Про надзвичайну ситуацію внаслідок аварії на КП «Житомирводоканал» в каналізаційній системі

Сьогодні, 9 серпня 2021 року міський голова Іван Кохан  терміново провів позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Коростишівської міської ради.

На порядку денному стояло питання про надзвичайну ситуацію унаслідок аварії на КП «Житомирводоканал» в каналізаційній системі із скиданням забруднювальних речовин у річку Тетерів.

6 серпня 2021 року о 22.00 годині внаслідок аварії на напірному каналізаційному колекторі ГКНС діаметром 800 мм за адресою вул. Івана Гонти, 16, відбулося скидання неочищених стічних вод у річку Тетерів. Станом на 10.00 годину 7 серпня 2021 року за розрахунками КП «Житомирводоканал» міської ради з каналізаційного колектору у річку Тетерів потрапило близько 7,0 тис.м3 неочищених стоків. У період з 23.10 год. 06.08.2021 року по 10.20 год. 07.08.2021 року відділення АРЧ АРЗ СП (САРМ-С, 2 МП) проводились аварійні роботи по відкачці води з машинної зали головної каналізаційної насосної станції.

По даному факту відкрито надзвичайну ситуацію за кодом 10810 (НС унаслідок аварії в каналізаційній системі із скиданням забруднювальних речовин) класифікаційна ознака 1.69 «Скидання неочищених чи недостатньо очищених стічних вод на території населеного пункту або у водні об’єкти в обсязі понад 100 м3 за годину, загальний обсяг скиду понад 500 м3».

 З урахуванням пропозицій та зауважень, внесених у ході обговорення (одноголосно) вирішили:

  1. Тимчасово заборонити на території Коростишівської міської ради купання людей в р. Тетерів.

  2. Обмежити загальне водокористування з р. Тетерів (водопій тварин, та інше).

  3. Тимчасово заборонити вилов риби з р. Тетерів.

  4. Коростишівському МРВ ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» МОЗ України (Конещук Т.М.) взяти забор води та прозвітувати комісії ТЕБ та НС.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *