Рожик Віталій Миколайович: Вони заслуговують пошани

Народився Віталій Рожик 19 січня 1955 року в місті Біла Калитова, Ростовської області. Після закінчення школи, у 1972 році закінчив Головинське ПТУ №2, за спеціальністю каменотес. В цьому ж році розпочав трудову діяльність на Коростишівському гранітному кар’єрі. З 1973 по 1975 рік служив у лавах Радянської армії. З 1976 року працював на Коростишівському комбінаті комунального господарства на посаді майстра гранітного цеху, з 1978 року – каменотесом, а пізніше – скульптором. З 1989 року очолював кооператив «Габро», а з 2004 року  по теперішній час працює скульптором.

Віталій Миколайович користується заслуженим авторитетом серед мешканців міста, району та за його межами. Його роботи відомі в багатьох країнах світу, зокрема, в Росії, Італії, Німеччині, Фінляндії, Данії, Польщі, Казахстані, Латвії, Австрії, Молдові та інших.

Праця Віталія Рожика високо оцінена державою. В 2009 році йому присвоєно Почесне звання «Заслужений художник України», нагороджений орденом Михаїла.  Являється Почесним громадянином міста Коростишева.

У 2013 році нагороджений Почесною відзнакою «За заслуги перед Коростишівським районом» та ім’я Віталія Миколайовича Рожика внесено до Книги пошани Коростишівського району.

У 2014 році став Лауреатом літературно-мистецької премії імені Лесі Українки у номінації «образотворче мистецтво» за втілення образу Тараса Шевченка в камені.

Скульптури людини зі світовим ім’ям, що власноруч створює справжні шедеври з природнього каменю, прикрашають і наше місто. Саме Віталій Рожик створив і опікується «маленькою Швейцарією»  в місцевому парку. Свій стиль Віталій називає романтичним інтуїтивним реалізмом «…багато творінь народжуються, коли я просто стою перед брилою каменю і в ній шукаю образ, який уже закладений Всевишнім…»

Коростишівський парк скульптури є втіленням його неповторних творчих ідей, які захоплюють майстерністю, неординарністю і саме цим зацікавлюють відвідувачів з різних куточків України і світу. Адже, краса поруч з нами, що творить людина …

Джерело:  Коростишівський народний історичний музей, Книга пошани Коростишівського району, простори інтернету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *