Міжнародний день волонтерів

Україна відзначає 5 грудня 

Міжнародний день волонтерів

На знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства 5 грудня в усьому світі відзначають День волонтера – International Volunteer Day.  Він заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році, щоб надихнути людей на добровільну допомогу тим, хто її потребує.

Волонтер – людина, що офіційно надає послуги в різних сферах діяльності добровільно, не вимагаючи взамін грошову винагороду. Ці люди  цілком безоплатно працюють там, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, сиротинцях, будинках для людей похилого віку, хоспісах, допомагають армії, піклуються про бідних,  про здоров’я людей та тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.

В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно, згідно з Постановою Кабміну,  його визнали 10 грудня 2003 року.

Українцям споконвіку були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього жертвували часом, грішми, а іноді й життям. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали по світу кошти й везли на передову все можливе для перемоги, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, готували борщові набори і т.д..

Для багатьох добровольців участь в суспільно-корисних проектах – це ще й можливість змінити світ на краще, навіть якщо ці зміни починаються з малого. Адже волонтерство – це бажання поліпшити світ людей, які самі ведуть за собою, а не є тими, хто йде за змінами.

Вітаємо всіх причетних до волонтерського руху. У цей день ми дякуємо всім добровольцям за їхню активність, соціальну відповідальність, патріотизм, щире почуття обов’язку. Емпатія та небайдужість – це ті риси, які забезпечили вам довіру й шану наших співвітчизників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *