Слухати радіо RadioKOR

Як правильно вмикати прилади після відновлення електропостачання

Енергетики відокремлюють п’ять головних правил безпечної поведінки людей після відновлення електропостачання до оселі. Адже при одночасному підключенні декількох потужних електроприладів відбувається посилення навантаження на мережу та підвищується ризик чергової аварії та нових відключень електроенергії. Варто пам’ятати, що загальна ситуація залежить від дій та рішень кожної окремої людини, тому варто дотримуватися розумного та безпечного споживання електроенергії:

  1. При зникненні електроенергії необхідно відключити від мережі всі прилади (особливо це стосується пральних машин, електрочайників, бойлерів, плит та систем електроопалення, а також вимкнути освітлення).
  2. Після відновлення електропостачання необхідно вмикати прилади почергово, скориставшись та вимкнувши попередній, наприклад, закип’ятити чайник, виключити його і лише потім запускати прання.
  3. Якщо на приладах є таймери, то їх роботу краще запрограмувати на нічний час, з 00:00 до 06:00.
  4. Використовувати помпові станції та електродвигуни можна через 20-30 хвилин після відновлення електропостачання, оскільки вони дають надзвичайно високе навантаження під час запуску.
  5. Власникам магазинів, кафе, аптек та інших закладів необхідно максимально обмежити використання електроенергії для зовнішнього освітлення та рекламних екранів.

 

На жаль, наразі неможливо спрогнозувати відсутність та відновлення електропостачання навіть на найближчі години, тому рекомендовано завчасно підготуватися до цього та мати в оселі:

  • запаси питної та технічної води;
  • запаси продуктів довготривалого зберігання та таких, що не потребують термообробки;
  • радіоприймач, аби залишатися в курсі новин та подій;
  • заряджені павербанки та інші підживлювачі, батарейки до ліхтарів;
  • ліхтарі, свічки, сірники;
  • аптечку з медикаментами для надання першої допомоги та ліками, які в сім’ї використовуються найчастіше;
  • генератор (за можливості);
  • туристичні примуси (за можливості).

Окрім цього мають бути підготовлені спальники, пледи, ковдри та теплий одяг, а також гарячий чай в термосах та термочашках.

Маємо триматися та берегти один одного, адже наша спільна перемога над ворогом зараз залежить від кожного, в чиїх грудях б’ється щире українське серце!