Олександр Вознюк: Запорука хороших врожаїв – це любов до праці

Аграрна діяльність – це завжди клопітка робота, яка потребує багато зусиль та тяжкої праці. У сільському господарстві агроном, комбайнер чи то тракторист, це ті люди, від яких залежать врожаї, тримається вся технологія. Це люди, які завжди працюють для вас!

ТОВ «Коростишівземінвест», що входить до компанії групи Агропросперіс, є однією з найбільших підприємств у роботі з обробки земель Коростишівщини, генеральним директором якого є Олександр Степанович Вознюк. Минулого тижня кореспонденти редакції «Коростишівське радіо» побачили на власні очі будні аграріїв.

У своєму арсеналі ТОВ «Коростишівземінвест» має понад 7 тисяч гектарів землі, які розташовані на території двох громад: Глибочицької та Старосілецької, до яких входить 7 сільських рад та майже 2 тисячі пайовиків, які уклали договори з підприємством. У його складі є 40 працівників, які від щирої душі трудяться для успішного врожайного сезону. Аграрне підприємство завжди розвивається та кожного року на своїх полях засіває нові культури. Так, за останній сезон було засіяно: соняшника – 3 380га, кукурудзи – 1 733 га, озима пшениці – 797 га та сої – 762 га, також висіяний на наступний рік ріпак та ячмінь.

Головним оператором роботи всіх агропромислових підприємств є погода, адже, при негоді неможливо засіяти культуру. Існують стандарти, на які потрібно звертати увагу при роботі в полі. Як зазначив генеральний директор Олександр Вознюк: «Удобрення рослин при спекотній погоді чи навпаки холодній, неможливе, адже добрива потрібно окроплювати при спеціально встановленому температурному режимі. Також великий вплив на ріст зернових культур має вологість та вітри, при її недостатності рослина не зійде, а при сильних вітрах та засухах рослини будуть слабкими і кількість урожаю зменшиться вдвічі, а то і втричі».

Відомо, що крім рівня техніки на полі, урожайність сільськогосподарських культур залежить від правильно підібраних сортів. Головний агроном Микола Александрович розповів: «Зі зміною клімату ми гостро зустрілися уже цього року. Відсутність опадів повпливала на розвиток культур. Тому ведеться сортооновлення на знаходження більш стійких до посухи гібридів і сортів».

На запитання про техніку механік Сергій Ковальчук відповів: «Техніка хороша, сучасна та надійна. Звісно, що без поломок не буває, адже це техніка, залізо, і потрібно завжди за нею дивитися. Працюю 24/7, коли техніка в полі, бо намагаємося ремонтні роботи робити швидко, і якщо це можливо, на місці».

Також Олександр Степанович прокоментував: «Раціонально буде не закуповувати нову техніку, а оновлювати ту, яка є в наявності». У минулому році за підтримки інвесторів, було побудовано та оновлено 7 ємкостей, які можуть містити до 500 тонн рідких добрив.

Новим для компанії стала й програма стажування, адже із чотирьох стажерів, троє залишились працювати на постійній основі. ТОВ «Коростишівземінвест» надає безкоштовне житло для своїх працівників та організовує безоплатні обіди, проте, в умовах пандемії коронавірусу, програму харчування довелось видозмінювати. За ініціативи Олександра Вознюка було закуплено нові термобокси для індивідуального харчування. Відтепер, їжу доставляють безконтактно працівникам у поле, де вони мають змогу повноцінно пообідати. Спеціальний термобокс містить три відділення для їжі: для першої, другої страви і салату. Зі слів працівників, такий спосіб дуже зручний та безпечний, особливо в умовах карантину. «Карантинні обмеження на діяльність підприємства не вплинули, лише ввели нові корективи», – зазначив генеральний директор.

Кожного року ТОВ «Коростишівземінвест» бере активну участь у різних соціальних акціях та волонтерських допомогах. Так і цього року, на свято Покрови, компанія роздала біля 400 продуктових наборів своїм пайовикам з певних соціальних категорій: сім’ям учасників бойових дій, ветеранам АТО, ветеранам ВВв, малозабезпеченим верствам населення та багатодітним сім’ям.

Також компанія завжди допомагає розвинути інфраструктуру сіл, землі людей яких обробляє. Олександр Вознюк поділився, що минулі роки напрямок допомоги робився на ФАПи, дороги, освіту, а також уже другий рік поспіль бере участь у проєкті освітлення вулиць сіл Старосілецької ОТГ.

«Найкраща робота – це робота для душі. Якщо Вам подобається те, чим Ви займаєтесь, то Ви щаслива людина», – поділився з нами головний агроном Микола Александрович.

Завдяки запалу генерального директора ТОВ «Коростишівземінвест» Олександра Вознюка, колектив підприємства працює, як злагоджений механізм. Він керується ідеєю: запорука хороших врожаїв, залежить від любові до праці, яку робиш.

Фотоальбом: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.3550714261654086&type=3 

Будьте з нами: radiokor.com.ua
Facebook: Радіо Коростишівщини/Korostyshiv NEWS
Instagram: radio.kor
YouTube: Коростишівське радіо
+38068-340-21-96 (telegram)
radio_kor@ukr.net
м. Коростишів, вул. Соборна Площа, 21

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *