Слухати радіо RadioKOR

Що робити, якщо зникла дитина — поради ювеналів

Ви телефонуєте своїй дитині, а вона не відповідає. Вдома вже мала бути кілька годин тому, але все нема й нема. Що робити, якщо дитина зникла?
Найчастіші причини чому зникають діти:
  • елементарна дезорієнтація на місцевості, коли дитина губиться від дорослих та не може самостійно знайти шлях назад;
  • тікає з дому через насильство з боку батьків або елементарне непорозуміння чи сварку;
  • інколи в такий спосіб діти розважаються та шукають нових пригод;
  • часом саме так дитина намагається показати свою самостійність або бунт проти укладених дома правил.
Стверджувати, що діти зникають лише в соціально незахищених сім’ях, НЕ можна 🙅‍♂️
У будь-якому випадку діяти треба відразу. Поліцейські наголошують: потрібно звертатися миттєво, одразу після виявлення цього факту.
Існує також певний алгоритм дій, якщо зникає дитина:
1️⃣Заспокойтеся. Зайва паніка не допоможе. Лише в спокої ви зможете пригадати всі необхідні деталі, які допоможуть у розшуку.
2️⃣Зателефонуйте найближчому колу спілкування вашої дитини. Можливо, вона затрималась на прогулянці, в школі чи на гуртку. Це можуть бути друзі, викладачі, репетитори, родичі, сусіди.
3️⃣Проаналізуйте, що могло статися. Чи сварилися ви до цього випадку? Чи була поведінка вашої дитини підозрілою?
4️⃣Згадайте, в якому одязі була вдягнена, що з речей мала з собою. Перевірте, чи на місці документи, телефон та гроші.
5️⃣Спитайте у сусідів, чи чули якісь звуки із вашої квартири та коли вони востаннє бачили дитину, з ким та в якому стані.
6️⃣Повідомте в поліцію за номером 102 всі деталі. Надайте свіже фото та особливі прикмети. Розкажіть все в подробицях, навіть якщо вони неприємні, чи між вами була сварка, поліція має це знати.
У більшості випадків зниклих дітей знаходять упродовж перших кількох годин після фіксації пропажі. Часто, щоби пошук був максимально оперативним, долучають кінологів та волонтерів. Але в будь-якому випадку ця резонансна подія не може пройти без наслідків для батьків. Поліцейські складають адмінпротокол про невиконання обов’язків щодо виховання дітей [ст. 184 КУпАП] ☝️ але кожний випадок розглядається індивідуально.
Щоб уникнути подібних випадків, психологи радять більше часу проводити з дитиною, спілкуватися і не засуджувати, а створювати довірливі відносини. Якщо виникають інциденти та непорозуміння, краще звернутися до фахівця де вам допоможуть краще чути і розуміти потреби дітей, а дітям — порозумітися в першу чергу із собою, сім’єю та суспільством.