Слухати радіо RadioKOR

Проведено тендер на встановлення (зміни) меж 25 населених пунктів громади – Коростишівська міська рада

В результаті надання таких послуг мають бути виготовлені 25 проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць Коростишівської міської ради, сільських населених пунктів у с. Щигліївка, с. Струцівка, с. Грубське, с. Продубіївка, с. Вишневе, с. Віленька, с. Вільня, с. Вільнянка, с. Борок, с. Радівка, с. Здвижка, с. Семенівка, с. Квітневе, с. Царівка, с. Антонівка, с. Браженець, с. Красилівка, с. Кропивня, с. Видумка, с. Голубівка, с. Єлизаветівка, с. Стрижівка, с. Колодязьки, . Теснівка та с. Бобрик, що створить основу для збільшення надходжень до бюджету.

На основі аналізу комерційних пропозицій та враховуючи розмір бюджетного призначення очікувана вартість проектів землеустрою становила 1 млн. 200 тис. грн.

Під час проведення Коростишівської міською радою відкритих торгів надійшли тендерні пропозиції від 14 учасників. Коливання пропозицій щодо розроблення проектів землеустрою склала від 150 тис. грн. до 1 млн. 170 тис. грн. За результатами розгляду та оцінки найбільш економічно вигідної пропозиції прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю з ФОП “ЛИСТОФЕРОВ АНТОН АРТУРОВИЧ” на суму 150 тис. грн. Наразі готується договір для підпису.

На сьогоднішній день населені пункти Коростишівської територіальної громади розвиваються і потребують збільшення території. У зв’язку з цим проводиться зміна меж населених пунктів, яка обґрунтовується необхідністю вирішення актуальних містобудівних питань, зокрема формування резервів житлових та виробничих територій, розміщення комунальних об’єктів, рекреаційних територій, охорона пам’яток історико-культурної спадщини, резервування територій та виробництв з метою залучення інвестицій. Гострою проблемою є відсутність у більшості випадків на планово-картографічних матеріалах визначених належним чином меж адміністративно- територіальних одиниць та їх не встановлення на місцевості. Безсумнівно, що відсутність у натурі меж населених пунктів, визначення їх без урахування ряду важливих факторів (місцевих, історичних, природніх) створюють передумови занепаду соціально-економічного розвитку цих територій, накопичуються проблеми управління цими землями, виникає дефіцит наповнення місцевого бюджету. Суттєвою проблемою установлення та зміни меж населених пунктів є те, що більшість з них встановлювалась ще в минулому сторіччі.

Формування меж адміністративно-територіальних утворень належить до особливо важливих та відповідальних завдань сучасного землеустрою, адже ці межі виступають просторовим базисом для територіальної організації державного управління та місцевого самоврядування та головне, створить основу для збільшення надходжень до бюджету.

Коростишівська міська рада