Майстрині, родом з Щигліївки Коростишівського району збираються присвоїти звання «Заслужений майстер народної творчості»

26 лютого в Житомирському Домі української культури відкрилася виставка вишитих робіт киянки Тетяни Пащенко, яка родом з Коростишівського району Житомирської області і мешкала в Києві.

Особливістю її робіт є те, що вона вишиває за власними схемами і з фотографій.

«Я вишиваю з 2000-го року, тобто, вже 19 років. Захворіла і вирішила вишити батькам ікону, бо й гадки не мала, що видужаю. Вишиваючи, одужувала, передала ікону батькам у Щигліївку Коростишівського району з Києва, де сама жила. Не хотіла їх турбувати і все обманювала, що не можу приїхати через роботу. А потім взялася вишивати «Таємну вечерю», над якою працювала 8 місяців. І все більше набиралася сил і здоров’я. А потім із вдячності Богу я почала вишивати ікони, дарувала їх церквам, щоб люди молилися, а потім це стало моїм хобі. Я отримала довічну інвалідність, не працюю і тому цілком присвятила себе вишивці», – розповіла майстриня.

Тетяна Пащенко зізнається: з дитинства любила малювати. З будинку батьків вона зробила хату-музей, де інколи проводить екскурсії.

«Хочу додати одягу, рушників, вишивки. Підняти тематику етніки, для цього закінчила курси крою і шиття, і вже бачу, який вигляд повинне мати бабусине плаття і дідова сорочка. Хочеться підняти етнічні узори, як уколись вишивали жінки, зшивати ці сорочки вручну. Займатимусь допоки віку», – каже майстриня.

За словами начальника управління культури і туризму Житомирської ОДА Тетяни Парфентієвої, майстрині збираються присвоїти звання «Заслужений майстер народної творчості», саме для того в Житомирі організували дану виставку.

Інформація:Житомир.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *