Слухати радіо RadioKOR

Поліція закликає пішоходів і велосипедистів зробити себе більш помітними на вечірніх дорогах

З 25 листопада 2021 року в Україні набули чинності зміни до Правил дорожнього руху (ПДР). Вони стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів.

Зокрема, у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Правило поширюється і на пішоходів, що рухаються проїжджою частиною, і тих, що узбіччям.

З 1 листопада 2022 року на території Коростишівського району розпочалися профілактичні заходи під назвою “Пішохід”.

Головна мета відпрацювання – інформування громадян з метою підвищення безпеки дорожнього руху, а також виявлення фактів порушення Правил дорожнього руху пішоходами.

Відділ поліції № 2 нагадує, що за порушення вимог Правил дорожнього руху пішоходами передбачено адміністративну відповідальність. Основними причинами дорожньо-транспортних пригод є: перехід проїжджої частини дороги в невстановленому місці; несподіваний вихід на проїжджу частину; перехід проїжджої частини в стані алкогольного сп’яніння

Нерідко автопригоди трапляються саме через темний одяг пішоходів, який на неосвітлених ділянках дороги зливається з асфальтом та придорожньою рослинністю. Через це фігуру, що йде краєм дороги, (велосипедиста чи підводу) водій бачить в останній момент, коли не залишається місця для маневру, а гальмування є неефективним.

Чомусь частина пішоходів хибно вважає, що водії добре бачать їх за будь-яких погодних умов. Насправді на темній дорозі видимість в ближньому світлі фар автомобіля складає в кращому випадку 50 метрів.

Захистити себе від можливих наїздів в темний час доби можна, якщо носити світлоповертаючі елементи на одязі, шапках, сумках і рюкзаках.

А школярі мають використовувати світловідбиваючі елементи як на одязі, так і на портфелі. Найбільш яскравими є білі або лимонно-жовті флікери. Деякі виробники вже самі додають в конструкцію ранців світловідбиваючі елементи у вигляді нашивок чи вставок. Це робить дитину помітною на досить значній відстані.

Видимість пішохода з прикріпленим до одягу, рюкзаку чи велосипеда флікером збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів, що дає змогу водієві заздалегідь помітити його. Використання світлоповертальних елементів зменшує ризик наїзду на пішохода в темний час доби на 85 відсотків.

Шановні учасники дорожнього руху, подбайте про власну безпеку. Вдягайтеся помітно, будьте відповідальними пішоходами. Бережіть себе і своїх близьких!

ГУНП в Житомирській області