Звернення ДСНС до мешканців громад: Правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу

Щороку в осінньо-зимовий період різко зростає кількість надзвичайних ситуацій, зокрема пожеж, з причин необережного поводження громадян з вогнем, порушення правил користування обігрівальними приладами, електрообладнанням та пічним опаленням.
Протягом жовтня місяця 2021 року на території Коростишівської громади виникло 12 пожеж: 1 пожежа сталася в автомобілі, причина — несправність електричної системи автотранспорту. 4 пожежі виникли в будівлях та спорудах житлового сектору, причиною загоряння двох споруд — це занесення стороннього джерела запалення, в житловому будинку пожежа виникла через коротке замкнення електромережі, наслідком пожежі ще однієї будівлі — порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення. 7 пожеж на території міської громади — неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття громадянами, а точніше їх безвідповідальне ставлення до себе та оточуючих.
На території Старосілецької та Харитонівської сільських громад сталося по одній пожежі внаслідок спалювання сухої трави.
Шановні мешканці громад! Вкотре хочеться нагадати, що 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя на землях сільскогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст.77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:
– на громадян – від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);
– на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статею 82 КУпАП передбачається штраф:
– для громадян від 340 грн до 1360 грн;
– для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.
Головний інспектор Житомирського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області Ткченко Т.І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *