Про епідемічну ситуацію, вакцинацію та дотримання карантину: На позачерговому засіданні ТЕБ і НС Коростишівської міської ради

У п’ятницю, 5 листопада 2021 року, відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Коростишівської міської ради, під керівництвом заступника голови комісії – заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимира Мілюхіна.

На засіданні заслухали завідувачку Коростишівським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Конещук Т.М, головного лікаря КНП «Коростишівська ЦРЛ ім. Д.І. Потєхіна»Коростишівської  міської ради Веселовського О.Б.,  головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростишівської міської ради Татуру В.Є., начальника відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради Джмана І.В. та начальника відділу культури та туризму Коростишівської міської ради Хмельову О.Л. про епідемічну ситуацію на території Коростишівської міської ради, проходження вакцинації проти коронавірусної хвороби СОУГО-19 та дотримання карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом 8АЙ8-СоУ-2.

Конещук Т.М. зазначила, що за останній тиждень з 29.10.2021 року по 04.11.2021 року зареєстровано 358
випадків СОУГО-19, за попередній тиждень зареєстровано 364 випадки, тобто захворюваність впродовж двох тижнів тримається майже на одному рівні.
Захворюваність на СОУГО – 19 з 01.04.2021 року по 04.11.2021 року: всього -2046 чол., з них по Коростишівській ОТГ – 1651 чол.

Захворюваність з закладах освіти Коростишівської ОТГ, станом на 04.11.2021 року, складає 80 активних
хворих (включаючи педколедж, школа інтернат, агроліцей, музична школа).

Веселовський О.Б. зазначив, що захворюваність по СОУГО-19 не падає. На даний час в лікарні перебуває 126 хворих, всі на кисню (тяжкі та середньої тяжкості). Киснем і медикаментами лікарня забезпечена.

Татура В.Є. зазначив, що всього за період вакцинації станом на 05.11.2021 року охоплено населення: 9000 – першою дозою, 5280 – другою дозою. У закладі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської
ради працює 3 пункти щеплення. В ході обговорення розглянуто стан вакцинування працівників закладів загальної середньої освіти та шкіл естетичного виховання. 

Джаман І.В. зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУШ-19, спричиненої коронавірусом 8АК8-СоУ-2”, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також, крім закладів освіти, усі працівники, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації. На даний час, лише у ліцеї №2 ім. Л. X. Дарбіняна Коростишівської міської ради 100% працівників щеплені двома дозами від СОУШ-19.

Хмельова О.Л. зазначила, що працівники Коростишівської дитячої художньої школи вакциновані 100 %, Коростишівської дитячої музичної школи – 80%.

Головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Татура В.Є. проінформував про роботу фельдшерських пунктів та проходження вакцинації проти гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом 8АІ18-С©У-2 у старостинських округах Коростишівської міської ради. При цьому зазначив, що усі населені пункти охоплені вакцинацією. Мобільна бригада виїжджає до маломобільних груп населення додому. Охоплено вакцинацією села: Кропивня – 200 чол.;
Щигліївка – 60 чол., Вільня – 50 чол., Здвижка – 30 чол., Стрижівка – 350 чол.
У закладі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради працює 2 мобільні бригади та 3 пункти щеплення.

Заслухали інформацію начальника Коростишівського управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Нечипорука І.С. та розглянули лист заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України від 26.10.2021 стосовно погіршення епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби СОУЮ-19, спричиненої коронавірусом 8АІ18-СоУ-2 у Коростишівській громаді.

Взявши інформацію до відома, було вирішено відділу поліції №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області  та Коростишівському управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області посилити контроль за дотриманням карантинних заходів на території Коростишівської міської ради.

Головний інспектор Житомирського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області Ткченко Т.І. проінформувала про стан інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах (спалювання сухої трави) та дотримання вимог пожежної безпеки під час пожежонебезпечного осінньо-зимового періоду.

Ткаченко Т.І. зазначила, що щороку в осінньо-зимовий період різко зростає кількість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, з причин необережного поводження громадян з вогнем, спалювання сухої трави,
порушення правил користування обігрівальними приладами, електрообладнанням та пічним опаленням. Протягом жовтня місяця на території міської ради виникло 10 пожеж, з них 5 – неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття громадянами. А також наголосила, що 17 березня 2021 року набрав чинності Закон України № 1259 від 19.02.2021 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо
посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій”.. Вищевказаний Закон зобов’язує землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності з порушенням установленого порядку, обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць. За порушення заборони передбачається адміністративна відповідальність.

Взявши інформацію до відома на засіданні комісії було вирішено:

  • старостам старостинських округів:

–  проводити роз’яснювальні заходи серед населення та у колективах, з метою проведення періодичних інструктажів щодо профілактики виникнення надзвичайних подій, загибелі і травмування людей. Особливу увагу приділяти роз’яснювальній роботі з людьми похилого віку, інвалідами, багатодітними та родинами. При проведенні інструктажів доводити до населення вимоги щодо недопущення випадків самовільного спалювання сухої трави та дотримання вимог пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електричних мереж та приладів;

–  під час проведення зборів громадян виносити на розгляд питання профілактики надзвичайних подій із запрошенням на ці заходи представників Житомирського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області;

– про проведену роботу поінформувати Коростишівську міську раду до 17.11.2021 року.

Відділу економічного розвитку, житлово – комунального господарства і благоустрою міської ради утворити постійно діючу робочу групу із представників органів виконавчої влади, депутатів місцевих рад, органів поліції, громадських організацій, громадських інспекторів з охорони довкілля для запобігання та виявлення фактів спалювання рослинності та її залишків, фіксації правопорушення та скерування їх для розгляду на адміністративних комісіях для складання адміністративних матеріалів на винних осіб за статтею 77-1 та 82 Кодексу України про адміністративні порушення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *