“Куди діваються діти з інвалідністю після 18-ти років?”

 

З року в рік у країні збільшується народжуваність дітей  з психологічними та фізичними вадами  і вони потребують особливої уваги від суспільства. У Коростишеві, як і у інших регіонах, діють реабілітаційні центри, інклюзивний центр, є школа-інтернат. З дітками займаються реабілітологи, психологи, логопеди. Однак, всі ці заклади передбачають відвідування дітей з інвалідністю тільки до 18 років. А що далі?  Чи задумувалися Ви коли-небудь, куди діваються ці діти  після 18-ти років? Де вони? Як їм живеться далі?

Зустрівшись  з  матерями, що доглядають своїх дітей, яким уже після 18-ти років, я почула невтішні історії. Вони залишаються сам-на-сам з цими проблемами, в яких опинилися.  “Децентралізація заключається в тому, що громада має задовільняти потреби своїх членів громади. Ми не просимо грошей!” Що ж просять місцеву владу батьки,у яких діти по 30-40 років, але з 3-х річним розвитком, детальніше:

“Не забирайте у нас роботу”, – благають люди, які тільки через трудову зайнятість вливаються у суспільство. Підприємство “Коростишівський Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів” працює з 1992 року. Що спонукало Валентину Ковальчук відкрити та очолити це підприємство? Заради кого вона ще й досі бореться за існування Центру?  Про все це  детальніше:

Спілкуючись з цими людьми, розумієш, що іхні життєві цінності кардинально відрізняються від наших. Які вони, цінності, з якою молитвою живуть ці матері?

Залишившись зі мною віч-на-віч, Валентина Василівна поділилася тим, що не залишить байдужим нікого. Її очі сповнені болю, страху перед невідомим майбутнім і криком душі. Детальніше:

Після зустрічі, я надіюся, що  цих людей почують і підуть їм назустріч, адже, їм так мало треба, на відміну від наших потреб.

Я знаю, що це не остання  наша зустріч…

Фоторепортаж   ви можете побачити у Facebook у  загальнодоступній групі Korostyshiv NEWS.

Реєструйтеся на нашому сайті, приєднуйтеся до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS  та будьте завжди у центрі подій Коростишівщини.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *