Патронатне виховання – нова форма сімейного влаштування дітей

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання в якої передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Що ж таке патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї.

Орган опіки та піклування у разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений строк, може прийняти рішення про продовження строку перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не більш як до шести місяців.

Під час перебування дітей в патронатній родині призначається і виплачується соціальна допомога та грошове забезпечення, яке здійснюються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.

Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Оскільки під час перебування дітей в патронатній родині патронатний вихователь не може працювати йому виплачується грошове забезпечення на власні потреби в  розмірі, що становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Хочемо зазначити що у 2019 року в Коростишівському районі створена та функціонує 1 патронатна родина в якій перебуває 4 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей Коростишівської міської ради запрошує до співпраці родини, яким небайдужа доля маленьких громадян нашої країни,  які потрапили в складні життєві обставини та готових допомогти в подоланні кризи в родині задля збереження сімейного виховання.

Про більш детальну інформацію щодо надання послуги патронату над дитиною Ви зможете дізнатися, звернувшись у службу у справах дітей Коростишівської міської ради за адресою: вул. Святотроїцька, 6, кб. 35, 34 м.Коростишів; тел. 5-10-90, 5-10-50.

Служба у справах дітей Коростишівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *