Новини

Депутати райради попрацювали результативно

19-та сесія районної ради 7-го скликання, що відбулась 21 вересня під керівництвом голови райради Сергія Бондарчука, на яку прибули 26 депутатів із 34-ох, розпочалася з приємних моментів. Сергій Володимирович урочисто виконав приємну місію – привітав із днем народження депутата Ігоря Сюравчика та вручив Грамоту обласної ради Іллі Серпокрилову.

Сесія проходила за участі депутата обласної ради Віктора Янчука, 1-го заступника голови РДА Євгена Путято, міського голови Івана Кохана.

Зібрання, де розглядалося майже 30 питань порядку денного, тривало упродовж 3-ох годин із перервою.

Але, перш ніж приступити до роботи, до присутніх народних обранців звернувся волонтер Мечислав Станчик із проханням виділити матеріальну допомогу учаснику АТО Олегу Світельському на проведення 3-ої операції його дружині.

Потому було розглянуто і затверджено заяви депутатів Віктора Гриценка та Олександра Василевського про складення ними депутатських повноважень.

Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності доповідав прокурор місцевої прокуратури Сергій Зубак. Тематику діяльності правоохоронців продовжив начальник  Коростишівського відділу поліції Дмитро Гаращенко.

Перед тим, як проголосувати за поінформоване, депутат Микола Чорний висловив думку, що для того, аби правоохоронцям працювати результативніше, необхідно на основних вулицях та автомагістралях міста встановити камери відеоспостереження, що дасть можливість оперативно виявити злочинця чи правопорушника. Олександр Шпаківський порушив проблему порядку в,їзду на територію кооперативного ринку побіля світлофора, де таксисти, всупереч правилам дорожнього руху, облаштували стоянку для своїх автівок.

Затим про виконання районного бюджету за 1-ше півріччя та внесення змін до нього інформувала начальник управління фінансів РДА Світлана Ящик. Депутати без будь-яких заперечень затвердили озвучені цифри.

Доволі гостро знову обговорювався стан дорожнього господарства району. Після заслуханої інформації начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Лілії Саханович до співдоповіді було запрошено начальника райавтодору Віктора Черепанського. У своєму виступі він озвучив усі існуючі проблеми підприємства, наголосивши при цьому, що колектив працює у міру можливостей та за наявних коштів.

І знову депутат Микола Чорний, звернувшись до міського голови та присутніх керівників, вкотре запропонував створити на базі Коростишівської ОТГ оперативний дорожній підрозділ, котрий би обслуговував дороги місцевого значення, Причому, як зазначив, техніку потрібно купувати закордонну і що вже була у використанні, адже вона дешевша, ніж нова вітчизняна, мобільніша та економічно вигідніша.

На цій сесії також були розглянуті питання підготовки об,єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2013-2017 роки, Програми надання окремих видів пільг громадянам району.

Затверджено і ряд нових Програм, зокрема про підтримку КП «Коростишівська центральна районна аптека №1; територіальної оборони району на 2017-2022 роки; охорони та збереження  культурної спадщини на 2017-2018 роки.

Окрім того, народні обранці підтримали план роботи районної ради на 2-ге півріччя нинішнього року та призначили на умовах контракту нового завідувача центральної аптеки №1 Діану Мосейчук.

Розглянуто і низку інших питань. З усіх прийнято відповідні рішення.

Відзначено підприємців Коростишівщини

Учора в Україні та в нашому районі зокрема відзначали День підприємця. А напередодні, 31 серпня, в актовій залі музичної школи відбулася святкова урочистість з цього приводу.

На зустріч з представниками бізнесових структур Коростишівщини того дня завітали перший заступник голови РДА Євген Путято, голова районної ради Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан.

У ході святкового концерту вони зверталися зі щирими вітальними словами до місцевих підприємців.

— Сьогодні за підприємництвом – майбутнє, наголосив у своєму виступі Євген Путято. —  Не секрет, що підприємці є головною рушійною силою будь-якої економіки. Без їхньої діяльності важко уявити існування сучасного суспільства. Адже від успішного розвитку підприємництва й збільшення на цій основі надходжень до державного бюджету залежить вирішення соціально-економічних проблем…

Затим до слова було запрошено голову районної ради Сергія Бондарчука, який відверто розповів, що й сам був би не проти зайнятися бізнесом, однак у нього не вистачає тієї підприємницької жилки, котра є у присутніх у залі, і щиро подякував за їхню працю.

Міський голова Іван Кохан, вітаючи представників малого та середнього бізнесу, побажав їм щастя, здоров»я, добрих та щедрих клієнтів.

Під час урочистості окремих підприємців було відзначено Грамотами та подяками, а директор СТОВ «Племзавод «Коростишівський» Іван Дідківський отримав з рук президента Житомирської торговельно-промислово палати Андрія Михайлова нагороду «Золотий знак Меркурія» за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Житомирщини.

Музичні привітання на адресу бізнесменів звучали того дня з уст самодіяльних аматорів сцени та вихованців музичної школи.

На районній сесії переважали Світлина від Коростишівська районна рада.освітянські питання

На 18-ій (скликаній позачергово) сесії районної ради 7-го скликання, що відбулась минулого четверга під керівництвом Сергія Бондарчука, за участі міського голови Івана Кохана, переважали питання освітянської галузі, з яких доповідав начальник відділу освіти РДА Іван Пархалевич.

Оскільки всі вони детально були розглянуті на профільній комісії, то депутати затвердили їх без додаткових обговорень. Отже, змінено назву Городської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у зв»язку з приєднанням до неї місцевого дитсадка на навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад». Відповідно змінено і його Статут. Кропивнянський НВК «Загальноосвітній заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад» ліквідовано як юридичну особу. А також створено освітній округ з опорним навчальним закладом – Старосілецькою гімназією. Минійківський НВК визначено її філією. Затверджено Статут гімназії та Положення про філію.

Про внесення змін до районного бюджету на 2017-й рік інформувала заступник начальника фінвідділу РДА Олена Максимчук.

Окрім того, на сесії утворено комісію з питань нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Коростишівським районом» та визначення кандидатур до районної Книги Пошани у новому складі, внесено зміни до районної програми «Контракт» та затверджено розпорядження голови РДА, прийняті у міжсесійний період.

 

38-ма сесія міськради відтермінувала звільнення першого заступника міського голови

Низку питань, понад 20-ть, що вносилися на 38-му сесію міської ради 7-го скликання, народні обранці розглядали майже три години поспіль. Засідання проходило під керівництвом міського голови Івана Кохана, за участі голови районної ради Сергія Бондарчука та вже нині екс-голови райдержадміністрації Василя Купрійчука, депутатів обласної ради Сидора Кізіна та Віктора Янчука, виконувачів обов,язки старост сіл, що увійшли до Коростишівської об,єднаної територіальної громади.

На початку сесії секретар виконкому Наталія Єсипчук нагадала депутатам про норми депутатської етики, яких вони повинні дотримуватись, зокрема в частині відвідувань засідань постійних комісій та сесій.

Затим було обговорено блок земельних питань і далі заслухано начальника фінансового управління міськради Артема Якименка, котрий доповів про виконання міського бюджету за І-ше півріччя нинішнього року. Він також озвучив і зміни до бюджету на 2017-й рік.

Окрім того на сесії було внесено зміни до Програми економічного та соціального розвитку населених пунктів Коростишівської міської ради на нинішній рік, затверджено положення про звання «Почесний громадянин міста Коростишева» у новій редакції та про службу у справах дітей міської ради. Розглянуто інші питання, з яких прийнято відповідні рішення.

А от питання звільнення Сергія Башинського з посади першого заступника голови міської ради перенесено на розгляд наступної сесії, котра відбудеться наступного вівторка, 15 серпня.

Василь Купрійчук звільнений з посади голови Коростишівської районної державної адміністрації

Відповідне розпорядження 8 серпня підписав президент України Петро Порошенко. Президент розпорядився звільнити Василя Купрійчука з посади голови РДА «відповідно до частини дев’ятої статті 118 Конституції України», яка передбачає, що «якщо недовіру голові районної чи обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації».

Обговорювали нагальні проблеми благоустрою міста

Чергова спроба провести широкі громадські обговорення зініційовані міським головою Іваном Коханом з приводу складування пульпи, видобутку піску та капітального ремонту доріг знову не увінчалася успіхом. На зібрання з»явилося заледве 20-ро небайдужих мешканців міста. Як завважив Іван Михайлович, мабуть люди зовсім зневірилися у владі та гадають, що до їхньої думки  вже ніхто не буде дослухатися. А між тим міський голова волів порадитися саме з пересічними жителями міста перш ніж виносити ці питання на розгляд депутатів.

Ситуація ж полягає у тому, що комунальне підприємство Коростишівської міської ради «Дубовець», що знаходиться у селі Квітневому, запропонувало свої послуги зі збирання безпечних та небезпечних відходів, їх оброблення та видалення, а також із добування піску, гравію тощо, лісопильного виробництва і ще деякі інші, у тому числі і з ремонту доріг. Для цього було розроблено Статут підприємства у новій редакції та внесено його у перелік питань 33-ої сесії міськради, що відбулася в травні цьогорік. Однак при обговоренні депутати вирішили довивчити Статут і відтермінували його розгляд.

Наразі, вже в липні, за словами Івана Кохана, Статут ним підписаний і зареєстрований нотаріально. Справа залишається за малим – дозволити працювати цьому КП за новим установчим документом.

Присутні у залі схвально поставилися до такої ініціативи.

Окрім того, містянами ще порушували питання гарантійного терміну вже відремонтованих автошляхів, подальшого облаштування доріг, де утворилися величезні вибоїни, в результаті чого не вивозяться побутові відходи, незважаючи на те, що жителями вулиць укладено договори з КП «Коростишівський комунальник»

Обурювалися люди і з приводу антисанітарії на місцевому ринку, стихійною торгівлею навколо нього, утворення таксистами незаконних автостоянок, що суперечить правилам дорожнього руху.

Усі ці зауваження були прийняті міським головою до відома. Проте, як слушно констатував Іван Михайлович, розпочинати потрібно з себе, адже позитивні зрушення залежать від кожного з мешканців, а не від влади та окремих активістів. Лише тоді буде результат.

37-ма (позачергова) сесія міськради розглянула важливі питання життєдіяльності громади

7-го липня у залі засідань міськради під керівництвом міського голови Івана Кохана відбулась 37-ма (скликана позачергово) сесія міської ради 7-го скликання.Порядок денний містив два питання. Проте їхньому розгляду депутатами передувало кількагодинне засідання постійних комісій з питань бюджету та комунальної власності, а також соціально-економічного розвитку населених пунктів Коростишівської об,єднаної територіальної громади, інвестиційної та підприємницької діяльності.Затим сесія розпочала свою роботу і першим щодо внесення змін до Порядку співфінансування капітальних ремонтів будинків ОСББ інформував 1-ий заступник міського голови Сергій Башинський.Порушена проблема обговорювалася доволі бурхливо, адже зміни до Порядку безпосередньо стосувалися ситуації, що набула особливої гостроти внаслідок відключення напередодні від газопостачання деяких багатоквартирних житлових будинків.У контексті цього питання було розглянуто і зміни до Програми соціально-економічного розвитку населених пунктів Коростишівської міської ради на 2017-й рік та внесено у розділ «Житлове господарство» пункт «Співфінансування поточного ремонту ввідних газопроводів багатоквартирних будинків». Зокрема, фінансування передбачено з міського бюджету – 200 тис. грн., інших джерел – 85 тисяч.Начальник фінансового управління міської ради Артем Якименко поінформував про чергові зміни в міському бюджеті на нинішній рік, зокрема в частині перерозподілу вільних залишків на фінансування закладів та установ міськради.

З пропозицією розглянути питання «Про передачу об,єкта комунальної власності майнового комплексу котельні по вул. Київській, 125 у підпорядкування комунальній установі «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа»  виступив депутат Леонід Бондарчук. Однак його розгляд було відправлено на довивчення задля прийняття виваженого рішення.

Рукотворний оберіг казначеїв «Вишивана моя Україна» минулого тижня перебував у Коростишеві

Ознайомитися  з ним мали змогу не тільки самі казначеї, а й представники інших органів влади, працівники культури,  комунальних закладів.

У наш час, коли єдність є запорукою перемоги, акція «Вишивана моя Україна» є надзвичайно актуальною. Вона була започаткована до 25-ї річниці Незалежності України Державною казначейською службою. Ідея акції полягала у тому, що казначеї територіальних органів ДКСУ своїми руками вишиють карту нашої Батьківщини, притаманними для кожного регіону орнаментами.

Символічно, що перші орнаменти на полотні були нанесені казначеями  Донецької та Луганської областей. Саме вони проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та мирного життя. Карта побувала в усіх регіонах України. У кожному з них вона доповнювалась візерунками, нанесеними натхненними казначейськими майстринями. Оздобили карту державним символом – гербом України та символом миру – голубом.

Сповнені бажанням розділити з усією Україною духовні скарби поліщуків, казначеї Житомирщини долучились до участі у вишиванні цієї карти. І обрали техніку вишивання «гладдю» для вишивки території нашої області.

Карта-вишиванка, після освячення собою всіх територіальних органів Казначейства, після  широкої презентації у кожному куточку країни, буде зберігатися  в центральному апараті Державної казначейської служби України  як ще один символ згуртованості та патріотизму казначейської спільноти.

Ознайомитися  з ним мали змогу не тільки самі казначеї, а й представники інших органів влади, працівники культури,  комунальних закладів.

У наш час, коли єдність є запорукою перемоги, акція «Вишивана моя Україна» є надзвичайно актуальною. Вона була започаткована до 25-ї річниці Незалежності України Державною казначейською службою. Ідея акції полягала у тому, що казначеї територіальних органів ДКСУ своїми руками вишиють карту нашої Батьківщини, притаманними для кожного регіону орнаментами.

Символічно, що перші орнаменти на полотні були нанесені казначеями  Донецької та Луганської областей. Саме вони проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та мирного життя. Карта побувала в усіх регіонах України. У кожному з них вона доповнювалась візерунками, нанесеними натхненними казначейськими майстринями. Оздобили карту державним символом – гербом України та символом миру – голубом.

Сповнені бажанням розділити з усією Україною духовні скарби поліщуків, казначеї Житомирщини долучились до участі у вишиванні цієї карти. І обрали техніку вишивання «гладдю» для вишивки території нашої області.

Карта-вишиванка, після освячення собою всіх територіальних органів Казначейства, після  широкої презентації у кожному куточку країни, буде зберігатися  в центральному апараті Державної казначейської служби України  як ще один символ згуртованості та патріотизму казначейської спільноти. 

Ой на Івана, та й на Купала…

Івана КупалаЧудова нагода гарно розважитися, поринути у неповторну атмосферу прадавніх звичаїв випала коростишівцям та гостям міста під час свята “Срібна купальська роса”, організованого за сприяння міської влади та проведеного відділом культури міськради.

Адже це одне з найулюбленіших і найпоетичніших свят українського обрядового календаря. Цього дня наші предки усі свої палкі почуття висловлювали за допомогою стихій – води і вогню,  музики, танцю та жартів. Підтримують такі традиції і сучасні українці.

Отже, того вечора погода була майже по-літньому теплою, але без дощу, тож на свято прийшло чимало глядачів, переважно сім’ї з дітьми.

Не забули і про народні звичаї та розваги. Посередині галявини стояло деревце Марени і спів колективу «Скарбничка» молоді дівчата, вбрані у вишиванки, збирали квіти, в»язали вінки та прикрашали ними деревце, примовляючи, що їхня Марена звісно ж краща, ніж хлопчаче Купало.

Потому розпалили й вогнище, щоб за традицією перестрибувати через нього та водити навколо хороводи. А поки багаття розгоралося, присутніх дітлахів та їхніх батьків розважали веселими іграми та забавами.

Щойно вогнище почало пригасати, дівчата та хлопці розпочали стрибати через вогонь і наприкінці, кинувши Купало в багаття, дівчатам прийшов час пускати віночки на воду.

Упродовж усього свята присутніх розважали народний ансамбль народної пісні  «Скарбничка», фольклорно-етнографічний колектив «Горлиця», гурт «Капелюх». Працювали виїзна торгівля та дитячі атракціони. Однак найкращим подарунком для малечі стали солодощі від міського голови Івана Кохана.

Суботник на каньйоні

«Коростишівськй кар’єр — являє собою затоплений гранітний кар’єр поблизу міста Коростишів. Неймовірно гарне місце. Пейзаж навколо каньйону незвичайний, береги покриті ялинами та березами, що нагадує Карелію. Висота скель тут досягає близько 10 метрів, а глибина штучного озера до 20 м.

Саме тут знімалися фільми: “Відьма” (телесеріал), “Нюхач” (телесеріал).

Ось що пише про одне з найкращих місць у Коростишеві Вікіпедія: “Влітку сюди їдуть, аби покупатися у прохолодній водоймі. Деяким до душі  екстремальні стрибки зі скель. Дехто займається тут скелелазінням. Для цього у Коростишівському каньйоні — ідеальне місце».

Здавалося б, є чим гордитися, але як сумно, що береги цієї мальовничої водойми потопають у смітті. Чомусь відпочивальники не думають, що повернуться сюди ще раз, а може, їм подобається бути серед бруду?

Звісно, щоб вирішити проблему, можна провести соціологічне опитування, безліч нарад, відправити купу паперів із запитами в різні інстанції. Видимість роботи була б, а от результат – нульовий!

Тому за ініціативи міського голови Кохана Івана Михайловича небайдужі працівники Коростишівської міської ради організувалися і прибирали водойму та територію навколо.

Вони сподіваються, що їхня робота не буде марною, і кожен, хто завітає на каньйон, після себе не лишатиме сміття. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

У Коростишеві ще багато гарних, але засмічених місць. Тож ініціативна група пропонує  продовжити справу очищення міста від бруду і долучитися до неї всіх небайдужих містян, політичні сили та громадські організації.

Порядок у державі починається з порядку в маленьких містах. І шлях до Європи повинен бути чистим.

IMG 9293

 

IMG 9284  IMG 9281

1131 2131 131313

6775

Коростишівську ОТГ відвідала делегація

з м. Яготина

19247987 1238028736325041 6902827674721311717 nНещодавно наше славетне місто відвідала делегація з Яготинської міської ради Київської області. На в»їзді до Коростишева їх офіційно зустрічали з традиційними хлібом-сіллю секретар виконкому Наталія Єсипчук та заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Денисовець і Михайло Лукомський.

Гостей оглядово ознайомили з нашим містом. Перебуваючи зокрема у міській раді, яготинцям урочисто подарували грамоту та булаву, виготовлені з граніту. Затим у приміщенні публічної бібліотеки відбувся «круглий стіл», на якому було обговорено процес створення та становлення об»єднаної територіальної громади, що власне й цікавило гостей, оскільки яготинська громада перебуває саме на початковому етапі створення ОТГ.

Наталія Єсипчук познайомила присутніх зі складом виконкому, начальниками новостворених відділів, охарактеризувала депутатський склад міської ради.

Секретар Яготинської міської ради Тетяна Рубанчук розповіла, що згідно з перспективним планом, затвердженим у 2015-му році, до їхньої громади повинні були увійти усі населені пункти району. Проте територіальні громади не всіх сіл погодилися з таким розподілом. Відтак, процес утворення ОТГ, як вона зазначила «загальмувався». І лише цьогорік справа зрушила з місця.

Питань прозвучала доволі велика кількість. Так, керуючий справами виконкому Валерій Коваленко ознайомив гостей із територіальним складом Коростишівської громади, нещодавно розробленою Програмою фінансування старостинських округів, охарактеризував, як вона діятиме.

А виконувач обов»язки Кропивнянського старости Борис Радзієвський розповів про свій старостинський округ, проблеми і сподівання на майбутнє.

Фінансову сторону окреслив начальник фінуправління Артем Якименко. Зокрема він зазначив, що вільний залишок з минулого року, котрий залишався у селах, перейшов до старостинських округів, які вправі розпоряджатися ним на своє бачення. Міською радою нині здійснюється фінансування дитячих садочків, клубних закладів у селах, співфінансуються ФАПи та школи.

Цікавило гостей і функціонування комунальних підприємств міста, робота сміттєзвалища та кладовищ, тарифи на воду, вивезення твердих побутових відходів і обслуговування прибудинкових територій. Про що докладно говорив начальник відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства та благоустрою Ігор Загарія.

Також були обговорені питання створення ОСББ, праці перевізників як на міських, так і на приміських маршрутах, освітній та культурний напрямки.

Після невеличкої перерви директор районного історичного музею Володимир Слівінський провів екскурсію центром міста та парком культури і відпочинку, познайомив з історією Коростишівського каньйона. По закінченні зустрічі було підбито підсумки.

19511467 1238028649658383 5902030765559499281 n

19511218 1238028519658396 7461352744118549008 n

19511574 1238028886325026 292585403269557206 n

19511203 1238028962991685 6075506271901136176 n

 

У Житомирі представили нового єпископа Києво-Житомирської дієцезії Римо-католицької церкви

Нещодавно У Житомирі в соборі святої Софії представили нового єпископа Києво-Житомирської дієцезії Римо-католицької церкви Віталія Кривицького.

До призначення (з 2014 року) Кривицький, який народився 19 серпня 1972 року в Одесі, був настоятелем парафії святого Петра в Одесі. А до того він працював у нас, в Коростишівській Римо-католицькій парафії. Містяни повинні добре пам»ятати його саме за гарні справи, адже відкриття молодіжного центру «Дон Боско» діяння Віталія Кривицького.

Києво-Житомирська дієцезія стала вакантною після смерті її попереднього керівника архиєпископа Петра Мальчука.

Дієцезія об’єднує римо-католицькі парафії Київської, Житомирської, Черкаської та Чернігівської областей. Кафедральний собор святої Софії розташований у Житомирі, а статус співкафедрального має собор святого Олександра у Києві.

27 червня у Коростишеві відбулися урочисті з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України

Передували заходу  виставка виробів народних умільців, що проходила у фойє Будинку культури. Свої роботи на ній представили різьбяр Володимир Дерпач, прикраси з бісеру – Юлія Обруч, вишиванки – учасниці малої академії «Криниченька» педагогічного коледжу та інші.

Офіційна частина розпочалася з Гімну України та покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку, хвилини мовчання у пам’ять про всіх, хто жертвував своїм життям на благо процвітання рідної країни.

Привітати мешканців міста та гостей прийшли голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, голова районної ради Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан.

Під час свого виступу Василь Купрійчук завважив, що нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування –на єдність та територіальну цілісність. Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення стане запорукою подальшого поступу та процвітання України.

Жити під мирним небом, почуватися господарями на своїй землі, відчувати себе захищеними Основним Законом бажали присутнім голова райради Сергій Бондарчук та міський голова Іван Кохан.

На урочистості було відзначено Грамотами та Подяками кращих керівників та трудівників району, які працюють у різних галузях, а також представників органів місцевого самоврядування.

Святковості заходу додали виступи фольклорно-етнографічного колективу «Горлиця», народного ансамблю народної пісні «Скарбничка», вокалістів Валентини Сенько, Яни та Ольги Жовнерчук, Валентини Бондарчук, Вікторії Панченко, вихованців музичної школи, танцювальних колективів «Веселка» та «Мері данс».

Голові Коростишівської РДА Василеві Купрійчуку висловлено недовіру

Картинки по запросу коростишівська районна рада фото

17-та сесія районної ради 7-го скликання, що відбулась минулого тижня під керівництвом голови райради Сергія Бондарчука, за участі народного депутата України Павла Дзюблика, голови РДА Василя Купрійчука, міського голови Івана Кохана, окремих сільських голів, тривала понад 5 годин. При тому, що на її розгляд було внесено не так вже й багато питань — близько 20-ти. Однак на самім початку до секретаріату надійшло 2 депутатських запити. Обговорення яких, власне, й затягнулося в часі.

Спершу вислухано проблему, порушену депутатом Олександром Василевським (він також є і головою громадської організації АТОвців «Патріот») про спускання на гальмах райдержадміністрацією виділення земельних ділянок учасникам АТО. Як повідомив, ними вже знайдено земельні ділянки, є домовленість із проектантами, пройдено всі необхідні інстанції. Залишилось лишень провести громадські слухання із розроблення проектів детальних планів територій за межами населеного пункту села Харитонівки. І хоча це прерогатива райдержадміністрації, саме сільська рада зініціювала такі збори, однак жоден із представників РДА на зустріч з АТОвцями так і не прибув. Ця ситуація тягнеться вже понад півроку. А захисники нашої країни очікують на землі майже по 2 роки.

Підтвердила слова депутата й Харитонівський сільський голова Зінаїда Зубленко. Вона зазначила, що керівництво райдержадміністрації переклало на їхні плечі організацію й проведення громадських слухань щодо виділення землі. Проте чиновникам чимось не сподобалось оголошення, надруковане у «Коростишівській газеті».

Вислухавши на додачу й присутніх на зібранні учасників бойових дій на сході країни, Василь Купрійчук все ж пообіцяв провести громадські слухання, однак конкретної дати так і не було названо.

Але ще більших емоцій у залі викликав наступний запит — про оголошення недовіри голові райдержадміністрації Василю Купрійчуку, який за дорученням 20-ти депутатів райради на сесії озвучила Надія Заглада.

Що саме «закидають» депутати очільнику РДА, у чому полягають його «гріхи», розповів голова районної ради Сергій Бондарчук: «По-перше, у зв’язку з незаключенням договорів оренди земельних ділянок,  бюджети сільських рад втратили суттєві надходження. По-друге, відсутність контролю за роботою відділу освіти на період підготовки до нового навчального року призвела до того, що 1 вересня 4 шкільних автобуси не виїхали на лінію. І це не дивлячись на те, що гроші виділено ще у квітні. По-третє, в період війни, коли гостро стоїть питання безпеки, районною радою були спрямовані кошти на закупівлю обладнання для цивільного захисту населення.  Вони практично не були використані та повернулися в бюджет. А це близько 80 тис. грн. Кошти, виділені по програмі купівлі або ремонту житла для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, невикористані».

Депутат Верховної Ради України Павло Дзюблик наголосив, що кожен посадовець, який прийшов до влади завдяки довірі народу чи вищого керівництва країни, має нести персональну відповідальність за свою діяльність і запропонував Василю Купрійчуку самостійно написати заяву на звільнення, аби не загострювати ситуацію ще більше.

Після майже півторагодинної дискусії, депутати все ж таки перейшли до таємного голосування. За його результатами,  недовіру голові РДА Василю Михайловичу Купрійчуку висловили із 31-го присутніх депутатів 19, проти були троє, 8 утримались.

Відтак, найближчим часом протокол буде відправлений на розгляд до голови Житомирської ОДА та Адміністрації Президента, для ухвалення остаточного рішення щодо зняття або ж ні Василя Купрійчука з посади голови Коростишівської РДА.

На цій сесії було також розглянуто й низку життєвоважливих для району питань. Прийнято відповідні рішення.

Коростишівський центр реабілітації інвалідів шукає шляхи збуту текстильних виробів

Підприємство «Коростишівський Центр соціально-трудової та професійної реабілітації інвалідів» має можливість виготовляти 5 тисяч комплектів постільної білизни в місяць.

Керівництво підприємства звертається до установ та організацій допомогти знайти шляхи збуту своїх текстильних виробів, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями не втратили роботу.

Підприємство функціонує вже 25 років. Тут створені всі умови для праці 30 осіб. Центр реабілітації керується тим, що гроші потрібно не просити, а заробляти самостійно.

Звертаємо увагу керівників установ, організацій, яких цікавлять зазначені вироби. Із зазначеного питання звертайтеся до директора центру реабілітації Валентини Ковальчук (тел. 099-193-79-67).

