Стараннями АМУ втрати через «коронавірусні» закони громад Житомирщини скоротяться наполовину

Про це повідомляє офіс реформ у Житомирському РВ АМУ.

Парламент врахував деякі пропозиції Асоціації міст України у змінах до Податкового кодексу. Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів. Також є зміни для органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів у частині зменшення ставок лише єдиного податку.

Отже, Верховна Рада України певною мірою врахувала пропозиції АМУ до законопроекту #3275, хоча, на жаль, більшу їх частину не взяли до уваги.

Важливо підкреслити, що Асоціація міст України у цей складний період спрямовує всі зусилля на захист інтересів громад.

Нагадаємо, що за попередніми підрахунками консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України Сергія Гаращука, який працює на Житомирщині в межах проєкту «ПУЛЬС», громади області могли недоотримати у свої місцеві скарбниці понад 125 мільйонів гривень (по платі за землю та податку на нерухоме майно).

Ймовірні втрати прорахували усі громади Житомирщини. Відтак, бюджет міста Бердичева у березні-квітні поточного року врачав 3,483 млн.грн земельного податку, 2,2 млн. грн. орендної плати та близько півмільйона гривень податку на нерухоме майно; Баранівська міська рада – 1,3 млн.грн зі сплати за землю та податку на нерухоме майно; Любарська селищна рада – 2,0 млн.грн., Червоненська селищна рада – 1,25 млн.грн., Радомишльська міська рада – 1,865 млн.грн.

Як відомо, Верховна Рада України, 30 березня, на позачерговому засіданні прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроєкт №3275).

Закон, зокрема, передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Так, уточнюються положення норм, якими ОМС позбавляли надходжень до їх бюджетів плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за березень та квітень 2020 року.

Прийнятим Законом передбачено:

  • платники не сплачують ці податки лише за один місяць – березень
  • платежі за квітень мають бути сплачені до 30 червня.

Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів.

Також у цьому Законі схвалено норму, якою органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право внесення змін до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів в частині зменшення ставок лише єдиного податку без застосування певних норм Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Нагадаємо, АМУ пропонувала дозволити органам місцевого самоврядування без обмежень по термінам (що встановлені чинним законодавством) приймати рішення, вносити зміни до вже прийнятих рішень, встановлювати пільги по усіх місцевих податках та зборах.

Отже, Верховна Рада України певною мірою врахувала пропозиції Асоціації міст України до законопроєкту 3275, однак, на жаль, більша частина пропозицій не була взята до уваги.

АМУ підкреслює: місцеві бюджети матимуть некомпенсовані втрати через рішення, прийняті державою, і це є прямим порушенням прав місцевого самоврядування. 

Реєструйтеся на нашому сайті radiokor.com.ua , приєднуйтеся у Facebook до загальнодоступної групи Korostyshiv NEWS  та будьте завжди у центрі подій нашого регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *