Штраф за відмову від вакцинації: Житомирська облрада може звернутися до Кабміну щодо ситуації з щепленнями

Житомирська обласна рада може звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної ради України з проханням запровадити адміністративну відповідальність за відмову від щеплень. Відповідний проект рішення сесії оприлюднили на сайті обласної ради.

Розробником проекту-рішення є депутат обласної ради від фракції “Свобода” Юрій Бовсунівський.

За його словами, таке звернення підготував через критичну ситуацію в області пов’язану із захворюваністю на кір. Адже, за інформацією Юрія Бовсунівського, станом на 21 березня 2019 року на кір в Житомирській області захворіла 1021 особа. З них – 533 дитини та 483 дорослих.

Депутат переконує, що люди, які свідомо відмовляються від вакцинації, ставлять під загрозу життя власних дітей.

“Має бути відповідальність за те, що батьки відмовляються від щеплень. Це моя особиста позиція. Ми ще це будемо обговорювати на засіданнях постійних комісій. Це є додатковим важелем, для того, щоб люди розуміли, що щеплення зараз є основним фактором запобігання інфекційних хвороб. У нас на жаль люди про це забувають, або вичитують десь в інтернеті з сумнівних публікацій про шкоду вакцинації. Ви бачите яка зараз ситуація з захворюваністю на кір. Я вважаю, що має бути запроваджена адміністративна відповідальність, тобто штраф. Але кінцеве рішення буде ухвалювати законотворчий орган”, – пояснив депутат обласної ради.

Разом з тим, депутат зазначив, що він не виключає можливості того, що пункт про адміністративну відповідальність приберуть з тексту звернення після розгляду на постійних комісіях.

“Головна мета не налякати людей, а спонукати їх відповідально ставитися до здоров’я своїх дітей. Але я вважаю, що відповідальність має бути”, – сказав Юрій Бовсунівський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *