В ніч на 31 жовтня переведіть годинник

В ніч з суботи на неділю, з 30 на 31 жовтня 2021 року, о 4 год. 00 хв. стрілки годинника переводять на одну годину назад. Таким чином наступна доба у вихідний день «збільшується» на годину.

Переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Час переводять двічі на рік (восени і навесні) в останню неділю жовтня – на годину назад, а в останню неділю березня – на годину вперед.

Електронні пристрої, зазвичай, переводять час автоматично, втім, не забудьте змінити його на механічних годинниках і приладах, які не підключені до Інтернету.

Варто зазначити, що у світі 78 країн з 239 ще використовують літній і зимовий час.

Остання спроба скасувати переведення годинників на літній і зимовий час в Україні була навесні 2021 року. Тоді Верховна Рада України не підтримала законопроект №4021 «Про обчислення часу в Україні». Парламент вирішив доправити законопроект до Комітету ВР з питань економічного розвитку на доопрацювання. За це рішення проголосували 226 депутатів.

Чому переводять час

Вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Таке рішення прийняв посол США у Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. Однак винахід переходу саме на літній час приписують англійцеві Вільяму Віллетту.

В Україні зимовий і літній час було введено у 1981 році. Восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а навесні — на літній, на годину вперед.

Навіщо взагалі це робиться:

  • переведення годинників на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість раніше починати день і довше працювати. Перехід на літній час дає можливість економити енергію;
  • переведення годинників на зимовий час відбувається через короткий світловий день. Так, зменшення часу влітку і збільшення взимку потрібні для того, щоб люди мали можливість довше працювати і менше використовувати штучне освітлення.
  • В Україні перехід на літній час відбувається щорічно в останню неділю березня, а на зимовий — в останню неділю жовтня.
  • З просторів інтернету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *