Поліція Коростишева повідомляє про профілактичні заходи під назвою “Пішохід”

З 1 квітня на території Коростишівського району розпочалися профілактичні заходи під назвою “Пішохід”. Головна мета відпрацювання – інформування громадян з метою підвищення безпеки дорожнього руху, а також виявлення фактів порушення Правил дорожнього руху пішоходами.
Відділ поліції № 2 нагадує, що за порушення вимог Правил дорожнього руху пішоходами передбачено адміністративну відповідальність. Основними причинами дорожньо-транспортних пригод є: перехід проїжджої частини дороги в невстановленому місці; несподіваний вихід на проїжджу частину; перехід проїжджої частини в стані алкогольного сп’яніння.
Крім того, з 1 квітня 2023 року розпочався комплекс профілактичних заходів покликаний попередити ДТП за участю водіїв мототранспорту, вберегти життя мотоциклістів та знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму.
Мотовелотранспорт є найбільш доступним і мобільним транспортним засобом. Однак, вкотре нагадуємо, що велосипеди, скутера, мопеди та мотоцикли – є досить серйозним джерелом підвищеної небезпеки, а дорожні пригоди за їх участю призводять до тяжких наслідків.
Порушення маневрування, недотримання безпечної швидкості, відсутність навичок керування — все це призводить до зіткнень, також нерідкі випадки перекидання або падіння мототранспорту, наїзди на перешкоди: стовпи, дерева, бордюри, тощо.
Нагадаємо, що на скутері, мопеді та мотоциклі можна їздити з 16 років. Для цього необхідно пройти навчання, скласти іспити та отримати посвідчення водія відповідної категорії.
Мопед та мотоцикл є повноцінним учасником дорожнього ружу і для того щоб керувати такими транспортними засобами необхідно мати посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, номерні знаки.
Категорії, які відповідають типам мототранспорту:
А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
А — мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
В1 — квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.
Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.
Також водії мопедів та мотоциклів повинні утримувати свій транспорт у задовільному технічному стані, обов’язково мати мотошолом для себе та свого пасажира і, звичайно, дотримуватись правил дорожнього руху.
Відділ поліції №2 ГУНП в Житомирській області