Слухати радіо RadioKOR

Команда «Горицвіт» Коростишівської ТГ здобула ІІ місце в обласних змаганнях юних туристів-краєзнавців

Завершилися 43-ті обласні змагання юних туристів-краєзнавців. Це були два дні, насичені позитивом, емоціями та найрізноманітнішими конкурсами. Ці змагання відбулися після тривалої перерви, востаннє вони проходили ще у 2019 році перед ковідними обмеженнями.
Сім команд змагалися за звання кращих туристів-краєзнавців.
«Це комплексний захід, що включає в себе багато складових. Цим він цікавий, особливий і, водночас, складний. Учасники продемонстрували знання з різних навчальних дисциплін, вміння орієнтуватися на місцевості, долати природні перешкоди, знаходити і розкривати цікаві теми наукових і творчих досліджень. Важливою складовою підготовки і проведення цього заходу була співпраця із педагогічними працівниками і науковцями освітніх закладів Житомира. Це висококваліфіковані фахівці у питаннях екології, геології, географії, історії, фольклору», – розповідає заступник директора з навчально-методичної роботи Центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради Наталія Пантус.
У перший день змагань команди презентували себе творчою візитівкою, відповідали на питання туристсько-краєзнавчої вікторини, представляли свої дослідження у «Творчій майстерні», виготовляли лісову скульптуру із природніх матеріалів, змагалися у конкурсі розпалювання вогнища «Ватра».
Другий день був ще більш насиченим. Спочатку юні туристи-краєзнавці проходили достартові етапи маршруту змагань: в’язання вузлів, визначення умовних знаків, орієнтування за допомогою компасу, визначення відстані кроками на місцевості.
«Після цього команди виходили на туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, де потрібно було пройти шість станцій. На станціях «Переправа по мотузці з перилами» та «Спуск по схилу спортивним способом» учасники демонстрували знання із техніки пішохідного туризму. На «Географічній» – визначали кількість дерев та їх назви на відведеній місцевості, на «Еколого-геологічній» – брали проби води та мали вірно вказати назви 20 представлених мінералів. Також перевіряли знання з історії та етнографії відповідно на «Історичній» та «Фольклорно-етнографічній» станціях. Сьогодні ми побачили, що всі учасники – дуже вправні туристи і хороші краєзнавці. Кожна команда мала орієнтовний час прибуття на станцію і проходження її. Але всі діти справлялися із завданнями раніше запланованого часу», – каже завідувач екскурсійно-краєзнавчого відділу Центру Ольга Бурдейна.
Члени журі визначали окремо переможців конкурсів першого дня, де ІІ місце здобула команда Коростишівської ТГ “Горицвіт” у складі Владислава Бондаря, Анастасії Сухоносової, Юлії Ліхтанської, Євгенії Далькевич, Валерії Гаврилюк, Єгора Жеребчука, Анастасії Осінської, Єлизавети Редько, Анни Албаєвої, Олександра Круглецького, Ксенії Крись, Марії Цимер, Михайла Степанова.
Юні краєзнавці брали участь у конкурсах: “Візитівка команди”, “Ватра” (розпалювання вогнища). Члени команди були нагороджені дипломами ІІ ступенів у конкурсах:
  • “Лісова скульптура” (ЄлизаветаРедько , Анна Албаєва , Анастасія Сухоносова );
  • “Туристсько-краєзнавча вікторина” (Владислав Бондар ).
Гарні результати показали юні краєзнавці у творчих майстернях, на яких презентували дослідницькі проєкти й були відзначені дипломами І ступенів: Владислав Бондар  (напрям – історичне краєзнавство), Анастасія Сухоносова  (природничий напрям – екологія).
Учасники змагань отримали море позитивних вражень, насолоджувались красою природи, піснями біля вогнища, рухливими іграми, ночівлею в палатках.
Керівник команди – вчителька географії Катерина Миколаївна Осауленко.
Вітаємо!