Патронажна медсестра – довірена особа у кожній сім’ї: У Коростишівській громаді впроваджено універсально-прогресивну модель

На урочистому відкритті Дитячої точки СПІЛЬНО, яке нещодавно відбулося у приміщенні КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Коростишівської міської ради, поговорили також про впровадження пілотного проєкту у Коростишівській громаді – універсально-прогресивної моделі домашніх візитів до вагітних родин з дітьми від 0 до 3 років у межах крос-секторального проєкту ГО “НУО “Ін Тач Юкрейн Фундейшн” (In Touch Ukraine Foundation), за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ (UNICEF), у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України.
У розмові взяла участь директорка Житомирського обласного центру соціальних служб Ганна Антіпова, програмна координаторка напрямку захисту дітей крос-секторального проєкту за підтримки ЮНІСЕФ у Житомирській області Тетяна Піка, Коростишівський міський голова Іван Кохан та т.в.о. головного лікаря КНП “Центр ПМСД” Коростишівської міської ради Інна Петренко.
Тетяна Піка відмітила, що впровадженння цього пілотного проєкту в Коростишівській громаді дало старт величезній роботі на теренах усієї України. Більше того, для того, аби поширювати досвід домашніх візитів до родин з дітьми й на інші регіони, коростишівська команда патронажної служби пройшла навчання тренерів у Львові, і тепер вона буде навчати працівників щодо впровадження патронажу в інших областях.
Інна Петренко зазначила, що завдання команди патронажної служби не тільки вчасно виявити проблему, а й вчасно її усунути, або ж значно зменшити ризики, які можуть призвести до певної проблеми. Має зміщуватися акцент із виявлення лише медичних проблем на фізичний, психоемоційний та соціальний розвиток дитини.
Наразі у КНП “Центр ПМСД” Коросишівської міської ради послуги патронажної медсестри отримують 28 родин з дітьми до 3-х років, а також 8 вагітних матусь в очікуванні на надання таких послуг.
У ЮНІСЕФ зазначають, що перші тисяча днів життя дитини – золотий час для створення умов для розвитку максимального потенціалу дитини, виявлення можливих ризиків, профілактики ментального здоровʼя батьків. А перший місяць життя крихітки – час адаптації, як для малюка, так і для матусі. І щоб з першого дня все проходило без проблем та дискомфорту, варто заздалегідь попіклуватися таким важливим питанням, як патронаж новонародженого.
Репортаж з місця події:
Підпишись на YouTube – канал Коростишівське радіо
Репортаж урочистого відкриття Дитячої точки СПІЛЬНО дивіться ТУТ