, за статистичними історичними даними, їх налічується 26.

Нині наші офіцери та солдати боронять кордони рідної країни і для них донині лишаються прикладом ті, хто пройшов Афганістан, котрі були у перших рядах, коли у 2014-ім відстоювалася політична справедливість в Україні.

Після останнього виведення військових частин з тієї держави до Коростишева повернулося понад 150 військовиків. Нині їх залишилося лише 60. На урочистості було й того менше. І кожен із них на початку заходу з особливим пошанівком поклав квіти пам,яті за усіма загиблими у тій смертоносній війні, що принесла горе не в одну родину.

Першим до слова було запрошено голову районної ради Сергія Бондарчука. Вітаючи інтернаціоналістів з черговою річницею, він, сповнений емоцій, не міг висловити ті біль та співпереживання, що відчуває за свою країну та її воїнів-синів, згадавши усі подвиги наших співвітчизників.

Затим до співнагородження ведучі Валентина Бондарчук та Ольга Жовнерчук запросили міського голову Івана Кохана. Від імені керівних органів влади афганцям було вручено квіти, грамоти, подяки та грошові винагороди.

А потім сумні віршовані рядки, продекламовані однією з ведучих, викотили не одну сльозу з очей присутніх.

Після хвилини мовчання, що супроводжувалася відліком хронометра, настоятель Храму Святої Трійці УПЦ КП о. Віталій (Липський) прочитав молитву за загиблими воїнами-миротворцями і закликав до збереження миру на землі.

Колишній воїн-інтернаціоналіст, учасник бойових дій, заступник голови громадської організації ветеранів Афганської війни Микола Якушенко, виступаючи, поділився власними спогадами про ту болісну війну.

А подяку від нинішніх воїнів, котрі зараз беруть участь у так званій антитерористичній операції на сході України, ветеранам-інтернаціоналістам висловив її учасник Ігор Гончарук.

Потому афганці вшанували своїх полеглих побратимів у Теснівці, Кам,яному Броді та Торчині, відвідали тих, хто не мав змоги прибути на цей захід.

Від народного депутата України Павла Дзюблика усі вдови полеглих в Афганістані отримали подарунки.

Збільшено розміри штрафних санкцій

Коростишівська міська рада нагадує, що у зв’язку із затвердженням згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року на рівні 3723 грн, збільшені і розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.

Вид порушення (згіднозі ст. 265 КЗпП)      Розмір штрафу
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплатиєдиного внеску й податків 111690 грн (30 мінзарплат) за кожного працівника, щодоякого скоєно порушення
Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі 11169 грн (3 мінзарплати)
Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці 37230 грн (10 мінзарплат) за кожного працівника, щодоякого скоєно порушення
Недотримання встановлених законом гарантій та пільгмобілізованим працівникам
Недопущення до проведення перевірки з питань додержаннязаконодавства про працю (окрім перевірок, зазначених у наступному рядку), створення перешкод у її проведенні 11169 грн (3 мінзарплати)
Недопущення до проведення перевірки з питань додержаннязаконодавства про працю для виявлення фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, і виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску та податків 372300 грн (100 мінзарплат)
Порушення інших вимог трудового законодавства, окрім названих вище 3723 грн (одна мінзарплата)

Шановні роботодавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну  відповідальність.

В Україні запустили реєстр боржників аліментів

В Україні відкрито доступ до Єдиного реєстру боржників аліментів. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру.

У ньому вже понад 75 тисяч електронних записів за такими боржниками. Реєстр знаходиться на офіційному сайті Міністерства юстиції, де по прізвищу і даті народження можна знайти людину, яка має борг по сплаті аліментів. Інформація по боржниках є в загальному доступі за посиланнямhttps://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Нагадаємо, що 6 лютого набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень, відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Закон спрощує порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Боржника позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Так само запроваджується тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

Впроваджено новий вид адміністративного стягнення у виді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Встановлено припис, відповідно до якого у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, питання тимчасового виїзду дитини за межі України на строк, що перевищує один місяць, самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0800213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Масляна 2018: звичаї і традиції

Масляна – слов’янське традиційне свято, яке відзначається протягом тижня перед Великим постом.

Відразу після неї в понеділок, 19 лютого, стартує Великий піст.

Масляний тиждень

Весь тиждень ділиться на два періоду: Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середа і Широка Масляна – четвер, п’ятниця, субота і неділя.

У перші три дні можна було займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припинялися. При цьому кожен день Масляної мав свою назву і призначення.

Понеділок – зустріч

В цей день відбувалося початок Вузької Масляної. За традицією вранці свекор зі свекрухою відправляли невістку на день до батька і матері, а ввечері самі приходили до сватів у гості і обговорювали час і місце гулянь, визначався склад гостей.

У цей день починали пекти млинці і закінчували спорудження снігових гір, гойдалок, балаганів. Зазначається, що перший випечений млинець у понеділок віддавався малозабезпеченим на помин покійних.

Крім того, в понеділок з соломи, старого одягу та інших підручних матеріалів споруджувалося опудало Масниці, яке насаджували на кількість і возили на санях по вулицях.

Вівторок – загравання

В цей день відбувалися оглядини наречених. Всі масляні обряди, по суті, зводилися до сватання, щоб після Великого посту зіграти весілля. З ранку молоді люди запрошувалися кататися з гір, поїсти млинців. Звали рідних і знайомих.

Середа – ласунка

За традицією у цей день зять приходив до тещі на млинці, які вона сама пекла. В цей день теща демонструвала прихильність до чоловіка своєї дочки.

Четвер – розгул

З цього дня починалася Широка Масляна, коли всі господарські роботи припинялися, а святкування розгорталися на всю широчінь. Народ вдавався до всіляких втіх, влаштовувалися катання на конях, кулачні бої, різні змагання, які завершувалися гучними пирушками.

При цьому головною дією в четвер був штурм і подальше захоплення снігового містечка. Сенс широкого четверга, як і всієї Масляної — виплеск накопичилася за зиму негативної енергії і дозвіл конфліктів між людьми.

П’ятниця – тещині вечірки

В цей день з візитом теща приходила в гості до зятя. Млинці в цей день пекла донька — дружина зятя. Теща приходила в гості зі своїми родичами і друзями. Зять повинен був продемонструвати свою прихильність до тещі і її близьким.

Субота – зовичні посиденьки

Молоді невістки запрошували в гості до себе зовиць та інших родичів чоловіка. Якщо зовиця не була заміжня, то невістка запрошувала своїх незаміжніх подруг, якщо сестри чоловіка вже були заміжні, то невістка кликала свою заміжню рідню. В цей день в церкві відбувається святкування Собору всіх преподобних отців.

Неділя – проводи

В цей день відбулася кульмінація масляного тижня. У неділю відбувалося заговини перед початком Великого посту. Всі близькі люди просили один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності і образи.

Увечері в неділю поминали померлих, ходили на кладовище попрощатися з своїми родичами. Залишки святкової їжі спалювали, посуд ретельно мили. В кінці свята урочисто спалювали опудало Масляної, а отриманий попіл розсипали по полях.

Програму соціально-економічного розвитку Коростишівської ОТГ прийнято

На 7-му (скликану позачергово) сесію міської ради 7-го скликання, що відбулася у вівторок, 30 січня, було внесено лише 6 питань порядку денного. Однак у часі вона продовжувалася майже 5 годин з двома перервами. Засідання проходило під керівництвом секретаря міської ради Наталії Єсипчук, за участі першого заступника голови РДА Євгена Путята, голови районної ради Сергія Бондарчука, окремих депутатів районної ради, закріплених за ОТГ, керівників комунальних підприємств, управлінь та відділів міськради.

Додатково з голосу були внесені питання про розгляд заяви  гр. Ніли Добрянської про виділення земельної ділянки під забудову, про інформації голови постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності і запит депутата Миколи Чиколая щодо відключення від електропостачання підвальних приміщень у багатоповерхівках.

Спочатку, без обговорень, були прийняті зміни до міського бюджету 2018 року.

При затвердженні переліку нерухомого майна комунальної власності міської ради думки депутатів кардинально різнилися. Зрештою, після обговорень, було вирішено по кожному з об,єктів голосувати окремо. Отже, усі, зазначені у першому додатку об,єкти, котрі можуть надаватися в оренду, народні обранці підтримали. Проте ті, що підлягають продажу шляхом аукціону, за пропозицією Антона Соболівського, і виписані у 2-му додатку, вирішено частково залишити у громаді. Це, зокрема, частина приміщення школи та дитячого садочка в с. Вільнянка, міські котельні по вул. Київська, 125 та 103, Володимирська 5-а, Потєхіна, 29, Миру, 3 Святотроїцька, 12, а також приміщення дитсадка в с. Теснівка. Як було зауважено, повинні залишитися ті об,єкти, які представляють цінність для громади.

Підтримали народні обранці й звернення міської ради до Житомирського облавтодору щодо неналежного утримання доріг у зимовий період.

На продовження теми доріг депутат Антон Соболівський докладно розповів, які кошти і на що саме були виділені депутатами нинішньої каденції для розчищення і посипання міських шляхів від снігу та ожеледиці, зазначивши при цьому, що їх використано лише частково. А тому роботу комунальників у цьому напрямку в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. варто також вважати незадовільною.

У результаті було напрацьовано два проекти рішень: все ж таки визнати негативною роботу комунальних служб, або заслухати звіт міського голови з цього питання. Однак жодне з них не підтримано.

До порядку денного цієї сесії вчергове була внесена Програма соціально-економічного розвитку населених пунктів міської ради на 2018-й рік. І хоча вон вивчалася та редагувалася н спільних засіданнях постійних комісій, депутати знову не могли дійти єдиного рішення. Частина з них, згодні були підтримати запропоновану Програму з додатком, інші виступали категорично проти, мотивуючи тим, що у ній закладено набагато більше планів і коштів, аніж їх є насправді.

Відтак, після численних дебатів, вирішено прийняти Програму з рекомендаціями постійних комісій з наступним визначенням першочерговості робіт, окреслених у ній, аби не гальмувати роботу фінансового відділу міської ради.

«Під завісу» сесії було заслухано інформації голови постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Антона Соболівського, який запропонував позачергово провести засідання виконкому, на якому встановити гранично-допустимі законом тарифи на комунальні послуги та створити робочу групу з числа депутатів та працівників міськради для визначення вільних земельних ділянок поза межами населених пунктів ОТГ, оскільки усі вони з 1 лютого ц.р. переходять у юрисдикцію громади.

На сесії також дано доручення відповідній службі вивчити питання відключення підвальних приміщень багатоповерхівок від електропостачання і дати письмову відповідь на запит депутата Миколи Чиколая.

Були розглянуті й інші питання, з яких прийнято відповідні рішення.

    

Нардеп Павло Дзюблик прозвітував про свою роботу перед ЗМІ

26 січня у стінах Верховної Ради народний депутат України, член фракції «Народний фронт» Павло Дзюблик давав прес-конференцію для журналістів свого, 66-го, одномандатного виборчого округу, до якого входять 7 північних районів Житомирської області. Це – Брусилівський, Хорошівський, Малинський, Народицький, Радомишльський, Черняхівський і наш, Коростишівський, райони.

Спочатку Павло Володимирович прозвітував перед представниками ЗМІ про свою діяльність на цій посаді за три роки. Як голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об,єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об,єктів природно-заповідного фонду Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, він, спільно з колегами, розробили і внесли на розгляд нардепів 90 законопроектів. Найбільший їх відсоток, понад 55, стосувалися сфери екологічної політики.

Найвагомішим досягненням Павло Дзюблик вважає накладення мораторію на вивіз лісу-кругляку, що дало поштовх для розвитку лісової галузі.

Також уже запроваджено басейновий принцип управління річками, розроблено законопроекти оцінки впливу на довкілля та стратегічно-екологічної оцінки, зареєстровано у ВР комплексний законопроект про жорстоке поводження з тваринами.

Окрім того, було розроблено законопроекти у сфері освіти, соціального забезпечення та захисту населення, правоохоронної діяльності та розвитку інфраструктури, у сфері державного управління, розвитку місцевого самоврядування та засобів масової інформації.

За сприяння народного депутата Житомирщину включено до дорожнього експерименту, на що з Держбюджету минулорік виділено майже 300 млн грн. У 2018-ім така практика продовжуватиметься.

Розповідаючи про свою роботу в окрузі, Павло Дзюблик зазначив, що усі кошти, які виділяються на депутатську діяльність, були спрямовані н надання матеріальної допомоги майже 2-ом тисячам виборців, котрі за нею зверталися. А це за звітний період понад 500 тис. грн. Виділялася фінансова підтримка і на розв,язання проблем екології, закладів освіти, охорони здоров,я, ремонт об,єктів інфраструктури та інших.

Відправлено понад 1200 письмових депутатських звернень з порушених громадянами питань.

Щодо коштів з Держбюджету, державних програм та фондів, їх було залучено до округу за цих 3 роки майже 600 мільйонів. Левову частку з них, понад 340 млн, було спрямовано на ремонт, реконструкцію та будівництво доріг Житомирської області (у тому числі надходження за рахунок 50% суми перевиконання збору митних платежів, яке стало можливим завдяки пропозиції депутата включити наш регіон, як зазначалося вище, до дорожнього експерименту), понад 90 млн становить субвенція з Держбюджету місцевим на формування інфраструктури об,єднаних територіальних громад, майже 55 млн – субвенція на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій, 54,5 млн спрямовано на фонд регіонального розвитку і понад 50 млн – на фонд охорони навколишнього природного середовища. Зокрема Коростишів минулого року отримав 14 млн грн. на розв,язання екологічної проблеми – реконструкцію очисних споруд. Однак, їх вчасно не було освоєно і тому повернуто до Держбюджету.

У своїй роботі Павло Дзюблик приділяє значну увагу дітям, розвитку спорту, Будинків дитячої творчості. Як зазначив народний депутат, він планує у 2018 році запустити комплексну програму зі спорудження дитячих майданчиків у селах округу.

Говорячи про реформування медичної галузі, Павло Володимирович висловив власну думку і щодо неї. Як вважає, перш за все необхідно потурбуватися про наповнення самих лікарень медичним обладнанням для якісного надання допомоги хворим. Лише Коростишівська ЦРЛ минулорік отримала 1,5 млн грн. на закупівлю такого обладнання, По 500 тисяч було направлено і в інші лікарні округу. Та розвиток галузі охорони здоров,я депутат вбачає саме у страховій медицині.

Прозвітувавши, народний обранець дав вичерпні відповіді на запитання журналістів. Їх цікавили стан справ у видобутку корисних копалин, зокрема бурштину, робота Держгеокадастру, виділення земельних ділянок учасникам АТО, функціонування проводового радіомовлення, питання децентралізації.

По закінченні зустрічі журналісти мали змогу відвідати депутатський буфет та пройтися коридорами Верховної ради, побували безпосередньо і в сесійній залі, де їм провели невелику екскурсію.

Свята і офіційне:

Про День Святого Миколая та сесії районної і міської рад

Минулий тиждень видався розмаїтим на урочистості та офіційні заходи. І це не дивно, адже Передноворіччя та Різдво за народним та церковним календарями багаті на свята.

Отже, у вівторок на День Святого Миколая, на головній площі Коростишева, засяяла вогнями міська ялинка.

Усе супроводжувалося дійством, котре підготували самодіяльні аматори сцени районного Будинку культури.

Міський голова Іван Кохан привітав усіх із наступаючими новорічними святами і побажав, аби 2018 рік радував кожного лише приємними подіями та гарними новинами, у родинах панували злагода, добробут і любов.

Того ж дня він разом зі своїм заступником побували і в музичній школі, де свої таланти демонстрували її вихованці на концерті, приуроченому Дню Святого Миколая.

Вітаючи присутніх як малечу, так і дорослих, Іван Михайлович подякував за теплу родинну атмосферу, що панувала упродовж усього заходу.

Від міської ради він подарував школі акустичну апаратуру,зауваживши при цьому, що це лише незначна частина тих зобов,язань, які влада поступово здійснюватиме з метою підтримки юних талантів.

…Подібне свято для дітлахів пройшло і в районному Будинку культури.

х   х   х

У п,ятницю, під керівництвом голови районної ради Сергія Бондарчука, відбулась 22-га (скликана позачергово) сесія районної ради 7-го скликання.

На це засідання було внесено зміни до районного бюджету на нинішній рік та затверджено його на наступний, 2018-ий.

Прийнято ряд Програм. Зокрема, про економічний і соціальний розвиток району на 2018-ий рік, відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2022 роки,(комплексну) цільову соціальну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на 2018-2022 роки, а також програму надання окремих видів пільг громадянам району та соціального захисту населення на ці роки.

Окрім того, були затверджені розпорядження голів РДА та райради, прийняті у міжсесійний період, прийнято план роботи районної ради на на І півріччя 2018-го, розглянуто також питання комунальної власності та земельні.

х   х   х

А минулих  середи та п,ятниці відбулося два поспіль пленарних засідання 45-ої (позачергової) сесії міської ради 7-го скликання. Керував на них міський голова І. М. Кохан.

У міській раді, як і  в районній, перш за все, переважали бюджетні питання: як внесення змін на поточний, так і планування розподілу коштів на наступний роки. Тож доходи бюджету на 2018-ий становитимуть майже 178 млн грн., спеціального фонду – майже півтора мільйони. Видатки також відповідні.

Профіцитом загального фонду у сумі 180 тис. грн. визначено передачу коштів до бюджету розвитку у тій же сумі.

Наступного року у бюджетному процесі застосовуватиметься програмно-цільовий метод.

Народними обранцями з метою перевірки та аналізу фактичного виконання та аналізу місцевого бюджету, ефективності використання комунальних коштів, майна та інших активів, достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю, затверджено необхідність проведення фінансового аудиту.

Також на цих засіданнях було встановлено вартість харчування учнів у закладах дошкільної та середньої освіти міської ради та пільг з плати за харчування, прийнято звернення міської ради щодо забезпечення та запобігання спробам перешкоджання діяльності НАБУ та прискорення проведення реформ у сфері боротьби з корупцією.

Розглянуто й низку інших питань, з яких прийнято відповідні рішення.

Депутати райради попрацювали результативно

19-та сесія районної ради 7-го скликання, що відбулась 21 вересня під керівництвом голови райради Сергія Бондарчука, на яку прибули 26 депутатів із 34-ох, розпочалася з приємних моментів. Сергій Володимирович урочисто виконав приємну місію – привітав із днем народження депутата Ігоря Сюравчика та вручив Грамоту обласної ради Іллі Серпокрилову.

Сесія проходила за участі депутата обласної ради Віктора Янчука, 1-го заступника голови РДА Євгена Путято, міського голови Івана Кохана.

Зібрання, де розглядалося майже 30 питань порядку денного, тривало упродовж 3-ох годин із перервою.

Але, перш ніж приступити до роботи, до присутніх народних обранців звернувся волонтер Мечислав Станчик із проханням виділити матеріальну допомогу учаснику АТО Олегу Світельському на проведення 3-ої операції його дружині.

Потому було розглянуто і затверджено заяви депутатів Віктора Гриценка та Олександра Василевського про складення ними депутатських повноважень.

Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності доповідав прокурор місцевої прокуратури Сергій Зубак. Тематику діяльності правоохоронців продовжив начальник  Коростишівського відділу поліції Дмитро Гаращенко.

Перед тим, як проголосувати за поінформоване, депутат Микола Чорний висловив думку, що для того, аби правоохоронцям працювати результативніше, необхідно на основних вулицях та автомагістралях міста встановити камери відеоспостереження, що дасть можливість оперативно виявити злочинця чи правопорушника. Олександр Шпаківський порушив проблему порядку в,їзду на територію кооперативного ринку побіля світлофора, де таксисти, всупереч правилам дорожнього руху, облаштували стоянку для своїх автівок.

Затим про виконання районного бюджету за 1-ше півріччя та внесення змін до нього інформувала начальник управління фінансів РДА Світлана Ящик. Депутати без будь-яких заперечень затвердили озвучені цифри.

Доволі гостро знову обговорювався стан дорожнього господарства району. Після заслуханої інформації начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Лілії Саханович до співдоповіді було запрошено начальника райавтодору Віктора Черепанського. У своєму виступі він озвучив усі існуючі проблеми підприємства, наголосивши при цьому, що колектив працює у міру можливостей та за наявних коштів.

І знову депутат Микола Чорний, звернувшись до міського голови та присутніх керівників, вкотре запропонував створити на базі Коростишівської ОТГ оперативний дорожній підрозділ, котрий би обслуговував дороги місцевого значення, Причому, як зазначив, техніку потрібно купувати закордонну і що вже була у використанні, адже вона дешевша, ніж нова вітчизняна, мобільніша та економічно вигідніша.

На цій сесії також були розглянуті питання підготовки об,єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2013-2017 роки, Програми надання окремих видів пільг громадянам району.

Затверджено і ряд нових Програм, зокрема про підтримку КП «Коростишівська центральна районна аптека №1; територіальної оборони району на 2017-2022 роки; охорони та збереження  культурної спадщини на 2017-2018 роки.

Окрім того, народні обранці підтримали план роботи районної ради на 2-ге півріччя нинішнього року та призначили на умовах контракту нового завідувача центральної аптеки №1 Діану Мосейчук.

Розглянуто і низку інших питань. З усіх прийнято відповідні рішення.

Відзначено підприємців Коростишівщини

Учора в Україні та в нашому районі зокрема відзначали День підприємця. А напередодні, 31 серпня, в актовій залі музичної школи відбулася святкова урочистість з цього приводу.

На зустріч з представниками бізнесових структур Коростишівщини того дня завітали перший заступник голови РДА Євген Путято, голова районної ради Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан.

У ході святкового концерту вони зверталися зі щирими вітальними словами до місцевих підприємців.

— Сьогодні за підприємництвом – майбутнє, наголосив у своєму виступі Євген Путято. —  Не секрет, що підприємці є головною рушійною силою будь-якої економіки. Без їхньої діяльності важко уявити існування сучасного суспільства. Адже від успішного розвитку підприємництва й збільшення на цій основі надходжень до державного бюджету залежить вирішення соціально-економічних проблем…

Затим до слова було запрошено голову районної ради Сергія Бондарчука, який відверто розповів, що й сам був би не проти зайнятися бізнесом, однак у нього не вистачає тієї підприємницької жилки, котра є у присутніх у залі, і щиро подякував за їхню працю.

Міський голова Іван Кохан, вітаючи представників малого та середнього бізнесу, побажав їм щастя, здоров»я, добрих та щедрих клієнтів.

Під час урочистості окремих підприємців було відзначено Грамотами та подяками, а директор СТОВ «Племзавод «Коростишівський» Іван Дідківський отримав з рук президента Житомирської торговельно-промислово палати Андрія Михайлова нагороду «Золотий знак Меркурія» за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Житомирщини.

Музичні привітання на адресу бізнесменів звучали того дня з уст самодіяльних аматорів сцени та вихованців музичної школи.

На районній сесії переважали Світлина від Коростишівська районна рада.освітянські питання

На 18-ій (скликаній позачергово) сесії районної ради 7-го скликання, що відбулась минулого четверга під керівництвом Сергія Бондарчука, за участі міського голови Івана Кохана, переважали питання освітянської галузі, з яких доповідав начальник відділу освіти РДА Іван Пархалевич.

Оскільки всі вони детально були розглянуті на профільній комісії, то депутати затвердили їх без додаткових обговорень. Отже, змінено назву Городської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у зв»язку з приєднанням до неї місцевого дитсадка на навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад». Відповідно змінено і його Статут. Кропивнянський НВК «Загальноосвітній заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад» ліквідовано як юридичну особу. А також створено освітній округ з опорним навчальним закладом – Старосілецькою гімназією. Минійківський НВК визначено її філією. Затверджено Статут гімназії та Положення про філію.

Про внесення змін до районного бюджету на 2017-й рік інформувала заступник начальника фінвідділу РДА Олена Максимчук.

Окрім того, на сесії утворено комісію з питань нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Коростишівським районом» та визначення кандидатур до районної Книги Пошани у новому складі, внесено зміни до районної програми «Контракт» та затверджено розпорядження голови РДА, прийняті у міжсесійний період.

38-ма сесія міськради відтермінувала звільнення першого заступника міського голови

Низку питань, понад 20-ть, що вносилися на 38-му сесію міської ради 7-го скликання, народні обранці розглядали майже три години поспіль. Засідання проходило під керівництвом міського голови Івана Кохана, за участі голови районної ради Сергія Бондарчука та вже нині екс-голови райдержадміністрації Василя Купрійчука, депутатів обласної ради Сидора Кізіна та Віктора Янчука, виконувачів обов,язки старост сіл, що увійшли до Коростишівської об,єднаної територіальної громади.

На початку сесії секретар виконкому Наталія Єсипчук нагадала депутатам про норми депутатської етики, яких вони повинні дотримуватись, зокрема в частині відвідувань засідань постійних комісій та сесій.

Затим було обговорено блок земельних питань і далі заслухано начальника фінансового управління міськради Артема Якименка, котрий доповів про виконання міського бюджету за І-ше півріччя нинішнього року. Він також озвучив і зміни до бюджету на 2017-й рік.

Окрім того на сесії було внесено зміни до Програми економічного та соціального розвитку населених пунктів Коростишівської міської ради на нинішній рік, затверджено положення про звання «Почесний громадянин міста Коростишева» у новій редакції та про службу у справах дітей міської ради. Розглянуто інші питання, з яких прийнято відповідні рішення.

А от питання звільнення Сергія Башинського з посади першого заступника голови міської ради перенесено на розгляд наступної сесії, котра відбудеться наступного вівторка, 15 серпня.

Василь Купрійчук звільнений з посади голови Коростишівської районної державної адміністрації

Відповідне розпорядження 8 серпня підписав президент України Петро Порошенко. Президент розпорядився звільнити Василя Купрійчука з посади голови РДА «відповідно до частини дев’ятої статті 118 Конституції України», яка передбачає, що «якщо недовіру голові районної чи обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації».

Обговорювали нагальні проблеми благоустрою міста

Чергова спроба провести широкі громадські обговорення зініційовані міським головою Іваном Коханом з приводу складування пульпи, видобутку піску та капітального ремонту доріг знову не увінчалася успіхом. На зібрання з»явилося заледве 20-ро небайдужих мешканців міста. Як завважив Іван Михайлович, мабуть люди зовсім зневірилися у владі та гадають, що до їхньої думки  вже ніхто не буде дослухатися. А між тим міський голова волів порадитися саме з пересічними жителями міста перш ніж виносити ці питання на розгляд депутатів.

Ситуація ж полягає у тому, що комунальне підприємство Коростишівської міської ради «Дубовець», що знаходиться у селі Квітневому, запропонувало свої послуги зі збирання безпечних та небезпечних відходів, їх оброблення та видалення, а також із добування піску, гравію тощо, лісопильного виробництва і ще деякі інші, у тому числі і з ремонту доріг. Для цього було розроблено Статут підприємства у новій редакції та внесено його у перелік питань 33-ої сесії міськради, що відбулася в травні цьогорік. Однак при обговоренні депутати вирішили довивчити Статут і відтермінували його розгляд.

Наразі, вже в липні, за словами Івана Кохана, Статут ним підписаний і зареєстрований нотаріально. Справа залишається за малим – дозволити працювати цьому КП за новим установчим документом.

Присутні у залі схвально поставилися до такої ініціативи.

Окрім того, містянами ще порушували питання гарантійного терміну вже відремонтованих автошляхів, подальшого облаштування доріг, де утворилися величезні вибоїни, в результаті чого не вивозяться побутові відходи, незважаючи на те, що жителями вулиць укладено договори з КП «Коростишівський комунальник»

Обурювалися люди і з приводу антисанітарії на місцевому ринку, стихійною торгівлею навколо нього, утворення таксистами незаконних автостоянок, що суперечить правилам дорожнього руху.

Усі ці зауваження були прийняті міським головою до відома. Проте, як слушно констатував Іван Михайлович, розпочинати потрібно з себе, адже позитивні зрушення залежать від кожного з мешканців, а не від влади та окремих активістів. Лише тоді буде результат.

37-ма (позачергова) сесія міськради розглянула важливі питання життєдіяльності громади

7-го липня у залі засідань міськради під керівництвом міського голови Івана Кохана відбулась 37-ма (скликана позачергово) сесія міської ради 7-го скликання.Порядок денний містив два питання. Проте їхньому розгляду депутатами передувало кількагодинне засідання постійних комісій з питань бюджету та комунальної власності, а також соціально-економічного розвитку населених пунктів Коростишівської об,єднаної територіальної громади, інвестиційної та підприємницької діяльності.Затим сесія розпочала свою роботу і першим щодо внесення змін до Порядку співфінансування капітальних ремонтів будинків ОСББ інформував 1-ий заступник міського голови Сергій Башинський.Порушена проблема обговорювалася доволі бурхливо, адже зміни до Порядку безпосередньо стосувалися ситуації, що набула особливої гостроти внаслідок відключення напередодні від газопостачання деяких багатоквартирних житлових будинків.У контексті цього питання було розглянуто і зміни до Програми соціально-економічного розвитку населених пунктів Коростишівської міської ради на 2017-й рік та внесено у розділ «Житлове господарство» пункт «Співфінансування поточного ремонту ввідних газопроводів багатоквартирних будинків». Зокрема, фінансування передбачено з міського бюджету – 200 тис. грн., інших джерел – 85 тисяч.Начальник фінансового управління міської ради Артем Якименко поінформував про чергові зміни в міському бюджеті на нинішній рік, зокрема в частині перерозподілу вільних залишків на фінансування закладів та установ міськради.З пропозицією розглянути питання «Про передачу об,єкта комунальної власності майнового комплексу котельні по вул. Київській, 125 у підпорядкування комунальній установі «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа»  виступив депутат Леонід Бондарчук. Однак його розгляд було відправлено на довивчення задля прийняття виваженого рішення.

Рукотворний оберіг казначеїв «Вишивана моя Україна» минулого тижня перебував у Коростишеві

Ознайомитися  з ним мали змогу не тільки самі казначеї, а й представники інших органів влади, працівники культури,  комунальних закладів.

У наш час, коли єдність є запорукою перемоги, акція «Вишивана моя Україна» є надзвичайно актуальною. Вона була започаткована до 25-ї річниці Незалежності України Державною казначейською службою. Ідея акції полягала у тому, що казначеї територіальних органів ДКСУ своїми руками вишиють карту нашої Батьківщини, притаманними для кожного регіону орнаментами.

Символічно, що перші орнаменти на полотні були нанесені казначеями  Донецької та Луганської областей. Саме вони проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та мирного життя. Карта побувала в усіх регіонах України. У кожному з них вона доповнювалась візерунками, нанесеними натхненними казначейськими майстринями. Оздобили карту державним символом – гербом України та символом миру – голубом.

Сповнені бажанням розділити з усією Україною духовні скарби поліщуків, казначеї Житомирщини долучились до участі у вишиванні цієї карти. І обрали техніку вишивання «гладдю» для вишивки території нашої області.

Карта-вишиванка, після освячення собою всіх територіальних органів Казначейства, після  широкої презентації у кожному куточку країни, буде зберігатися  в центральному апараті Державної казначейської служби України  як ще один символ згуртованості та патріотизму казначейської спільноти.

Ознайомитися  з ним мали змогу не тільки самі казначеї, а й представники інших органів влади, працівники культури,  комунальних закладів.

У наш час, коли єдність є запорукою перемоги, акція «Вишивана моя Україна» є надзвичайно актуальною. Вона була започаткована до 25-ї річниці Незалежності України Державною казначейською службою. Ідея акції полягала у тому, що казначеї територіальних органів ДКСУ своїми руками вишиють карту нашої Батьківщини, притаманними для кожного регіону орнаментами.

Символічно, що перші орнаменти на полотні були нанесені казначеями  Донецької та Луганської областей. Саме вони проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та мирного життя. Карта побувала в усіх регіонах України. У кожному з них вона доповнювалась візерунками, нанесеними натхненними казначейськими майстринями. Оздобили карту державним символом – гербом України та символом миру – голубом.

Сповнені бажанням розділити з усією Україною духовні скарби поліщуків, казначеї Житомирщини долучились до участі у вишиванні цієї карти. І обрали техніку вишивання «гладдю» для вишивки території нашої області.

Карта-вишиванка, після освячення собою всіх територіальних органів Казначейства, після  широкої презентації у кожному куточку країни, буде зберігатися  в центральному апараті Державної казначейської служби України  як ще один символ згуртованості та патріотизму казначейської спільноти. 

Ой на Івана, та й на Купала…

Івана КупалаЧудова нагода гарно розважитися, поринути у неповторну атмосферу прадавніх звичаїв випала коростишівцям та гостям міста під час свята “Срібна купальська роса”, організованого за сприяння міської влади та проведеного відділом культури міськради.

Адже це одне з найулюбленіших і найпоетичніших свят українського обрядового календаря. Цього дня наші предки усі свої палкі почуття висловлювали за допомогою стихій – води і вогню,  музики, танцю та жартів. Підтримують такі традиції і сучасні українці.

Отже, того вечора погода була майже по-літньому теплою, але без дощу, тож на свято прийшло чимало глядачів, переважно сім’ї з дітьми.

Не забули і про народні звичаї та розваги. Посередині галявини стояло деревце Марени і спів колективу «Скарбничка» молоді дівчата, вбрані у вишиванки, збирали квіти, в»язали вінки та прикрашали ними деревце, примовляючи, що їхня Марена звісно ж краща, ніж хлопчаче Купало.

Потому розпалили й вогнище, щоб за традицією перестрибувати через нього та водити навколо хороводи. А поки багаття розгоралося, присутніх дітлахів та їхніх батьків розважали веселими іграми та забавами.

Щойно вогнище почало пригасати, дівчата та хлопці розпочали стрибати через вогонь і наприкінці, кинувши Купало в багаття, дівчатам прийшов час пускати віночки на воду.

Упродовж усього свята присутніх розважали народний ансамбль народної пісні  «Скарбничка», фольклорно-етнографічний колектив «Горлиця», гурт «Капелюх». Працювали виїзна торгівля та дитячі атракціони. Однак найкращим подарунком для малечі стали солодощі від міського голови Івана Кохана.

Суботник на каньйоні

«Коростишівськй кар’єр — являє собою затоплений гранітний кар’єр поблизу міста Коростишів. Неймовірно гарне місце. Пейзаж навколо каньйону незвичайний, береги покриті ялинами та березами, що нагадує Карелію. Висота скель тут досягає близько 10 метрів, а глибина штучного озера до 20 м.

Саме тут знімалися фільми: “Відьма” (телесеріал), “Нюхач” (телесеріал).

Ось що пише про одне з найкращих місць у Коростишеві Вікіпедія: “Влітку сюди їдуть, аби покупатися у прохолодній водоймі. Деяким до душі  екстремальні стрибки зі скель. Дехто займається тут скелелазінням. Для цього у Коростишівському каньйоні — ідеальне місце».

Здавалося б, є чим гордитися, але як сумно, що береги цієї мальовничої водойми потопають у смітті. Чомусь відпочивальники не думають, що повернуться сюди ще раз, а може, їм подобається бути серед бруду?

Звісно, щоб вирішити проблему, можна провести соціологічне опитування, безліч нарад, відправити купу паперів із запитами в різні інстанції. Видимість роботи була б, а от результат – нульовий!

Тому за ініціативи міського голови Кохана Івана Михайловича небайдужі працівники Коростишівської міської ради організувалися і прибирали водойму та територію навколо.

Вони сподіваються, що їхня робота не буде марною, і кожен, хто завітає на каньйон, після себе не лишатиме сміття. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

У Коростишеві ще багато гарних, але засмічених місць. Тож ініціативна група пропонує  продовжити справу очищення міста від бруду і долучитися до неї всіх небайдужих містян, політичні сили та громадські організації.

Порядок у державі починається з порядку в маленьких містах. І шлях до Європи повинен бути чистим.

IMG 9293

IMG 9284IMG 9281

11312131131313

6775

Коростишівську ОТГ відвідала делегація

з м. Яготина

19247987 1238028736325041 6902827674721311717 nНещодавно наше славетне місто відвідала делегація з Яготинської міської ради Київської області. На в»їзді до Коростишева їх офіційно зустрічали з традиційними хлібом-сіллю секретар виконкому Наталія Єсипчук та заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Денисовець і Михайло Лукомський.

Гостей оглядово ознайомили з нашим містом. Перебуваючи зокрема у міській раді, яготинцям урочисто подарували грамоту та булаву, виготовлені з граніту. Затим у приміщенні публічної бібліотеки відбувся «круглий стіл», на якому було обговорено процес створення та становлення об»єднаної територіальної громади, що власне й цікавило гостей, оскільки яготинська громада перебуває саме на початковому етапі створення ОТГ.

Наталія Єсипчук познайомила присутніх зі складом виконкому, начальниками новостворених відділів, охарактеризувала депутатський склад міської ради.

Секретар Яготинської міської ради Тетяна Рубанчук розповіла, що згідно з перспективним планом, затвердженим у 2015-му році, до їхньої громади повинні були увійти усі населені пункти району. Проте територіальні громади не всіх сіл погодилися з таким розподілом. Відтак, процес утворення ОТГ, як вона зазначила «загальмувався». І лише цьогорік справа зрушила з місця.

Питань прозвучала доволі велика кількість. Так, керуючий справами виконкому Валерій Коваленко ознайомив гостей із територіальним складом Коростишівської громади, нещодавно розробленою Програмою фінансування старостинських округів, охарактеризував, як вона діятиме.

А виконувач обов»язки Кропивнянського старости Борис Радзієвський розповів про свій старостинський округ, проблеми і сподівання на майбутнє.

Фінансову сторону окреслив начальник фінуправління Артем Якименко. Зокрема він зазначив, що вільний залишок з минулого року, котрий залишався у селах, перейшов до старостинських округів, які вправі розпоряджатися ним на своє бачення. Міською радою нині здійснюється фінансування дитячих садочків, клубних закладів у селах, співфінансуються ФАПи та школи.

Цікавило гостей і функціонування комунальних підприємств міста, робота сміттєзвалища та кладовищ, тарифи на воду, вивезення твердих побутових відходів і обслуговування прибудинкових територій. Про що докладно говорив начальник відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства та благоустрою Ігор Загарія.

Також були обговорені питання створення ОСББ, праці перевізників як на міських, так і на приміських маршрутах, освітній та культурний напрямки.

Після невеличкої перерви директор районного історичного музею Володимир Слівінський провів екскурсію центром міста та парком культури і відпочинку, познайомив з історією Коростишівського каньйона. По закінченні зустрічі було підбито підсумки.

19511467 1238028649658383 5902030765559499281 n

19511218 1238028519658396 7461352744118549008 n

19511574 1238028886325026 292585403269557206 n

19511203 1238028962991685 6075506271901136176 n

У Житомирі представили нового єпископа Києво-Житомирської дієцезії Римо-католицької церкви

Нещодавно У Житомирі в соборі святої Софії представили нового єпископа Києво-Житомирської дієцезії Римо-католицької церкви Віталія Кривицького.

До призначення (з 2014 року) Кривицький, який народився 19 серпня 1972 року в Одесі, був настоятелем парафії святого Петра в Одесі. А до того він працював у нас, в Коростишівській Римо-католицькій парафії. Містяни повинні добре пам»ятати його саме за гарні справи, адже відкриття молодіжного центру «Дон Боско» діяння Віталія Кривицького.

Києво-Житомирська дієцезія стала вакантною після смерті її попереднього керівника архиєпископа Петра Мальчука.

Дієцезія об’єднує римо-католицькі парафії Київської, Житомирської, Черкаської та Чернігівської областей. Кафедральний собор святої Софії розташований у Житомирі, а статус співкафедрального має собор святого Олександра у Києві.

27 червня у Коростишеві відбулися урочисті з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України

Передували заходу  виставка виробів народних умільців, що проходила у фойє Будинку культури. Свої роботи на ній представили різьбяр Володимир Дерпач, прикраси з бісеру – Юлія Обруч, вишиванки – учасниці малої академії «Криниченька» педагогічного коледжу та інші.

Офіційна частина розпочалася з Гімну України та покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку, хвилини мовчання у пам’ять про всіх, хто жертвував своїм життям на благо процвітання рідної країни.

Привітати мешканців міста та гостей прийшли голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, голова районної ради Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан.

Під час свого виступу Василь Купрійчук завважив, що нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування –на єдність та територіальну цілісність. Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення стане запорукою подальшого поступу та процвітання України.

Жити під мирним небом, почуватися господарями на своїй землі, відчувати себе захищеними Основним Законом бажали присутнім голова райради Сергій Бондарчук та міський голова Іван Кохан.

На урочистості було відзначено Грамотами та Подяками кращих керівників та трудівників району, які працюють у різних галузях, а також представників органів місцевого самоврядування.

Святковості заходу додали виступи фольклорно-етнографічного колективу «Горлиця», народного ансамблю народної пісні «Скарбничка», вокалістів Валентини Сенько, Яни та Ольги Жовнерчук, Валентини Бондарчук, Вікторії Панченко, вихованців музичної школи, танцювальних колективів «Веселка» та «Мері данс».

Голові Коростишівської РДА Василеві Купрійчуку висловлено недовіру

Картинки по запросу коростишівська районна рада фото

17-та сесія районної ради 7-го скликання, що відбулась минулого тижня під керівництвом голови райради Сергія Бондарчука, за участі народного депутата України Павла Дзюблика, голови РДА Василя Купрійчука, міського голови Івана Кохана, окремих сільських голів, тривала понад 5 годин. При тому, що на її розгляд було внесено не так вже й багато питань — близько 20-ти. Однак на самім початку до секретаріату надійшло 2 депутатських запити. Обговорення яких, власне, й затягнулося в часі.

Спершу вислухано проблему, порушену депутатом Олександром Василевським (він також є і головою громадської організації АТОвців «Патріот») про спускання на гальмах райдержадміністрацією виділення земельних ділянок учасникам АТО. Як повідомив, ними вже знайдено земельні ділянки, є домовленість із проектантами, пройдено всі необхідні інстанції. Залишилось лишень провести громадські слухання із розроблення проектів детальних планів територій за межами населеного пункту села Харитонівки. І хоча це прерогатива райдержадміністрації, саме сільська рада зініціювала такі збори, однак жоден із представників РДА на зустріч з АТОвцями так і не прибув. Ця ситуація тягнеться вже понад півроку. А захисники нашої країни очікують на землі майже по 2 роки.

Підтвердила слова депутата й Харитонівський сільський голова Зінаїда Зубленко. Вона зазначила, що керівництво райдержадміністрації переклало на їхні плечі організацію й проведення громадських слухань щодо виділення землі. Проте чиновникам чимось не сподобалось оголошення, надруковане у «Коростишівській газеті».

Вислухавши на додачу й присутніх на зібранні учасників бойових дій на сході країни, Василь Купрійчук все ж пообіцяв провести громадські слухання, однак конкретної дати так і не було названо.

Але ще більших емоцій у залі викликав наступний запит — про оголошення недовіри голові райдержадміністрації Василю Купрійчуку, який за дорученням 20-ти депутатів райради на сесії озвучила Надія Заглада.

Що саме «закидають» депутати очільнику РДА, у чому полягають його «гріхи», розповів голова районної ради Сергій Бондарчук: «По-перше, у зв’язку з незаключенням договорів оренди земельних ділянок,  бюджети сільських рад втратили суттєві надходження. По-друге, відсутність контролю за роботою відділу освіти на період підготовки до нового навчального року призвела до того, що 1 вересня 4 шкільних автобуси не виїхали на лінію. І це не дивлячись на те, що гроші виділено ще у квітні. По-третє, в період війни, коли гостро стоїть питання безпеки, районною радою були спрямовані кошти на закупівлю обладнання для цивільного захисту населення.  Вони практично не були використані та повернулися в бюджет. А це близько 80 тис. грн. Кошти, виділені по програмі купівлі або ремонту житла для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, невикористані».

Депутат Верховної Ради України Павло Дзюблик наголосив, що кожен посадовець, який прийшов до влади завдяки довірі народу чи вищого керівництва країни, має нести персональну відповідальність за свою діяльність і запропонував Василю Купрійчуку самостійно написати заяву на звільнення, аби не загострювати ситуацію ще більше.

Після майже півторагодинної дискусії, депутати все ж таки перейшли до таємного голосування. За його результатами,  недовіру голові РДА Василю Михайловичу Купрійчуку висловили із 31-го присутніх депутатів 19, проти були троє, 8 утримались.

Відтак, найближчим часом протокол буде відправлений на розгляд до голови Житомирської ОДА та Адміністрації Президента, для ухвалення остаточного рішення щодо зняття або ж ні Василя Купрійчука з посади голови Коростишівської РДА.

На цій сесії було також розглянуто й низку життєвоважливих для району питань. Прийнято відповідні рішення.

Коростишівський центр реабілітації інвалідів шукає шляхи збуту текстильних виробів

Підприємство «Коростишівський Центр соціально-трудової та професійної реабілітації інвалідів» має можливість виготовляти 5 тисяч комплектів постільної білизни в місяць.

Керівництво підприємства звертається до установ та організацій допомогти знайти шляхи збуту своїх текстильних виробів, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями не втратили роботу.

Підприємство функціонує вже 25 років. Тут створені всі умови для праці 30 осіб. Центр реабілітації керується тим, що гроші потрібно не просити, а заробляти самостійно.

Звертаємо увагу керівників установ, організацій, яких цікавлять зазначені вироби. Із зазначеного питання звертайтеся до директора центру реабілітації Валентини Ковальчук (тел. 099-193-79-67).

Голови райрад Житомирщини обговорили нагальні питання життєдіяльності області

21 червня на базі Коростишівської райради під керівництвом голови обласної ради Володимира Ширми відбулась нарада з головами районних рад Житомирщини.

На ній були присутні перший заступник голови облради Сергій Крамаренко, голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, міський голова Іван Кохан, депутати обласної ради Микола Марчинський та Віктор Янчук.

У своєму вступному слові на пленарній частині Володимир Васильович подякував самоврядовцям за активну участь у загальнодержавній спартакіаді органів місцевого самоврядування, на якій у фінальному етапі, що проходив у м. Чорноморськ, команда Житомирщини посіла почесне ІІІ-тє місце.

Затим про соціально-економічний стан нашого району, роботу районної ради говорили голови: РДА – Василь Купрійчук та районної ради Сергій Бондарчук.

Міський голова Іван Кохан, як керівник новоствореної об,єднаної територіальної громади, розповів про досягнення та існуючі проблеми в діяльності ОТГ.

Головою обласної ради було порушено питання збереження земельних лісових ділянок, що розташовані на землях територіальних громад Житомирщини, які не надані у власність або користування.

Говорячи про стан виконання доходів місцевих бюджетів, Володимир Ширма зазначив, що майже по всіх районах області, за винятком кількох, спостерігається позитивна динаміка їх наповнюваності.

Також він порадив укладати соціальні угоди між аграрниками-приватниками та органами місцевого самоврядування для покращення розвитку інфраструктур сіл.

По закінченні пленарної частини, учасники наради ознайомилися з роботою каменеобробної галузі району, зокрема побували у ТОВ «Санрайз» та Новогородському кар,єрі. Відвідали Дубовецьке лісництво ДП «Коростишівське лісове господарство».

Ботулізм — це небезпечно!

 За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області склалася несприятлива ситуація щодо захворюваності на ботулізм. Протягом року спостерігається різке збільшення випадків даного захворювання. Станом на 01.06.2017 року в країні зареєстровано 3 випадки захворювання у мешканців м.Києва, у тому числі один летальний, які пов’язані з вживанням в’яленої риби.

Ботулізм – небезпечне токсично-інфекційне захворювання, що викликається паличкою ботулізму та протікає з ураженням нервової системи. Захворювання виникає тоді, коли в організм потрапляє харчовий продукт, вода або аерозоль, заражений ботулотоксином – речовиною, яку виробляє паличка ботулізму. Без використання сучасних методів лікування ботулізму летальний результат становить до 30-60 %. Смерть настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності. Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно. Збудник ботулізму дуже поширений у природі і тривалий час може бути присутнім у ґрунті. Джерелами збудника інфекції найчастіше є сільськогосподарські тварини, з екскрементами яких паличка ботулізму виділяється в навколишнє середовище і перетворюється в спори. Спори можуть довго зберігатися в ґрунті, воді або мулі. Потрапивши з ґрунту або води на харчові продукти (наприклад, овочі, зерно, м’ясо), збудник в умовах відсутності кисню починає активно розмножуватися і виділяти токсин – ботулотоксин, що є сильною отрутою. Він стійкий у кислому середовищі, витримує великі концентрації кухонної солі й не руйнується в присутності спецій. Як правило, ботулотоксин накопичується в консервах домашнього приготування в герметично закритій тарі, так як в домашніх умовах неможливо домогтися повного знищення збудників ботулізму. Тому з метою профілактики отруєнь перед вживанням таких консервів необхідно прогрівати розкриті банки при 100° С протягом півгодини в киплячій воді, і це приведе до руйнування ботулотоксину. Солона і копчена риба, ковбаса повинні зберігатися при температурі не більше 8-10°С.

Пам’ятайте! За жодних умов не можна вживати в їжу консерви, якщо кришка банки хоч трохи здута!

Малий і середній бізнес —

запорука розвитку району

Тема малого та середнього бізнесу як основи розвитку Коростишівщини, співпраці його зі службою зайнятості розглядалося учасниками «круглого столу», що відбувся 16 червня у приміщенні райцентру зайнятості.

На цій зустрічі були присутні директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, спеціалісти цього центру, голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, міський голова Іван Кохан, керуюча справами апарату райради Марина Надточій, керівники підприємств — роботодавці.

На початку організатор Коростишівського РЦЗ Ія Турнова провела екскурсійне ознайомлення з центром, розповіла про його діяльність.

Галина Корінна відзначила, що службу зайнятості насторожив і стурбував той факт, що на початку нинішнього року багато підприємців почали «закривати» свою діяльність. Але після проведеного аналізу бюджетоутворюючих підприємств області і вирішили ініціювати проведення спільних із владою та роботодавцями заходів, аби віднайти резерви і шляхи дотику для розвитку малого і середнього бізнесу, адже це нові робочі місця, зайнятість і добробут наших земляків.

Ринок праці Коростишівського району теж має свої особливості: серед безробітних  – 60 відсотків жінки, до того ж кожен другий з пошукачів роботи – з вищою освітою, а затребуваними є саме представники робітничих спеціальностей. Нині у центрі зайнятості є замовлення від роботодавців на 26 працівників і лише для двох із вищою освітою.

Працівники РЦЗ розповіли учасникам круглого столу про організацію роботи і перспективні можливості.

Також були обговорені нинішній стан ринку праці Житомирщини, основні заходи, спрямовані на ефективність діяльності робочих груп із легалізації виплати зарплати, можливості служби зайнятості у стимулюванні роботодавців до створення нових робочих місць, проблеми, з якими стикаються керівники під час укомплектуванні кадрами своїх підприємств.

Присутні роботодавці мали нагоду висловити власні бачення та проблемні питання, які перешкоджають на сьогодні розвиткові підприємництва.

Віншували медиків

За традицією, третьої неділі червня, своє професійне свято відзначають люди, котрі обрали для себе найповажнішу і найвідповідальнішу професію – медичні працівники. Саме від них, їхнього професіоналізму, гуманізму, чуйності й милосердя залежить життя кожного з нас.

І щороку, в день свого свята, вони чують щирі слова подяки від вдячних пацієнтів та визнання своєї нелегкої, але такої необхідної щоденної праці.

От і цьогорік у актовій залі музичної школи відбулась урочистість, адресована медикам Коростишівщини. Того дня зі сцени концертної зали лунало багато слів пошанівку людям у білих халатах.

Але на початку заходу було урочисто покладено квіти до пам”ятника Д. І. Потєхіну, ім,я котрого носить ЦРЛ, та пам”ятного знака медикам, полеглим у  Другій Світовій війні.

Голова РДА Василь Купрійчук, звертаючись до присутніх працівників галузі, бажав їм миру, міцного здоров”я, усмішок на їхніх обличчях.

Вітаючи своїх колишніх колег зі святом, голова райради Сергій Бондарчук зазначив, що медичний працівник – це добра і чуйна людина, тому що по-іншому бути медиком просто неможливо. І навіть незважаючи на нинішні скрутні часи у галузі, її працівники так само віддано служать людям і обраній професії. Він також обіцяв сприяння й підтримку з боку місцевої влади.

Від імені міської ради та її виконавчого комітету міський голова Іван Кохан бажав медикам радісних подій та розуміння, дякував за плідну працю.

Народний депутат Павло Дзюблик із притаманним йому почуттям гумору зичив лише позитивних емоцій,  а головні лікарі: ЦРЛ – Олександр Веселовський та центру ПМСД – Віктор Татура, голова галузевої профспілки, депутат облдради Віктор Янчук та голова райорганізації ТЧХ Ольга Юрченко надсилали колегам поваги й шани від пацієнтів, віри, оптимізму і натхнення в роботі, дякували за душевність і терпіння.

Під час урочистості найсумлінніших працівників було відзначено подяками та грамотами обласного управління охорони здоров”я, РДА, районної та міської рад.

Музичні вітання дарували вихованці муз школи та відомий гурт «Древляни».

Представляти район повинен фахівець

Картинки по запросу коростишівська районна рада фото

13 червня відбулась 16-та (скликана позачергово) сесія районної ради 7-го скликання, яка проходила під керівництвом голови райради Сергія Бондарчука, за участі голови РДА Василя Купрійчука. То була вже друга спроба зібрати депутатів, щоб вирішити нагальні питання життєдіяльності району. На попереднє засідання, назначене на 7 червня, не з,явилась необхідна для кворуму кількість народних обранців.

Отже, розглядалося лише два питання: про делегування представника для роботи у складі Житомирської госпітальної ради та про затвердження умов проведення конкурсу на визначення опорного загальноосвітнього навчального закладу в районі.

Голова районної ради Сергій Бондарчук поінформував загал про реформу вторинної медичної допомоги, констатувавши, що наша райлікарня входить до складу Житомирського госпітального округу, який обслуговуватиме півмільйона громадян. Госпітальна рада створюється з метою координації дій медзакладів. На її засіданнях розглядатимуться питання розвитку галузі охорони здоров,я, функціонування відділень, визначення статусу лікарень тощо. Ухвалені рішення затверджуватимуться місцевими радами і лише потім вважатимуться правомірними. До складу ради увійдуть 54 представники, у тому числі троє з нашого району: 2 – від міської громади та 1 – від районної.

Представляти наш район було запропоновано кандидатуру Сергія Бондарчука, як фахівця у галузі охорони здоров,я.

Пролунала також пропозиція обрати для роботи в цій раді Миколу Чорного, як ефективного менеджера. Однак Микола Леонідович узяв самовідвід, подякувавши за висловлену довіру.

У сесійній залі виникла дискусія. Так і не дійшовши згоди, депутати пішли на перерву. Проте і після кулуарних перемовин компромісу знайдено не було. Тож питання про делегування представника для роботи у складі Житомирської Госпітальної ради було відкладено на наступну сесію.

Затим було обговорено умови проведення конкурсу на визначення опорного загальноосвітнього навчального закладу в районі, з якими ознайомив радник голови райради з гуманітарних питань Ігор Джаман.

Він констатував, що основними завданнями конкурсу є виявлення ефективних моделей діяльності закладів, які забезпечуватимуть умови для рівного доступу учнів міської та сільської місцевості до освіти, постійне підвищення її якості, раціональне використання наявних ресурсів, підтримку творчо працюючих педколективів, зміцнення матеріально-технічного оснащення опорних закладів.

Для участі в конкурсі загальноосвітнім закладам І-ІІІ рівнів акредитації необхідно подати заявку, презентацію, концепцію розвитку на наступні три роки. З підставі рішення комісії з визначення кращого опорного закладу, який набере найбільшу кількість балів, районна рада прийматиме рішення щодо створення опорного закладу та його філії.

На цьому 16-та (скликана позачергово) сесія райради завершила свою роботу.

Приємна новина: гурт «Капелюх» — у Білорусі

9 червня у Білорусі в Палаці культури Мінського тракторного заводу відбувся 6-ий міжнародний фестиваль козацької пісні «Гайда», в якому взяли участь більше 10-ти колективів з різних країн. Україну на ньому представляв саме наш, Коростишівський, народний гурт «Капелюх».

У своїй 20-хвилинній програмі вони виконували українські козацькі пісні, за що й були відзначені дипломом за зміцнення духовних зв,язків між державами, високу виконавську майстерність і відданість духовним традиціям козацтва.

Вітаємо й подальших творчих успіхів!

Офіцери запасу призиватимуться до лав Збройних Сил України

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 року №1153, наказу Міністерства оборони України від 30.05.2017 року №300 в районі проводиться призов громадян України на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

До військової служби призиваються особи офіцерського складу, громадяни України:

– за віком – до 43 років;

– які не проходили військової служби;

– які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;

– які мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра;

– яким присвоєно відповідне військове звання офіцерів запасу та які перебувають на загальному військовому обліку.

Пільги та гарантії, що застосовуються до військовослужбовців військової служби за призовом осіб офіцерського складу:

– зберігається середньомісячна заробітна плата;

– отримується грошове забезпечення під час проходження служби;

– зберігається попереднє місце роботи;

– не братимуть участь в бойових діях АТО.

Призиватимуться офіцери запасу терміном на півтора роки.

Офіцерам запасу віком до 43 років необхідно з’явитися 09 червня 2017 року на 09.00 в Коростишівський об’єднаний міський військовий комісаріат для проходження медичного огляду за адресою: м.Коростишів, вул.Семінарська, 20; тел.: 5-29-06.

Обласні фестивалі народної творчості відбулись у Коростишеві

 На Трійцю в Коростишеві у міському парку культури та відпочинку проходило одразу два свята: народної творчості «Фольклорне намисто» та декоративно-прикладного мистецтва «Майстерний червень».

Починаючи з 12-ої години, на відпочивальників та гостей чекали конкурс дитячих малюнків, робота «Містечка майстрів», виступи творчих колективів області й нашого району.

Відкриттю офіційної частини передував обряд «Одягання, водіння та обдаровування Куста».

До присутніх із привітальними  словами звернулися міський голова Іван Кохан та перший заступник голови райдержадміністрації Євген Путято. Саме вони, відповідно до традицій, обдарували Куста корзиною із солодощами.

Того дня на свято завітали заступник начальника управління культури облдержадміністрації Світлана Дзядевич та заступники: начальника відділу культурно-мистецьких установ управління культури ОДА Євгенія Сімчук, директора обласного центру народної творчості Галина Шубіна, інші поважні гості з області.

Своїми творчими здобутками, теплотою і щирістю сердець з присутніми ділилися творчі колективи Коростишівського, Малинського, Пулинського, Коростенського, Житомирського, Попільнянського, Ємільчинського, Новоград-Волинського та Черняхівського районів, Вишевицької ОТГ.

А відгуки про це свято з уст тих, хто його відвідав, лишень позитивні й, напевно, воно ще надовго запам,ятається гарним настроєм і радісними емоціями.

Міністр освіти та науки України відвідала Коростишівщину

 2-го червня міністр освіти та науки України Лілія Гриневич перебувала з робочим візитом на Житомирщині. Вона, зокрема, відвідала і наш район. На в,їзді до Коростишева її зустрічали перший заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, голова райдержадміністрації Василь Купрійчук та начальник відділу освіти РДА Іван Пархалевич.

Спілкування із педагогами та учнями безпосередньо відбувалося в опорному навчальному закладі – гуманітарній гімназії №5 ім. Т. Г. Шевченка, філією якого є Кропивнянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-го ступеня – дошкільний навчальний заклад».

На цій зустрічі були присутні народні депутати України Павло Дзюблик та Вадим Кривенко, Коростишівський міський голова Іван Кохан, посадовці, зацікавлені ходом освітянської реформи.

Обласне управління освіти і науки представляли Лариса Шевчук та Ольга Липовецька.

Відповідаючи на запитання педагогів, міністр зазначила, що процес пониження ступеня школи досить болючий, адже певна кількість вчителів втрачають роботу. Однак, діти з філій опорних шкіл мають можливість досконаліше вивчати іноземні мови, інформатику, інші предмети. Задля цього активніше слід працювати саме в напрямку підвезення учнів до опорного закладу.

Також педагогів цікавило, чи користуються пільгами при вступі до вишів переможці предметних олімпіад та турнірів, на що Лілія Гриневич завважила, що основним показником залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Полишаючи стіни гімназії, міністр побажала педагогам подальшої успішної праці у справі навчання та виховання підростаючого покоління й подякувала їм за плідну роботу.

Того ж дня Лілія Гриневич зустрілася з освітянами Житомира.

Відбулась районна легкоатлетична спартакіада школярів-2017

 13 травня на центральному стадіоні «Шахтар» м. Коростишева проходила районна легкоатлетична спартакіада школярів-2017. Команди з усіх шкіл району та міста змагалися в бігу на 60 м, 100 м, 200 м, 400 м, 800 м, стрибках у довжину та естафетному забігу 4 етапи по 200 м.

На її відкриття того дня завітали керівники району Василь Купрійчук та Сергій Бондарчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Денисовець, начальник Житомирського обласного управління з фізичного виховання та спорту комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Володимир Зорнік, директори шкіл та вчителі фізичного виховання.

Перед відкриттям заходу кращі спортсмени урочисто підняли Державний Прапор України.

За результатами змагань серед шкіл І-ІІ ступенів переможцем стала команда Кошарищенської ЗОШ, призерами — команди  Торчинського НВК та Козіївської ЗОШ.

Серед шкіл І-ІІІ ступенів командну першість виборов Стрижівський НВК, ІІ-ге та ІІІ-тє місця посіли команди Вільнянської ЗОШ і Кам’янобрідської ЗОШ.

Серед міських шкіл І-ше місце у команди гуманітарної гімназії №5 ім.Т. Г. Шевченка, ІІ-ге – Коростишівського НВК «Школа-ліцей інформаційних технологій ім.Л.Дарбиняна», ІІІ-тє – гімназії ім.О.Ольжича.

У естафетному забігу першість у команди Коростишівської гімназії ім.Олега Ольжича, ІІ-ге місце посіла команда Кам’янобрідської ЗОШ, ІІІ-тє – Коростишівської гуманітарної гімназії №5 ім. Т. Г. Шевченка.

Переможці нагороджені Грамотами та медалями відповідних ступенів та невдовзі будуть нагороджені Дипломами та спортивними кубками.

ЄС підписав рішення про безвіз

для українців!

 Ось і настав для України та ЄС історичний день: у Страсбурзі урочисто підписали фінальний документ про скасування візового режиму між Україною та Євросоюзом.

Свої підписи під рішенням про безвіз поставили голова Європейського парламенту Антоніо Таяні і представник Мальти Ян Борг, як країни, що головує в ЄС.

У підписанні брав участь і Президент України Петро Порошенко.

Відповідно до законодавчого регламенту, Україну перенесено до переліку третіх країн, для громадян яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей до країн Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також до країн Шенгенської зони, включаючи Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн.

Залишився лише один формальний крок – за п’ять днів документ повинні опублікувати у віснику Європейського союзу. Через 20 днів після цього, орієнтовно 11 червня, безвізовий режим для українців набере чинності.

З нагоди цієї історичної події на головній площі Коростишева відбулась урочистість за участі представників трудових колективів, громадських організацій, учнівської молоді.

Керівники району Василь Купрійчук та Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан під звуки Гімнів – нашої країни та Євросоюзу, під оплески присутніх підняли прапори України і Європейського Союзу.

Коростишівщина. Стан утримання доріг…

Нещодавно, відповідно до плану роботи райдержадміністрації та у зв,язку з вирішенням нагальних питань у районі, відбулась колегія під керівництвом голови РДА Василя Купрійчука.

Одим із основних питань, що розглядалися на цім засідання, був стан утримання автомобільних доріг у районі. Отже, першою інформувала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Наталія Потійчук. Вона повідомила членам колегії та присутнім, що обслуговуванням шляхів, а це майже 650 км, займаються дві організації: ДП «Філія Коростишівський райавтодор» та КП «Коростишівський комунальник». Зокрема, у підпорядкуванні райавтодору перебуває 302 км: 238,5 – загального користування, 62 – обласного, 1,6 км – територіальні дороги.

КП «Коростишівський комунальник» обслуговує 91 км вулиць комунальної власності міста, 65 км – населених пунктів, що увійшли до ОТГ. На балансі сільрад – 190 км. Понад 60% шляхів мають тверде покриття. Однак, як відзначалося, їх транспортно-експлуатаційний стан не відповідає сучасним вимогам і потребує поліпшення. Як і 22 мостових споруди довжиною 497 м. Серед причин, що призвели до такої невтішної ситуації, Наталія Потійчук виокремила низький рівень фінансування ремонтних робіт та руйнування дорожніх конструкцій важковаговим транспортом.

У вкрай незадовільному стані й дороги загального користування, які обслуговує ДП «Філія Коростишівський райавтодор». От тільки як і чим їх ремонтувати, коли стан підприємства плачевний: техніка застаріла, бракує фінансів на придбання необхідних матеріалів, палива, мастил… Відповідно до районної Програми розвитку дорожнього господарства на 2016-2018 роки, торік сюди було спрямовано 120 тис. грн., за які частково виконані поточні ремонти доріг у Шахворостівці, Горіховому, осиковому, Борку, Вільні, Здвижці, Садовому, Травневому. З початку нинішнього вже виділено 180 тис. грн.

Загалом же органами місцевого самоврядування на ремонт дорожнього покриття торік використано 11 млн 457,6 тис. грн. У поточному році планується освоїти 200 тис. грн. з районного бюджету, понад 800 – державного та 300 тисяч – із бюджетів сільських рад. На комунальні, в т.ч. ОТГ, — понад 13 млн грн.

На продовження теми начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення РДА Ігор Панченко також говорив про незадовільну роботу райавтодору під час місячника з благоустрою, коли прибирання вулиць було оперативно проведено учнями міських шкіл, а працівники цієї організації залишили сміття невивезеним ще на тривалий термін.

Під час активного обговорення член колегії Микола Чиколай завважив, що ямкові ремонти доріг проводяться з недотриманням технологій, що і впливає на їхню якість. Його підтримала і начальник об,єднаного управління Пенсійного фонду України Валентина Матвійчук, котра свого часу очолювала райавтодор.

У відповідь на критику нинішній керівник філії Сергій Герасименко зазначив, що допоки не міниться ставлення служби автомобільних доріг та не буде належного фінансування, у райавтодору не буде й перспективи подальшого розвитку, адже асфальт виділяють лише на дороги державного значення.

За словами голови РДА Василя Купрійчука, чомусь саме Коростишівський райавтодор перебуває у найгіршому стані серед подібних організацій області. Він також порушив питання про доцільність перебування на займаній посаді Сергія Герасименка. Члени колегії підтримали цю пропозицію.

Наступною про хід проведення весняно-польових робіт у районі інформувала начальник відділу агропромислового розвитку РДА Яриса Нечипоренко.

З усіх обговорених питань прийнято відповідні рішення.

Про зміни бюджетні та кадрові

27 квітня під керівництвом голови районної ради Сергія Бондарчука відбулася 15-та (скликана позачергово) сесія райради 7-го скликання. У її роботі брали участь голова РДА Василь Купрійчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Денисовець, керівники структурних підрозділів РДА.

Перед початком сесії Сергій Бондарчук повідомив про кадрові зміни – виконувачку обов,язки начальника фінуправління РДА Світлану Ящик офіційно призначено керівником цього структурного підрозділу.

Голова районної територіальної виборчої комісія Таїсія Гурчин поінформувала про зміни у депутатському корпусі: замість депутата від фракції ВО «Свобода» Миколи Стельмаха, котрий достроково припинив свої повноваження, наступним за черговістю кандидатом у депутати райради від цього осередку став Ярослав Ковальчук. Його також включено до складу постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та антикорупційної політики. Для роботи з виборцями та прийому громадян за округом №9 закріплено Нілу Островську, №10 – Ярослава Ковальчука та за Щигліївським округом – Михайла Зюбака.

Начальник фінуправління РДА Світлана Ящик говорила про зміни в районному бюджеті. Народні обранці погодились із запропонованим розподілом коштів. Однак депутати Віктор Гриценко та Микола Чиколай слушно завважили, що варто більше уваги приділяти освітянській галузі, де за прогнозами вже за декілька місяців виникне реальна проблема з фінансування сільських шкіл, що залишились у громаді району. Відтак, вирішено провести комплексний аналіз усіх галузей, які потребують фінансування, і спільно з сільськими головами шукати можливості їх подальшої роботи.

У ході сесії були затверджені акти: приймання-передачі майна (частини приміщення по вул. Шевченка,1) на  баланс районної ради та передачі майна (асфальтовий майданчик по вул. Горького, 3 площею 135 кв. м) – на баланс Коростишівської міської ради.

Наприкінці засідання було озвучено та взято до відома запит від фракції ВО «Свобода» до служби автомобільних доріг області щодо вкрай незадовільного стану шляхів у с. Гуменники.

…І знову про міський бюджет

Лише одне питання порядку денного було внесено на розгляд 32-ої (скликаної позачергово) сесії міської ради 7-го скликання. Засідання проходило під керівництвом міського голови Івана Кохана, за участі голови райдержадміністрації Василя Купрійчука, окремих депутатів райради, закріплених за містом, виконувачів обов,язки старост сіл, що увійшли до об,єднаної територіальної громади.

Про зміни до міського бюджету на 2017-й рік, котре напередодні ретельно вивчалося постійною комісією з питань бюджету та комунальної власності, озвучив начальник фінансового управління міськради Артем Якименко. Зокрема він повідомив, що,  у зв,язку зі змінами в обласному бюджеті-2017 необхідно збільшити дохідну та видаткову частини міського за рахунок іншої субвенції загального фонду, а саме: на обладнання спортзали дитячо-юнацького клубу фізпідготовки спрямовано 60 тис. грн.; придбання меблів для центральної районної лікарні – 15 тисяч; поточний ремонт підлоги Віленьківської сільради – 5 тис.; закупівлю міжкімнатних дверей у дитсадок №6 – 6 тис. грн. та ремонт стелі в ДНЗ №5 – 10 тисяч; на загальноосвітні навчальні заклади ОТГ – майже 1 млн 400 тис. грн.

Крім того, вирішено здійснити перерозподіл коштів, запланованих на співфінансування проектів Державного фонду регіонального розвитку. Видатки, що були передбачені на термосанацію примішення ЗОШ №3 та реконструкцію її котельні загальною сумою 510 тис. 100 грн. спрямувати на реконструкцію будівлі колишнього «Побутсервісу», що розташована по вул. Київській, 53, під приміщення для позашкільного навчального закладу, де з часом планується відкрити 2 додаткових групи.

Вільний залишок по спецфонду ст. на 1.01.2017 р. в сумі понад 832 тис. грн. розподілити наступним чином: з коштів бюджету розвитку (170 тис. 811 грн.) додатково спрямувати на реконструкцію будівлі по вул. Київській, 53; з екологічного податку (82 тис. 685 грн.) – на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ; від податку на транспорт (40 тис. 356 грн.) – на капітальний ремонт доріг; цільові кошти на розвиток інфраструктури міста в сумі 454 тис. 727 грн. спрямувати на поточний ремонт доріг; кошти від втрат земель сільськогосподарського призначення, а це – 83 тис. 291 грн. – на оплату послуг з проведення інвентаризації земель.

Також на цім засіданні депутат Антон Соболівський поінформував присутніх, що партії «Воля» нардепа Юрія Дерев,янка і «Рух нових сил» Михаїла Саакашвілі об,єдналися і тепер, згідно з протокольним рішенням, це одна партія під назвою «Воля – рух нових сил», відтак і депутатська фракція міськради віднині матиме аналогічну назву.

Секретар міської ради Наталія Єсипчук повідомила, що у зв,язку з вибуттям депутата фракції Об,єднання «Самопоміч» Олени Кохан, секретарем цієї фракції обрано Юрія Буханевича.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.    

Пожежники врятували від знищення вогнем два житлових будинки та господарську споруду

20 квітня близько 12:20 у Коростишеві сталася пожежа в цегляній двоповерховій будівлі. На місце виїхало чергове відділення 20-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони встановили, що горить господарча споруда, з обох боків від якої розташовані два житлових будинки на відстані 1-го та 3-х метрів відповідно.

“Зважаючи на загрозу поширення вогню на житлові приміщення та далеку відстань до найближчої водойми, керівник гасіння пожежі прийняв рішення про залучення додаткових сил та засобів. На ліквідацію надзвичайної події прибуло ще одне відділення рятувальників на чолі з начальником районного сектору. Дії вогнеборців одночасно були спрямовані на призупинення подальшого поширення полум’я по житлових будинках та гасіння господарчої споруди”,  йдеться у повідомленні управління ДСНС України в Житомирській області.

Локалізували пожежу о 12:45, ліквідували — о 14:45. На гасіння пожежі залучалось 7 чоловік особового складу на двох пожежних автомобілях.

Причина пожежі наразі встановлюється фахівцями.

У світ вийшла чергова книга

про історію Коростишівщини  

Кожен свідомий громадянин суспільства повинен володіти інформацією про минувшину своєї країни, рідного краю, зрештою знати і цікавитись історією власного родоводу. В цьому нам допомагають наукові праці краєзнавців, істориків, завдяки наполегливим дослідженням яких ми і дізнаємося про історичну правду.

Минулої п,ятниці, 21 квітня, відбулась гарна подія в історичному відновленні минулого Коростишівщини і зокрема її сіл.

Того дня у актовій залі Старосілецької гімназії проходила презентація чергової книги нашого місцевого краєзнавця Олени Тунік під назвою «Старосільці та навколишні землі».

Ця книжка із серії «Історія українського села» — вже третя в доробку молодої авторки. Першим світ побачило у 2011-му році видання «Теснівка», а в 2015-ім – «Шахворостівка та навколишні землі».

У ній у контексті загальноукраїнських подій минулого з посиланням на історичні документи, праці краєзнавців, спогади жителів подано історію села Старосілець від давнини й до сьогодення. Видання багато ілюстроване з родинних та бібліотечних архівів, наведено генеалогічні дані власників села, є відомості про звичайних його жителів згідно з документальними джерелами.

Видання стане в нагоді й буде корисною краєзнавцям, історикам, музейним працівникам, студентам і учням старших класів, усім, кому небайдуже минуле рідного краю.

Отже, на цей неординарний захід, підготовлений учнями та педколективом гімназії, де навчалася свого часу й авторка, завітали не лише мешканці села, школярі, а й поважні гості з Житомира, зокрема представники з видавництва, де друкувалася книга, університетів — ім. Івана Франка та агроекологічного, Всеукраїнського товариства «Просвіта» в Житомирській області, голова Коростишівської районної ради та керуюча справами апарату Коростишівської РДА.

Про шкільні роки авторки з гордістю говорив директор Старосілецької гімназії Володимир Козловець. У своїх слова він згадував, що Олена вже школяркою в різних питаннях мала власну позицію, палко відстоювала свої думки перед педагогами.

Усі, хто того дня прийшов привітати Олену Тунік із такою визначною подією, щиро, із захопленням дякували авторці за її по-справжньому глибинну працю, бажали не зупинятися на досягнутому й обіцяли всебічну підтримку, адже кожна земля, місто чи село вповні заслуговують на видання книги про їхню історію.

У свою чергу Олена Вікторівна висловила подяку всім, хто допомагав їй у підготовці й написанні цієї книги.

Навчальні військові збори школярів в рамках предмету “Захист Вітчизни”

За інформацією військового комісара Коростишівського ОМВК, підполковника Дмитра Цомпеля, 18 квітня 2017 року відбулися Навчальні військові збори учнів загальноосвітніх навчальних закладів на полігоні 37-%B