На Житомирщині передано 100% майна. Чи можна повернути цей процес назад?

Законність нового районування України взявся перевіряти Конституційний суд. Днями у КСУ відкрили конституційне провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради «Про утворення і ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року. Підписанти вважають, що Верховна Рада України, хоч і діяла в межах наданих їй повноважень, але не методом, передбаченим Основним законом країни.

Втім, поки до КСУ потрапило конституційне подання, після голосування за нове районування, і там відкривали провадження, що має визначити його конституційність, минуло півроку! За цей час у Житомирській області  сформували 66 територіальних громад і 4 райони.

На подання відреагував голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ, нардеп Віталій Безгін, який серед іншого написав на своїй сторінці у фейсбуці: «Після ухвалення №3651-д розпочалася процедура передачі майна на громади. Також на всі громади були спрямовані фінансові ресурси (№3614). Отже, думаю, тут вже кожна громада та їх асоціації мають сказати своє слово. Особливо враховуючи той факт, що, до прикладу, на Житомирщині вже передано 100% майна. Чи можна повернути цей процес назад без катастрофічних наслідків для держави і місцевого самоврядування? Питання скоріш риторичне.»

Безгін.jpg

За інформацією ОДА, станом на 15 січня цього року в Житомирській області передано 287 об’єктів:

–        в Бердичівському районі передано 60 об’єктів;

–        в Житомирському районі – 124 об’єкти;

–        в Коростенському районі – 65 об’єктів;

–        в Новоград-Волинському районі – 38 об’єктів.

Прийняті рішення районних рад про передачу та взяття на баланс територіальними громадами об’єктів:

–        закладів освіти – 224 об’єкти;

–        закладів культури – 20 об’єктів;

–        соціальних закладів – 10 об’єктів;

–        медичних закладів – 29 об’єктів;

–        закладів фізкультури та спорту – 4 об’єкти.

Офіс реформ АМУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *