Чи на часі ФМ-мовлення у громаді?

Коростишівський міський голова Іван Кохан зустрівся з представником Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Житомирській області Іваном Натикачем, що прибув з робочим візитом. Обговорювали питання щодо впровадження місцевого ФМ-мовлення у Коростишівській територіальній громаді Житомирського району.
На початку 2020 року КП «Коростишівське радіо» подавало заяву на участь у конкурсі для отримання ліцензії на місцеве ФМ-мовлення з використання вільних радіоканалів. Та через впровадження карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19, конкурс, який мав відбутися у квітні 2020 року, відтермінували.
І ось, Національна рада відновила конкурс і з 25 вересня2021 року знову розпочався прийом заяв. Радіоорганізації отримають можливість мовити і, серед населених пунктів 13-ти областей, Коростишів Житомирської області – один із зазначених учасників у цьому списку.

Та шлях до створення мовлення у громаді не простий. Відтоді змінився бенефеціар підприємства, тобто Власником КП «Коростишівське радіо» є Коростишівська міська рада. Тепер усі фінансові навантаження лягатимуть, безпосередньо, на міський бюджет, адже громадські телерадіоорганізації є неприбутковими юридичними особами.
«Місцеве радіо – засіб ЗМІ – найефективніший спосіб оповіщення населення громади, з метою задоволення культурних, науково-просвітницьких та інформаційних потреб, вільного і відкритого обговорення важливих проблем, а також розважальних та музичних програм. Та зараз для міського бюджету цей проєкт не під силу. А в зв’язку із значним підвищенням цін на енергоносії, сьогодні надскладна ситуація у сфері освіти і не тільки.» – зазначив міський голова Іван Кохан.

Наразі стоїть питання ефективності та раціональності впровадження місцевого ФМ-мовлення у Коростишеві. Чи зацікавлені сусідні громади у появі на їх території місцевого радіо? Та й чи на часі ФМ-мовлення у громаді?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *