Як Івана Купала святкували у селі Слобідка

У селі Слобідка Коростишівського району 6 липня, напередодні свята Івана Купала, зібралося багато людей, аби разом відсвяткувати народне свято  та зберегти традиції предків. Зазначу, що організаторами святкування було враховано вікову категорію слобідчан. До клубу залюбки завітали також і молоді мами з маленькими дітками на руках, і люди з особливими потребами. Тож, для їх зручності, свято відбувалося у сільському будинку культури.

Усім колективом клубної ради  готувалися до святкового концерту, в якому брали участь не тільки сільські дітки, а й ті, що приїхали на літні канікули до бабусь та дідусів. Це говорить про високий організаторський рівень працівників культури у селі.

Символ свята Івана Купала, якою є богиня води – Марена,  дівчатка прикрашали квітами та стрічками. Сільський  гурт «Веселі молодички» та місцеві співочі голоси дорослих і дітей дарували присутнім святкові пісні та гарний настрій.

Дівчатка, у плетених із польових трав та квітів  віночках, танцювали, співали пісень, водили хороводи. А по завершенні святкового концерту усі поспішили до місцевого ставу пускати віночки на воду, де уже палало вогнище.

Свято проводилося за сприяння сільського голови Петра Кучерука  та фінансової підтримки Валерія Купрійчука, підприємця, родом із села Слобідка.

На мешканців та гостей села чекала вечірня дискотека, де вручали подарунки на розіграні лотереї. Подарунки, як уже зазначалося, були закуплені за підтримки Валерія Купрійчука, який, на жаль, не був присутній особисто на святі та про слобідчан не забув.  Моїм бажанням було все ж познайомитися із підприємцем. Тож, разом з сільським головою села Слобідка ми завітали на поле, де працював Валерій Володимирович (почалася гаряча пора збирання урожаю), щоб особисто подякувати за підтримку земляків.

По дорозі додому, я ще згадувала ту позитивну святкову атмосферу, яка була присутня на гулянні Івана Купала,  надзвичайно талановитих, позитивних дітей, що надихали усіх на святковий настрій та щирих, привітних слобідчан.

Фоторепортаж  та відео ви можете побачити у Facebook у  загальнодоступній групі Korostyshiv NEWS.

Приєднуйтеся до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS.  та будьте завжди у центрі подій Коростишівщини.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *