Як ефективно управляти комунальними ресурсами вчилися на практикумі у Житомирському РВ АМУ

2 березня у Житомирському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Розширення повноважень у сфері управління комунальними ресурсами ОМС (земля, майно)». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

40 посадовців з міст та ОТГ Житомирщини спільно з тренерами обго

ворили новини законодавства з оренди державного й комунального майна, зокрема, нові правила передачі комунального майна в оренду, удосконалення розпорядження земельними комунальними ресурсами ОМС, перехід до електронних сервісів.

Відкриваючи засідання виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська зауважила, що актуальність теми практикуму підтвердила активна реєстрація бажаючих взяти участь у практикумі: «Земля і майно основні ресурси усіх органів місцевого самоврядування, і лише ефективне управління ними стане запорукою розвитку кожної громади. Тому ми, Асоціація міст України, оперативно реагуємо на проблеми громад та спільно з представниками органів місцевого самоврядування шукає шляхів їх вирішення. Сподіваюся: сьогоднішній практикум дасть відповіді на більшість запитань, що виникають у вас на місцях у сфері управління комунальними ресурсами».

Модератор заходу – аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Тетяна Медвецька ознайомила представників громад з нормативно-правовою базою управління земельними ресурсами в територіальних громадах, акцентуючи увагу на новинках законодавства. Також аналітик поінформувала присутніх про повноваження органів місцевого самоврядування у розпорядженні колективними землями, про електронні сервіси, зупинилася на ключових етапах передачі в оренду комунального майна згідно з новим Законом України від 03.10.2019 року «Про оренду державного та комунального майна».

Детальніше про перехід до електронних торгових систем (ЕТС) за новим Законом  розповів представник від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, експерт з управління проектами з ОМС від ДП «Прозорро. Продажі» Владислав Уривський, а фахівці Управління нотаріату Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Олена Піхуля та Тамара Чигир зупинилися на питанні реєстрації речових на нерухоме майно, похідних від права власності, з урахуванням норм законодавства щодо протидії рейдерству.

Жвавою дискусією щодо проблемних питань галузі та можливих шляхів їх вирішення закінчився практикум у Житомирському РВ АМУ.

Реєструйтеся на нашому сайті radiokor.com.ua , приєднуйтеся у Facebook до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS  та будьте завжди у центрі подій Коростишівщини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *