Слухати радіо RadioKOR

Про що говорить погана поведінка дитини: як зрозуміти мову маленького тирана

Діти можуть поводитися по-різному. І навіть досвідчені батьки часто заходять у глухий кут, не знаючи, що робити зі своїм чадом і не розуміючи, як реагувати на його поведінку. Перед вами 15 порад для батьків, які допоможуть краще зрозуміти вашу дитину.

Найчастіше малюк хоче сказати щось батькам, але мами та тата невірно розшифровують їхнє послання, тому ситуація може лише погіршитися. Проте є кілька вірних способів, як розшифрувати «погану» поведінку дитини, встановити причину її вчинків і «почути», що насправді дитина хоче «сказати» своєю поведінкою.

Агресія проявляється у дітей у той момент, коли їм страшно в цій ситуації, і вони не знають, як із цим впоратися, тому і приховують свої почуття за нестерпною поведінкою агресора.

Гіперактивність і непосидючість у дитини сигналізують про те, що їй страшно, і вона потребує встановлення чітких правил з боку батьків. Так, ця поведінка показує батькам, що дитина чекає від них підтримки та опори.

Апатія малюка може бути наслідком того, що він боїться помилитися, а це означає, що він не отримає схвалення від батьків. На підсвідомому рівні він очікує лише засудження за його спроби до будь-яких дій.

Безпорадність дитини свідчить про те, що своїм «нічогонеробленням» вона допомагає мамі відчувати себе потрібною.

Коли малюк б’є батьків, то ні в якому разі дорослим не можна робити те ж у відповідь. По-перше, такою поведінкою дитина показує, що вона не знає як інакше поводитися в ситуації, що склалася, по-друге, проявом своєї агресії вона повідомляє батькам, що вона потребує їх твердих заборон.

Крадіжка у дітей проявляється у тому випадку, коли їм катастрофічно не вистачає любові та турботи з боку дорослих і таким чином вони демонструють свою злість на ситуацію, що склалася.

Висмикуванням волосся дитина повідомляє батькам про свій сильний внутрішній стрес

Коли дитина говорить дуже тихим голосом, це не пов’язано з фізичною недугою – дитина боїться і соромиться проявити себе не тільки в суспільстві, а й при батьках. Вона соромиться і боїться своїх бажань, перебуває у стресовому стані, що її не приймуть такою, якою вона є насправді

Коли малюк починає гризти нігті, необхідно замислитися і уважніше придивитися, з якими страхами і стресовими ситуаціями це може бути пов’язано. Найчастіше це пов’язано зі стресом довгого та частого розлучення з мамою.

Коли дитина їсть багато, то так у неї проявляється почуття підвищеної тривожності, а їжа допомагає їй із цим почуттям боротися. Процес поїдання їжі компенсує малечі нестачу емоційної близькості з його рідними, якої він дуже потребує.

І навпаки, коли дитина їсть мало, своєю поведінкою вона повідомляє, що не готова «перетравлювати» ситуацію, що склалася в сім’ї і таким чином тримає від неї дистанцію.

Занижена самооцінка дитини свідчить про те, що вашою звичкою є давати лише поради, а не підтримувати та заохочувати дії дитини

Примхлива дитина – це та дитина, яка не може говорити про свої бажання прямо, тому що боїться бути всіма знехтуваною, тому і домагається свого лише за допомогою капризів.

Брехня у дитини проявляється в тому випадку, якщо до цього у батьків була негативна реакція на її помилки.

Якщо дитина стала мочитися в ліжко та в одяг, значить, у сім’ї сталося щось таке, що викликає у неї сильну тривогу.

Привласнення чужого навіть у тому випадку, коли батьки купують достатню кількість іграшок, сигналізує про те, що дитина позбавлена права вибору при покупці.

Замкнутість проявляється у тих дітей, чиї батьки дратуються з будь якого приводу.

Боягузливість дитини проявляє в тих випадках, коли мами і тато занадто швидко поспішають на допомогу своїй дитині, допомагаючи долати труднощі. Своїм боягузтвом дитина говорить батькам про те, що вони повинні надати їй якнайбільше самостійності.

Як би дивно, а часом і нестерпно, дитина себе не поводила, не думайте, що вона робить це на зло вам. Часом малюк і сам не розуміє свої дії, тому що його психіка може бути ще не до кінця сформована через його вік. Але в більшості випадків дитина просто на підсвідомому рівні застосовує будь-який спосіб, щоб знайти взаєморозуміння зі своїми близькими людьми. І якщо малюк буде оточений турботою, увагою та любов’ю з боку батьків, то у нього не виникне приводу зайвий раз покапризувати або похуліганити.

Джерело