19 лютого – День Державного Герба України

День Державного герба України — пам’ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу. Відзначається 19 лютого. Цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба.
За словами археологів на території нашої держави вперше було використано зображення тризуба ще IV століття до нашої ери. Тоді це був знак приналежності до видатного племінного роду. Під час розкопок, які проводилися у південній частині України, були знайдені стародавні примірники символічних зображень у вигляді тризуба. Тоді на цій території існувало Боспорське царство. Пізніше тризуби також використовували скіфи.
Перша ж письмова згадка про тризуб датується 360 роком до нашої ери. Платон в своєму рукописі “Тімен” описує царський одяг скіфів, розповідаючи, що він блакитний і має вишитий золотий тризуб.
За часів Київської Русі також використовували зображення тризуба. За часів її розквіту він завжди використовувався на всіх офіційних документах, а також на грошових монетах.
Від 1918 року, коли була створена УНР, почали говорити про офіційну державну символіку. Тому не дивно, що для герба обрали саме тризуб. Ідею запропонував Михайло Грушевський. 25 лютого 1918 року в Корсуні ухвалили рішення взяти тризуб, оповитий гілками оливкового дерева, за герб УНР. Він символізував бажання нової держави побудувати дружні і міцні відносини з сусідніми країнами.
Зображення тризуба було заборонено за часів Радянського Союзу, адже він вважався символом націоналізму. КДБ не лише притинало, але і жорстоко карало тих, хто використовував так звану національну символіку. Проте серед українських патріотів тризуб завжди шанувався як знак спротиву проти більшовицького режиму.