Голови райрад Житомирщини обговорили нагальні питання життєдіяльності області

21 червня на базі Коростишівської райради під керівництвом голови обласної ради Володимира Ширми відбулась нарада з головами районних рад Житомирщини.

На ній були присутні перший заступник голови облради Сергій Крамаренко, голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, міський голова Іван Кохан, депутати обласної ради Микола Марчинський та Віктор Янчук.

У своєму вступному слові на пленарній частині Володимир Васильович подякував самоврядовцям за активну участь у загальнодержавній спартакіаді органів місцевого самоврядування, на якій у фінальному етапі, що проходив у м. Чорноморськ, команда Житомирщини посіла почесне ІІІ-тє місце.

Затим про соціально-економічний стан нашого району, роботу районної ради говорили голови: РДА – Василь Купрійчук та районної ради Сергій Бондарчук.

Міський голова Іван Кохан, як керівник новоствореної об,єднаної територіальної громади, розповів про досягнення та існуючі проблеми в діяльності ОТГ.

Головою обласної ради було порушено питання збереження земельних лісових ділянок, що розташовані на землях територіальних громад Житомирщини, які не надані у власність або користування.

Говорячи про стан виконання доходів місцевих бюджетів, Володимир Ширма зазначив, що майже по всіх районах області, за винятком кількох, спостерігається позитивна динаміка їх наповнюваності.

Також він порадив укладати соціальні угоди між аграрниками-приватниками та органами місцевого самоврядування для покращення розвитку інфраструктур сіл.

По закінченні пленарної частини, учасники наради ознайомилися з роботою каменеобробної галузі району, зокрема побували у ТОВ «Санрайз» та Новогородському кар,єрі. Відвідали Дубовецьке лісництво ДП «Коростишівське лісове господарство».

Ботулізм — це небезпечно!

 За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області склалася несприятлива ситуація щодо захворюваності на ботулізм. Протягом року спостерігається різке збільшення випадків даного захворювання. Станом на 01.06.2017 року в країні зареєстровано 3 випадки захворювання у мешканців м.Києва, у тому числі один летальний, які пов’язані з вживанням в’яленої риби.

Ботулізм – небезпечне токсично-інфекційне захворювання, що викликається паличкою ботулізму та протікає з ураженням нервової системи. Захворювання виникає тоді, коли в організм потрапляє харчовий продукт, вода або аерозоль, заражений ботулотоксином – речовиною, яку виробляє паличка ботулізму. Без використання сучасних методів лікування ботулізму летальний результат становить до 30-60 %. Смерть настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності. Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно. Збудник ботулізму дуже поширений у природі і тривалий час може бути присутнім у ґрунті. Джерелами збудника інфекції найчастіше є сільськогосподарські тварини, з екскрементами яких паличка ботулізму виділяється в навколишнє середовище і перетворюється в спори. Спори можуть довго зберігатися в ґрунті, воді або мулі. Потрапивши з ґрунту або води на харчові продукти (наприклад, овочі, зерно, м’ясо), збудник в умовах відсутності кисню починає активно розмножуватися і виділяти токсин – ботулотоксин, що є сильною отрутою. Він стійкий у кислому середовищі, витримує великі концентрації кухонної солі й не руйнується в присутності спецій. Як правило, ботулотоксин накопичується в консервах домашнього приготування в герметично закритій тарі, так як в домашніх умовах неможливо домогтися повного знищення збудників ботулізму. Тому з метою профілактики отруєнь перед вживанням таких консервів необхідно прогрівати розкриті банки при 100° С протягом півгодини в киплячій воді, і це приведе до руйнування ботулотоксину. Солона і копчена риба, ковбаса повинні зберігатися при температурі не більше 8-10°С.

Пам’ятайте! За жодних умов не можна вживати в їжу консерви, якщо кришка банки хоч трохи здута!

Малий і середній бізнес —

запорука розвитку району

Тема малого та середнього бізнесу як основи розвитку Коростишівщини, співпраці його зі службою зайнятості розглядалося учасниками «круглого столу», що відбувся 16 червня у приміщенні райцентру зайнятості.

На цій зустрічі були присутні директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, спеціалісти цього центру, голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, міський голова Іван Кохан, керуюча справами апарату райради Марина Надточій, керівники підприємств — роботодавці.

На початку організатор Коростишівського РЦЗ Ія Турнова провела екскурсійне ознайомлення з центром, розповіла про його діяльність.

Галина Корінна відзначила, що службу зайнятості насторожив і стурбував той факт, що на початку нинішнього року багато підприємців почали «закривати» свою діяльність. Але після проведеного аналізу бюджетоутворюючих підприємств області і вирішили ініціювати проведення спільних із владою та роботодавцями заходів, аби віднайти резерви і шляхи дотику для розвитку малого і середнього бізнесу, адже це нові робочі місця, зайнятість і добробут наших земляків.

Ринок праці Коростишівського району теж має свої особливості: серед безробітних  – 60 відсотків жінки, до того ж кожен другий з пошукачів роботи – з вищою освітою, а затребуваними є саме представники робітничих спеціальностей. Нині у центрі зайнятості є замовлення від роботодавців на 26 працівників і лише для двох із вищою освітою.

Працівники РЦЗ розповіли учасникам круглого столу про організацію роботи і перспективні можливості.

Також були обговорені нинішній стан ринку праці Житомирщини, основні заходи, спрямовані на ефективність діяльності робочих груп із легалізації виплати зарплати, можливості служби зайнятості у стимулюванні роботодавців до створення нових робочих місць, проблеми, з якими стикаються керівники під час укомплектуванні кадрами своїх підприємств.

Присутні роботодавці мали нагоду висловити власні бачення та проблемні питання, які перешкоджають на сьогодні розвиткові підприємництва.

 

Віншували медиків

За традицією, третьої неділі червня, своє професійне свято відзначають люди, котрі обрали для себе найповажнішу і найвідповідальнішу професію – медичні працівники. Саме від них, їхнього професіоналізму, гуманізму, чуйності й милосердя залежить життя кожного з нас.

І щороку, в день свого свята, вони чують щирі слова подяки від вдячних пацієнтів та визнання своєї нелегкої, але такої необхідної щоденної праці.

От і цьогорік у актовій залі музичної школи відбулась урочистість, адресована медикам Коростишівщини. Того дня зі сцени концертної зали лунало багато слів пошанівку людям у білих халатах.

Але на початку заходу було урочисто покладено квіти до пам”ятника Д. І. Потєхіну, ім,я котрого носить ЦРЛ, та пам”ятного знака медикам, полеглим у  Другій Світовій війні.

Голова РДА Василь Купрійчук, звертаючись до присутніх працівників галузі, бажав їм миру, міцного здоров”я, усмішок на їхніх обличчях.

Вітаючи своїх колишніх колег зі святом, голова райради Сергій Бондарчук зазначив, що медичний працівник – це добра і чуйна людина, тому що по-іншому бути медиком просто неможливо. І навіть незважаючи на нинішні скрутні часи у галузі, її працівники так само віддано служать людям і обраній професії. Він також обіцяв сприяння й підтримку з боку місцевої влади.

Від імені міської ради та її виконавчого комітету міський голова Іван Кохан бажав медикам радісних подій та розуміння, дякував за плідну працю.

Народний депутат Павло Дзюблик із притаманним йому почуттям гумору зичив лише позитивних емоцій,  а головні лікарі: ЦРЛ – Олександр Веселовський та центру ПМСД – Віктор Татура, голова галузевої профспілки, депутат облдради Віктор Янчук та голова райорганізації ТЧХ Ольга Юрченко надсилали колегам поваги й шани від пацієнтів, віри, оптимізму і натхнення в роботі, дякували за душевність і терпіння.

Під час урочистості найсумлінніших працівників було відзначено подяками та грамотами обласного управління охорони здоров”я, РДА, районної та міської рад.

Музичні вітання дарували вихованці муз школи та відомий гурт «Древляни».

Представляти район повинен фахівець

Картинки по запросу коростишівська районна рада фото

13 червня відбулась 16-та (скликана позачергово) сесія районної ради 7-го скликання, яка проходила під керівництвом голови райради Сергія Бондарчука, за участі голови РДА Василя Купрійчука. То була вже друга спроба зібрати депутатів, щоб вирішити нагальні питання життєдіяльності району. На попереднє засідання, назначене на 7 червня, не з,явилась необхідна для кворуму кількість народних обранців.

Отже, розглядалося лише два питання: про делегування представника для роботи у складі Житомирської госпітальної ради та про затвердження умов проведення конкурсу на визначення опорного загальноосвітнього навчального закладу в районі.

Голова районної ради Сергій Бондарчук поінформував загал про реформу вторинної медичної допомоги, констатувавши, що наша райлікарня входить до складу Житомирського госпітального округу, який обслуговуватиме півмільйона громадян. Госпітальна рада створюється з метою координації дій медзакладів. На її засіданнях розглядатимуться питання розвитку галузі охорони здоров,я, функціонування відділень, визначення статусу лікарень тощо. Ухвалені рішення затверджуватимуться місцевими радами і лише потім вважатимуться правомірними. До складу ради увійдуть 54 представники, у тому числі троє з нашого району: 2 – від міської громади та 1 – від районної.

Представляти наш район було запропоновано кандидатуру Сергія Бондарчука, як фахівця у галузі охорони здоров,я.

Пролунала також пропозиція обрати для роботи в цій раді Миколу Чорного, як ефективного менеджера. Однак Микола Леонідович узяв самовідвід, подякувавши за висловлену довіру.

У сесійній залі виникла дискусія. Так і не дійшовши згоди, депутати пішли на перерву. Проте і після кулуарних перемовин компромісу знайдено не було. Тож питання про делегування представника для роботи у складі Житомирської Госпітальної ради було відкладено на наступну сесію.

Затим було обговорено умови проведення конкурсу на визначення опорного загальноосвітнього навчального закладу в районі, з якими ознайомив радник голови райради з гуманітарних питань Ігор Джаман.

Він констатував, що основними завданнями конкурсу є виявлення ефективних моделей діяльності закладів, які забезпечуватимуть умови для рівного доступу учнів міської та сільської місцевості до освіти, постійне підвищення її якості, раціональне використання наявних ресурсів, підтримку творчо працюючих педколективів, зміцнення матеріально-технічного оснащення опорних закладів.

Для участі в конкурсі загальноосвітнім закладам І-ІІІ рівнів акредитації необхідно подати заявку, презентацію, концепцію розвитку на наступні три роки. З підставі рішення комісії з визначення кращого опорного закладу, який набере найбільшу кількість балів, районна рада прийматиме рішення щодо створення опорного закладу та його філії.

На цьому 16-та (скликана позачергово) сесія райради завершила свою роботу.

Приємна новина: гурт «Капелюх» — у Білорусі

9 червня у Білорусі в Палаці культури Мінського тракторного заводу відбувся 6-ий міжнародний фестиваль козацької пісні «Гайда», в якому взяли участь більше 10-ти колективів з різних країн. Україну на ньому представляв саме наш, Коростишівський, народний гурт «Капелюх».

У своїй 20-хвилинній програмі вони виконували українські козацькі пісні, за що й були відзначені дипломом за зміцнення духовних зв,язків між державами, високу виконавську майстерність і відданість духовним традиціям козацтва.

Вітаємо й подальших творчих успіхів!

Офіцери запасу призиватимуться до лав Збройних Сил України

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 року №1153, наказу Міністерства оборони України від 30.05.2017 року №300 в районі проводиться призов громадян України на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

До військової служби призиваються особи офіцерського складу, громадяни України:

– за віком – до 43 років;

– які не проходили військової служби;

– які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;

– які мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра;

– яким присвоєно відповідне військове звання офіцерів запасу та які перебувають на загальному військовому обліку.

Пільги та гарантії, що застосовуються до військовослужбовців військової служби за призовом осіб офіцерського складу:

– зберігається середньомісячна заробітна плата;

– отримується грошове забезпечення під час проходження служби;

– зберігається попереднє місце роботи;

– не братимуть участь в бойових діях АТО.

Призиватимуться офіцери запасу терміном на півтора роки.

Офіцерам запасу віком до 43 років необхідно з’явитися 09 червня 2017 року на 09.00 в Коростишівський об’єднаний міський військовий комісаріат для проходження медичного огляду за адресою: м.Коростишів, вул.Семінарська, 20; тел.: 5-29-06.

Обласні фестивалі народної творчості відбулись у Коростишеві

 На Трійцю в Коростишеві у міському парку культури та відпочинку проходило одразу два свята: народної творчості «Фольклорне намисто» та декоративно-прикладного мистецтва «Майстерний червень».

Починаючи з 12-ої години, на відпочивальників та гостей чекали конкурс дитячих малюнків, робота «Містечка майстрів», виступи творчих колективів області й нашого району.

Відкриттю офіційної частини передував обряд «Одягання, водіння та обдаровування Куста».

До присутніх із привітальними  словами звернулися міський голова Іван Кохан та перший заступник голови райдержадміністрації Євген Путято. Саме вони, відповідно до традицій, обдарували Куста корзиною із солодощами.

Того дня на свято завітали заступник начальника управління культури облдержадміністрації Світлана Дзядевич та заступники: начальника відділу культурно-мистецьких установ управління культури ОДА Євгенія Сімчук, директора обласного центру народної творчості Галина Шубіна, інші поважні гості з області.

Своїми творчими здобутками, теплотою і щирістю сердець з присутніми ділилися творчі колективи Коростишівського, Малинського, Пулинського, Коростенського, Житомирського, Попільнянського, Ємільчинського, Новоград-Волинського та Черняхівського районів, Вишевицької ОТГ.

А відгуки про це свято з уст тих, хто його відвідав, лишень позитивні й, напевно, воно ще надовго запам,ятається гарним настроєм і радісними емоціями.

Міністр освіти та науки України відвідала Коростишівщину

 2-го червня міністр освіти та науки України Лілія Гриневич перебувала з робочим візитом на Житомирщині. Вона, зокрема, відвідала і наш район. На в,їзді до Коростишева її зустрічали перший заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, голова райдержадміністрації Василь Купрійчук та начальник відділу освіти РДА Іван Пархалевич.

Спілкування із педагогами та учнями безпосередньо відбувалося в опорному навчальному закладі – гуманітарній гімназії №5 ім. Т. Г. Шевченка, філією якого є Кропивнянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-го ступеня – дошкільний навчальний заклад».

На цій зустрічі були присутні народні депутати України Павло Дзюблик та Вадим Кривенко, Коростишівський міський голова Іван Кохан, посадовці, зацікавлені ходом освітянської реформи.

Обласне управління освіти і науки представляли Лариса Шевчук та Ольга Липовецька.

Відповідаючи на запитання педагогів, міністр зазначила, що процес пониження ступеня школи досить болючий, адже певна кількість вчителів втрачають роботу. Однак, діти з філій опорних шкіл мають можливість досконаліше вивчати іноземні мови, інформатику, інші предмети. Задля цього активніше слід працювати саме в напрямку підвезення учнів до опорного закладу.

Також педагогів цікавило, чи користуються пільгами при вступі до вишів переможці предметних олімпіад та турнірів, на що Лілія Гриневич завважила, що основним показником залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Полишаючи стіни гімназії, міністр побажала педагогам подальшої успішної праці у справі навчання та виховання підростаючого покоління й подякувала їм за плідну роботу.

Того ж дня Лілія Гриневич зустрілася з освітянами Житомира.

Відбулась районна легкоатлетична спартакіада школярів-2017

 13 травня на центральному стадіоні «Шахтар» м. Коростишева проходила районна легкоатлетична спартакіада школярів-2017. Команди з усіх шкіл району та міста змагалися в бігу на 60 м, 100 м, 200 м, 400 м, 800 м, стрибках у довжину та естафетному забігу 4 етапи по 200 м.

На її відкриття того дня завітали керівники району Василь Купрійчук та Сергій Бондарчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Денисовець, начальник Житомирського обласного управління з фізичного виховання та спорту комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Володимир Зорнік, директори шкіл та вчителі фізичного виховання.

Перед відкриттям заходу кращі спортсмени урочисто підняли Державний Прапор України.

За результатами змагань серед шкіл І-ІІ ступенів переможцем стала команда Кошарищенської ЗОШ, призерами — команди  Торчинського НВК та Козіївської ЗОШ.

Серед шкіл І-ІІІ ступенів командну першість виборов Стрижівський НВК, ІІ-ге та ІІІ-тє місця посіли команди Вільнянської ЗОШ і Кам’янобрідської ЗОШ.

Серед міських шкіл І-ше місце у команди гуманітарної гімназії №5 ім.Т. Г. Шевченка, ІІ-ге – Коростишівського НВК «Школа-ліцей інформаційних технологій ім.Л.Дарбиняна», ІІІ-тє – гімназії ім.О.Ольжича.

У естафетному забігу першість у команди Коростишівської гімназії ім.Олега Ольжича, ІІ-ге місце посіла команда Кам’янобрідської ЗОШ, ІІІ-тє – Коростишівської гуманітарної гімназії №5 ім. Т. Г. Шевченка.

Переможці нагороджені Грамотами та медалями відповідних ступенів та невдовзі будуть нагороджені Дипломами та спортивними кубками.

ЄС підписав рішення про безвіз

для українців!

 Ось і настав для України та ЄС історичний день: у Страсбурзі урочисто підписали фінальний документ про скасування візового режиму між Україною та Євросоюзом.

Свої підписи під рішенням про безвіз поставили голова Європейського парламенту Антоніо Таяні і представник Мальти Ян Борг, як країни, що головує в ЄС.

У підписанні брав участь і Президент України Петро Порошенко.

Відповідно до законодавчого регламенту, Україну перенесено до переліку третіх країн, для громадян яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей до країн Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також до країн Шенгенської зони, включаючи Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн.

Залишився лише один формальний крок – за п’ять днів документ повинні опублікувати у віснику Європейського союзу. Через 20 днів після цього, орієнтовно 11 червня, безвізовий режим для українців набере чинності.

З нагоди цієї історичної події на головній площі Коростишева відбулась урочистість за участі представників трудових колективів, громадських організацій, учнівської молоді.

Керівники району Василь Купрійчук та Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан під звуки Гімнів – нашої країни та Євросоюзу, під оплески присутніх підняли прапори України і Європейського Союзу.

Коростишівщина. Стан утримання доріг…

Нещодавно, відповідно до плану роботи райдержадміністрації та у зв,язку з вирішенням нагальних питань у районі, відбулась колегія під керівництвом голови РДА Василя Купрійчука.

Одим із основних питань, що розглядалися на цім засідання, був стан утримання автомобільних доріг у районі. Отже, першою інформувала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Наталія Потійчук. Вона повідомила членам колегії та присутнім, що обслуговуванням шляхів, а це майже 650 км, займаються дві організації: ДП «Філія Коростишівський райавтодор» та КП «Коростишівський комунальник». Зокрема, у підпорядкуванні райавтодору перебуває 302 км: 238,5 – загального користування, 62 – обласного, 1,6 км – територіальні дороги.

КП «Коростишівський комунальник» обслуговує 91 км вулиць комунальної власності міста, 65 км – населених пунктів, що увійшли до ОТГ. На балансі сільрад – 190 км. Понад 60% шляхів мають тверде покриття. Однак, як відзначалося, їх транспортно-експлуатаційний стан не відповідає сучасним вимогам і потребує поліпшення. Як і 22 мостових споруди довжиною 497 м. Серед причин, що призвели до такої невтішної ситуації, Наталія Потійчук виокремила низький рівень фінансування ремонтних робіт та руйнування дорожніх конструкцій важковаговим транспортом.

У вкрай незадовільному стані й дороги загального користування, які обслуговує ДП «Філія Коростишівський райавтодор». От тільки як і чим їх ремонтувати, коли стан підприємства плачевний: техніка застаріла, бракує фінансів на придбання необхідних матеріалів, палива, мастил… Відповідно до районної Програми розвитку дорожнього господарства на 2016-2018 роки, торік сюди було спрямовано 120 тис. грн., за які частково виконані поточні ремонти доріг у Шахворостівці, Горіховому, осиковому, Борку, Вільні, Здвижці, Садовому, Травневому. З початку нинішнього вже виділено 180 тис. грн.

Загалом же органами місцевого самоврядування на ремонт дорожнього покриття торік використано 11 млн 457,6 тис. грн. У поточному році планується освоїти 200 тис. грн. з районного бюджету, понад 800 – державного та 300 тисяч – із бюджетів сільських рад. На комунальні, в т.ч. ОТГ, — понад 13 млн грн.

На продовження теми начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення РДА Ігор Панченко також говорив про незадовільну роботу райавтодору під час місячника з благоустрою, коли прибирання вулиць було оперативно проведено учнями міських шкіл, а працівники цієї організації залишили сміття невивезеним ще на тривалий термін.

Під час активного обговорення член колегії Микола Чиколай завважив, що ямкові ремонти доріг проводяться з недотриманням технологій, що і впливає на їхню якість. Його підтримала і начальник об,єднаного управління Пенсійного фонду України Валентина Матвійчук, котра свого часу очолювала райавтодор.

У відповідь на критику нинішній керівник філії Сергій Герасименко зазначив, що допоки не міниться ставлення служби автомобільних доріг та не буде належного фінансування, у райавтодору не буде й перспективи подальшого розвитку, адже асфальт виділяють лише на дороги державного значення.

За словами голови РДА Василя Купрійчука, чомусь саме Коростишівський райавтодор перебуває у найгіршому стані серед подібних організацій області. Він також порушив питання про доцільність перебування на займаній посаді Сергія Герасименка. Члени колегії підтримали цю пропозицію.

Наступною про хід проведення весняно-польових робіт у районі інформувала начальник відділу агропромислового розвитку РДА Яриса Нечипоренко.

З усіх обговорених питань прийнято відповідні рішення.

Про зміни бюджетні та кадрові

27 квітня під керівництвом голови районної ради Сергія Бондарчука відбулася 15-та (скликана позачергово) сесія райради 7-го скликання. У її роботі брали участь голова РДА Василь Купрійчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Денисовець, керівники структурних підрозділів РДА.

Перед початком сесії Сергій Бондарчук повідомив про кадрові зміни – виконувачку обов,язки начальника фінуправління РДА Світлану Ящик офіційно призначено керівником цього структурного підрозділу.

Голова районної територіальної виборчої комісія Таїсія Гурчин поінформувала про зміни у депутатському корпусі: замість депутата від фракції ВО «Свобода» Миколи Стельмаха, котрий достроково припинив свої повноваження, наступним за черговістю кандидатом у депутати райради від цього осередку став Ярослав Ковальчук. Його також включено до складу постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та антикорупційної політики. Для роботи з виборцями та прийому громадян за округом №9 закріплено Нілу Островську, №10 – Ярослава Ковальчука та за Щигліївським округом – Михайла Зюбака.

Начальник фінуправління РДА Світлана Ящик говорила про зміни в районному бюджеті. Народні обранці погодились із запропонованим розподілом коштів. Однак депутати Віктор Гриценко та Микола Чиколай слушно завважили, що варто більше уваги приділяти освітянській галузі, де за прогнозами вже за декілька місяців виникне реальна проблема з фінансування сільських шкіл, що залишились у громаді району. Відтак, вирішено провести комплексний аналіз усіх галузей, які потребують фінансування, і спільно з сільськими головами шукати можливості їх подальшої роботи.

У ході сесії були затверджені акти: приймання-передачі майна (частини приміщення по вул. Шевченка,1) на  баланс районної ради та передачі майна (асфальтовий майданчик по вул. Горького, 3 площею 135 кв. м) – на баланс Коростишівської міської ради.

Наприкінці засідання було озвучено та взято до відома запит від фракції ВО «Свобода» до служби автомобільних доріг області щодо вкрай незадовільного стану шляхів у с. Гуменники.

 

…І знову про міський бюджет

Лише одне питання порядку денного було внесено на розгляд 32-ої (скликаної позачергово) сесії міської ради 7-го скликання. Засідання проходило під керівництвом міського голови Івана Кохана, за участі голови райдержадміністрації Василя Купрійчука, окремих депутатів райради, закріплених за містом, виконувачів обов,язки старост сіл, що увійшли до об,єднаної територіальної громади.

Про зміни до міського бюджету на 2017-й рік, котре напередодні ретельно вивчалося постійною комісією з питань бюджету та комунальної власності, озвучив начальник фінансового управління міськради Артем Якименко. Зокрема він повідомив, що,  у зв,язку зі змінами в обласному бюджеті-2017 необхідно збільшити дохідну та видаткову частини міського за рахунок іншої субвенції загального фонду, а саме: на обладнання спортзали дитячо-юнацького клубу фізпідготовки спрямовано 60 тис. грн.; придбання меблів для центральної районної лікарні – 15 тисяч; поточний ремонт підлоги Віленьківської сільради – 5 тис.; закупівлю міжкімнатних дверей у дитсадок №6 – 6 тис. грн. та ремонт стелі в ДНЗ №5 – 10 тисяч; на загальноосвітні навчальні заклади ОТГ – майже 1 млн 400 тис. грн.

Крім того, вирішено здійснити перерозподіл коштів, запланованих на співфінансування проектів Державного фонду регіонального розвитку. Видатки, що були передбачені на термосанацію примішення ЗОШ №3 та реконструкцію її котельні загальною сумою 510 тис. 100 грн. спрямувати на реконструкцію будівлі колишнього «Побутсервісу», що розташована по вул. Київській, 53, під приміщення для позашкільного навчального закладу, де з часом планується відкрити 2 додаткових групи.

Вільний залишок по спецфонду ст. на 1.01.2017 р. в сумі понад 832 тис. грн. розподілити наступним чином: з коштів бюджету розвитку (170 тис. 811 грн.) додатково спрямувати на реконструкцію будівлі по вул. Київській, 53; з екологічного податку (82 тис. 685 грн.) – на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ; від податку на транспорт (40 тис. 356 грн.) – на капітальний ремонт доріг; цільові кошти на розвиток інфраструктури міста в сумі 454 тис. 727 грн. спрямувати на поточний ремонт доріг; кошти від втрат земель сільськогосподарського призначення, а це – 83 тис. 291 грн. – на оплату послуг з проведення інвентаризації земель.

Також на цім засіданні депутат Антон Соболівський поінформував присутніх, що партії «Воля» нардепа Юрія Дерев,янка і «Рух нових сил» Михаїла Саакашвілі об,єдналися і тепер, згідно з протокольним рішенням, це одна партія під назвою «Воля – рух нових сил», відтак і депутатська фракція міськради віднині матиме аналогічну назву.

Секретар міської ради Наталія Єсипчук повідомила, що у зв,язку з вибуттям депутата фракції Об,єднання «Самопоміч» Олени Кохан, секретарем цієї фракції обрано Юрія Буханевича.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.    

Пожежники врятували від знищення вогнем два житлових будинки та господарську споруду

20 квітня близько 12:20 у Коростишеві сталася пожежа в цегляній двоповерховій будівлі. На місце виїхало чергове відділення 20-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони встановили, що горить господарча споруда, з обох боків від якої розташовані два житлових будинки на відстані 1-го та 3-х метрів відповідно.

“Зважаючи на загрозу поширення вогню на житлові приміщення та далеку відстань до найближчої водойми, керівник гасіння пожежі прийняв рішення про залучення додаткових сил та засобів. На ліквідацію надзвичайної події прибуло ще одне відділення рятувальників на чолі з начальником районного сектору. Дії вогнеборців одночасно були спрямовані на призупинення подальшого поширення полум’я по житлових будинках та гасіння господарчої споруди”,  йдеться у повідомленні управління ДСНС України в Житомирській області.

Локалізували пожежу о 12:45, ліквідували — о 14:45. На гасіння пожежі залучалось 7 чоловік особового складу на двох пожежних автомобілях.

Причина пожежі наразі встановлюється фахівцями.

У світ вийшла чергова книга

про історію Коростишівщини  

Кожен свідомий громадянин суспільства повинен володіти інформацією про минувшину своєї країни, рідного краю, зрештою знати і цікавитись історією власного родоводу. В цьому нам допомагають наукові праці краєзнавців, істориків, завдяки наполегливим дослідженням яких ми і дізнаємося про історичну правду.

Минулої п,ятниці, 21 квітня, відбулась гарна подія в історичному відновленні минулого Коростишівщини і зокрема її сіл.

Того дня у актовій залі Старосілецької гімназії проходила презентація чергової книги нашого місцевого краєзнавця Олени Тунік під назвою «Старосільці та навколишні землі».

Ця книжка із серії «Історія українського села» — вже третя в доробку молодої авторки. Першим світ побачило у 2011-му році видання «Теснівка», а в 2015-ім – «Шахворостівка та навколишні землі».

У ній у контексті загальноукраїнських подій минулого з посиланням на історичні документи, праці краєзнавців, спогади жителів подано історію села Старосілець від давнини й до сьогодення. Видання багато ілюстроване з родинних та бібліотечних архівів, наведено генеалогічні дані власників села, є відомості про звичайних його жителів згідно з документальними джерелами.

Видання стане в нагоді й буде корисною краєзнавцям, історикам, музейним працівникам, студентам і учням старших класів, усім, кому небайдуже минуле рідного краю.

Отже, на цей неординарний захід, підготовлений учнями та педколективом гімназії, де навчалася свого часу й авторка, завітали не лише мешканці села, школярі, а й поважні гості з Житомира, зокрема представники з видавництва, де друкувалася книга, університетів — ім. Івана Франка та агроекологічного, Всеукраїнського товариства «Просвіта» в Житомирській області, голова Коростишівської районної ради та керуюча справами апарату Коростишівської РДА.

Про шкільні роки авторки з гордістю говорив директор Старосілецької гімназії Володимир Козловець. У своїх слова він згадував, що Олена вже школяркою в різних питаннях мала власну позицію, палко відстоювала свої думки перед педагогами.

Усі, хто того дня прийшов привітати Олену Тунік із такою визначною подією, щиро, із захопленням дякували авторці за її по-справжньому глибинну працю, бажали не зупинятися на досягнутому й обіцяли всебічну підтримку, адже кожна земля, місто чи село вповні заслуговують на видання книги про їхню історію.

У свою чергу Олена Вікторівна висловила подяку всім, хто допомагав їй у підготовці й написанні цієї книги.

Навчальні військові збори школярів в рамках предмету “Захист Вітчизни”

За інформацією військового комісара Коростишівського ОМВК, підполковника Дмитра Цомпеля, 18 квітня 2017 року відбулися Навчальні військові збори учнів загальноосвітніх навчальних закладів на полігоні 37-го Загальновійськового полігону 199 НЦ Високомобільних десантних військ, де удосконалювали практичні навички стрільби з автомата Калашникова.

Також він повідомив, що, відповідно до програми навчальних військових зборів «Я майбутній захисник України», напередодні військових зборів було пройдено організаційний, теоретичний і практичний курс занять. Хлопці пройшли тестування на знання нормативно-правової бази допризовної підготовки, прослухали лекції про вогневу підготовку, тактико-технічну характеристику деяких видів зброї та заходи безпеки при проведенні стрільб. Окрім того, він наголосив, що згідно з постановою Президента України №477, військовослужбовці строкової служби не беруть участі у зоні АТО та проходять військову службу у місті постійної дислокації військової частини.

Міські депутати не залишили медиків без коштів, але вимагали перевірити їхню фаховість

Нагальні питання життєдіяльності об,єднаної територіальної громади було розглянуто 11 квітня на 31-ій (скликаній позачергово) сесії міської ради 7-го скликання. Засідання проводив міський голова Іван Кохан, за участі голови райдержадміністрації Василя Купрійчука, головного спеціаліста відділу організаційно-методичної роботи виконавчого апарату районної ради Юрія Дідківського, депутата обласної ради Миколи Марчинського та окремих депутатів райради, виконувачів обов,язки старост сіл, що увійшли до об,єднаної територіальної громади.

І першим про внесення змін до міського бюджету інформував начальник фінансового управління міськради Артем Якименко. Зокрема, він повідоми, що на дофінансування заробітної плати медпрацівникам центральної районної лікарні планується спрямувати майже 400 тис. грн. Загалом депутати погодилися з таким переміщенням коштів. Однак, як завважив Микола Чиколай, виділяючи кошти, варто порушити проблему фаховості медиків, зважаючи на трагедію, що сталася нещодавно в пологовому відділенні ЦРЛ, коли під час пологів вони не змогли вберегти життя породіллі і врятувати немовля.

Народні обранці вирішили створити комісію з вивчення цієї ситуації, але у своєму коментарі міський голова зазначив, що варто спочатку дочекатись висновків правоохоронних органів щодо розслідування цього випадку.

Також було обговорено питання можливості дольового фінансування ЦРЛ не лише з райбюджету, а й обласного та сусідніх Брусилівського і Радомишльського районів, мешканці котрих звертаються за меддопомогою до нашої лікарні.

Затим були схвалені тексти звернень Коростишівської міської ради: до Президента України, Прем,єр-міністра і голови НКРЕКП щодо необхідності негайного скасування абонентської плати за транспортування і розподіл газу для населення та промислових споживачів і встановлення економічно обгрунтованих цін; до Президента України, Прем,єр-міністра – щодо необхідності прийняття у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».

Підтримали депутати й ініціативу щодо створення Всеукраїнської асоціації міських, селищних та сільських рад об,єднаних територіальних громад. Взяти участь в установчих зборах цієї асоціації уповноважено міського голову Івана Кохана та голову постійної комісії з питань законності і правопорядку Анатолія Самойленка.

Наостанок голова міської територіальної виборчої комісії Тетяна Лазарчук повідомила про зміни у складі депутатського корпусу. Замість Олени Кохан, котра достроково припинила повноваження, наступним за черговістю від районної організації політичної партії Об,єднання «Самопоміч» став Юрій Буханевич.

Також на цій сесії було розглянуто й ряд інших питань, з яких прийнято відповідні рішення.

Поліція викрила крадія в одному

з сіл Коростишівського району

4 квітня до поліції надійшло повідомлення від 68-річної жительки с. Старосільців про крадіжку з її домоволодіння. Правоохоронці встановили особу зловмисника.
На місці події працівники поліції з’ясували, що уночі з трактора, що знаходився на подвір’ї заявниці, було викрадено 80 л пального.
Відповідна інформація була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.
У ході проведених заходів поліцейські встановили, що до вчинення злодіяння причетний 35-річний місцевий житель.
За чинним законодавством такі дії караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або позбавленням волі на строк до 3 років, повідомляє Житомир-експрес.

У Коростишеві поліцейські вилучили наркотики у перехожого

4 квітня на одній з вулиць міста працівники поліції зупинили для перевірки підозрілого перехожого. Під час поверхневого огляду у нього в кишені виявили шприц з темною рідиною, повідомляє 1ZT.

За попередніми даними, 33-річний коростишівець зберігав наркотичний засіб. На місці події працювала слідчо-оперативна група Коростишівського відділу поліції. Виявлене правоохоронці вилучили та направили на експертне дослідження.

Відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Законодавством такі дії караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років.

Привітали шановану коростишівлянку

з ювілеєм 

У вівторок, 4 квітня, мешканка міста Коростишева, учасниця бойових дій у Другій світовій війні, Герой Соціалістичної  Праці, ветеран праці Лідія Михайлівна Шегеда відзначила свій поважний ювілей – 90-річчя. Привітати ювілярку з такою знаковою подією в особистому житті  цього дня завітали голова обласної ради В.В.Ширма, голова районної ради С.В.Бондарчук, міський голова І.М.Кохан, перший заступник голови райдержадміністрації Є.В.Путято, голова районної організації ветеранів війни та праці Р.В.Оникієнко.

Л. М. Шегеда народилася та більшу частину свого життя провела у селі Гуменники Коростишівського району, де працювала дояркою. За наполегливу працю та значний внесок у розвиток у сільського господарства Лідія Михайлівна удостоєна почесного звання та багатьох державних нагород.

Присутні висловили подяку іменинниці за невтомну працю та побажали міцного здоров’я, довголіття і злагоди в оселі.

Відбулась 30-та сесія міськради

Минулого четверга, а саме 30 березня, під керівництвом міського голови Івана Кохана, за участі голів: районної ради – Сергія Бондарчука та райдержадміністрації Василя Купрійчука, окремих депутатів районної ради, закріплених за містом, виконувачів обов»язки старост сіл, що увійшли до об»єднаної територіальної громади, відбулась 30-та сесія міської ради 7-го скликання.

Зазначу, що це засідання тривало упродовж майже 5-ти годин.

І першими розглядалися питання: прийняття у власність об»єктів освіти, культури та спорту, затвердження актів приймання-передачі майна та Статутів даних об»єктів.

Далі з інформацією про внесення змін до міського бюджету до депутатів та присутніх звернувся голова постійної комісії міськради з питань бюджету та комунальної власності Антон Соболівський.

Жодним чином народні обранці не були проти запропонованих змін. Дебати розгорнулися лише навколо виділення коштів на придбання електрогенератора для державної лабораторії санветмедицини, що розташована у м»ясному павільйоні міського ринку. В підсумку, переважною більшістю голосів бюджетна проблема була вирішена позитивно.

Блок «земельних» питань озвучила секретар міської ради Наталія Єсипчук. Але пункт надання дозволу СТОВ «Племзавод «Коростишівський» на розроблення документації із землеустрою знову застопорив перебіг сесії.

Як зазначив у своєму виступі директор цього товариства Іван Дітківський, земельна ділянка площею 1,7 га досі використовується без належно оформлених документів, а відтак міський бюджет недоотримує чималі кошти за оренду цих земель.

На цій сесії було утворено старостинські округи та затверджено Положення про старост сіл Коростишівської міської ради об»єднаної територіальної громади.

Депутати розглянули й ряд інших питань, обговорили проблему стихійної торгівлі під міським ринком та заслухали звернення керівництва райспоживспілки, котре озвучив Станіслав Станчик.

Коростишівець  Кирило Волотовський здобув бронзу на міжнародному турнірі з шахів серед дітей та молоді

Молодий хлопець гідно виступив у складі збірної України на міжнародному турнірі II International Children and Youth Chess Festival BALTIJOS KELIAS (THE BALTIC WAY) for the Prizes of the International Chess School (Балтійський шлях на призи міжнародної шахової школи). Змагання проходили у Вільнюсі 25-26 березня у 4-х вікових групах. Кирило Волотовський брав участь у турнірі А (до 14 років). Набравши 6,5 очок з 9 можливих, наш спортсмен зайняв третє місце. На нагородженні переможців був присутній Гаррі Каспаров, повідомляє Zhitomir-online.

Шахіст із Коростишева Кирило Волотовський здобув бронзу на міжнародному турнірі серед дітей та молоді

В управлінні Пенсійного фонду України відбулося відкриття сучасного фронт-офісу

17 березня 2017 року у приміщенні Коростишівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України відбулося відкриття сучасного фронт-офісу.

 У заході взяли участь поважні гості: начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області І.А.Заінчковський, голова райдержадміністрації В.М.Купрійчук та міський голова І.М.Кохан.

Василь Купрійчук привітав керівника ПФУ Валентину Матвійчук та колектив управління з цією знаковою подією та вручив  подяку за багаторічну, сумлінну, високу результативність праці, відданість справі й професіоналізм.

Начальник управління В.С.Матвійчук розповіла присутнім, що площа фронт-офісу займає 21 кв. м, де розташовано 3 робочих місця , які обладнані сучасною комп’ютерною технікою та зона очікування.

Кожен відвідувач матиме змогу отримати кваліфіковані роз’яснення, консультації з питань пенсійного забезпечення, подати документи на призначення або перерахунок пенсії, отримати необхідну довідку, в тому числі і  з реєстру застрахованих осіб.

Управління з 01 серпня 2016 року працює в централізованій системі призначення, виплати пенсій та створення електронної пенсійної справи шляхом сканування документів. Тобто, всі документи, з яких складається пенсійна справа, як і розпорядження та протоколи про призначення пенсії, є електронними документами.

Всі заяви про призначення, перерахунок пенсії тощо, формуються в електронному вигляді і пенсіонерові необхідно лише проставити свій власний підпис.

Із використанням централізованої системи знімається питання збереження паперових пенсійних справ.

Кожен спеціаліст фронт-офісу має власний електронний цифровий підпис для ідентифікації спеціаліста при використанні електронних ресурсів Пенсійного фонду та завірянні сканкопій документів, що подаються особою для призначення пенсії.

Тож зі створенням фронт-офісу значно поліпшаться якість та умови обслуговування громадян м.Коростишева, Коростишівського району та покращаться умови праці спеціалістів управління.

Крім того, у залі встановлено робоче місце для відвідувачів, де буде можливість скористатися електронними сервісами Пенсійного фонду України.

Довідково.

Управління на сьогодні обслуговує 16807 пенсіонерів, із них — 12288 пенсіонерів Коростишівського району, решта  —   Брусилівського, а також 9965 застрахованих осіб, у тому числі — 7,6 тис. Коростишівського району.

Стартував Всеукраїнський місячник Червоного Хреста

На відміну від усіх благодійних інституцій, Товариство Червоного Хреста України – єдина громадська організація, що має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як повноважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Одним із важливих пріорітетів Товариства вже 98 років поспіль є поміч  державі в наданні медичної, соціально-побутової, матеріальної допомог найбільш незахищеним верствам населення. Саме на це й спрямовані Програми та численні благодійні заходи Товариства.

З 20 березня по 20 квітня ц.р. проходить традиційний Всеукраїнський місячник Товариства під гаслом «Забезпечуючи найголовніше».

Його мета – привернути увагу увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення: самотніх непрацездатних громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних та неповних сімей, дітей-сиріт, внутрішньо переміщених осіб, хворих на ВІЛ/СНІД або туберкульоз, а також сформувати громадську думку на користь милосердя.

Заходи місячника – це збір коштів, продуктів харчування, одягу, взуття, предметів хатнього вжитку, медикаментів, речей для внутрішньо переміщених осіб і хворих, шкільного приладдя, іграшок для дітей з неповних та малозабезпечених сімей.

Кошти та натуральна допомога, що надійдуть до районної організації Товариства під час місячника, допоможуть:

  • Надати матеріальну та натуральну допомогу малозабезпеченим верствам населення, придбати подарунки для привітання з Великоднем бійців у зоні АТО;
  • Поповнити склад недоторканих запасів усім необхідним для надання допомоги потерпілим громадянам під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного чи побутового характеру;
  • Обладнати кімнати для навчання населення навичкам надання першої допомоги особам, які постраждали при надзвичайних ситуаціях тощо.

Сподіваємось, що добрі та щирі люди не залишаться байдужими до тих, кому необхідна їхня допомога.

Приєднуйтесь до благодійних справ Червоного Хреста!

Адреса районної організації Товариства: м. Коростишів, вул. Небесної Сотні, 58. Тел.: 509 94.

Ольга ЮРЧЕНКО,

голова районної організації ТЧХ.

Над Кмитівською спецшколою-інтернатом нависла загроза закриття через оптимізацію

Про оптимізацію інтернатних закладів говорять уже давно. Цей складний та суперечлиий процес не оминув і Житомирщину. Так, під загрозу можливого закриття потрапила й Кмитівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Житомирської обласної ради, повідомляє прес-служба народного депутата України Павла Дзюблика. Нині там навчається майже 100 вихованців із 18 районів області, які мають вади розумового розвитку. Аби надати цим дітям необхідні для життя знання та навички, які у простій школі чи при індивідуальному навчанні здобути не виходило, у закладі запроваджена низка спеціальних предметів.

Алла Гребенюк, директор Кмитівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, говорить: «У нашому закладі навчаються діти з вадами розумового розвитку. Вони потребують як спеціальних програм і особливої подачі навчального матеріалу, так і спеціальних предметів. Зрозуміло, що навчання у спеціальній школі-інтернаті відрізняється від навчання у ЗОШ. У нас існує низка предметів (корекційних), яких просто немає у звичайних школах: заняття з лікувальної фізкультури як індивідуальні, так і групові; ритміка; соціально-побутове орієнтування тощо. Навчальним планом передбачена значно більша кількість годин для трудового навчання. Це необхідно для майбутньої соціалізації дітей у суспільстві. Також це можливість отримати професію та забезпечити себе у подальшому якоюсь професією і засобами для існування».

Інформацію ж про те, що їх заклад можуть закрити, колектив дізнався самостійно з сайту Житомирської обласної ради.

«Ми були проінформовані, що створено робочу групу, яка буде займатися і вивчати це питання оптимізації, — продовжує Алла Гребенюк. — 15 січня відбулося перше організаційне засідання цієї групи, на яке була запрошена я і голова батьківського комітету. В подальшому, нас більше не запрошували. Про рішення щодо ліквідації нашого закладу ми з працівниками дізналися із сайту обласної ради, де розміщений проект рішення».

Аби знайти підтримку та захист, батьки, разом із педколективом, написали звернення на ім’я народного депутата України Павла Дзюблика. Розуміючи нагальність проблеми, парламентар завітав до школи, де й поспілкувався з присутніми на болючу тему оптимізації. Також під час розмови батьки розповіли й про те, чому їх діти не можуть навчатися в інших закладах, та поділились своїми історіями боротьби за повноцінне життя.

Поспілкувавшись із присутніми, оглянувши умови проживання та навчання дітей, Павло Дзюблик наголосив на тому, що буде тримати ситуацію із можливим закриттям школи на особистому контролі. Народний обранець додав, що звернеться до Міністерства освіти і науки, щоб спільними зусиллями вирішити проблему оптимізації інтернатів із якнайменш можливими втратами.

Житомир.info: Над Кмитівською спецшколою-інтернатом нависла загроза закриття через оптимізацію

9-го березня виповнилася 203 річниця

з дня народження Великого Кобзаря

Цього дня голова райдержадміністрації В.М.Купрійчук, керуюча справами виконавчого апарату районної ради М.В.Надточій, міський голова І.М.Кохан та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ю.М.Денисовець вшанували пам’ять покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

Після чого відбувся захід для молоді у центральній районній бібліотеці під назвою: «Сердечні пристрасті й розчарування Кобзаря».

Ведучі заходу за допомоги презентації розповіли, що, незважаючи на унікальний талант, гострий розум, товариську вдачу, привабливу зовнішність, особисте життя у великого українця так і не склалося. Не судилося Тарасові Шевченку продовжити свій родовід у наступних поколіннях.

До сьогодення дійшли усі історії кохання, які траплялися на життєвому шляху великого Кобзаря. Усі вони залишили свій слід та відіграли значну роль у його творчості. Історія зберегла імена жінок, які полонили серце українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча.

ЖІНКА – ЦЕ ПРЕКРАСНО…

8 Березня завжди свято для жінок і головний біль для чоловіків, адже так хочеться догодити своїй «половинці», чи коханій жінці, або людині, котрій готовий віддати усе, що тій заманеться… 

За вже усталеною традицією, у переддень такого свята організовуються святкові концерти. Не стала винятком і Коростишівщина, де не лише у місті, а й у селах району пройшли відповідні заходи.

Отже, зупинимось на урочисті в районному Будинку культури. Того дня жінок прийшли вітати голова РДА Василь Купрійчук, міський голова Іван Кохан, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Марина Надточій.

Зі сцени звучали слова неймовірної поваги до представниць жіночої статі, побажання усіляких гараздів, здоров»я, наснаги та мудрості. А ще на них очікували подарунки: подяки, грамоти, квіти, премії та музичні вітання.

Загалом усе відбувалось на належному рівні. Якби…

Ремарка

І чому так воно буває…

Зважаючи на правила етикету, звісно,  представники місцевої влади повинні знаходитись на перших місцях  під час проведення будь-яких урочистостей. Проте, чомусь уся подальша ієрархічна структура намагається «втиснутись» завжди поряд, іноді забуваючи про пересічних громадян.

Надто вразив факт на святковому концерті в РБК (варто зазначити, що зала була заповнена вщент і переважно представницями жіночої статі).

Проте мова зовсім про інше. Ті ж самі преставниці прекрасної половини людства, котрі перебувають на більш-менш якихось посадах у владі, мабуть аж надто «загордилися» своїми регаліями. Ігноруючи жінок, котрі стояли поруч, вони позаймали місця не лишень для себе, а й для своїх сумочок та пальт. Прикро…

У цей момент хочеться нагадати теперішнім чиновницям слова персидського філософа, математика, астронома і поета Омара Хайяма: «Піднімаючись угору, не забувайте вітатися з тими, хто спускається донизу. Ви можете ще зустрітися…».

 Відбувся мітинг, присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 років

У ходы цього заходу голова райдержадміністрації В.М.Купрійчук відзначив, що Президент України Петро Порошенко проголосив 2017-ий Роком Української революції 1917-1921 років. Революції, що стала поштовхом до самовизначення українського народу у формі поновлення та захисту державності. Після кількох літ тяжкої боротьби на декількох фронтах одразу незалежна Україна зазнавала поразок і в кінцевому результаті українські землі стали поділеними між СРСР, Польщею, Румунією та Чехословаччиною.

Проте визвольний рух за відновлення державності не спинився і зрештою Україна стала незалежною з 1991 року.

Наразі наша країна переживає тяжкі часи, але тільки об’єднавшись можна досягти спільної мети.

Про історичні події, які відбувалися на території району, області у 1917-1921 роках розповів директор районного краєзнавчого музею В.М.Слівінський.

Від молоді на мітингу слово тримала студентка Коростишівського педагогічного коледжу ім.І.Я.Франка Аліна Сігітова.

Присутні вшанували пам’ять всіх борців за незалежність нашої багатостраждальної держави покладанням квітів до пам’ятника Великого Кобзаря та хвилиною мовчання.

Чоловічий квартет народного хорового колективу «Ветеран» районного Будинку культури подарував музичні вітання всім присутнім на заході.

 

Районна організація ветеранів відзначала

30-річчя… 

Нещодавно у залі райдержадміністрації відбулась урочистість з нагоди 30-ої річниці з часу сттворення в Коростишеві районної організації ветеранів війни та праці.

… З-поміж запрошених трудівників праці та очевидців і учасників 2-ої Світової війни,  на цім заході, організованім на належному рівні, були присутні всі керівники району та міста, а також представники обласної ветеранської організації.

Отже, свято розпочалося із покладання квітів до Обеліска Слави.І цю почесну місію було надано виконати шанованим громадянам міста – Георгію Андрійовичу Сірошу та Марії Іванівні Царюк.

Опісля, зі словами вітання, історію створення цієї організації та проведену роботу за всі роки до винуватців урочистості звернулась нинішня голова ветеранів Раїса Оникієнко. Зокрема, за її словами.

Поважний загал того дня вітали також голова РДА Василь Купрійчук, районної ради Сергій Бондарчук, голова ОТГ Іван Кохан, котрі з усім пошанівком вручали ветеранам відзнаки від влади, квіти та грошові винагороди і разом із тим дякували за плідну працю, звитягу та бажали міцного здоров»я, мирного неба і шани від нинішнього та майбутніх поколінь…

Гуртуватись заради майбутнього

   Вони гинули в самому серці України… За честь, волю, справедливість, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі. Гинули за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Серед них були науковці, хлібороби, вчителі, лікарі, будівельники… Але всі вони стали Небесним воїнством, щоб і надалі захищати рідну землю від лиха, пильнувати й оберігати її з Небес. Вони стали Небесною сотнею.

     У день третіх роковин розстрілу Майдану вся Україна вшановувала пам’ять тих, хто відважно захищав ідеали демократії, прагнув європейського майбутнього своєї держави.

    У Коростишеві також відбулися заходи з цієї нагоди. У мітингу-реквіємі, що проходив на Алеї Слави, взяли участь керівники міста та району, їх заступники, представники підприємств, установ, організацій, політичних осередків та молодь.

       Під час покладання квітів до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні звучало тужливе «Гей, плине кача…»

– Минуло три роки з того часу, як на Майдані полягли найкращі сини та доньки України, – відзначив у своїй промові голова районної ради Сергій Бондарчук. – На жаль за цей час не відбулося тих змін, заради яких патріоти України згуртувались на Майдані. Навіть непокарані ті, хто тоді жорстоко й безжально розстрілював цвіт нації. Справедливість не настала. Справу тих, хто мужньо стояв перед снайперськими кулями та беркутівськими кийками не завершено. Ми повинні пам’ятати про це й робити все задля досягнення спільної мети: жити гідно і вільно у своїй країні.

         Перед зібранням також виступили перший офіцер мобілізаційного відділення Коростишівського ОМВК Олександр Бєляєв та студент педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка Микола Бондарчук. У своїх промовах вони закликали всіх не забувати тих страшних днів, коли на вівтар свободи справжні Герої поклали свої життя. Їх подвиг вшанували хвилиною мовчання.

      Ми не маємо забувати події, під час яких  над Києвом нависав густий, чорний дим, а на центральних вулицях столиці проливалася кров борців за справедливість і свободу. Нехай пам’ять про Героїв сьогодення гуртує нас для продовження їх справи, заради світлого майбутнього.

                                                                                    Надія ХОМЕНКО.

  19 лютого відбудеться «Забіг Нації»

У неділю, 19 лютого 2017 року в Коростишеві місцевий осередок ВГО «Сокіл» проведе акцію «Забіг Нації».

Збір – о 15:00 біля Райспоживспілки.

«Суспільство забуло, якою має бути сучасна молодь, яка є нащадками великих воїнів, котрі за часів Київської Русі боролись та захищали нашу землю, козаків, які боронили нашу Україну з усіх сторін від зазіхання на неї наших братніх сусідів.

Одним із основних напрямів ВГО “Сокіл” є фізичний розвиток молоді, ми запрошуємо усіх бажаючих долучитися до акції! Нація має бути здорова й сильна, щоб перемогти ворогів! Оскільки це перший забіг, відстань буде невеликою, 5 кілометрів» – зазначає керівник Коростишівської районної організації ВГО «Сокіл» Сергій Вакуленчик.


RuporZT

Облдержадміністрація списала недобудовану багатоповерхівку по вул. Грибоєдова

Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Ігор Гундич

Житомирська облдержадміністрація списала незавершене будівництво по вулиці Грибоєдова у Коростишеві. Ось що пишеться у відповідному розпорядженні голови Житомирської облдержадміністрації.

«1. Списати об’єкт незавершеного будівництва 40-квартирний житловий будинок (блок Б) за адресою: Житомирська область, м. Коростишів, вул. Грибоєдова (назва за проектом «100-квартирний житловий будинок по вул. Грибоєдова, блок Б на 40 квартир в м. Коростишеві Житомирської області»).

2. Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації відобразити списання об’єкта незавершеного будівництва відповідними записами в бухгалтерському обліку».

Коростишівські вогнеборці ліквідували пожежу господарчої будівлі на декілька приміщень

15 лютого, у свято Стрітення Господнього,  о 10:23 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в дерев’яній господарчій будівлі в нашому місті. Про це рятувальників сповістила випадкова очевидиця події, котра проїжджала на авто повз будівлю та побачила густий дим.

На місці пригоди рятувальники встановили, що дах приміщення загальною площею 150 кв. м., під яким знаходилось одразу 4 приміщення: лазня, сарай, гараж та котельня,  був охоплений полум’ям. Оперативно зорієнтувавшись, начальник караулу прийняв рішення залучити додаткові сили та засоби для безперебійного підвозу води.

Силами бійців ДСНС об 11:00 пожежу вдалося локалізувати, а о 14:00 ліквідувати. Вогонь знищив покрівлю, перекриття та господарчі речі в будівлі. Однак надзвичайники не допустили перекидання полум’я на дім, розташований за  2 метри від осередку загоряння, а також запобігли знищенню вогнем майна в приміщеннях.

Попередньо встановлено, що причиною пожежі могло стати коротке замкнення в електромережі. Загалом до ліквідації пожежі залучалось 7 чоловік особового складу та 2 одиниці пожежно-рятувальної техніки.     

У місті в ДТП травмовано жінку-пішохода

14 лютого, об 11.40, на одній із вулиць Коростишева водій іномарки вчинив наїзд на жінку, яка переходила дорогу. 

На місці події працювала слідчо-оперативна група Коростишівського відділу поліції.

За попередньою інформацією, водій автомобіля«Volkswagen Golf», житель райцентру, вчинив наїзд на  46-річну місцеву жительку, котра переходила дорогу.

Унаслідок ДТП пішохід отримала тілесні ушкодження та була доставлена до реанімаційного відділення міської лікарні.

Нині триває з’ясування обставин події у рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 286 (“Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами”) Кримінального кодексу України.

 

Запрошуємо на інформаційно-консультативний семінар

     Для надання практичної та методичної допомоги керівникам і фахівцям економічних служб підприємств усіх форм власності з питань дотримання законодавства з праці,  легалізації заробітної плати,  соціального захисту громадян, податкового та пенсійного законодавства департаментами праці та соціального захисту населення, економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації, головними управліннями Пенсійного фонду України в області, державної фіскальної служби України в районі буде проведено інформаційно – консультативний семінар, підготовлено роз’яснювальні матеріали.

     Метою проведення семінару є підвищення кваліфікаційного рівня керівників і фахівців підприємств і організацій усіх форм власності, запобігання порушень чинного законодавства з зазначених питань, розвиток та підтримка малого і середнього підприємництва.

     Інформаційно – консультативний семінар відбудеться 08 лютого 2017 року о 10.00 в залі засідань районної державної адміністрації за адресою: м. Коростишів, вул. Дарбіняна, 11.

     Для участі в семінарі запрошуються керівники і фахівці економічних служб підприємств усіх форм власності.

     Громада Коростишівщини —

у поміч жителям Авдіївки

Для всіх бажаючих із 14.00 год. 01 лютого до 17.00 год. 02 лютого у приміщенні Коростишівської райдержадміністрації (м.Коростишів, вул.Дарбіняна, 11) діє пункт збору гуманітарної допомоги від населення для збору теплих речей, продуктів харчування та медикаментів.

ПЕРЕЛІК ПОТРЕБ по м. Авдіївка Донецької  області:

1. Пересувні котельні на твердому паливі потужністю від 200 кВт: для підключення лікарні, школи;

2. Генератори потужністю від 100 до 200 кВт: насосної станції, заправної станції;

3. Мобільні автономні джерела живлення;

4. Теплові пушки;

5. Дизельне паливо (необхідна потреба на добу — 2,5-3 тони);

6. Тверде паливо (необхідна потреба на добу — 2,5-3 тони);

7. Бензин (необхідна потреба на добу — 2,5-3 тони);

8. Моторні мастила (для техніки);

9. Польові кухні (мобільні, пересувні);

10. Ліжка, розкладушки, матраци, ковдри (пледи), подушки, постільна білизна (необхідна кількість 10 тис. комплектів);

11. Медикаменти для надання першої необхідної допомоги;

12. Харчові набори (для швидкого приготування їжі, інша консервована їжа, чай, кава, цукор та ін.);

13. Одноразовий посуд;

14. Дитяче харчування (сухе);

15. Памперси для дорослих та дітей;

16. Теплий одяг (дорослий та дитячий усіх розмірів);

17. Мобільні прилади для освітлення;

18. Свічки;

19. Термоси для розвозу їжі великого об’єму.

Не залишайтеся байдужими! – Вітається будь-яка допомога!

Дочекались: “ринкове” питання

зрушило з місця

Нещодавно відбулась 28 (скликана позачергово) сесія міської ради VII скликання. Варто зазначити, що проходила вона у два пленарних засідання і розглядалася на ній чимала низка питань, пов”язаних із життєдіяльністю об”єднаної громади.

З усіх організаційних питань присутніх інформувала секретар виконавчого комітету міської ради Наталія Єсипчук. Зокрема, вона повідомила про утворення фракцій політичних сил у міськраді, озвучила план роботи на І-ше півріччя 2017-й року.

Окрім того, були затверджені питання про надання депутатам міськради повноважень щодо  складання актів обстежень та характеристик, покладання обов”язків із вчинення нотаріальних дій, проведення державної реєстрації актів цивільного стану, вчинення дій щодо ведення погосподарського обліку.

Також внесено зміни до ряду рішень попередніх сесій, надано дозвіл на виділення коштів із міського бюджету (30 тис. грн.) на сплату судового позову щодо земельної ділянки комунальної власності по вул. Шевченка, 40, що перебуває у приватних руках.

І головне: нарешті, після неодноразових тривалих розглядів та обговорень, детального вивчення фахівцями усіх нюансів, “ринкове” питання зрушило з місця. Депутати майже одностайно визнали неправомірним і проголосували “за” скасування рішення виконавчого комітету міськради за №209 від 25.05.2006 р. “Про встановлення права власності на об”єкт нерухомого майна”, тобто багатостраждального міського ринку.

Із 31-го депутата “проти” був лише Микола Чиколай, “утримались” двоє: Станіслав Станчик та Ольга Вдовіна.

Народними обранцями на цій сесії було створено комунальне підприємство “Міський ринок Коростишівської міської ради” і затверджено його Статут.

За словами депутатів, вони й надалі будуть дотримуватися законності у прийнятті своїх рішень та працюватимуть лише на благо територіальної громади.

 

Нардеп України Павло Дзюблик

провів особистий прийом у Коростишеві

Понад 20 осіб звернулися до Павла Володимировича з проханням допомогти у розв,язанні різних проблем. Здебільшого, це були питання матеріального характеру: надання допомоги на лікування, будівництво храму в с. Студениці, перерахування пенсій, отримання житла та земділянок на пільгових умовах.

Голова районної організації ветеранів війни та праці Раїса Оникієнко звернулась до нардепа, у зв’язку із відзначенням організацією нинішнього  року 30-річного ювілею. Як повідомила, в районі налічується 60 ветеранів війни, котрі безпосередньо брали участь у воєнних діях і їх просто необхідно вшанувати.

Відзначатиме в цьому році ювілей і народний аматорський хоровий колектив «Ветеран», котрий ось уже 30 років радує глядачів своєю творчістю. Староста хору Василь Козлюк поскаржився, що одяг для виступів дуже застарілий.

Павло Дзюблик, у свою чергу, завважив, що і ветерани війни, і хоровий колектив заслуговують шани, тож обидва ювілеї повинні пройти на належному рівні й він усіляко цьому сприятиме.

Жительку Коростишева Тамару Осауленко переступити поріг кабінета народного депутата змусила біда: її син Михайло, 1981 р.н. пішов добровольцем на фронт у  травні 2014-го, а у вересні того ж року зник безвісти.

Під час Революції Гідності він возив на Майдан їжу, дрова, одяг. Був поранений у ногу й голову. Лікувався в Києві, а потім у Польщі. Після похорону нашого Героя Сергія Панасюка, котрий загинув на Донбасі, Михайло зібрав речі й теж поїхав воювати. Проте материнське чуття підказує, що він і досі живий, можливо втратив пам’ять. Жінка не припиняє пошуків і продовжує сподіватися, що побачить сина живим і здоровим.

Народний депутат пообіцяв зробити усе можливе аби розшукати Михайла.

На завершення прийому до Павла Дзюблика завітали секретар та бухгалтер Стрижівської сільради, делеговані сільським головою Володимиром Бісиком. Від щирого серця вони дякували депутату за сприяння у вирішенні питання аварійної дороги села, яку вже заасфальтовано. А у 2015 році, завдячуючи небайдужому ставленню Павла Дзюблика до проблем громади, у Стрижівському НВК встановлено нові двері та вікна.

Надія ХОМЕНКО,

                                                                                                           «Коростишівська газета».

     

Розглянуто актуальні питання життєдіяльності Коростишівщини

     26 січня у залі засідань РДА, відповідно до плану роботи, відбулось засідання колегії райдержадміністрації за участі голови райради Сергія Бондарчука, депутата обласної ради Миколи Марчинського, заступника міського голови Юрія Денисовця, сіських голів, керівників структурних підрозділів РДА.

На самім початку голова райдержадміністрації Василь Купрійчук ознайомив загал із новим складом колегії.

Першим і основним питанням, що розглядалися на цьому засіданні, була легалізація зайнятості населення та заробітної плати в районі, завдання на 2017-й рік.

У свой доповіді заступник начальниця управління праці та соціального захисту населення  Лариса Березняк зазначила, що районною робочою групою з питань легазізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, склад якої було затверджено відповідним розпорядженням голови РДА, впродовж минулого року в районі перевірено 484 суб”єкта господарювання. У ході обстежень виявлено 454 поручення в частині укладань трудових договорів.

За результатами — з найманими працівниками укладено 452 договори та 2 особи оформились приватними підприємцями.

В. М. Купрійчук з цього приводу відзначив, що цей показник — найвищий серед районів області, проте роботу слід продовжувати й надалі, ба навіть активніше. Бо, як завважив один із членів колегії, якщо не працюватиме наша робоча група, то “нелегалів” виявлятимуть заїжджі “гості” зі Львова та Вінниці. А вони вживають жорсткіші санкції, і подібні факти вже зареєстровані.

Співдоповідачем із цього питання виступила начальник Коростишівського об”єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Валентина Матвійчук.

Затим цю тему продовжила заступник начальника, начальник Коростишівського відділення Житомирської ОДПІ Тетяна Демиденко. За її словами, в питанні легалізації існує кілька протиріч. Так, з одного боку роботодавці нарікають на нестачу кваліфікованих працівників, з іншого — деякі “винахідливі” підприємці змушують своїх робітників реєструвати власні ФОПи, при цьому не роз”яснюючи останнім, що їм також доведеться звітуватися до податкової.

Головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Житомирській області Наталія Феськова говорила про те, як проводяться планові та позапланові перевірки приватних підприємців їхнім управлінням.

Далі про роботу із зверненнями громадян у 2016-ім та забезпечення виконання в районі вимог законодавства України щодо розгляду звернень доповідала заступник начальника керівника апарату — начальник загального відділу РДА Олена Жук.

Останньою було заслухано головного спеціаліста з питань організації контролю апарату РДА Юлію Макаренко, котра поінформувала про забезпечення контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації та голови РДА.

З усіх питань прийнято відповідні рішення.

Проведено інформаційну роботу щодо змін у трудовому законодавстві

     Як відомо, з 1 січня нинішнього року збільшено фінансову відповідальність за порушення трудового законодавства.     Отже, Державна служба України з питань праці повідомляє, що, починаючи з 01.01.2017 р., ст. 265 Кодексу законів про працю України запроваджені фінансові санкції щодо юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9 600 гривень).

     У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу становитиме 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320 000 гривень).

     Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень, Законом України „Про державний бюджет на 2017 рік“ значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.

     Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафної санкції становитиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

     За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, розмір штрафу становитиме 9 600 гривень.

     Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

     У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, штраф становитиме 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

     Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України, загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3 200 гривень.

Нещодавно з цього приводу Коростишівська міська рада звернулася до управління Держпраці провести методично-роз”яснювальну роботу щодо змін у цих нормативно-правових актах.

Зібрання проходило у сесійній залі міськради. На нім були присутні начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін, його заступник Вадим Степанчук, голова районної ради Сергій Бондарчук, міський голова Іван Кохан, приватні підприємці та окремі детутати.

Вів засідання голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку населених пунктів Коростишівської об”єднаної територіальної громади, інвестиційної та підприємницької діяльності Олег Криницький.

Упродовж години представники з області надавали вичерпні відповіді на запитання, що найбільше хвилювали приватників.

Також було зазначено, що нині в нашому районі тривають перевірки щодо дотримання трудового законодавства і легалізації робочих місць, згідно з планом, затвердженим наприкінці минулого року.

Трагедія на вулиці Пантелеймона Куліша

     24 січня, на пункт зв,язку 20-ої ДПРЧ у м. Коростишеві надійшло повідомлення про пожежу на вул. Пантелеймона Куліша. По прибуттю пожежного підрозділу було встановлено сильне задимлення житлового будинку, в якому перебували люди.
    Завдяки небайдужим жителям міста, котрі викликали пожежний підрозділ, вдалося уникнути великої трагедії. Силами сусідів та рятувальників були збережені життя п’ятьом дорослим та чотирирічному хлопчику, який теж перебував у будинку. Одну жінку рятівники винесли з приміщення без ознак життя. Двох врятованих чоловіків, які знаходилися в критичному стані,  забрала карета швидкої допомоги.
         А ситуація, як з,ясувалося, класична. Компанія з 4-ох чоловіків та двох жінок розпивала спиртні напої. У сусідній кімнаті розтопили плиту.  Порушивши правила пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, будівля наповнилася димом. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, компанія не дуже розуміла, що відбувається, і що над ними нависла смертельна загроза. Дякуючи пильності мешканця міста, Броновицького Анатолія Володимировича, який виявив пожежу, постраждалі отримали ще один шанс на життя.
           Шановні жителі міста! Коростишівський РС Управління ДСНС України ще раз  наголошує про дотримання елементарних правил пожежної безпеки в побуті.  
         Найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – не потрапляти до неї.
                                                                                                Тетяна ТКАЧЕНКО,
 головний інспектор  Коростишівського РС Управління ДСНС України   у Житомирській області.

 

«Ford» поїхав на фронт

     Місцевий підприємець, депутат міської ради Едуард Підкевич минулої п’ятниці вручив ключі від  легковика іноземної марки  капітану Збройних Сил України, зв’язківцю 14 бригади, коростишівцю Сергію Шаповалову.
    Як розповів учасник АТО, у 2015 році він підписав контракт із окремою механізованою бригадою ЗСУ. Наразі цей військовий підрозділ тримає оборону на сході країни. Із забезпеченням одягом та харчуванням у бійців проблем немає, а от мобільної техніки бракує. У справах же нерідко доводиться долати до 200-300 кілометрів за день.
    Під час недавньої відпустки додому Сергій Шаповалов зустрівся зі своїм знайомим Едуардом Підкевичем, розговорилися на тему армійських буднів.
    — Тоді я й звернувся до Едуарда з проханням допомогти нам із придбанням техзасобу, якщо це можливо, – сказав захисник. – І вже через місяць отримав гарну звістку про те, що автомобіль уже купили. Приїжджай і забирай. У Львові знайшли благодійну організацію, яка займається розмитненням транспорту для ЗСУ. Через деякий час я поїхав туди і пригнав «Ford» у Коростишів. Вже на місці його відремонтували, докупили запчастин, а також 100 пар шкарпеток для воїнів, заправили 100 літрів пального і… на фронт.
     Акумулятор для автівки безкоштовно прислали харківські волонтери. Прикро, що коростишівський підприємець, який займається продажем автозапчастин, згодився скинути лише 10 відсотків вартості, хоча й знав, що акумулятор потрібен для армійського автомобіля.
     — Від себе особисто та особового складу 14-ої бригади щиро дякую небайдужим землякам Олександру Мельнику, Петру Веселовському, Євгенію Біляєву, Геннадію Веселовському, Віталію Гаврилюку, Олександру Ліхтанському й особливо Едуарду Підкевичу за допомогу в придбанні такого потрібного для фронту легкопрохідного автомобіля, – додав Сергій Шаповалов. – Нехай Господь віддячує вам за доброчинні справи сторицею.
                                                                                                                Світлана СВОЯК.

Цілюща крижана купіль

   Ясна морозна погода. Лунають церковні дзвони. З самого ранку на честь свята Хрещення Господнього триває Божественна літургія та чин Великого освячення води…
      Близько 11-ої, 19 січня, на березі Першого озера, біля ополонки, вирізаної у формі хреста, зібрався люд. Серед присутніх були міський голова Іван Кохан та його заступники Юрій Денисовець і Михайло Лукомський.
     У спілкуванні Іван Михайлович завважив, що хрещенські купання стають дедалі популярнішими, адже охочих взяти участь у священному дійстві  цьогорік побільшало.
   Обряд освячення води провів священик Благовіщенського собору, протоієрей Мефодій. Вітаючи всіх, хто прийшов на водосвяття, він зазначив, що тільки через спільну молитву Господь подасть кожному з нас і здоров’я, і добробут, і благополуччя усій нашій Богом хранимій державі.
    Щойно хрест було тричі занурено у воду, десятки сміливців почали перевіряти на собі властивості цілющої води, почергово пірнаючи в озеро.
      Для зручності працівниками ДП «Коростишівське лісове господарство» заздалегідь було побудовано східці до води та підмостки. Неподалік палало вогнище, біля якого могли зігрітись і купальники, й ті, хто змерз, дивлячись на них. А безпеку на воді та охорону громадського порядку відстежували відповідні служби.
      З-поміж відчайдушних учасників йорданського купання був також заступник міського голови Михайло Лукомський, котрий до цього вже  неодноразово пірнав у крижану водичку. Були й такі, хто вперше занурювався у хрещенську купіль. На питання, як відважились на такий екстремальний вчинок, відповідали, що, перш за все, треба щиро повірити в набуття водою особливих властивостей у день Хрещення Господнього: людина міцніє духом і тілом, позбувається хвороб і поганих думок на весь рік, а починати ніколи не пізно.
     Сподіватимемось, що наступного року побільшає прибічників хрещенських купань, а разом із тим і ведення здорового способу життя.
                                                                                      Надія ХОМЕНКО.

 Чи буде проведено реконструкцію Соборної площі у Коростишеві? Вирок за депутатами…

 Опісля другого пленарного засідання міської ради 8-го скликанння, на якому розглядалися питання бюджету 2017-го року, Положення про старост сіл та  узгоджено структуру виконавчих органів ради, у терміновім порядку, 17 січня, було скликано другу (позачергову) сесію міської ради під керівництвом І. М. Кохана. 

У її роботі брали участь голови: райдержадміністрації – Василь Купрійчук, районної ради – Сергій Бондарчук, депутат обласної ради Микола Марчинський, виконувачі обов”язків старост.

На початку голова міської територіальної виборчої комісії Тетяна Лазарчук повідомила про зміни в депутатському корпусі міськради: член фракції від Радикальної партії Олега Ляшка Михайло Лукомський (його призначено заступником міського голови) достроково склав свої повноваження. Натомість депутатське місце зайняв наступний кандидат від цієї партії Костянтин Омельченко.

Потому одноголосно було затверджено й питання “Про внесення змін до п. 4 рішення міської ради від 05.01.2017 р, №6 “Про визнання повноважень Коростишівської міської ради об”єднаної територіальної громади та реорганізацію сільських рад, територіальні громади яких прийняли рішення про добровільне об”єднання” та штатний розпис Коростишівської міської ради на 2017 рік чисельністю 79 штатних одиниць.

Голова районної державної адміністрації В. М. Купрійчук, у свою чергу,  представив загалу два варіанти ескізних проектних проробок для реконструкції Соборної площі міста, розроблені сектором містобудування та архітектури райдержадміністрації.

Проте, чи візьмуть їх до уваги народні обранці та підтримають, покаже час…

 

Взаєморозуміння та співпраця –

заради блага громади

Перше пленарне засідання І-ої сесії міської ради 8-го скликання, що відбулось нещодавно, відкрила заступниця голови міської територіальної виборчої комісії Гаяне Ломакіна. Вона і повідомила загал про остаточні результати перших виборів депутатів і міського голови Коростишівської міської територіальної громади, а також вручила посвідчення новообраному міському голові Івану Михайловичу Кохану та тимчасові – депутатам нового, 8-го, скликання.

Затим сесія, власне, і розпочала свою роботу.

Зазначимо, що на ній були присутні голови: райдержадміністрації – Василь Купрійчук, районної ради – Сергій Бондарчук, депутати обласної ради Микола Марчинський та Віктор Янчук, сільські голови тих громад, що увійшли до складу міської об,єднаної територіальної громади.

Далі шляхом таємного голосування з числа депутатів було обрано секретаря виконавчого комітету міськради і за переважною більшістю голосів нею стала Наталія Миколаївна Єсипчук.

Потому, за поданням І. М. Кохана, депутати обрали першим заступником міського голови Сергія Івановича Башинського, який донині працював на посаді доцента кафедри розробки корисних копалин Житомирського державного технологічного університету, а під час виборчих перегонів був членом міської територіальної виборчої комісії; заступником голови з питань діяльності виконавчих органів ради вчергове Юрія Миколайовича Денисовця; керуючого справами виконавчого комітету – Валерія Володимировича Коваленка.

Також народні обранці на першому своєму засідання визнали повноваження Коростишівської міської ради, утвореної в результаті об,єднання територіальних громад, затвердили питання про реорганізацію сільських рад, територіальні громади яких прийняли рішення про добровільне об,єднання, створили робочі комісії для впорядкування та організації роботи міської ради, утворили виконавчий комітет міської ради 8-го скликання, затвердили його персональний склад та Положення про постійні комісії і їх членів.

Після кількаденної перерви, у міжсвятковості, відбулось 2-ге пленарне засідання І-ої сесії міської ради 8-го скликання.

Дивина! Сонний хом’як залишив два села без інтернету та телефонного зв’язку

        Мешканці Кошарищ та Кмитова нашого району поскаржилися у Житомирську філію ПАТ “Укртелеком” на відсутність телефонного зв’язку та Інтернету. Про це повідомило радіо “Житомирська хвиля”. На місце прибула бригада, яка взялася за з’ясування причин аварії. Як розповів начальник лінійної дільниці транспортної мережі №5 ЖФ ПАТ «Укртелеком» Сергій Хижняк: “Бригада виїхала на усунення пошкодження. Після проведеного уточнення  співробітники викопали котлован і з’ясували, що в місці пошкодження кабелю знаходиться кубло хом’яка, а побіля нього було близько відра кукурудзи. Схоже, що хом’як зробив собі там хатку на зиму. Посеред зими йому, ймовірно, захотілося поїсти. Спросоння, не розібравши, що це не кукурудза, а кабель, він взяв і перегриз кабель”.
       Потому зв’язок було відновлено, хом’яка забрав додому один із працівників “на перевиховання”, аби в майбутньому той не пошкоджував лінії зв’язку.

Джерело: http://zhitomir-online.com/

Увага! На дорогах Коростишівщини – ожеледиця

     У більшості областей України на дорогах спостерігається ожеледиця і, зокрема, на Житомирщині та Коростишівщині.

Саме тому ДСНС України закликає громадян дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебуванні на вулиці.

     Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю дотримуйтесь таких порад:
Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
Руки повинні бути незайняті великими сумками.
При порушенні рівноваги швидко присядьте. Це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Одразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а, доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не лише падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, можуть бути погано закріплені, що додає травмувань.
Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до каліцтв, а, можливо, й до загибелі.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Водіям варто пам’ятати, що під час ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, тому необхідно вибирати безпечний швидкісний режим, враховувати інтенсивність руху, а також особливості і стан транспортного засобу. Слід звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш імовірно виникнення ожеледиці.

Про зміни законодавства з оплати праці у 2017 році

Законом України від 21 грудня 2016 року №1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено:

     прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2017 року – 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня – 1762 гривні;

     мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня – 3200 гривень; у погодинному розмірі – 19,34 гривні.

З 1 січня 2017 року відповідно до Закону України від 6 грудня 2016 року №1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено суттєві зміни до законодавства з праці.

Цим Законом змінено поняття «мінімальної заробітної плати» та порядок встановлення посадових окладів і тарифних ставок, запроваджено нові механізми контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якої системою оплати праці.

З цього року виключено норму, за якою до мінімальної зарплати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Це передбачено новою статтею 3-1, якою доповнено Закон України «Про оплату праці».

Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати, яку слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.

Під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про оплату праці» мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2017 році – 1600 грн.).

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №1774 передбачено, що мінімальна зарплата після 01.01.2017 р. не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів і заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується у розмірі 1600 гривень.

Мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина у колективних договорах та угодах усіх рівнів. Сторонам, які уклали колективні договори і угоди,  необхідно у тримісячний строк привести їх норми у відповідність із цим Законом згідно із законодавством.

До внесення змін до колективних договорів і угод усіх рівнів щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На практиці ця норма законодавства передбачає, що роботодавці мають внести відповідні зміни до колективних договорів в частині визначення співвідношень в оплаті праці працівників, замінивши раніше передбачені співвідношення до мінімальної заробітної плати на співвідношення до прожиткового мінімуму. Водночас при наявності відповідних коштів згідно з ст. 9-1 КзпП України підприємства, установи, організації за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові пільги для працівників, у тому числі із визначення розмірів посадових окладів і тарифних ставок.

У об’єднаних територіальних громадах і містах обласного підпорядкування з’явилися нові повноваження, згідно з якими вони мають право контролю за дотриманням законодавства про працю, а також мають право здійснювати перевірки як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю. Більше того, в разі виявлення порушень законодавства вони мають право накладати на порушників суттєві штрафи.

До статті 265 Кодексу законів про працю України введено нові види відповідальності за порушення законодавства про працю.

З 1 січня 2017 року юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 грн.).

У разі недопущення інспектора з праці до проведення перевірки, якщо вона проводиться з метою виявлення працівників без належного оформлення трудових відносин, або виплати заробітної плати «у конвертах» на роботодавця накладається штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат (320 тис.грн.).

За порушення інших вимог трудового законодавства, крім зазначених вище – штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати (3 200 грн.). До цього виду штрафу відноситься і штраф за неподання або несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Зазначені зміни законодавства з праці вигідні не тільки для держави, а і для кожного громадянина.

Зростання мінімальної заробітної плати та дотримання законодавства у сфері зайнятості повинно сприяти збільшенню кількості платників єдиного соціального внеску та надходжень до Пенсійного фонду. Відповідно збільшаться і надходження до місцевих бюджетів у вигляді податку з доходів фізичних осіб. Це дасть додаткові можливості для громад спрямовувати кошти на соціальний розвиток відповідних територій.

Для громадянина, який нелегально працює, вигода в тому, що його праця легалізується і завдяки цьому буде враховано страховий стаж та гарантовано інші гарантії, передбачені чинним законодавством, у тому числі у випадку тимчасової непрацездатності.

“Йде з гостинцями й дарами

Преподобний Миколай!”,  –-

Під такою назвою назвою відбулось традиційне театралізоване дійство у понеділок, 19 грудня, у районному Будинку культури, яке подарувало юним мешканцям Коростишівщини з числа дітей учасників АТО, дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених сімей незабутні хвилини радощів і музики.

      На це свято завітали і шановані гості: голова райдержадміністрації Василь Купрійчук, начальник відділу освіти РДА Іван Пархалевич, настоятель Храму Святої Троїці о. Віталій. Вони закликали дітлахів шанувати свою землю, український народ і побажали міцного здоров’я та успіхів. А о. Віталій прочитав молитву на честь Святого Миколая Чудотворця.

     Із великим захопленням маленькі глядачі дивилися і концертну програму, яку для них підготували учасники художньої самодіяльності міської школи №1, вихованці дитячої музичної школи та танцювальний колектив “Веселка” районного Будинку культури.

     У залі того дня панувала святкова передноворічна атмосфера, а всі дітлахи отримали солодкі подарунки.

                                                                          х   х   х

             Напередодні Дня Святого Миколая голова облдержадміністрації Ігор Гундич вручив голові РДА Василеві Купрійчуку ключі від одного з 12-ти новеньких шкільних автобусів, які було придбано відповідно до Програми “Шкільний автобус” на умовах співфінансування – 70% державної субвенції та 30% – місцевого бюджету, вартістю кожного з них 1 млн 590 тис. грн.