СВЯТКУВАННЯ ВОДОХРЕЩА

Традиції та повір’я

Завершальним різдвяно-новорічних святкувань є  Водохреща, яке християни відзначають 19 січня. Вважається , що у цей день вода очищає, стає цілющою, тому бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік. Слово «хрещу» з грецької означає «занурюю у воду». Із цим святом пов’язують хрещення в річці Йордан Ісуса Христа святим Іоанном Хрестителем.  Під час хрещення, на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому це свято ще називається Богоявленням.

За традицією, напередодні свята і безпосередньо 19 січня люди святять воду. У водоймах роблять ополонку у вигляді хреста або кола, неподалік від якої встановлюють аналой і дерев’яний хрест з крижаним голубком, який символізує Святий Дух. Після літургії люди відправляються до ополонки, священик служить молебень, після чого починаються водохресні купання. За повір’ям, якщо викупатися в холодній воді, можна змити з себе гріхи. Набрану на Водохреща воду з освячених джерел зберігають до наступного свята Водохреща. При необхідності, її слід пити на голодний шлунок.

На Водохреща не можна допускати неблагочестивих думок,

пліткувати, обманювати або з кимось сваритися. Зан

урюватися в ополонку треба з чистими помислами.

За традицією, жителі та гості Коростишівської громади взяли участь у святкуванні Водохреща, які проходили на березі Першого озера, де відбулося святкове Богослужіння та освячення води. Після чого, всі бажаючі купалися, омиваючи себе цілющою водою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *