«Тут  сім’я»- двома словами описують батьки і діти  атмосферу у 6-Б класі гуманітарної гімназії № 5 ім. Т.Г.Шевченка м.Коростишева, класним керівником якого є Ірина Ваховська .

 

«У результаті змін, що відбулись у суспільстві, назріла необхідність переоцінити уявлення, які існували десятиліттями, про функцію освіти та виховання, взаємодію школи і сім’ї» – наголошується у Сучасній освіті.

Школа не може замінити сім’ю, вирішити багато її соціально-економічних і матеріальних проблем,  але вона піднімає виховний потенціал, авторитет сім’ї за допомогою організації продуктивних взаємин з батьками своїх учнів.

І лише спільними зусиллями, доповнюючи та підтримуючи один одного, сім’я та школа можуть досягти бажаних результатів. Адже, і в батьків, і в педагогів мета одна – благо дітей, їх повноцінний і гармонійний розвиток.

Як показала практика, співпраця сім’ї та школи призводить до тісного й академічного зростання дитини. Коли діти бачать, що їхні батьки беруть участь у шкільних заходах, співпрацюючи з учителем, їхнє почуття власної ваги зростає. Коли навчальна програма розглядає батьків, як активних партнерів учителя у процесі дитячої освіти, діти мають більше мотивації до демонстрування хороших результатів у школі. Усі діти виграють від добрих, дружніх стосунків між домом і школою.

І я впевнена, що Ірина Ваховська в роботі з батьками уже має успішний досвід, хоча класним керівником вона стала, уже теперішнього 6-Б класу, вперше. Проведення таких спільних заходів, як батьківські збори в стилі «круглих столів», сумісно проведених вихідних на природі з батьками та дітьми, подорожі, завжди сприяють взаєморозумінню учителя, батьків та дітей, де вони одночасно є організаторами й учасниками. І саме на цьому Ірина Миколаївна робить акцент у  стосунках батьків з дітьми, суть яких полягає в сумісних діях, турботах, змістовному проведенні часу.

Ми часто чуємо: « Школа – це сім’я.  У класі всі мають жити однією сім’єю.» Яка вона, сім’я? Що ми маємо на увазі, коли говоримо  ці фрази?  Я, в черговий раз, спостерігала за дійством, що відбувалося у 6-Б класі  Коростишівської гуманітарної ім. Т.Г.Шевченка і постаралася у цьому розібратися.

Так, 30 травня 2019р. уся родина 6-Б класу: батьки, бабусі, братики, сестрички,   усі найдорожчі для дітей люди були запрошені   на «Родинне свято» з нагоди закінчення навчального року.  Як вони проводили час разом, які емоції переповнювали їх? Я мала нагоду поспілкуватися із батьками дітей, що в цьому навчальному році перейшли саме до цього класу (а їх 6), де класним керівником є пані Ірена (так ще називають Ірину Ваховську класні діти, так як вона учитель польської мови). Чому вони наважилися на такий крок? Адже, кожна мама хоче тільки найкращого для своєї дитини. Чи правильно вони зробили свій вибір? Про все це та як пройшло «Родинне свято» розкажуть самі батьки. Детальніше:

Фоторепортаж  та відео як проходило “Родинне свято” ви можете побачити у Facebook у  загальнодоступній групі Korostyshiv NEWS.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *