14 червня, у Неділю всіх святих — вшанування ікони Божої Матері «Пом’якшення злих сердець».️

Ікона “Пом’якшення злих сердець” – одна з небагатьох, де Богородиця зображена сама, без Ісуса Христа, чи святих, її називають ще «Симеонове пророцтво». Як оповідає святий євангеліст Лука, «праведному старцю Симеону було провіщено Духом Святим, що він не зазнає смерті, доки не побачить Ісуса Христа» (Лк.2.26).

І сталося так – під впливом Духа Божого, побачив він у Христі, принесеного Дівою Марією в Єрусалимський храм на сороковий день після народження, не просто дитину, а очікуваного Месію, Визволителя. Вбачаючи також прозорливими очима, що перед ним має бути безмужня Мати, старець звернувся до Богоматері й сказав: «Ось лежить Цей на падіння й на піднесення багатьох… У той час і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець» (Лк.2.34-35).

Зазвичай на іконі зображується Божа Матір, серце Якої пронизують сім мечів – по три праворуч і ліворуч і один знизу. Число «сім» у Священному Писанні означає «повноту» чого-небудь, у даному випадку – повноту всього того горя, печалі і хвороби серця, які перенесла Пресвята Діва в Її земному житті.

Кажуть, що ікону принесли в наш край польські іконописці. Але сама ікона «Пом’якшення злих сердець» або «Семистрільна» з’явилася у такий спосіб. Селянин із околиці міста Кадникова поблизу Вологди довго хворів. Він кульгав і страждав від загального ослаблення тіла. Одного разу уві сні він почув голос, який йому сказав, що зможе видужати, якщо піде до сільської церкви святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова і там у дзвіниці віднайде ікону Божої Матері. Двічі ходив він туди, та йому не дозволяли увійти до дзвіниці. Але коли він прийшов утретє, його пожаліли і впустили на дзвіницю. Яким чином це сталося, за якими ознаками – ніхто не знає, але той чоловік одразу знайшов дорогоцінний скарб, на який йому вказала рука Господня. На сходах у дзвіницю, замінюючи одну зі сходинок, в бруді й пилу лежала ікона Богородиці. Скільки разів дзвонарі, піднімаючись до дзвонів, ступали на неї, нікому не відомо, але розгледів святиню тільки той, хто гаряче вірив і молився до Бога про допомогу. Знайдену ікону почистили від бруду, перенесли у храм. Священик звершив молебень до Пресвятої Богородиці, а бідолашний селянин, котрий довго страждав від своєї недуги, після молитви став цілком здоровим. Ось як благодать Божа вершить дивне і невимовне, неосяжне для людського розуму. Як не славити Бога і Пречисту Матір Божу за такий прояв милості до людини?

Перед образом Пресвятої Богородиці «Семистрільна» і «Пом’якшення злих сердець» моляться при ворожнечі або переслідуваннях, за примирення ворогуючих, а також в озлобленні серця – про дарування терпіння. Носячи цю ікону з натільним хрестиком, ми оберігаємо себе від усіх «поганих поглядів», пліток, конфліктів, а крім того, від власного гніву і дратівливості, та інших гріховних думок.

Ще одна з особливостей – перед цією іконою в храмі прийнято ставити не менше семи свічок відразу. А вдома розміщують її часто не в домашньому іконостасі, а вішають над входом, щоб Божа Матір поглядала на всіх, хто входить в будинок. Таким чином, Семистрільна Богородиця захищає сім’ю від відвідувачів з поганими намірами та недобрими думками.

Святкування Божій Матері в честь цієї чудотворної ікони звершується у Неділю всіх святих. Цього року ця неділя припадає на 14 червня.

Отже, Семистрільна Божа Матір – це захист від усіх недоброзичливців, які можуть зашкодити вашій родині. Ця старовинна ікона вважається однією з найсильніших і заслуговує місця у вашому домі. Матеріали: інтернет-видання.

Молитва перед іконою Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець»
О, багатостраждальна Мати Божа, вища за всіх дочок землі, за Своєю чистотою і за безліччю страждань, що перетерпіла Ти на землі, прийми багатоболісні зітхання наші і збережи нас під покровом милості Твоєї. Іншого бо пристановища і теплого заступництва крім Тебе ми не маємо, але як Та, що має сміливість перед Тобою Народженим, допоможи і спаси нас молитвами Твоїми, щоб ми безперешкодно досягли Царства Небесного, де зі всіма святими будемо оспівувати в Тройці єдиного Бога нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

Будьте з нами: http://www.radiokor.com.ua/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *