З 01 грудня пенсіонерам області проводиться перерахунок пенсій

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 грудня 2021 року, у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1854 грн до 1934 грн, Головним управління Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено перерахунки  пенсій 296,4 тис. пенсіонерів області. Зокрема, перераховано складові пенсійних виплат, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

 

Це, насамперед, розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж. Тим непрацюючим пенсіонерам, які мають значну тривалість страхового стажу і їх пенсії, обчислені з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, більші за мінімальні, перераховано доплату за понаднормовий стаж, яка визначається у відсотках до розміру прожиткового мінімуму.

 

Крім того, збільшено  мінімальні пенсійні виплати, у тому числі  особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, а також надбавки, доплати та підвищення, які визначаються із розрахунку прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Також, у зв’язку зі збільшенням з 1 грудня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати до 6500 грн, проведено перерахунки пенсій понад 80 тис. пенсіонерам, які досягли 65 річного віку та мають в наявності чоловіки – 35 років, а жінки  30 років страхового стажу.

 

Всі перерахунки проведено автоматично та не потребують додаткових звернень пенсіонерів до сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

 

В  грудні 2021 році на виплату перерахованих пенсій буде додатково спрямовано 19,9  млн грн.

 

Нагадаємо, що  Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі державних послуг “Дія” сім нових соціальних послуг, серед яких: оформлення субсидії, призначення або перераховування пенсії, оформлення довідок про страховий та трудовий стаж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *