СВЯТКУВАННЯ ВОДОХРЕЩА
This content has been archived. It may no longer be relevant
Традиції та повір’я
Завершальним різдвяно-новорічних святкувань є Водохреща, яке християни відзначають 19 січня. Вважається , що у цей день вода очищає, стає цілющою, тому бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік. Слово «хрещу» з грецької означає «занурюю у воду». Із цим святом пов’язують хрещення в річці Йордан Ісуса Христа святим Іоанном Хрестителем. Під час хрещення, на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому це свято ще називається Богоявленням.
За традицією, напередодні свята і безпосередньо 19 січня люди святять воду. У водоймах роблять ополонку у вигляді хреста або кола, неподалік від якої встановлюють аналой і дерев’яний хрест з крижаним голубком, який символізує Святий Дух. Після літургії люди відправляються до ополонки, священик служить молебень, після чого починаються водохресні купання. За повір’ям, якщо
викупатися в холодній воді, можна змити з себе гріхи. Набрану на Водохреща воду з освячених джерел зберігають до наступного свята Водохреща. При необхідності, її слід пити на голодний шлунок.
На Водохреща не можна допускати неблагочестивих думок,
пліткувати, обманювати або з кимось сваритися. Зан
урюватися в ополонку треба з чистими помислами.
За традицією, жителі та гості Коростишівської громади взяли участь у святкуванні Водохреща, які проходили на березі Першого озера, де відбулося святкове Богослужіння та освячення води. Після чого, всі бажаючі купалися, омиваючи себе цілющою водою.