Слухати радіо RadioKOR

22 липня – День пам’яті рівноапостольної Марії Магдалини, мироносиці

Ім՚я Марія, єврейською Маріам, означає «висока, піднесена, стійка, велична». Аби вирізнити саме цю Марію з-поміж інших жінок з таким самим іменем, які служили Христу, її називали Магдалиною. Адже вона походила з багатого на той час торгового міста Магдала (від євр. «магделайя» – башта), яке розташовувалось на західному березі Генісаретського озера, недалеко від Капернаума. Це територія нинішнього північного округу Ізраїля.
Про життя святої Марії Магдалини відомо тільки те, що спершу вона була тяжко й невиліковно хвора: одержима, як написано в Євангелії, «сімома бісами». Спаситель побачив у душі молодої дівчини доброту, змилосердився та зцілив її. Після цього чуда вдячна Марія Магдалина стала вірною та відданою ученицею Христовою.
Свята Марія Магдалина – одна з жінок-мироносиць, які йшли за Христом на Голгофу і були там до самої Його смерті. Вона не боялася слідувати за Спасителем і після Його смерті. Її не лякали переслідування, вона гірко оплакувала свого Вчителя і першою прийшла до Його гробу. Саме Марія Магдалина удостоїлася першою з людей побачити Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа. Саме вона сповістила й першу благу звістку апостолам про Христове Воскресіння, вона ж здійснила і першу у світі проповідь про Воскресіння. Апостоли мали благовістити світу, а свята Марія Магдалина благовістила самим апостолам: «Христос воскрес!». Саме тому, а також за подальшу проповідь і служіння Церква шанує її як рівноапостольну.
За церковним Переданням, традиція фарбувати й дарувати одне одному крашанки на Великдень поширилася між християнами всього світу після того, як у Римі Марія Магдалина прийшла до імператора Тиверія, переконаного язичника, і розповіла йому про життя, чудеса і вчення Христа, про Його неправедне засудження юдеями, про страшне розп’яття і славне Воскресіння. Коли імператор зажадав реальних доказів, бо вважав, що швидше яйце стане червоним, аніж мертві воскреснуть, то Марія Магдалина взяла яйце і подала йому, сказавши: «Христос воскрес!». Тоді сталося чудо і біле яйце в руках імператора стало яскраво-червоним – як символ віри у майбутнє воскресіння для вічного життя. Тому на деяких іконах свята Марія Магдалина зображується, тримаючи в руках посудину з пахучим миром або червоне яйце.
Свята рівноапостольна Маріє Магдалино, моли Бога за нас!