Семінар-навчання з питань медичної реформи у Коростишеві

19 березня у залі засідань Коростишівської міської ради відбулася зустріч із Олександром Зарицьким, координатором з впровадження медичної реформи в Житомирській області програми ULEAD з Європою, який провів семінар-навчання для депутатів міськради з питань медичного реформування та ознайомив з основними аспектами  медичної реформи.

Олександр Миколайович зазначив , що медична реформа –  одна із найуспішніших реформ, після реформи децентралізації. І вона необхідна, в першу чергу, для розв’язання таких нагальних проблем галузі як фінансова незахищеність пацієнтів, низька якість та ефективність надання медичних послуг та неефективне витрачання бюджетних коштів на охорону здоров’я. Метою реформи є забезпечення рівного доступу до системи охорони здоров’я , фінансовий захист громадян у випадку хвороби.

 На семінар-навчанні було обговорено зміни, які відбуватимуться  в процесі реформи, що отримає від реформи пацієнт та медперсонал, зазначивши, що пацієнт має право вільного вибору лікаря , щоб отримати якісну медичну допомогу, а у лікарів та медичного персоналу буде можливість збільшення заробітної плати, свобода у виборі організаційно-правової форми діяльності і місця роботи. Заклади  охорони здоров’я зможуть самостійно вирішувати усі питання організації власної діяльності, починаючи від визначення своєї організаційної структури, штатів, потужності  ліжкового фонду, тощо.

Олексанр Веселовський, головний лікар Коростишівської центральної районної лікарні ім. Д.І.Потєхїна, звернувся до присутніх депутатів міської ради з проханням  визначитися: «лікарня якого рівня надання медичної допомоги потрібна?»  Олександр Вікторович наголосив, що неодноразово піднімав дане питання на сесіях міської ради і при зустрічах з головою РДА та головою райради, зауваживши, що заборгованість на червень місяць до кінця року вже складає 5,9 млн.грн. Пряма мова в аудіозиписі:

Та до чого закликав Олександ Миколайович Зарицький присутніх у залі? Пряма мова в аудіо записі:

За результатами зустрічі депутатський корпус  продемонстрував розуміння та небайдужість до нагальних проблем з реалізації медичної реформи в місті Коростишеві, виявив ініціативу працювати задля забезпечення мешканців якісними медичними послугами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *