“Люди з синдромом Дауна є повноцінними членами суспільства. Вони можуть забезпечувати себе і утримувати себе, при правильній органцізації корекційно-розвиткової роботи і освітніх послуг”- запевняє Алла Гребенюк, керівник  комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області.

21-го березня, в Міжнародний день людей з синдромом Дауна,  мою увагу привернув стенд, що стояв біля вхідних дверей будинку (в минулому це була дитяча бібліотека), я завітала комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області, “Усім колективом ми готувалися до цієї акції”- ділиться  Алла Гребенюк, керівник комунальної установи. Хтось  ходив у “прикольних” шкарпетках, у кожного  були причеплені кольорові бумажні шкарпетки, зроблені власними руками, виходили до людей, роздаючи листівки з написом “Що таке синдром Дауна?” Працівники установи різносторонньо підготувалися до акції, аби привернути увагу коростишівців до цих людей. адже, вони є серед нас. В ході спілкування, переймаючись життям “сонячних людей” (їх ще так називають), Алла Аполінаріївна  поділилася  проблемами, що постають перед ними.  Синдром  Дауна виникає не через спосіб життя або добробут батьків, синдром Дауна не є хвороба –  це генетична аномалія,- уточнює моя співрозмовниця. Детальніше в аудіо записі:

Яку ж проблему піднімає Алла Гребенюк та до чого закликає місцеву владу? Детальніше в аудіо записі:

Про що ще я дізналася при спілкуванні з керівником та чим охоче поділилися працівники комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коростишівської міської ради Житомирської області дізнаєтеся трохи пізніше у наступних репортажах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *