Щодо впливу епідемії SARS-CoV-2

За спостереженням науковців у світі в цілому та і в Україні індикатори підвищення активності SARS-CoV-2 у закладах медичної допомоги не спостерігається уже з кінця вересня 2024 р. Загальний вплив епідемії SARS-CoV-2 на смертність було визнано низьким з травня 2024 року.
Активність респіраторних вірусів знаходиться на базовому рівні, аналогічно до того, що спостерігається і влітку 2023 року, але у 2024 році активність даного вірусу почалася на 6 тижнів раніше ніж влітку 2023 року.
Відповідно до листів ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» щодо початку звітування з ГРВІ, в тому числі COVID – 19 з початку 34-го тижня поточного року розпочався моніторинг за захворюваністю на грип та ГРВІ. Тенденція до значного зростання захворюваності на даний час не відмічається.
Проте, ні грип, ні COVID ніде не поділися, а тому слід дотримуватися наступних заходів, адже ризик захворіти на COVID-19, грип чи будь-які інші віруси респіраторної групи інфекцій залишається високим. Окрім того, є ризик одночасно захворіти на COVID-19 та грип.
Для захисту від будь-яких вірусних інфекцій варто:
- Регулярно мити руки
- Правильно використовувати захисну маску
- Уникати відвідування великих скупчень людей
- Дотримуватись фізичної дистанції
- Отримати щеплення від COVID-19 та грипу
Також нагадаємо, що базовий курс вакцинації від COVID-19 та бустерна доза захищає від ризиків хвороби. Водночас щеплення від грипу не включено до Національного календаря профілактичних щеплень. Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти всіх штамів вірусу грипу.
Коростишівське відділення
Житомирського районного відділу
ДУ «ЖОЦКПХ МОЗ України»