Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять

Сьогодні у Коростишеві відбувся захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав під назвою «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять».

Саме 15 лютого 1989 року останній радянський солдат-миротворець залишив назавжди Афганістан, де протягом 10 років палахкотіла війна.

У цій війні загинуло близько 15 тисяч солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі  потрапили у полон. Через пекло радянсько-афганської війни пройшли більше 160 тисяч українців, з них загинули близько 2,5тисяч, в т.ч. 60 досі вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 тисяч українців, з них 4,5 тисяч повернулися додому інвалідами. Із 72 героїв, удостоєних за роки Афганської війни звання Героя Радянського Союзу, є 12 українців.

Наталія Нагорна, заступник голови РДА та Сергій Бондарчук, голова районної ради разом з Наталією Єсипчук, секретарем міської ради відзначили Коростишівських ветеранів  Афганської  війни Подяками за мужність і героїзм, самовіддані дії, професійне виконання військового обов’язку та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У своєму слові Микола Миколайович Якушенко – один із тих, хто вижив у тому пеклі війни й повернувся на рідну землю – член правління районної організації воїнів-інтернаціоналістів, полковник у відставці, з великим болем згадував ті жахливі часи, що принесли багато горя, розпачу і сліз.

Усі, хто прийшов, аби згадати страшну сторінку історії, віддати шану воїнам-афганцям хвилиною мовчання, помолилися разом із отцем Віталієм,  протоієреєм Святотроїцької православної церкви України  біля пам’ятного знака,  встановеного у Коростишеві на честь вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Фоторепортаж  та відео ви можете побачити у Facebook у  загальнодоступній групі Korostyshiv NEWS.

Реєструйтеся на нашому сайті radiokor.com.ua , приєднуйтеся до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS  та будьте завжди у центрі подій Коростишівщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *