Регулярна фізична активність позитивно впливає на фізичне та психічне здоров’я. У дітей та підлітків завдяки їй зміцнюються кістки, стимулюються м’язи, покращуються моторика та когнітивний розвиток. Тому важливо заохочувати покоління ґаджетів до руху, як би важко це не було.
Всесвітня організація охорони здоровʼя розробила спеціальні рекомендації щодо фізичної активності для дітей різного віку.
Діти до 1 року:
Мають бути фізично активними кілька разів на день у різний спосіб, особливо через інтерактивні ігри на підлозі. Чим більше, тим краще.
Не слід утримувати дитину понад 1 годину в одному положенні, наприклад, у візочку, слінгу, стільчику для годування. Не рекомендовано проводити час з ґаджетами.
Діти від 1 до 2 років:
Їхня фізична активність будь-якої інтенсивності повинна тривати щонайменше 180 хвилин протягом дня.
Для 1-річних дітей не рекомендується перебування сидячи перед екраном телевізора чи компʼютера. Для дітей у віці 2 років час сидіння перед екраном повинен становити не більше 1 години.
Діти від 3 до 4 років:
Слід приділяти щонайменше 180 хвилин різноманітним видам фізичної активності будь-якої інтенсивності протягом дня, при цьому з них 60 хвилин – це фізична активність від помірної до високої інтенсивності.
Дитина не повинна сидіти протягом тривалого часу. Перед екраном телевізора чи компʼютера може проводити до 1 години, а загалом – чим менше, тим краще.
Діти від 5 років та підлітки до 17 років:
1 година фізичної активності на день. Щонайменше 3 рази на тиждень мають бути присутні аеробні навантаження.
Слід обмежити кількість часу, проведеного в сидячи, особливо перед екраном ґаджетів.
А щоби фізична активність стала постійною звичкою, памʼятайте: найкращий приклад – це батьки!
Додайте більше руху у ваші повсякденні справи: гуляйте усією сімʼєю, ходіть у справах разом пішки або їздіть на велосипеді, знайдіть спортивний гурток, який сподобається дитині, влаштовуйте активні вихідні на природі з поїздками на велосипеді, бадмінтоном, іграми з мʼячем тощо.