Слухати радіо RadioKOR

Кібернасильство: як розпізнати та захиститися від нього

Сучасний світ важко уявити без інтернету та онлайн спілкуванню в соціальних мережах. Однак, окрім всього корисного, це може нести й загрозу. Одна із загроз у віртуальному просторі — кібернасильство.

Кібернасильство — це форма агресії, яка здійснюється через цифрові технології, аби завдати психологічного болю, зруйнувати репутацію чи викликати страх у жертви. Воно може включати залякування, шантаж, використання персональних даних, вимагання інтимного контенту, або може стати частиною домашнього насильства.

Як убезпечитися від ризиків та загроз у цифровому просторі❓Для цього важливий комплексний підхід:

  • захист особистих даних;
  • використання надійних паролів;
  • систематичне спілкування з дітьми про ризики та правила поведінки в інтернеті.

Якщо ви чи ваші рідні зіштовхнулися з кібернасильством:

  1. За можливості, ідентифікуйте особу, яка писала вам образливі коментарі, публікації, повідомлення тощо. Збережіть посилання на її сторінку. Щоб обмежити себе від повторних випадків, скористайтесь блокуванням кривдника в соцмережі, що обмежить його можливість повторно зв’язатися з вами.
  2. Завжди робіть знімки екрана з контентом чи образами, які мають насильницький контекст.
  3. Напишіть заяву у поліцію або подайте електронне звернення до кіберполіції, надавши всю збережену інформацію.
  4. Зверніться за підтримкою до рідних і людей, яким ви довіряєте.

Деякі платформи, такі як Facebook, Instagram, Youtube тощо, зацікавлені в постійній підтримці безпеки своїх користувачів, а отже ви можете повідомляти про агресивну поведінку безпосередньо на цих платформах.