У Більківцях вшанували пам’ять жертв безвинно репресованих односельчан

У неділю, 15 травня, в День вшанування пам’яті мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом, у селі Більківці Коростишівської громади відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку репресованим жителям сіл Більківці та Козак, за участю представників Коростишівської міської ради й депутатського корпусу, старости села та місцевих жителів.

Пам’ятний знак встановлений 21.05.2017 року. Автор проєкту і виконавець – Самійлик Микола Іванович (внук Тимофія).

“Ми щороку покладаємо квіти до пам’ятного знаку в пам’ять наших предків”, -зазначив староста Більківецького старостинського округу Василь Хом’як.

Про родину Самійликів (викарбовано на пам’ятному знаку)

Позаду цього місця знаходився господарський двір колгоспу “Перемога” села Зубрівки, який був створений більшовиками на початку 30-х років минулого століття, на базі приватної садиби старости села Самійлика Фадея Андрійовича, 1855 року народження.

Земля родини Самійликів була куплена у 1862 року батьком Фадея, Андрієм Івановичем, у поміщика Кароля Олізара.

У Фадея Андрійовича було 7 синів і одна дочка. Троє – Йосип, Іван, та Григорій, у 1937-1938 роках були репресовані і розстріляні. Син Тимофій помер у 1932 році в Київській лікарні і похований у братській могилі на Байковому кладовищі м. Києва. Син Давид дожив до 1947 року. Про долю двох наймолодших синів Петра та Павла нічого не відомо.

Протягом трьох поколінь родина Самійликів поріднилася з такими сільськими родинами як: Ляшуки, Хом’яки, Кукси, Тимошенки, Ковальчуки, Радомські, Мельники, Будники, Сухани, Бабичі, Балакіни, Ломаки, Кондратюки, Буласи. Родина Самійликів за останнє століття розрослася до 2 тисяч осіб.

Пам’ятаймо своїх предків, про наше минуле і шануймося, бо ми того варті!

Підпишіться на ютуб-канал Коростишівське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *