Якщо не впевнені у свої силах – не купайтеся!

Триває купальний сезон, який для багатьох необачних мешканців обертається трагедією. Внаслідок необережного поводження на воді з початку року в області потонули 22 людини, серед яких 2 дітей. Тільки за останні півтора місяці – 8 дорослих та хлопчик, 2011 р.н.

– Аналіз свідчить, що переважна більшість загиблих – це молоді люди віком 18-35 років, ще двоє чоловіків і жінка були середніх років, – розповідає про трагедії на воді перший заступник начальника Управління ДСНС області Олег Шахрай. – Основна причина трагедій – купання з порушенням правил поведінки на воді у місцях стихійного відпочинку – річки, кар’єри, ставки, де не обстежене дно, відсутній пологий захід у воду і очікують різного роду небезпеки. Зокрема, трапляються небезпечні ділянки з ямами, підводною або стрімкою течією. 

 Dідпочинок на природі повинен бути з розумом і турботою один про одного. Починаючи від сміття, дотримання протиепідемічних заходів, та закінчуючи – безпекою на воді.

Елементарним порушенням правил безпечного відпочинку є купання в нетверезому стані, заплив на значні відстані подалі від берега, чи спроба перепливти водойму на спір. Жодна бравада і впевненість у власних силах не варті таких ризиків.

У випадку з дітьми проблема сьогодення – це бездоглядність з боку дорослих, коли діти опиняються у ставку чи річці без супроводу старших або поруч з іншими дітьми у той час, доки дорослі, відпочиваючи, переймаються власними справами.

Щоб не потрапити у біду, рятувальники радять дотримуватися правил поведінки на воді!

У першу чергу це стосується батьків: не залишайте дітей поблизу води без нагляду!

Якщо вони не вміють плавати, не дозволяйте їм заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах.

Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів та інших плавзасобів, а також з обривів, скель, з берега тощо.

Не плавайте наодинці, якщо не впевнені в своїх силах, уникайте води з швидкою течією.

Найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль.

Жодна служба не в змозі забезпечити рятувальником кожного відпочиваючого.

Тому цінуйте власне життя та бережіть здоров’я своїх дітей і не нехтуйте застереженнями!

У ДСНС України у Житомирській області

 

Будьте з нами: http://www.radiokor.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *