Шегеда Лідія Михайлівна: Вони заслуговують пошани

Народилася Лідія Шегеда 04 квітня 1927 року в селі Гуменники Коростишівського району Житомирської області. Закінчила 5 класів Гуменницької семирічної школи. Трудову діяльність розпочала в 1939 році в місцевому колгоспі села Гуменники. Учасниця Великої Вітчизняної війни, працювала пралею, санітаркою військового евакогоспіталю № 1920. Відзначена медаллю «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945р.р.», учасник бойових дій.

Трудовий стаж Лідії Михайлівни складає 35 років, більшість з них – у тваринницькій галузі. Працюючи на протязі тридцяти років дояркою на фермі в селі Гуменники Коростишівського району. вона стала однією з організаторів руху доярок-трьохтисячниць у районі, області. Її ініціатива набрала швидкого поширення. Якщо в 1972 році в районі було 33 доярки, які подолали 3-х тисячний рубіж надою молока від кожної корови, то вже в наступному 1973-му році їх стало 88. Сама ж Лідія Михайлівна надоїла тоді 5519 кілограмів молока від кожної корови.

Її праця була високо оцінена державою. В 1971 році вона нагороджується орденом Леніна, а в наступному 1972 році їй присвоюється почесне звання Заслуженого працівника сільського господарства Української РСР. В 1973-му, за високі успіхи в змаганні і проявлену доблесть у виконанні прийнятих зобов’язань по збільшенню звання Героя Соціалістичної праці, за вагомий вклад у розвиток народного господарства держави Лідія Шегеда відзначена бронзовою та чотирма срібними медалями ВДНГ СРСР, відповідно в 1971, 1974, 1977, 1978 та 1980 роках.

Лідія Михайлівна брала участь у громадському житті  не лише свого села, а і району, області, неодноразово обиралася до складу районних і обласних органів влади.

Перебуваючи на заслуженому відпочинку,  вона продовжувала активне життя, охоче зустрічалася з школярами, молоддю, з хвилюванням згадувала роки нелегкої, але радісної праці. Відкритість, порядність, доброта у поєднанні з великим життєвим досвідом, любов’ю до рідної землі були характерні для Лідії Михайлівни.

У 2012 році Лідія Михайлівна Шегеда, за багаторічну та сумлінну, плідну працю, вагомий внесок у розвиток районної територіальної громади нагороджена Почесною відзнакою «За заслуги перед Коростишівським районом» та її ім’я внесено до Книги пошани Коростишівського району.

Шегеда Л.М. – Герой Соціалістичної Праці, Почесна громадянка міста Коростишів (2008р.), ветеран праці.

Вічна пам’ять…

Джерело: Книга пошани Коростишівського району

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *