19 березня святкує своє 90-річчя Ліна Костенко – одна із найвідоміших українських письменниць сучасності

Сьогодні свій ювілей святкує Ліна Костенко – українська поетеса, прозаїк, громадська діячка.

Твори Ліни Костенко  перекладено англійською, білоруською, естонською, італійською, литовською, німецькою, словацькою, французькою та іншими мовами.

Вона автор понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого». За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була нагороджена Державною премією ім. Т.Г. Шевченка.

Для багатьох українців Ліна Костенко – беззаперечний моральний авторитет. Її поезія, її слова – не пустопорожня балаканина демагога у вишиванці, за її словом – позиція, вчинок.

Одна з найвідоміших українських письменниць сучасності, Ліна Василівна у 2005 році відмовилася від звання  Героя України.  У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Письменниця у 2015 році також приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО». 

Ліна Костенко є почесним професором Києво-Могилянської академії, почесним доктором Львівського та Чернівецького університетів.

 

Реєструйтеся на нашому сайті radiokor.com.ua , приєднуйтеся у Facebook до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS  та будьте завжди у центрі подій нашого регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *