Слухати радіо RadioKOR

Альтернатива електричному освітленню приміщень

Щоденне відключення електроенергії та скорочений час денного освітлення змушують шукати альтернативу «традиційним лампочкам», аби зимові холодні вечори ставали більш затишними та приємними. Найчастіше дорослі згадують про свічки та стараються закупити їх з запасом, проте їх постійне використання може бути шкідливим для здоров’я.

Дійсно, під час горіння парафінових свічок у повітря виділяється багато канцерогенів, а людина мимоволі починає вдихати бензол та толуол, що є отруйними, особливо при частому використанні. Вони погіршують стан крові та шкодять центральній нервовій системі.

Свічки, що виготовлені з високоякісного бджолиного воску та сої, не шкодять, проте додані до них ефірні олії при випаровуванні змінюють свій хімічний склад та можуть бути токсичними. Використання таких свічок може спричиняти головні болі та погіршення самопочуття, задишку, безсоння та запаморочення, проблеми з зором.

Якщо в будинку використовуються свічки, то вже через півгодини їх краще загасити, а приміщення – провітрити.

Аби мати у будинку освітлення та не шкодити своєму здоров’ю, варто звернути увагу на інші, більш актуальні альтернативи «звичайним лампам»:

  • Світлодіодні ліхтарі, які працюють від батарейок або акумуляторів. Термін їх експлуатації складає близько 30-50 тисяч годин. За своєю ціною світлодіодні ліхтарі є більше економними та дешевшими, ніж ліхтарі з лампою розжарювання. Найдешевші коштують від кількох сотень, а більш потужні – більше тисячі гривень.

  • Світлодіодна стрічка. Такі стрічки можуть працювати від джерела постійного струму або ж від заряду батарейок. Такі стрічки дозволяють досить добре освітлювати приміщення з площею до 15-20 м.кв. Вартість залежить від обраних моделей, кольорів та виробника. Найпростіші варіанти можуть коштувати біля 100 гривень, більш модернізовані – від 300 гривень.

  • Гірлянди, що працюють від батарейок. Їх освітлення може тривати до 2-3 днів. Вони дещо гірше освітлюють в порівнянні з світлодіодними ліхтарями, проте все ж не дозволять рідним залишитися в темряві. При заміні батарейок інтенсивність освітлення приміщення стає кращою. Вартість такої альтернативи стартує від 100 – 200 гривень.

  • Гасова лампа. Їх ще часто називають туристичними, бо вони виручають людей в непередбачених ситуаціях та під час тривалих походів. Єдиний мінус – має бути запас гасу. Тривалість горіння залежить від їх розмірів, проте маленькі можуть освітлювати приміщення протягом 20 годин без додаткових підзарядок. Вартість – від 650 гривень.

  • LED-світильники з USB-зарядом. Такі пристрої можуть працювати до 8 годин, залежно від обраної моделі, та заряджаються від павербанка. Середня вартість складає 700 гривень.

  • Генератор – це найкращий, проте і найдорожчий варіант забезпечення оселі світлом та електроенергією для зарядки мобільних телефонів, павербанків та використання електроприладів. Вартість найпростіших генераторів стартує від 15 тисяч гривень.

Ми обов’язково витримаємо всі негаразди та проблеми, обов’язково переможемо та зможемо дати своїм дітям яскраве світле майбутнє. Тримаємось та не здаємось!