Слухати радіо RadioKOR

Десять здорових звичок, яким батьки мають навчити своїх дітей

Звичка 1: Споживати різнокольорові продукти
Це корисно для нашого здоров’я. Допоможіть своїм дітям зрозуміти поживну цінність різнокольорових продуктів. Це не означає, що кожна страва має бути різнобарвною, однак ви повинні докласти зусиль, аби включити до раціону дітей безліч фруктів та овочів різних відтінків. Кольори можуть варіюватися від червоного, синього, помаранчевого до жовтого, зеленого та білого.
Звичка 2: Не пропускати сніданок
Якщо в дитинстві ви привчите дитину до режиму регулярного прийому їжі, то ви найімовірніше, що ваші діти збережуть цю корисну звичку, коли стануть старшими. Навчіть їх, що здоровий сніданок:
  • активізує їхній мозок та енергію;
  • допоможе залишатися сильними;
  • запобігатиме хронічним захворюванням.
Гарвардська медична школа підтверджує, що відмова від сніданку вчетверо збільшує ймовірність ожиріння. А високий вміст клітковини в багатьох сухих сніданках може допомогти знизити ризик діабету та серцево-судинних захворювань. Однак слідкуйте за вмістом цукру.
Звичка 3: Обирати захоплюючі фізичні навантаження
Не кожна дитина любить спорт, декому можуть не подобатись уроки фізкультури. Але якщо вона побачить, що ви ведете активний спосіб життя, то їй легше буде знайти фізичну активність, яка їй сподобається. Якщо ваша дитина ще не знайшла своєї спортивної ніші, заохочуйте її бути активною разом з вами. Запропонуйте різні фізичні навантаження, зокрема плавання, стрільбу з лука або гімнастику.
Звичка 4: Не бути домосідом
Mayo Clinic повідомляє, що діти, які дивляться телевізор понад 1-2 год на добу, наражаються на виникнення ряду проблем зі здоров’ям, у т. ч.:
  • погіршення успішності у школі;
  • поведінкові труднощі, у т.ч. емоційні та соціальні проблеми, порушення уваги;
  • ожиріння;
  • нерегулярний сон, у т.ч. проблеми із засинанням.
Звичка 5: Щодня читати книжки
Читання є важливим компонентом успіху вашої дитини у школі та на роботі в майбутньому. Читання допомагає дитині підвищити самооцінку, покращити стосунки з батьками, іншими людьми та досягти успіху в подальшому житті. Обирайте книги, які подобаються вашим дітям, щоб вони ставилися до читання як до насолоди, а не як до рутини.
Звичка 6: Пити звичайну воду, а не газовану
Безалкогольні напої теж можуть бути шкідливими для здоров’я. Згідно з Американською кардіологічною асоціацією, цукор у безалкогольних напоях не містить поживних речовин. Це також додає калорій, які можуть спричинити проблеми з вагою. Звичайна ж вода є життєво важливим ресурсом, без якого людина не може жити.
Звичка 7: Дивитись на етикетки (харчові, а не дизайнерські)
Вашим дітям, особливо підліткам можуть бути цікаві етикетки на одязі. Покажіть їм, що є інший тип етикетки, важливіший для їхнього здоров’я: етикетка, що містить інформацію щодо харчової цінності продукту. Аби не перевантажувати дитину, зосередьтеся на кількох ключових частинах етикетки:
  • калоріях;
  • насичених жирах та трансжирах;
  • грамах цукру.
Звичка 8: Насолоджуватися сімейною вечерею
У напруженому робочому графіку важко знайти час, щоб сісти та насолодитися їжею разом усією сім’єю, але варто спробувати. За даними Університету Флориди, дослідження показали, що спільна сімейна вечеря впливає на:
  • зміцнення сімейних узів;
  • усі їдять більш поживну їжу;
  • діти менш схильні до ожиріння або надмірної ваги;
  • діти рідше зловживають наркотиками чи алкоголем.
Звичка 9: Проводити час із друзями
Дружба дуже важлива для здорового розвитку дітей шкільного віку. Гра з друзями навчає дітей цінним соціальним навичкам, таким як спілкування, співпраця та розв’язання проблем. Наявність друзів також може вплинути на їхню успішність у школі. Заохочуйте своїх дітей розвивати різноманітні дружні стосунки та часто грати з друзями.
Звичка 10: У будь-якій ситуації залишатись на позитиві
Діти легко розчаровуються, коли щось іде не так, як треба. Допоможіть їм навчитися стійкості, коли вони зіштовхуються з невдачами, показавши, як важливо зберігати позитивний настрій. Діти, як і дорослі, можуть отримати користь від позитивного мислення та добрих стосунків. Допоможіть своїм дітям розвинути здорову самооцінку та позитивний настрій, навчивши їх бути приємними, талановитими та унікальними, незалежно від того, з якими проблемами вони зіштовхуються.