Громади Житомирщини «стукають у всі двері», аби отримати належне фінансування освіти

Обсяг додаткової дотації у 2020 році для бюджету Баранівської ОТГ буде зменшено більш ніж удвічі порівняно з 2019 роком.

До Асоціації міст України звернулись окремі громади з проханням вирішити питання критичного незабезпечення фінансування освіти у 2019 році та наявності ризиків щодо належного фінансування освіти у 2020 році. 

Як уточнили у Житомирському РВ АМУ, до Асоціації звернулася Баранівська міська рада щодо критичного зменшення обсягу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2020 рік. Так, згідно з попереднім рішенням Житомирської обласної державної адміністрації обсяг додаткової дотації у 2020 році для бюджету Баранівської ОТГ буде зменшено більш ніж удвічі порівняно з 2019 роком. Це призведе до дефіциту коштів на оплату спожитих енергоносіїв та утримання мережі закладів, значно погіршить рівень послуг, що надаються мешканцям громади в закладах освіти та охорони здоров’я.

Зважаючи на вище зазначене, АМУ звернулась листом від 10.12.2019 року № 5-719 до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням сприяти збільшенню ресурсів для громад із метою недопущення критичного стану з виплатами заробітної плати педагогам та сприяння належному утриманню закладів освіти та охорони здоров’я. Джерелом покриття видатків запропоновано визначити стабілізаційну дотацію (як додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам).

Також АМУ звернулась із проханням особисто взяти під контроль вирішення зазначених вище проблем та дати відповідні доручення головам обласних державних адміністрацій.

Асоціація міст України Житомирської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *