АМУ просить нардепів від Житомирщини підтримати пропозиції змін Виборчого кодексу

вибори зміни.jpg

АМУ за зменшення розміру виборчої грошової застави на місцевих виборах

Асоціація міст України надіслала народним депутатам, зокрема, й від Житомирщини, пропозиції змін до Виборчого кодексу. АМУ висловлює сподівання, що вони не запроваджуватимуть додаткових виборчих бар’єрів на місцевих виборах 2020-го, як для політичних партій, так і для самовисуванців.

В АМУ вважають за необхідне при внесенні змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів:

  • забезпечити максимально відкритий та прозорий процес обговорення змін до виборчого законодавства із залученням до нього найширшого кола зацікавлених осіб, зокрема, Асоціації міст України;
  • збереження чинного положення про застосування пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч;
  • недопущення встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцевих радах;
  • гарантування права громадян на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови не залежно від кількості виборців;
  • скасування або значне зменшення розміру виборчої грошової застави для кандидатів у сільські, селищні, міські голови та депутатів місцевих рад. Грошова застава не має бути єдиним чи основним джерелом фінансування місцевих виборів. Таким джерелом має бути держбюджет.

Щодо змін до Виборчого кодексу України, які планують внести, Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко наголошує, що пропозиції щодо встановлення будь-якого загальнонаціонального рейтингу партій, від якого залежатиме їх право на розподіл депутатських мандатів до місцевих рад – антиконституційне та обмежує виборче право. Також неприпустима пропозиція запровадити пропорційну виборчу систему для виборів депутатів місцевих рад (сільських, селищних, міських) із кількістю виборців у громадах 90 тисяч і менше.

Тому, Голова Асоціації міст України звернувся до Голови Верховної Ради України, голів фракцій політичних партій та депутатських груп Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася навколо процесу підготовки до місцевих виборів та пропозицій змін до Виборчого кодексу України. У зверненні наголошується на неприпустимості закритого процесу обговорення змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів та необхідності залучення до обговорення всіх зацікавлених осіб, зокрема, Асоціації міст України.

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ 

lyst_arahamiyi_0_page-0001.jpg

Реєструйтеся на нашому сайті radiokor.com.ua , приєднуйтеся у Facebook до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS  та будьте завжди у центрі подій нашого регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *