Щодо ситуації захворювання на коронавірус

Щодо ситуації захворювання на коронавірус

Шановні жителі Коростишівського району!

         Станом на 30 вересня в Україні вперше зафіксовано 4027 інфікувань за добу. Кількість активних хворих становить 112 470 осіб. Загалом в Україні, з початку пандемії зафікосвано 208 959 лабораторно підтверджених випадків Ковіду, із них 4129 летальних, 92 360 пацієнтів одужало. Проведено 2 278 248 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 2 110 пацієнтів.

За інформацією Коростишівського  міжрайонного відділу Державної установи  «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я  України»  у нашому районі станом на 01.10.2020 року  всього зареєстровано 200 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, 1 з них летальний. 133 пацієнти  одужало, в т.ч. за останню добу 8.  Проведено всього 1478 тестувань методом ПЛР.

Тільки за вересень місяць 2020 року захворіло 126 жителів нашого району, 29 з них було госпіталізовано до Коростишівської ЦРЛ.

Кількість активних хворих на сьогодні становить 66 осіб, з них лікується амбулаторно 51 хворий, в стаціонарі Коростишівської ЦРЛ  ім. Д.І. Потєхіна – 15 хворих з Коростишівського району та 3 – інших районів. Медичне спостереження проводиться за 176 особами, які контактували з хворими на  COVID-19.

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 1 жовтня,  було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.  На території Коростишівського району встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, запроваджено обмеження  відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зрозуміло, що люди втомилися від карантинних обмежень. Ми бачимо це, також, в усіх інших країнах, де введений карантин. Але загроза від Ковіду, нажаль, залишиться такою ж, якою й була.

На сьогодні,  єдиним, справді ефективним, способом скорочувати поширення коронавірусу є використання масок, користування дезінфекторами і уникнення фізичних контактів між людьми.

Від сумлінності кожної людини залежить ситуація в цілому з поширенням Ковіду. Є абсолютно неприйнятним ігнорування карантинних обмежень, влаштовування  масових святкувань, за участю великої кількості людей.

Керівники ОТГ, депутати місцевих рад, усі представники влади на місцях повинні роз’яснювати людям, у чому полягає небезпека коронавірусу, чому потрібні карантинні обмеження.

Завданням місцевої влади  є також і налагодження роботи громадського транспорту в умовах пандемії, а також необхідності ввести  додаткові маршрути громадського транспорту, які б дозволили уникнути великих скупчень людей.

Важливе питання – забезпечення дитячих садочків, шкіл, громадських місць усіма необхідними засобами для дезінфекції та збереження здоров’я населення.

Місцева влада несе повну відповідальність за порушення умов карантину на підвладній території. Ми  повинні пам’ятати про здоров’я людей, інформувати про можливі ризики, слідкувати за тим, чи дотримуються карантинних обмежень у цій області. Органи місцевого самоврядування мають забезпечити відповідний контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів до рівня епідемічної небезпеки поширення              COVID-19.

Ми всі  маємо  діяти більш відповідально й нарешті усвідомити, що подолання загрози коронавірусу є спільним завданням для всіх.

Нові спалахи Ковіду  спостерігаються в багатьох країнах.

Так від 25 вересня Ізраїль запровадив повторний локдаун на два тижні. Перший карантин у країні тривав з березня по травень. У вересні в Ізраїлі кількість інфікованих коронавірусом знову почала зростати. 22 вересня в Ізраїлі було зафіксовано 6 950 нових випадків коронавірусу, що стало найвищим показником з початку пандемії.

Щоб не довелося приймати аналогічних рішень, таких як жорсткий карантин в Україні, необхідно, щоб всі громадяни більш сумлінно ставились до карантинних обмежень, користувалися дезінфекторами, захищали себе за допомогою масок, а отже й близьких та навколишніх.

Довідково:
( Відповідно до п.14 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

1) проведення масових (спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;

2) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;

3) відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

4) проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:

– надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

– надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

– надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

– надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

надання планової медичної допомоги закладам охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

– проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я:

 

1) діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім спортивних залів, фітнес-центрів, які здійснюють приймання відвідувачів не більше однієї особи на 10 кв. метрів приміщення;

2) приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

У разі встановлення помаранчевого рівня епідемічної небезпеки під час оздоровчої зміни в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку робота такого закладу триває до кінця зазначеної зміни з дотриманням протиепідемічних заходів;

1) оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території;

2) відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах;

3) приймання відвідувачів закладами торговельного (у тому числі в магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення, крім випадків забезпечення перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі;

4) діяльність з надання послуг громадського харчування, крім випадків приймання відвідувачів із забезпеченням наповненості не більш як на 50 відсотків посадкових місць у приміщенні закладу.

На вході до передбачених цим пунктом закладів, місць проведення заходу, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, розміщуються інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів.

Організатор заходу, власник закладу, який приймає відвідувачів, зобов’язаний контролювати їх кількість та обмежити доступ у разі перевищення допустимої кількості відвідувачів

Коростишівська РДА

Будьте з нами: radiokor.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *