Новели приорітетних сценаріїв та напрямів розвитку Коростишівської громади для інвалідів-візочників

З метою посилення соціального захисту населення, підвищення ефективності системи надання громадянам соціальної підтримки і рівня життя незахищених верств населення, враховуючи рекомендації постійних комісій міської ради, рішенням 13-ї сесії 8 скликання від 23.07.2021 року №270 Коростишівська міська рада затвердила Комплексну Програму соціального захисту населення Коростишівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки (далі – Програма).
Над рорзробленням Програми працював новостворений у нинішньому році колектив управління соціального захисту та охорони здоров’я Коростишівської міської ради, поклавши в її основу законодавчі акти, що визначають соціальну політику країни та досвід, який ведеться в рамках роботи соціального захисту в місцевій громаді, також принципи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.
Серед змісту заходів Програми для осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення громади, з урахуванням їх потреб, передбачається ряд видів допомог із надання соціальних послуг за принципами адресності.
Так, для посилення соціального захисту найменш захищених верств населення, на виконання Постанови КМУ від 03.12.2009 р. №1301, (в редакції від 24.02.2021р. №141) «Порядок забезпечення осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами» Програмою включено забезпечення медичними виробами, в тому числі засобами особистої гігієни, визначееної категорії осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, з урахуванням їх індивідуальних потреб та з метою їх медичної реабілітації.
Важливим у переліку програмних заходів є створення комфортного та доступного середовища до об’єктів соціально-інженерної інфраструктури громади, умов для вільного пересування вулицями міста осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Окремої уваги заслуговує те, що Програмою врахований індивідуальний підхід до потреб громадян, – це дозволить найефективніше сприяти завданню виходу з ситуації, що порушує їх життєдіяльність, або пом’якшити її. Наприклад, вже цьогоріч передбачено виділенння фінансування з метою надання грошової компенсації вартості проїзду автомобільним транспортом особам з інвалідністю, що користуються кріслами колісними. І це є новелою для місцевої практики врядування, проведеною органами місцевого самоврядування в рамках консультацій з громадськістю. Потрібно зауважити, що тут маємо підгрунтя кращих міжнародних практик по залученню заінтересованих сторін при розробці місцевої політики.
Також Програмою пропонуються на подальші роки нові заходи щодо створення сприятливих умов для забезпечення функціонування соціальнотранспортної служби перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.
Отже, залучаючи громадськість територіальної громади до реалізації соціальних ініціатив, Коростишівська міська рада зі значним колом децентралізованих повноважень та відповідальністю за результати місцевого
розвитку, ефективність місцевої політики, збільшує надання якісних послуг місцевим жителям із числа користувачів крісел колісних.

Ніколіна Шульга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *